Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odzież termiczna
#1 PostWysłany: 18 Paź 2014 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
No właśnie. Zbliżają się chłodne miesiące i w celu oszczędności miejsca w plecaku wpadłem na pomysł aby zaopatrzyć się w 2-3 koszulki termiczne. Nigdy jednak nie miałem do czynienia z taką odzieżą, może ktoś coś polecić, doradzić? Czy faktycznie taki termo t-shirt trzyma ciepło i nie trzeba na siebie nakładać grubszych ciuchów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#2 PostWysłany: 18 Paź 2014 14:22 

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 147
Loty: 2
Kilometry: 3 770
to zależy ile chcesz wydać, na koszulkę termiczną powinno się zalożyć bluzę/kurtkę
zajdz do decathlonu, nie wydasz za duzo a bedziesz zadowolony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#3 PostWysłany: 18 Paź 2014 14:46 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Nie wiem co rozumiesz przez koszulki termiczne, czy chodzi Ci o ściśle przylegającą bieliznę termoaktywną czy T-shirty pod sport z technologiami pt. dri-fit, thermacool, climaccol itp. Osobiście polecam takie koszulki, zajmują mało miejsca, nie gniotą się, szybką schną w przypadku jakiejś przymusowej przepierki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#4 PostWysłany: 18 Paź 2014 14:53 

Polecam forum http://www.ngt.pl - tam dowiesz się więcej.
Generalnie z tańszych opcji dobrze oceniany jest asortyment Decathlonu.
Góra
 PM off
Adrian.jg uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#5 PostWysłany: 18 Paź 2014 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Termo daje wyraźnie lepszy komfort cieplny niz zwykły tshirt (porównując jako bieliznę pod kurtkę czy koszule). Sprawdzają sie rowniez nie tylko zimą, ich zadaniem jest zapewnienie komfortu cieplnego w rożnych warunkach.
Ale sama koszulka - jak zostało wyzej napisane w poście - to tylko połowa "termicznego" ubrania. To dobrze działa w parze z impregnowanymi koszulami czy czy kurtkami.
Mam pare rzeczy z decathlonu i spełniają swoją funkcje ale nie wytrzymują porównania do np h&h czy paru innych, których używam od lat (zarówno jakościowo jak i ze względu na trwałość). Jakość jest jednak zazwyczaj proporcjonalna do ceny.

Docelowo, jesli chciałbyś mieć porządny zestaw zajmujący mało miejsca to kup sobie tshirt, podkoszulek z długim rękawem i kalesony. Tylko pamiętaj kupując ze taka bielizna musi dobrze przylegać do ciała, zeby spełniała swoją role (druga skóra).


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#6 PostWysłany: 18 Paź 2014 15:14 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
ja nie do końca rozumiem wasze dywagacje na temat koszulek termicznych, ponieważ wszystko - wg mnie zależy - czemu one mają służyć.
Ogólna zasada w bieliźnie termicznej to optymalne wykorzystanie ciepła własnego. A wytwarzamy je przed wszystkim podczas wysiłku.
Autor wątku zapytał czy nie trzeba zakładać cieplejszych ciuchów.
Trzeba i nie trzeba.
Gdy się ruszasz to nie trzeba ale podczas spoczynku śmiem twierdzić, że możesz zmarznąć i to nieźle. Taki polar siedząc w zimy wieczór na plaży lepiej się sprawdzi.
Ale to są tylko moje doświadczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#7 PostWysłany: 18 Paź 2014 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Dzięki, właśnie chodzi mi o t-shirt lub longsleeve i nie byłem pewny, czy aby spełniał swoją role musi luźno leżeć na ciele czy jednak przylegać. Rozejrze sie w takim razie w Decathlonie.

@Don_Bartos - bardzo fajny link, podziekował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#8 PostWysłany: 18 Paź 2014 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Koszulek jest od groma i ciut, ciut, najprostsze z jednego rodzaju materiału i przylegające sprawdzą się jako druga skóra gdy mają zapewnić ciepło i na to polar/softshell/kurtka, bardziej wymyślne mają 2-4 różne rodzaje materiału, siateczki lub wzmocnienia pod plecak na ramionach, klejone szwy, aby nic nie obcierało itp.
Mogą mieć domieszkę merino, lub merino może mieć domieszkę "plastiku" ;)

Wszystkie mają podstawową dla mnie zaletę szybko schną i nie chłoną wilgoci we włókna.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#9 PostWysłany: 18 Paź 2014 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Ok, a najprosciej mowiac w takim razie, jakimi metkami sie zainteresowac. Chodzi mi o material i jego procentowy udział w wyrobie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#10 PostWysłany: 18 Paź 2014 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Potwierdzę

lizack napisał(a):
zajdz do decathlonu, nie wydasz za duzo a bedziesz zadowolony


Kup sobie na początek, jedną koszulkę z długim rękawem, nie sugeruj się do końca dyscypliną/marką, niech będzie wygodna, dopasowana, i żeby nigdzie nie "ciągnęła" wybierz taką która ma elastyczne wstawki na łokciu, koszt pewnie ok. 50-70 pln.

