Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Cze 2015 20:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Też polecam Pafos. Największe atrakcje Cypru: Mozaiki i Groby Królewskie na miejscu, a komunikacyjnie bardzo dobrze położone. Znajdziesz tam zarówno rozrywkę jak i spokojny wypoczynek.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 07 Cze 2015 21:56 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Też najbardziej skłaniałem się w stronę Pafos więc chyba jednak też je wybiorę :P Dzięki za propozycje noclegu ale szukam czegoś tańszego najlepiej tak do 2500 za około 12-14 dni. Szukałem na Air bnb i tam chyba na razie znalazłem najciekawszą opcję ale gdzie jeszcze polecacie szukać albo może macie jakąś konkretną opcję do zaproponowania :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Cze 2015 23:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zadziwiłeś mnie, bo za moich czasów ten obiekt się w tej kwocie mieścił. Chyba dobra opinia pozwoliła im podnieść cenę. No cóż, to ja znam coś nawet dużo tańszego, tyle że... na Krecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Cze 2015 19:51 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 27
Wybieram się na Cypr we wrześniu na dwa tygodnie wraz z rodziną (ja, żona, dwójka dzieci 4 i 6 lat). Planujemy pobyt 7 dni w jednym miejscu i kolejne 7 dni w innym. Szukamy niezbyt dużych miejscowości z ładną, piaszczystą plażą i jakimiś knajpkami żeby wieczorem móc wyskoczyć na kolację.Będziemy wypożyczać samochód więc dojazd nie stanowi problemu. Planujemy trochę plażowania i trochę zwiedzania (ale niekoniecznie budowle, mozaiki itp. bo dzieci to raczej nie interesuje). Lądujemy i wracamy z Larnaki. Jakie miejscowości możecie polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Cze 2015 20:47 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Ładne, piaszczyste plaże i Cypr południowy trochę się wykluczają. ;) No może za wyjątkiem okolic Aya Napy. Jeśli już musi być Cypr, to ładniejsze plaże znajdziesz na północy, ale generalnie nie jest to wyspa z pięknymi, piaszczystymi plażami, takimi jak chociażby w Algarve czy na Costa Blanca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Cze 2015 20:56 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie zgodzę się z powyższym. Południowo-wschodnia część wyspy również oferuje wiele piaszczystych plaż, przykładowo Nissi Beach (rzeźnia), Vathia Gonia, Loukkos Tou (wszystkie w okolicy Aiya Napa, więc w wakacje będzie tam rzeźnia), do tego Konnos Beach na wschodzie... i pewnie wiele innych. Mając auto nie będzie problemem znalezienie czegoś dla siebie.

Natomiast Cypr nie jest raczej wyspą do zwiedzania (może z wyjątkiem Pafos i wspomnianych mozajek), tylko do innych form odpoczynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Cze 2015 21:06 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
@ciacho_majonez - dlatego napisałem 'za wyjątkiem okolic Aya Napy'

Generalnie jednak, jeśli chce się mieć ładne i piaszczyste plaże, to trzeba pojechać na Cypr Północy, najlepiej na półwysep Karpas, ale tam z kolei niewiele jest miejscowości wypoczynkowych.
Oczywiście to subiektywne zdanie, ale zarówno Coral Bay, jak i Plaża Gubernatora oraz Lady Mile czy też plaże w Larnace i Limassol mnie nie zachwyciły. Przynajmniej w porównaniu do plaż portugalskich, hiszpańskich czy włoskich. Jedynie Aya Napa jeszcze trzymała jakiś średni poziom, ale tam z kolei wrażenie psują tłumy ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Cze 2015 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
A co powiecie nt. Protaras (sunrise beach, fig tree bay). Nastawiamy się głównie na plażowanie na początku października. Jest tam o wiele gorzej niż na plażach w Ayia Napa (poza nissi beach)?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Cze 2015 01:01 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Mi się bardzo podobała kameralna plaża w Konnos, gdy mieszkałem u kapitana Karasa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Cze 2015 01:01 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Mi się bardzo podobała kameralna plaża w Konnos, gdy mieszkałem u kapitana Karasa.

@ciacho_majonez: Dla mnie zwiedzanie nie jest najistotniejsze, ale z perspektywy czasu powiem, że tych atrakcji też nie brakuje. Klasztory (ten w Troódos, z grobem Makariosa, do tego Stavrovouni), stanowiska archeologiczne, meczet w Larnace, kościół św. Łazarza, zamki. Nie jest źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Lip 2015 12:51 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
A jakie miasto polecacie na bazę wypadową na 4-dniowy wyjazd? Chciałbym objechać raczej południową część (może zahaczyć o Nikozję). Nie interesują mnie muzea, bardziej miasta, architektura, krajobrazy. Ląduję w środę ok. 12 w Larnace. Wylatuję w niedzielę o 11 również stamtąd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Lip 2015 13:24 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
To zależy czy chcesz się poruszać wynajętym autem czy komunikacją. Bo jeśli autem to nie ma znaczenia gdzie się zatrzymasz - i tak wszędzie jest blisko. Jeśli chcesz poruszać się komunikacją to wybierz lokalizację w zależności od tego jakie masz skrajne cele. Jeśli chcesz wybrać się do Pafos a nie interesuje Cię Agia Napa lub Paralimni to lepiej ulokować się w Limassol. Jeśli jednak wschodni koniec też chcesz zobaczyć to chyba warto zostać w Larnace.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Lip 2015 13:39 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 160
Osobiście polecam Paphos :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lip 2015 13:53 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
bruce09lili napisał(a):
Jeśli chcesz poruszać się komunikacją to wybierz lokalizację w zależności od tego jakie masz skrajne cele.

I ja jeszcze zawsze planując analizuję rozkład jazdy InterCity. Bo np. z Lefkosii ostatnie autobusy do niektórych miast są o 18:00, do innych o 21:00, a do tego jeszcze inaczej w dni robocze, inaczej w świąteczne itd.
http://www.intercity-buses.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 08 Lis 2015 10:45 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Arekkk, jaki miałeś plan na 4 dni? czy wszystko zrealizowałeś? plusy,minusy? ja niedługo polecę na 4 dni do Larnaki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group