Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 04 Maj 2014 09:11 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
che che, wstyd się przyznać ale napiszę ku przestrodze :mrgreen:
zapłaciłem kiedyś mandat (karę) 50 euro za palenie papierosa w toalecie autokaru
to był mój najdroższy papieros w życiu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#82 PostWysłany: 04 Maj 2014 13:26 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Ja miałem kiedyś sytuacje w Wiedniu :)
Przebiegałem przez jezdnie nie na pasach(nie chciało mi się iść na pasy :mrgreen: ). Nagle słyszę jakiś głos. A to funkcjonariusz policji. Coś mi gada, a ja mu mówię, że ja tylko rozmawiam po angielsku. Pyta się mnie, skąd jestem. To ja że z Polski. A ten policjant nagle po Polsku "witam serdecznie" :). Okazało się, że jest Polakiem i przeniósł się paręnaście lat temu do Wiednia. Nie dostałem mandatu, chwilę pogadaliśmy. Na dodatek, pochodzi z moich rejonów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 04 Maj 2014 13:44 

Miałeś farta. Ja mam inne doświadczenia z wiedeńską policją.Wracaliśmy nocą z Chorwacji , ja na szczęście jako pasażer.Nagle wyprzedził nas i zatrzymał cywilny samochód z umundurowanymi policjantami, pod zarzutem przekroczenia prędkości. Faktycznie jechaliśmy prawie 100 na 50.Kolega myślał chyba, że jest w Polsce i zaczął się domagać pokazania odczytu radaru, którego oni nie mieli. Nasze perswazje , żeby płacić zaproponowane 50 euro i zmykać nie pomogło.Uparł się jak osioł. A tamci tak się wściekli, że podnieśli karę do stówy.
Tam policjant nie musi mieć żadnego sprzętu pomiarowego !! Wystarczy , że sam stwierdzi przekroczenie. A wszelkie dyskusje powodują tylko pogorszenie sytuacji delikwenta.
Góra
 PM off  
      
#84 PostWysłany: 04 Maj 2014 18:34 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Ode mnie cennik ze Skandynawii:

1.) Mandat za parkowanie na parkingu dla mieszkańców, Szwecja - 600 SEK.
2.) Przekroczenie prędkowści o 27 km/h plus brak dokumentów - prowadził mój brat, Norwegia - 4.500 NOK.

EDIT: zapomniałem o mandacie za brak pasów ale to było kilka ładnych lat temu, Norwegia - 750 NOK / osoba
... podobno teraz jest więcej !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 04 Maj 2014 19:16 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
blazejbaklazan napisał(a):
Witam,
czy dostał ktoś kiedyś mandat w Izraelu? Wypożyczyłem samochód w Budgecie i wybrałem się do Eilatu. Gdy dojechałem było już ciemnawo, zależało mi na szybkim znalezieniu jakiegoś parkingu i pójściu na zakupy. Akurat tuż przy plaży było centrum handlowe z parkingiem. Jak się okazało niestety płatnym, a dowiedziałem się o tym dopiero gdy wróciłem do samochodu i zobaczyłem mandat za szybą. Gdybym wiedział od razu to oczywiście kupiłbym bilecik ale wszystkie napisy po hebrajsku, do tego było ciemno i nie widziałem parkomatów. I jak na złość człowiek z budki parkingowej kilkanaście minut wcześniej skończył pracę, więc nie dało się nic odkręcić ani porozmawiać.
I teraz problem w tym, że mandat jest cały po hebrajsku (jestem pewny, że to mandat bo zapytałem lokalnej młodzieży), nie mam pojęcia jak mogę go zapłacić. Jest podany adres strony internetowej która niestety też jest tylko po hebrajsku (http://www.metropark.co.il).
Z tego co wiem, Budget powinien ściągnąć z mojego konta pieniądze, gdy zostanie powiadomiony o mandacie, ale boję się, że doliczą sobie sporą opłatę za to, że muszą płacić mój mandat (czy coś w tym stylu). Napisałem mail do firmy zajmującej się parkingiem ale nie odpisali.
Czy miał ktoś kiedyś podobną sytuację?


