Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#461 PostWysłany: 13 Sty 2022 21:12 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
@Hose
ponieważ w części krajów Johnson przestaje być uznawany od pewnego momentu i wymagają drugiej, "normalnej" szczepionki. Ja nim nie byłem szczepiony, więc do tej pory się nim nie interesowałem.

@kiimi
nie musi, bo jedziemy na mniej niż 24 godziny. Mnie chodziło tylko o używanie covid-passa w knajpach i tym podobnych.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#462 PostWysłany: 14 Sty 2022 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Pudelek napisał(a):
w części krajów Johnson przestaje być uznawany

Jakieś konkrety ?
Na forum jest sporo osób zaszczepionych J&J i na pewno takie informacje będą pomocne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#463 PostWysłany: 14 Sty 2022 08:33 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Np. w Austrii od stycznia jedna dawka Johnsona nie jest uznawana za wystarczającą i trzeba przyjąć drugą (czyli przypominającą), aby covid pass w ogóle działał.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#464 PostWysłany: 14 Sty 2022 10:04 

Rejestracja: 14 Paź 2017
Posty: 7
Z tego co wiem johnson uznawany jest tylko 2 mesiace po przyjeciu, potem czeski covid pass nie dzaisa. Co sie knajp dotyczy,w 90 procentach wystarczy powiedzec ze masz dokumenty, nikt nie skanuje albo nie sprawdza czy to prawda czy nie.
- Nikt nie ma prawa na kontrole wspolnie s dokumentem tozsamosci. Prawdopodobnosc kontroly ze strany policji albo “sanepidu” zbliza sie do zera, nie trzeba sie martwic…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#465 PostWysłany: 14 Sty 2022 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@jirimajcher
2 miesiące dotyczą możliwości przyjęcia boostera w przypadku szczepienia podstawowego J&J

In the case of a single-dose vaccine Janssen, it is possible to get revaccinated after 2 months.
https://covid.gov.cz/en/situations/register-vaccination/booster-and-additional-dose

@Pudelek
Zeskanowałem czeską apką čTečka swój certyfikat J&J z maja i swieci na zielono.
1 lutego lutego przestanie, podobnie jak w Polsce.

As of February 1, 2022, the validity of vaccination certificates will be shortened to nine months (according to the EU directive).
The validity after revaccination by the booster dose is not currently limited. Thus, after the booster dose, you will be able to use your vaccination certificate without limitation.

https://covid.gov.cz/en/situations/register-vaccination/booster-and-additional-dose

Załączniki:
cTecka.png
cTecka.png [ 33.59 KiB | Obejrzany 2444 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#466 PostWysłany: 14 Sty 2022 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
A tak praktycznie, byłem 2 dni z rzędu w Czechach na nartach, na granicy zero kontroli, w sklepach też, w knajpce pytanie o certyfikat bez pokazywania, na stoku przy zakupie karnetu pokazałem certyfikat, rzut oka i bilety kupione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#467 PostWysłany: 14 Sty 2022 12:09 

Rejestracja: 14 Paź 2017
Posty: 7
Hose: masz racje, przepraszam :-). Waznosc covid passu vv CZechach obecnie to 9 mesiecy, nie dotyczy zaszczepionych trzecia dawka-tam jest waznosc nieograniczona (minimalnie w tej chwili). Mialem za to ze johnson jest wazny tylko 2 miesace,bo jak mowil nasz krimister zdrowia Vojtech, ”johnson daje ochrone tylko 2 miesace i potem trzeba isc na dalsza dawke”.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Sty 2022 12:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#468 PostWysłany: 14 Sty 2022 16:44 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Ok, to już wiem to, co chciałem :) Kolega szczepiony w grudniu, to będzie (teoretycznie) miał jeszcze dużo czasu do ukończenia ważności... Wiem oczywiście, że sprawdzanie covid-passów odbywa się przeważnie na oko, ale zdarzało mi się (rzadko), że je Czesi skanowali oraz (często), że musiałem je pokazywać i trochę głupio byłoby, aby kumpel wtedy został na dworze, jak ja będę pił piwo ;)

@Hose
ale czemu przestanie 1 lutego? Szczepiłeś się pierwszego maja? Ja na szczęście przyjąłem drugą dawkę na początku czerwca, więc mam jeszcze chwilę do marca ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#469 PostWysłany: 14 Sty 2022 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@Pudelek Jak widać na powyższym zrzucie szczepiłem się 05.05. Od 1 lutego ważność certyfikatów to 270 dni, czyli mój od 1 lutego będzie wazny do... 30 stycznia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#470 PostWysłany: 14 Sty 2022 17:50 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Racja, zapomniałem, że to nie są miesiące, ale dni ;)

