Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Lip 2019 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Tylko po co?

Przepisy w tym zakresie są przecież precyzyjne.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 24 Lip 2019 20:35 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Czyli nie powinni wpuścić do samolotu, ew. nie wypuszczą na lotnisku?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Lip 2019 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Z KGD raczej wypuszczą, bo nie ma kontroli paszportowej. Podobnie przy przylocie do LED, tylko będzie się tam nielegalnie (zgodnie z literą przepisów e-wiza będzie nieważna)

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lip 2019 21:16 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Zaraz... wlatujesz do KO spoza FR, więc musi być kontrola paszportowa. Jeśli e-visa nie uprawnia do wjazdu przez to przejście to nie powinni wpuścić. No chyba, że masz wylot poza KO z tego lotniska to w drodze wyjątku mogliby to uczynić, ale sam twierdziłeś w innym wątku, że wjazd/wyjazd jest przez konkretne przejścia i nie było tam przejścia lotniczego. Mam rację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Lip 2019 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Nie o to chodzi. To były rozważania na temat legalności skorzystania z e-wizy do Leningradu przy tranzycie przez Kaliningrad. Nieważne czy na lotnisko przyjeżdżasz czy przylatujesz lot do Petersburga będzie lotem krajowym, a punkt przekroczenia granicy FR będzie w Obwodzie Kaliningradzkim nie Leningradzkim.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:05 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
@york671 Ktoś zapytał/podał swój wariant podróży, więc rozwiewamy wątpliwości/wyjaśniamy niepewności. Co będzie za 2-3 lata jest tu nieistotne. Ważne jest tu i teraz, ew. bliska przyszłość, bo ludzie planują podróże. A forum to forum i uprawnia do dyskusji, tym bardziej jeśli daje odpowiedź ludziom, którzy mają wątpliwości w danym temacie. Jak cię to nudzi to włącz sobie TV.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Lip 2019 17:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
@pabien wprowadzasz ludzi w błąd. Na lotnisku w Petersburgu są punkty kontrolne granicy państwowej.
Mam informację z wydz. konsularnego, że jedna wiza upoważnia wjazd do jednego okręgu, a dwie do dwóch.
Tak więc, lecąc z Kaliningradu idziemy do punktu kontrolnego i mamy aktywowaną e-wizę. W praktyce po 1 października.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Lip 2019 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Nie wprowadzam w błąd. To że jest przejście graniczne w LED jest oczywistością. Tylko, że lecąc z Kaliningradu nie będziesz przez nie przechodził.

Przecież to oczywiste, że wiza do Kaliningradu upoważnia do wjazdu do Kaliningradu, a wiza do Leningradu na wjazd do Leningradu, żadne w tym odkrycie.

Jakoś sobie nie wyobrażam przechodzenia do kontroli granicznej od drugiej strony.* A jak Ty to widzisz?

Zresztą skoro nie ma aktu wykonawczego z listą państw, których obywatele będą mogli wjeżdżać do Obwodu Leningradzkiego ani listy punktów granicznych to ja nie wiem jaką informację mogli ci przekazać w konsulacie?

Co znaczy zdanie:
"Tak więc, lecąc z Kaliningradu idziemy do punktu kontrolnego i mamy aktywowaną e-wizę"?
(Pomijając kwestię z akapitu * 3 )
taka sytuacja byłaby niezgodna z literą dekretu bo przylatując z KGD do LED nie przekraczasz granicy, a w związku z tym nie przekraczasz granicy na terenie Obwodu Leningradzkiego.

Może zacytuj nam odpowiedź, którą dostałeś?

Powtarzam, prawdopodobnie da się polecieć z KGD do LED, a nawet do Chabarowska, tylko w takiej sytuacji poza OK będziesz nielegalnie.

Jeśli nie mam racji to odszczekuję wszystko, najmocniej Cię przeproszę, a wątek będzie do skasowania. Na dodatek bardzo bym się cieszył, gdybym nie miał racji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 25 Lip 2019 20:05 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Własnie odpisali tylko to 8-)
Zadałem im więc pytanie raz jeszcze i konkretnie jak to będzie się odbywało Kaliningrad -> Petersburg. Czekam na odpowiedź. Chyba sami się głowią bo mój mail był oznaczony 5 znakami zapytania, jakby po przekierowaniu.

Lista państw będzie pewnie po 10 września , będą one w formularzu i nikt nie powiedział, że Polska będzie wśród nich na 100%, ale przeciez nikt tu nie wątpi.
Czekam na instrukcję z Konsulatu w spr przekraczania granicy Kaliningradu z obw. leningradzkim. Jak dostanę to wstawię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Lip 2019 21:18 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jeśli pabien ma rację to potrzebne będzie międzylądowanie poza FR,
czyli wlot do KO, wylot poza FR i wlot do SP.
Co już podraża wyjazd.
Ew. transfer z KO do SP Ecolines przez kraje bałtyckie .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Lip 2019 00:59 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
A gdyby tak polecieć z Kaliningradu do Petersburga i wrócić tego samego dnia? odpada problem z kartą migracyjną ;)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Lip 2019 07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1553
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
problem z karta odpada ale nie zmienia to kwestii legalnosci pobytu w Petersburgu ktora jest dosc watpliwa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lip 2019 10:29 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
to prawda, ale z praktycznego punktu widzenia raczej nikt nie powinien tego wykryć :D
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Lip 2019 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
A ja jednak bym radził nie próbować. Z wielu powodów.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 24 Paź 2019 02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Nadal nikt nie próbował?

Z doświadczeń mundialowych to niespecjalnie pamiętam przelot z KGD do Moskwy, ale na pewno przy check-inie poproszono mnie o dokument pozwalający na pobyt. Z kolei lecąc z Soczi do Moskwy jestem niemal przekonany, że dawałem paszport urzędnikowi (kto to był dokładnie to nie wiem).

Sprawa jest dość intrygująca. Przychylam się do opinii, że raczej nic z tego, tym bardziej, że nawet gdyby przepisy tego nie normowały, to jednak Rosja mentalnie jest blisko Polski i jeśli urzędnik czegoś nie wie, to na wszelki wypadek woli nie podejmować pozytywnej decyzji :) A deport? Podobno w Rosji to sama przyjemność :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 24 Paź 2019 10:51 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Deportacja pewnie sama w sobie jest atrakcyjna, ale i oczekiwanie na nią, może dostarczyć mnóstwa przeżyć i emocji. Zwłaszcza, że rosyjska biurokracja jest niespieszna :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Lis 2019 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 136
Kilometry: 177 984
niebieski
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Cytuj:
Dzień dobry. W związku, że Rosja wprowadziła e-wizy, mam pewne pytanie. Czy jest możliwość wyrobienia wiz w tym samym czasie do Kaliningradu i Sankt Petersburga? Gdyż w mojej głowie zrodził się plan, aby do Sankt Petersburga polecieć z lotniska w Kaliningradzie. Wjechać samochodem do Kaliningradu, zostawić samochód , samolotem na
2 dni do Petersburga i powrót. Pozdrawiam.


Niestety nie. Pan musi opuscic najpierw Kaliningrad przez granice panstwowa,
a zatem z terenu Polski lub trzeciego panstwa wjechac do S-P.

Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Gdańsku
Rzeczpospolita Polska, 80-251 Gdańsk,
ul.Stefana Batorego 15
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Lis 2019 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 401
Kilometry: 665 395
srebrny
Każdy kto kiedykolwiek podróżował po Rosji powinien wiedzieć, że to nie jest możliwe. Niemniej "Au revoir Shoshanna!"
Góra
 Profil Relacje PM off
strus77 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group