Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Durmitor National Park
#1 PostWysłany: 02 Lip 2019 23:04 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Witam

Chce stworzyć osobny temat o atrakcjach w tym rejonie, jako że Czarnogóra to nie tylko pasmo wybrzeża ;) zamierzam spędzić 3 dni w górach, w Zabljak, i widze, że jest tam mnóstwo atrakcji. Może podzielicie się swoimi doświadczeniami z czego warto korzystać a z czego mniej. Do wyboru, do koloru tego jest. Próbuje się zdecydować i mam dylemat. Celuje bardziej w jakieś atrakcje typu extreme.

Z tego co znalazłem jest dostepny kanioning kanionem Nevidio, paraglinding, jazda rowerem szlakach górskich (widziałem jakieś zdjecia tras na szczytach gór - może ktoś zna trasy ? ) trasy downhillowe, wspinaczki, raftingi po Tarze (choć to bardziej taka luźna rozrywka)

Jakieś doświadczenia ? godne trasy rowerowe do polecenia czy inne tipsy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#2 PostWysłany: 21 Sie 2019 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 78
Loty: 219
Kilometry: 383 719
O kanioningu Ci opowiem we wrześniu bo akurat 7 tam będziemy, na zdjęciach i filmach z ich fanpage wygląda to rewelacyjnie :)
_________________
https://niedzwiedzik.pl/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lip 2020 08:28 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Już po wrześniu, więc się dołączam do pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sie 2021 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5505
HON fly4free
Sierpień 2021. Z propozycji raftingu nie skorzystałem, bo to zdecydowanie nie moja bajka, ale sam Durmitor mnie po prostu zachwycił. Jako bazę wypadową wybrałem oczywiście Żabljak, z którego blisko do Czarnego Jeziora czy okalających go szczytów, mostu na Tarze z widokiem na kanion czy wyciągu na Savin Kuk (2313m.n.p.m, 7 EUR w obie strony).. Na szlakach nie było tłumów, wręcz przeciwnie. Temperatury w odróżnieniu od wybrzeża bardzo przyjemne. Miejscowość ma wszystko, czego potrzeba: piekarnie, restauracje, informację turystyczną, bankomaty, supermarkety etc. Jednocześnie brakuje tak powszechnego w tym czarnogórskim Zakopanem w wersji mikro blichtru i cwaniactwa. To bardzo spokojna miejscowość.
Mój znajomy, który w Tatry jeździ regularnie twierdzi, że brakuje folkloru i architektura nie tak ładna jak na Podhalu, bo faktycznie chaotyczna i często przypadkowa, ale mnie to akurat nie przeszkadza. ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2021 14:35 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Kilka dni temu przejechałem się tą już prawie legendarną trasą R16 Zabljak - Pluzine. Trochę się obawiałem warunków atmosferycznych, ponieważ temperatura miała być wyjątkowo niska, nawet na lekkim minusie, a ja w wypożyczonym aucie jechałem na letnich oponach. No i im bliżej Zabljaka, tym więcej aut jechało ze śniegiem na masce. Ostatecznie dało się przejechać bez większych ekscesów, chociaż było piekielnie zimno i ciężko było w ogóle wytrzymać choć minutę poza autem.

Natomiast widoki niesamowite. W dodatku mieliśmy wielkie szczęście napotkać na drodze stado kilkunastu dzikich koni. Przeżycie jedyne w swoim rodzaju, zwłaszcza, że konie zainteresowały się naszym autem. Przyznam, że w momencie kiedy kilka koni ze stada nas otoczyło, a jeden z nich zaczął uderzać kopytem o maskę, to miałem solidnego pietra. Na szczęście coś je wystraszyło i uciekły.

Polecam tę trasę, jeśli ktoś nie ma czasu na piesze wędrówki.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Maj 2022 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Hej, jak wygląda przekraczania granicy z Bośnią w górach? Chodzi mi o pętelkę Maglić - jez. Trnovacko?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sie 2022 10:03 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 562
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Będę w połowie października w Czarnogórze i jeden dzień chciałbym poświęcić na taką trasę:
https://www.google.com/maps/dir/Niksic, ... 304196!3e0
Wyjazd rano z Niksic i biorąc pod uwagę to, że dzień już będzie stosunkowo krótki koniec w Podgoricy wieczorem. Czy ta trasa to nie za dużo na jeden dzień? Na co warto zwrócić uwagę? Gdzie warto się zatrzymać? Jak wygląda jeśli chodzi o przejezdność tej drogi i z bezpieczeństwem na niej? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sie 2022 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Co prawda nie odpowiem na pytanie, ale planuje podobny wyjazd w zbliżonym okresie i trasy mam nawet ambitniejsze. Ja bym wyjechał wcześnie i dołożył jeszcze Đurđevića Tara Bridge
:D
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Sie 2022 12:37 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Most polecam, jechalem bez wielkich nadziei bo byla kiepska pogoda a to dodalo tylko uroku. Trasa myślę,że do zrobienia. Żeby nie bylo gonienia wyjedź wcześnie rano. W Durmitorze trzeba pętelkę zrobić, z tego co kojarzę chyba 60km. 100% asfaltImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Sie 2022 13:00 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 562
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
A czy to jest ten most w okolicy którego jest jakaś tyrolka?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Sie 2022 13:09 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Tak, kilka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sie 2022 15:33 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 562
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Klika? To którą wybrać? Którą Ty polecasz albo która cieszy się największym powodzeniem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sie 2022 20:00 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Nie korzystałem ale wszystkie są w bliskiej odległości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Sie 2022 23:52 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
malediwy napisał(a):
Będę w połowie października w Czarnogórze i jeden dzień chciałbym poświęcić na taką trasę:
https://www.google.com/maps/dir/Niksic, ... 304196!3e0
Wyjazd rano z Niksic i biorąc pod uwagę to, że dzień już będzie stosunkowo krótki koniec w Podgoricy wieczorem. Czy ta trasa to nie za dużo na jeden dzień? Na co warto zwrócić uwagę? Gdzie warto się zatrzymać? Jak wygląda jeśli chodzi o przejezdność tej drogi i z bezpieczeństwem na niej? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.