W swoich zbiorach mam firmowe nike kilka szt., koszulki decathlonu najtańsze i takie po 200 pln za szt., bieliznę z Lidla i biedronki, bieliznę termiczną z "demobilu" angielskiego (ale nową ;) ) każda jest inna i ma trochę inne zastosowanie, nie znaczy że markowe lepsze czasem coś za 20 pln jest tak samo dobre jak to z metką za 100 pln.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Adrian.jg lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#11 PostWysłany: 18 Paź 2014 22:39 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Tu się nie ma co zastanawiać, w takiej koszulce nawet jak się spocisz to wiatr nie przewieje i się nie przeziębisz.
Ja kupuję tylko na SportDirects.Com mam na przykład tą: http://www.sportsdirect.com/karrimor-qu ... e=45164459 ,ale możesz poszukać innych. Za przesyłkę z Anglii do Polski ostatnio płaciłem 21,42 zł. Przy jednej sztuce to trochę drogo, ale jeśli kupisz parę rzeczy np. buty, to się naprawdę opłaca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#12 PostWysłany: 18 Paź 2014 23:22 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Ja ze swojej strony mogę tylko dołożyć moją 'kolekcyjkę' mimo że nie stricte termicznych to bardzo ciepłych:
-Tchibo sprzed... hohohoho chyba 8 lat - nadal się trzyma, nadal używam mimo że powoli się zaczyna sypać. W Tchibo kolekcje powtarzają się co jakiś czas (konkretów już nie pamiętam).
-Marks&Spencer, koszulka z kominem z zeszłego lata: przy dodatnich temperaturach można chodzić w samej koszulce. M&S ma często coś podobnego do poprzedniej kol.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#13 PostWysłany: 18 Paź 2014 23:25 

Rejestracja: 16 Kwi 2013
Posty: 15
Loty: 42
Kilometry: 70 693
Mam 4 takie koszulki (wszystkie z długim rękawem) i polecam. Uszeregowałbym je następująco: Brubeck>Surge>Stoor.
Stoor używam do biegania (mniej więcej od 15 do 5stC), z dodatkową warstwą w postaci zwykłego T-shirta. Nie lubię zimna, dlatego przy tak "średniowysokich" temperaturach wybieram długi rękaw. Surge (dostałem w prezencie) ma wg mnie najgrubszy materiał, ale gorzej odprowadza pot od Brubecka. Korzystam z niej (Surge) podczas biegania, temperatury poniżej 5stC wraz z bluzą. Natomiast Brubeck stosuję do biegania, a po wypraniu do codziennego użytku ;)
4 koszulką jest ta, którą zakupiłem w Decathlonie. W przeciwieństwie do poprzednich, posiada "kołnierz" na szyję. Korzystam z niej tylko w zimie i tylko do chodzenia. Nie uwzględniłem jej w "rankingu" - nie wiem jak się zachowuje podczas biegania/wzmożonego pocenia.

Oczywiście uszeregowałem tylko te marki, z którymi miałem kontakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Paź 2014 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No tak tylko gdzie priorytet, autor pyta raczej o coś ciepłego, ale bez uwzględnienia wysiłku fizycznego.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#15 PostWysłany: 18 Paź 2014 23:44 

Rejestracja: 16 Kwi 2013
Posty: 15
Loty: 42
Kilometry: 70 693
Tak wiem, dlatego wspomniałem o tym, że Brubecka i koszulkę z Decathlonu używam na co dzień. Obie nadają się do tego idealnie. Jakbym miał je tutaj porównać, to Decathlonowa jest nieco grubsza, słabiej przyległa do ciała i troszkę gorzej trzyma ciepło. Ale w żadnym wypadku nie powiem, że jest zła (na plus również cena).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#16 PostWysłany: 18 Paź 2014 23:53 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Mi z koszulek termoaktywnych najbardziej pasuje Brubeck, Viking i Gatta Active.
Vikinga (model Nico) używam w sezonie zimowym na biegówki i bardzo fajnie się sprawdza. Trzyma ciepło i "wydala wodę".
Brubeck i Gatta to koszulki typowo na co dzień pod koszulę na długi rękaw i sweter i tu dobrze się sprawdzają.

Pytanie w jakich temperaturach chcesz chodzić w tych koszulkach i ile warstw mieć na sobie? Jeśli jedną na kurtkę to może tecnostrech?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#17 PostWysłany: 19 Paź 2014 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
max -5 a chce pośmigać w zwyklym bawelnianym longsleeve plus kurtka nazwijmy ją jesienną :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#18 PostWysłany: 21 Lis 2014 22:51 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Ja ostatnio spędziłem na Islandii 6 dni, zestawie Brubeck. Temperatura od -4 do +12 stopni, zawsze na to kurtka z podpinką polarową i było elegancko.
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#19 PostWysłany: 21 Lis 2014 23:22 

Jutro idę kupić te dwie:
http://www.decathlon.pl/koszulka-dugi-r ... 78618.html
http://www.decathlon.pl/bielizna-termoa ... 91496.html

recenzje mają dobre, sam napiszę więcej jak poużywam. Mam nadzieje, że będę zadowolony.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Lis 2014 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Znam kilku narciarzy którzy jeżdżą w kipsta i sobie chwalą (a to niby piłkarskie ciuchy) ;)
Na początek dobry wybór, z plastikiem trzeba eksperymentować.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group