Ciekawe, czy po boosterze będzie on od razu widoczny w paszporcie? Bo planuję po dawce dodatkowej skoczyć od razu na czeski obiad...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#471 PostWysłany: 14 Sty 2022 18:05 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Od razu jest widoczne.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#472 PostWysłany: 15 Sty 2022 13:47 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Wracam 17 ego stycznia z Pragi do Warszawy ryanair czy musze wypelniac jakis formularz lokalizacyjny, jestem zaszczepiony 3 dawkami
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#473 PostWysłany: 15 Sty 2022 14:00 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Wypełnienie formularza lokalizacyjnego jest w świetle prawa obowiązujące przy przekraczaniu granicy RP samolotem i niezależne od ilości przyjętych dawek szczepienia. Osobną kwestią jest to czy ktoś to sprawdza, wczoraj w GDN po przylocie z CPH tylko paszporty covidowe, jako, że one są istotne w kwestii wpisania na kwarantanne lub nie. Franca zapewne da Ci formularz do wypełnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#474 PostWysłany: 16 Sty 2022 13:04 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
No i tego sie obawiam ze nie dam i do wypełnienia mam tylko wypelniony formularz lolalizacyjny a nie deklaracje pasazera, wlasnie nawet nie mam gdzie tego nawet wydrukowac bo jestem w Bidapeszcie i o 14.20 mam regiojet do Pragi
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#475 PostWysłany: 18 Sty 2022 20:28 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Czy ktoś może potwierdzić, że z certyfikatem covidowym po dwóch dawkach ale bez testu PCR mogę się zameldować w hotelu w Czechach?
Czy ww certyfikat bez testu PCR wystarczy by swobodnie odbyć 1 dniową wycieczkę bez noclegu na teren Czech?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#476 PostWysłany: 18 Sty 2022 20:33 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Tak, nie trzeba PCR do zameldowania w hotelu. Certyfikat z 2 dawkami starczy.

Tak, podróż drogą lądową do 24h zwalnia z obowiązku PCR

tu aktualne info: https://www.visitczechrepublic.com/pl-P ... e/covid-19
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#477 PostWysłany: 18 Sty 2022 20:41 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Z Twojego linka wynika co innego
"Zarówno osoby posiadające Unijny Certyfikat COVID-19, jak i osoby nie zaszczepione muszą posiadać negatywny wynik testu PCR wykonanego przed przyjazdem do Czech (ważny do 72 godzin). Z testu przed przyjazdem do Czech zwolnione są osoby, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki i dzieci do lat 12. "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#478 PostWysłany: 19 Sty 2022 01:52 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Test jest potrzebny do przekroczenia granicy, jeśli pobyt w Czechach będzie trwał powyżej 24 godzin (ewentualnie 3 dawka). Ale już korzystanie z różnych usług w kraju wymaga jedynie dwóch dawek/ozdrowienia bez testu. Można całkowicie zgodnie z prawem przyjechać wieczorem jednego dnia, przenocować i wrócić np. w południe drugiego dnia - wtedy test nie jest konieczny. W praktyce nawet jakbyśmy byli kilka dni w Czechach to szansa na to, że ktoś nas spyta o test gdzieś w środku kraju wynosi coś około promila procenta...

Poza tym w cytowanym tekście pisze jak byk kilka linijek niżej:
"Z powyższych obowiązków zwolnieni są m. in.:
(...) osoby podróżujące do Czech drogą lądową transportem indywidualnym z państw bezpośrednio sąsiadujących do 24 godzin"

I tu jest pewna rozbieżność pomiędzy dokładnymi czeskimi przepisami, ponieważ w nich nie pisze o "transporcie indywidualnym", a jedynie o 24 godzinach, państwach sąsiadujących oraz drogą lądową.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
traveller uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#479 PostWysłany: 19 Sty 2022 14:19 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 5
No dobra... a lecial juz ktos do Czech z J&J + booster? Dzwonilem dzisiaj na infolinie programu szczepien i zostalem poinformowany, ze nie ma jeszcze dzialajacego rozwiazania na to i moj certyfikat bedzie widoczny w aplikacjach tak jakbym mial tylko dwie dawki bez boostera... i ze z moim jutrzejszym lotem musze poczekac az UE podejmie decyzje jak to ogarnac :)))))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#480 PostWysłany: 19 Sty 2022 15:12 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
Coś ściemniają, bo to już jest dawno ogarnięte:

https://ec.europa.eu/commission/pressco ... ip_21_6837

Boosters will be recorded as follows:

3/3 for a booster dose following a primary 2-dose vaccination series.
2/1 for a booster dose following a single-dose vaccination or a one dose of a 2-dose vaccine administered to a recovered person.
Góra
 Profil Relacje PM off
szczepj lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group