Faktycznie wyjedź ultra rano, jak dobrze pamiętam, to tam w większości górzystej części jest 1 pas w jednym kierunku, tworzą się korki, choć bardziej turystycznym latem. Jechałem we wrześniu ostatnio, trasa jak najbardziej do zrobienia, włącznie z wieloma przystankami. Jak będzie wypadek, włącznie z ofiarą śmiertelną, to jesteś ugotowany - stoisz kilka h i nic nie zrobisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Sie 2022 06:25 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 439
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
W bieżącym miesiącu przejechałem drogą P14, przy czym wyjeżdżałem z Kotoru, jechałem do Pluzine, następnie P14 i do jez. czarnego k. Zabljaka, co zajęło mi ok. 5 godz.
Zasadnicza kwestia wg mnie to pogoda, bo jeśli będzie deszczowo, mglisto albo jazda w chmurach to na tej wąskiej drodze, gdzie nie wszędzie można się wyminąć będzie niekomfortowo a nawet niebezpiecznie. W jednym miejscu musiałem wymijać się z ciężarówką załadowaną drewnem :) Na drodze P14 było raczej pustawo, od czasu do czasu ktoś jechał z przeciwka, nie tworzyły się żadne korki czy zatory. Jedynie w dwóch miejscach, w okolicy przełęczy Sedlo parkowało sporo samochodów. Zatem wg mnie czasowo nie powinno być problemem, raczej kwestia pogody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Sie 2022 09:05 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 562
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
ciachu25 napisał(a):
Jak będzie wypadek, włącznie z ofiarą śmiertelną, to jesteś ugotowany - stoisz kilka h i nic nie zrobisz.
A to te wypadki śmiertelne to jakaś tam częstsza sprawa??? :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Sie 2022 09:30 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
W tej kwestii jest tam dzicz, jak w Iraku (pamiętam tam wypadek gościa z naszej ambasady koło roku 2000). Przy mnie akurat "palnęli" niefrasobliwego wczasowicza, normalnie krew na drodze, fragmenty i rzeczy porozrzucane, "całość" tak sobie leży i czeka kilka h na przyjazd ambulansu, policji i kogo tam jeszcze trzeba (widocznie helikopterów brak), myślałem, że ubój świń był na drodze, zupełnie inna kultura względem ciała. Korek liczony w xx km. Jak trafisz, nic nie zdziałasz i dzień może Ci się rozbić. Nikt nie powie, czy się zdarzy, czy nie. Mało kto jedzie na wariata, ale można trafić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Sie 2022 16:43 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
malediwy napisał(a):
Klika? To którą wybrać? Którą Ty polecasz albo która cieszy się największym powodzeniem?

Naliczyłam tam jakoś ze 3 tyrolki. Dwie sa zaraz obok mostu i jedzie się równolegle do niego. Nazw nie pamiętam ale jedna jest z jednej strony mostu, a druga z drugiej. Największe wzięcie ma ta z siedzeniami zamiast uprzęży (droga w bok, za budami z pamiatkami) i ona jest najbardziej lajtowa. Większych wrażeń dostarczy ta trzecia tyrolka: www.ziplinetara.me. Jest o 5E droższa niż pozostałe.
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Kwi 2023 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2015
Posty: 10
Loty: 2
Kilometry: 17 572
Czy warto wybrać się w omawiane rejony na kilka dni z małymi dziećmi? Lubimy przyrodę, spacery, ale wiadomo - z maluchami to raczej krótsze trasy i bez ekstremalnych podejść. Na forum polecany był też Piva Canyon, Tara Canyon, itp. Będę wdzięczny za info czy znajdziemy tam łatwiejsze/bezpieczniejsze trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Kwi 2023 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4516
złoty
Z małymi dziećmi odradzam spacery w "dziczy" ze względu na ilość węży, lepiej mieć wysokie buty, a dzieci lubią się oddalać od szlaków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group