Opłata "manipulacyjna" wypożyczalni nierzadko bywa wyższa niż kwota samego mandatu. Na twoim miejscu zastrzegłbym kartę kredytową, za pomocą której wypożyczałeś auto, wtedy nic ci nie ściągną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 04 Maj 2014 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Załącznik:
DSC_1483.JPG
DSC_1483.JPG [ 68.25 KiB | Obejrzany 2458 razy ]
wiater napisał(a):
Ja miałem kiedyś sytuacje w Wiedniu :)
Przebiegałem przez jezdnie nie na pasach(nie chciało mi się iść na pasy :mrgreen: ). Nagle słyszę jakiś głos. A to funkcjonariusz policji. Coś mi gada, a ja mu mówię, że ja tylko rozmawiam po angielsku. Pyta się mnie, skąd jestem. To ja że z Polski. A ten policjant nagle po Polsku "witam serdecznie" :). Okazało się, że jest Polakiem i przeniósł się paręnaście lat temu do Wiednia. Nie dostałem mandatu, chwilę pogadaliśmy. Na dodatek, pochodzi z moich rejonów ;)

Ja widząc np. takie przejście też bym je ominął
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 04 Maj 2014 21:55 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Na twoim miejscu zastrzegłbym kartę kredytową, za pomocą której wypożyczałeś auto, wtedy nic ci nie ściągną.

Wprowadzasz w błąd i namawiasz do naruszania prawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 04 Maj 2014 22:20 

Rejestracja: 23 Kwi 2011
Posty: 73
Klayton nie przesadzaj.

BTW ja zaliczyłem kredytowy w NZ nawet kilka razy przyszedł do mnie do domu. 3 lata już minęły od tego czasu więc myślę że się zresetował.

Znajomy dostał teraz 1200USD w stanach za przekroczenie prędkości o 50km czy mil (musiałbym zerknąć jak dokładnie na fejsa) ale też dostał kredytowy :) - debile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 04 Maj 2014 22:28 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nie przesadzam - wprowadza w blad i namawia do lamania prawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 04 Maj 2014 22:34 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Podaj konkretny artykuł izraelskiego kodeksu karnego albo nie zabieraj więcej głosu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 04 Maj 2014 22:52 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
pizarro napisał(a):
Podaj konkretny artykuł izraelskiego kodeksu karnego albo nie zabieraj więcej głosu.

Widzę, że zupełnie nie rozumiesz tego, co czytasz. Izraelskiego, powiadasz? :P
BTW - sam usunąłeś te obelgi, czy zrobił to moderator?
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 04 Maj 2014 23:00 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Widzę, że dyskusja z tobą zmierza donikąd. Sprowadziłeś mnie do swojego poziomu i pokonałeś doświadczeniem. Swój udział w tym wątku uważam za zakończony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 05 Maj 2014 14:16 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
klayton napisał(a):
Cytuj:
Na twoim miejscu zastrzegłbym kartę kredytową, za pomocą której wypożyczałeś auto, wtedy nic ci nie ściągną.

Wprowadzasz w błąd i namawiasz do naruszania prawa.


Zastrzeżenie kk nie jest naruszeniem prawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 05 Maj 2014 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
DMW napisał(a):
klayton napisał(a):
Cytuj:
Na twoim miejscu zastrzegłbym kartę kredytową, za pomocą której wypożyczałeś auto, wtedy nic ci nie ściągną.

Wprowadzasz w błąd i namawiasz do naruszania prawa.


Zastrzeżenie kk nie jest naruszeniem prawa.

i mi się wydaje, że tak samo nie jest rozwiązaniem. karta jest przypisana do osoby wiec jak się uprą to i tak znajda...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 06 Maj 2014 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Wracałem z Chorwacji 2 dni temu i na austriackiej autostradzie dostałem fleszem po oczach. Zreszta samochód na drugim pasie też. Jakaś szansa na uniknięcie mandatu? Auto firmowe, leasing.

