Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:27 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
A ten punkt ze ścianką do góry to jest wyjście z kanionu już na jakiś płaski teren? czy do jakiegoś mniejszego wąwozu którym się wraca? Pętla na pewno jest ciekawsza i pewnie można jakieś fajne zdjęcia z góry zrobić. Czy na dalszym odcinku jest jeszcze coś ciekawego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
To jest tak, że idziesz cały czas kanionem i w pewnym momencie kanion się kończy, trzeba wdrapać się na górę i wyrównać się mniej więcej z poziomem parkingu. Tam już się idzie mniej więcej na płasko. Teoretycznie nic już tam nie ma, ale mi się tam bardzo podobało. Nie spotkałem tam żywej duszy. Z tym, że po przejściu ścianki odbiłem na południe i czarnym szlakiem kierowałem się do punktu oznaczonego jako Road 12 Exit.

Cały spacer od drogi numer 12 przez parking, Czerwony Kanion, zielony szlak, czarny szlak do drogi numer 12 zajął mi 3 godziny (bardzo spokojnym tempem). Jeśli macie czas to właśnie taki wariant polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:35 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Generalnie większość trasy idzie się po płaskim. Główne przewyższenia to: zejście do kanionu na początku oraz to wejście do góry pokazane na zdjęciach. Tam dalej jest już tylko lekko pod górkę.
Wg mnie warto zrobić dłuższą pętlę, przyjemny i niemęczący spacer na 2:30 h.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:52 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Pytam tak, aby mieć plan awaryjny jak dziewczyny odmówią wspinaczki na tę ściankę. :D Wejdę wtedy sam, pochodzę trochę na górze, zejdę z powrotem i wrócimy kanionem. Takie wariant to pewnie też ze 3 godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:05 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Może chwilę dłużej bo to miejsce jest za połową.
Przy czym tak jak pisałem na powrocie krótkiej pętli jest podobne miejsce (na zdjęciach).
Dacie sobie radę ;) Na zdjęciach to wygląda gorzej niż w rzeczywistości :D

Załączniki:
DSC_0642.JPG
DSC_0642.JPG [ 975.66 KiB | Obejrzany 1493 razy ]
DSC_0640.JPG
DSC_0640.JPG [ 911.94 KiB | Obejrzany 1493 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Tak, jak najbardziej do zrobienia.
Spokojnie w 3 godziny się wyrobisz.
Generalnie nie ma co się stresować, Red Canyon to taki spacer spokojnie dla emerytów :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 04 Gru 2017 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Gleba3
co Ci przypomina, co Ci przypomina widok znajomy ten ....
Załącznik:
aaaa.JPG
aaaa.JPG [ 74.64 KiB | Obejrzany 1373 razy ]

Wszystko zgodnie z tym co napisales, wybralem Twoj rower bo "sprawdzony".
Radze by kazda kolejna osoba dwa razy sie zastanowila by powtorzyc nasz wariant.
Eliat to nie Tybet ale to blisko 20 km jazdy wciaz pod gorke, gdy zakonczylem podjazd ten za jednostka wojskowa
zszedlem z rowera by odpoczac to mi sie ciemno zrobilo w oczach. Temperatura, powietrze i plecak zrobily swoje
mase energii mnie kosztowala ta wycieczka. W sobote minelo mnie moze z dziesiec aut, z tego dwa sie zatrzymaly by zapytac czy wszystko ok
czy mam wode i prowiant. Zapomnijcie by nawet sie tam wybierac na rowerze z litrem wody lub dwoma.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 06 Gru 2017 15:10 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Czy ktoś jechał do kanionu autobusem i może podać cenę biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Gru 2017 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
dawidchyl napisał(a):
Do Kanionu nie ma opcji planowania ale najbliższy jest przystanek Har Uziya, który jest jakieś 2 km od przystanku na którym trzeba wysiąść (miejsce widoczne jest na Maps Google). Bilet do Har Uziya kosztuje 12,5 z Eilatu, więc myślę, że podobnie będzie do Czerwonego Kanionu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Gru 2017 15:46 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Rome2Rio pokazuje ok 17 zł do przystanku Mount Uzia Junction
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Gru 2017 19:53 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Kurcze, za tydzień w piątek lece do Eilatu na weekend. Znacie jakiś sposób żeby dojechać do czerwonego kanionu w sobotę ? Mam na myśli autostop tudzież bus jakiś specjalny coś, byle nie prywatny bo pewnie życzą sobie dużo kasy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Gru 2017 20:09 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Tą trasą jadą autobusy na lotnisko, a już było o tym że w soboty też operują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Gru 2017 20:14 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Do Kanionu autobus rusza z dworca głównego i to jest spoko.
Obawiam się drogi powrotnej czyli nie mam pojęcia o której powinienem być na przystanku (co ile kursują) i czy zatrzyma się. Podobno często są pełne i wtedy się nie zatrzymują nawet gdy ktoś macha.
Chętnie posłucham kogoś kto FAKTYCZNIE przerobił taki wariant a nie cytuje internet