BTW, wyczytałem gdzieś, że nie wszystkie błyski kończą się mandatem. Są niby prewencyjnie ustawione na małe przekroczenie by po błysku kierowca zwolnił. Kto wie, bo ja raczej dużo nie przekroczyłem. Chyba że jakię ograniczenia na robotach drogowych przeoczyłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 06 Maj 2014 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Shaq napisał(a):
Wracałem z Chorwacji 2 dni temu i na austriackiej autostradzie dostałem fleszem po oczach. Zreszta samochód na drugim pasie też. Jakaś szansa na uniknięcie mandatu? Auto firmowe, leasing.

BTW, wyczytałem gdzieś, że nie wszystkie błyski kończą się mandatem. Są niby prewencyjnie ustawione na małe przekroczenie by po błysku kierowca zwolnił. Kto wie, bo ja raczej dużo nie przekroczyłem. Chyba że jakię ograniczenia na robotach drogowych przeoczyłem.


Zanim Chorwacja była w UE to mandaty nie przychodziły, a i te wystawione na miejscu można było olewać. Teraz pewnie się to zmieniło. Na autostradzie raczej straszaka by nie ustawili, ale jeśli z kierowcą z drugiego pasa byliście obok siebie to jest szansa że odpuszczą, tak jak robi się to u nas, bo nie można jednoznacznie stwierdzić który samochód jechał szybciej - choć zazwyczaj jest to oczywiste, że ten z lewego pasa. Ale z tego co piszesz wynika, że były dwa błyski (Twój i kierowcy obok) więc chyba równiutko nie jechaliście. Samochód firmowy i leasing nie mają znaczenia już od kilku lat. Kiedyś było tak że leasingodawca nie musiał i zazwyczaj nie chciał podawać danych leasingobiorcy i przedstawiciele mogli szaleć. Teraz już się to skończyło, więc na pewno dotrą do szefa, a potem do Ciebie. (lub jeśli ty jesteś swoim szefem to od razu do Ciebie).

Dwa lata temu z podobnej trasy, ale fotka zrobiona już w Austrii, a nie w Chorwacji mandat do brata przyszedł i co ciekawe od polskiej policji - przetłumaczony - opłata w PLNach na polskie konto.

Ja jak już kiedyś tutaj pisałem miałem parę lat temu błysk w Niemczech przy około 125-130km/h na ograniczeniu 120 i nic nie przyszło do dziś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 06 Maj 2014 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Dzieki za info. W mojej sytuacji tez chodzi o Austrie (wracalaem z Cro ale fotka juz w Austrii). Coz, pozostaje czekac ;-)

Wysłane z mojego ZP800H przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 06 Maj 2014 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
To raczej spodziewaj się fotki i to od polskiej policji przeliczoną po złodziejskim kursie z EUR na PLN i doliczoną jakąś extra opłatą administracyjną za to że nasza kochana policja przekaże pieniądze tej z Austrii. Z tego co pamiętam brat miał mandat 70€ przeliczyli dość drogo i do tego doliczyli 70zł swojego haraczu :D

Przy okazji ciekawostka z Austrii, o której dowiedziałem się po powrocie. Za jazdę po ich drogach z CB radiem nie ważne czy używamy czy nie, a nawet mając samą anteną na dachu bez radia grozi nie mały mandat a do tego konfiskata radia :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:10 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
Przy okazji ciekawostka z Austrii, o której dowiedziałem się po powrocie. Za jazdę po ich drogach z CB radiem nie ważne czy używamy czy nie, a nawet mając samą anteną na dachu bez radia grozi nie mały mandat a do tego konfiskata radia :D


O tym to powszechnie wiadomo. Widac to na ostatnim parkigu po stronie Czech.
Tak BTW, zauwazyliscie, ze z CB w 99% jezdza tylko Polacy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 07 Maj 2014 02:53 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Parę dni temu strzeliło mi fotkę pod Wilnem. Czy orientujecie się czy z Litwy może coś przyjść..? :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group