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Gru 2017 20:22 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
A co ci da analiza danych historycznych? Autobus jedzie z lotniska, więc kto ma przewidzieć czy przyleci pełen samolot czy nie? możesz sprawdzić obłożenie lotów w dzień podróży, ale czy to coś pomoże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Gru 2017 20:34 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Chodzi o to że może ten autobus wcale nie zatrzymuje się na machanie. Dopóki ktoś nie potwierdzi że tak jechał - nie mam pewności.
Jak ruszy z dworca w stronę kanionu i poprosi się kierowcę to powinien się zatrzymać ale machanie to inna historia.
Byłem w kanionie w styczniu ale przy pomocy taxi bo było nas 3 os i taxi kosztowała 100 lub 120 szekli. Porównując z ceną biletu autobusowego x 3 os w obie strony wcale nie było drogo

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Gru 2017 20:48 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 3
-- 06 Gru 2017 19:45 --

to ja wam powiem, że droga do canionu obrosła w legendy a to wcale nie taki diabeł straszny.... Autobus 392 odjeżdzający z dworca centralnego wiezie praktycznie pod sam szlak, trzeba chwile przejść, ale nie jest to daleko - sam przejazd to jakieś niecałe 30 min. krętymi drogami z chmarą wojskowych obu płci. Początkowo też pytałysmy o Har Uziya, ale po krótkej rozmowie jak powiedziałyśmy, że chcemy do Red Canyonu, to kierowca uświadomił nas że to dwa różne przystanki a on normalnie się zatrzymuje w tamtym miejscu. Bilet wyszedł jakieś 16 ILS za osobę. Jechałyśmy o 9.00 a krótko po 12 byłyśmy na przystanku gotowe do powrotu. Autobus jedzie jakoś zaraz przed 13 i tym planowałyśmy wrócić, ale nie czekałyśmy nawet 5 minut jak zatrzymał się przy nas samochód z małżeństwem w średnim wieku, którzy zapytali czy nie potrzebujemy podwózki do Eilatu :) z czego chętnie skorzystałyśmy :) Wysiadając byłyśmy bogatsze o nowe historie dotyczące Izraela i czas, za to biedniejsze o dekielek od obiektwu, który gdzieś wypadł w samochodzie :). Obcy kraj różnie może być, my też do ostatniej chwili wachałyśmy się, co będzie jak nie zdążymy na autobus, ale z drugiej strony byłoby szkoda nie pojechać a ostatecznie gładko poszło. My wspominamy Eilat jako super przygodę a zwłaszcza w pamięci zostaną przemili ludzie, fajne miejsca i niestety wysokie ceny ;), ale warto było i pewnie tam wrócimy.

-- 06 Gru 2017 19:48 --

Misiatek napisał(a):
A co ci da analiza danych historycznych? Autobus jedzie z lotniska, więc kto ma przewidzieć czy przyleci pełen samolot czy nie? możesz sprawdzić obłożenie lotów w dzień podróży, ale czy to coś pomoże?


nie chce mieszać, ale z lotniska to jedzie 282 a nie 392, ten objeżdża bazy wojskowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Gru 2017 21:14 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
No tak, ale ten to ma przystanek normalny wiec machać nie trasie nie trzeba. Nawet jest rozkład w mapach googla w stronę Eilatu

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 20.25 KiB | Obejrzany 1198 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Gru 2017 01:26 

Rejestracja: 13 Gru 2017
Posty: 23
Byłem w Kanionie w ten weekend, cena biletu z Ejlatu do Kanionu: 16 ILS (obłożenie ok. 50% autokaru, prawie sami wojskowi), cena biletu z Kanionu do Ejlatu: 12.5 ILS (obłożenie ok. 15% autokaru)

Kierowca busa bez problemu zawozi pod sam Kanion :) i tak samo bez problemu dało się go złapać na tym samym przystanku w drodze powrotnej.
Co do 282, który jechał po tej samej drodze - jest to linia ekspresowa, więc nie złapaliśmy go na pustyni. Jednakże jadąc z lotniska dzień wcześniej widziałem, że ktoś wysiadał na tym przystanku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 13 Gru 2017 10:42 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Doradźcie proszę. Przylatuję z WAW w sobotę, 6.01 o 11.30 i mam do zagospodarowania resztę soboty. Bez sensu tracić czas na dojazd do Eilat i z powrotem pod kanion. Pomyślałem żeby uderzyć od razu z lotniska.

Czy 282 zatrzyma się w okolicach kanionu na żądanie? Ewentualnie dojść do głównej drogi z buta(można w ogóle?) i wziąć inny autobus? Ma to w ogóle sens biorąc pod uwag,że w okolicach 17.00 zrobi się ciemno?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Gru 2017 21:03 

Rejestracja: 13 Gru 2017
Posty: 23
Tak jak pisałem w poprzednim poście, 282 w teorii da radę się zatrzymać jak poprosisz o to kierowcę. Jednakże później jakbyś chciał go złapać na pustyni, to nie da rady. A 392 w szabat nie jeździ (i pewnie 395 też nie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group