Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 139  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#681 PostWysłany: 04 Paź 2019 13:12 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
piowor napisał(a):
Na karcie Citi chyba nie można ustawiać limitów... ani wyłączać jakiegoś typu transakcji (np. internetowych)...

Na debetowej Citi Priority można, na kredytowej nie mam takiej opcji, ale jest nieaktywna, bo jeszcze nie aktywowałem nowej (starej skończyła się data ważności), więc tego nie sprawdzę teraz.


Edit:
Dostałem maila od Curve, że podwyższają jakąś ochronę transakcji wykonanych ich kartą do 100 000 funtów:
https://discover.curve.app/a/new-customer-protection-upgrade
https://www.curve.app/en-gb/curve-customer-protection
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: Curve
#682 PostWysłany: 05 Paź 2019 18:20 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Przejrzałem kilka stron do tyłu ale nie znalazłem: czy podpięcie karty Wizzair nalicza ich punkty od zakupów kartą Curve?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#683 PostWysłany: 05 Paź 2019 18:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#684 PostWysłany: 05 Paź 2019 20:14 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Czy ktoś z Was wnioskował o podniesienie limitów na karcie? Jakieś doświadczenia? Mi odpisali, że to możliwe ale mam im przesłać zdjęcie dokumentu i selfie. Mam wrażenie, że wysyłałem przy rejestracji...
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#685 PostWysłany: 05 Paź 2019 20:46 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
pawfazi napisał(a):
Wczoraj nauczyli mi za 1 euro 4,40 PLN a nie mam przekroczone limitów.
Twierdza że wszystko jest ok bo maja super kursy.
Dodatkowo nie mogę złożyć reklamacji przez apke tylko mailem trzeba wszystko przypisywać.

Jakoś zniechęcają i polecam sprawdzać kursy jakie stosują bo nie zawsze się opłaci...


Bardzo dziwne, zawsze patrzę na kurs i nigdy nie stwierdziłem problemu. Jaką miałeś kwotę przewalutowanych zakupów (nawet tych zrefundowanych) w ostatnich 30 dniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#686 PostWysłany: 05 Paź 2019 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
@pawfazi mi wczoraj 4,33... a dzisiaj 4.34...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#687 PostWysłany: 05 Paź 2019 21:12 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
ume napisał(a):
pawfazi napisał(a):
Wczoraj nauczyli mi za 1 euro 4,40 PLN a nie mam przekroczone limitów.
Twierdza że wszystko jest ok bo maja super kursy.
Dodatkowo nie mogę złożyć reklamacji przez apke tylko mailem trzeba wszystko przypisywać.

Jakoś zniechęcają i polecam sprawdzać kursy jakie stosują bo nie zawsze się opłaci...


Bardzo dziwne, zawsze patrzę na kurs i nigdy nie stwierdziłem problemu. Jaką miałeś kwotę przewalutowanych zakupów (nawet tych zrefundowanych) w ostatnich 30 dniach?

Przepraszam gdzie Wy te kursy Curve obserwujecie? Bo ja ich nigdzie nie znalazłem.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#688 PostWysłany: 05 Paź 2019 21:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Sami liczą, wiem ile waluty zapłaciłem, wiem ile mi PLN zeszło, wiec zwykle dzielenie

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#689 PostWysłany: 05 Paź 2019 21:27 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Nie, no to po fakcie. Ja pytam czy gdzieś są te kursy widoczne przed transakcją (jak w Revolut).
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#690 PostWysłany: 05 Paź 2019 21:31 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
lluukk napisał(a):
Czy ktoś z Was wnioskował o podniesienie limitów na karcie? Jakieś doświadczenia? Mi odpisali, że to możliwe ale mam im przesłać zdjęcie dokumentu i selfie. Mam wrażenie, że wysyłałem przy rejestracji...


no to wyślij
tylko, przez aplikację ( masz wtedy kopię wiadomości z załącznikami u siebie na mailu )

ja musiałem wysłać zdjęcia kart i wyciągi
bujałem się z nimi około miesiąca
w aplikacji nie mogłem dodać pdf-ów, a maile z załącznikami jakby nie dochodziły ( chyba, że ściemniali )

lluukk napisał(a):
Nie, no to po fakcie. Ja pytam czy gdzieś są te kursy widoczne przed transakcją (jak w Revolut).


jak nie jesteś zadowolony z kursów to zawsze możesz zrobić back in time na revoluta w oryginalnej walucie ( najlepiej w dni robocze )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#691 PostWysłany: 05 Paź 2019 21:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
lluukk napisał(a):
Nie, no to po fakcie. Ja pytam czy gdzieś są te kursy widoczne przed transakcją (jak w Revolut).
Nie widać :(

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#692 PostWysłany: 06 Paź 2019 10:37 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
lluukk napisał(a):
Nie, no to po fakcie. Ja pytam czy gdzieś są te kursy widoczne przed transakcją (jak w Revolut).

W czasie rzeczywistym nie sprawdzisz, ale Curve robi przewalutowania po kursie Mastercard, a je poglądowo możesz sprawdzisz tutaj:
https://www.mastercard.co.uk/en-gb/cons ... rency.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#693 PostWysłany: 06 Paź 2019 10:45 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@Maq - to nie jest prawda. Curve przelicza po kursach międzybankowych, nie MasterCarda.
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... ill-I-pay-
Cytuj:
You can make purchases in foreign currency converted at the real exchange rate i.e. the rate at which banks exchange money, also known as the interbank rate or mid-market rate.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#694 PostWysłany: 06 Paź 2019 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
lluukk napisał(a):
Czy ktoś z Was wnioskował o podniesienie limitów na karcie? Jakieś doświadczenia? Mi odpisali, że to możliwe ale mam im przesłać zdjęcie dokumentu i selfie. Mam wrażenie, że wysyłałem przy rejestracji...



Tak, miałem to samo. Wysłałem zdjęcia i na następny dzień limity zwiększone do: 3.750 GBP dzienny, 20.000 GBP miesięczny, 50.000 GBP roczny.
Trzeba tylko pamiętać, że to limity na używanie karty, a nie na bezprowizyjne przewalutowania płatności kartą.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#695 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:55 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Właśnie mi zwiększyli. Dokładnie tak samo. 3750/20.000/50.000
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#696 PostWysłany: 07 Paź 2019 20:30 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
lluukk napisał(a):
Nie, no to po fakcie. Ja pytam czy gdzieś są te kursy widoczne przed transakcją (jak w Revolut).


U nich nie, ale sprawdzam na Yahoo czy na Stooq i ewentualne różnice są na n-tym miejscu po przecinku. Dlatego wciąż nie dowierzam w bezzasadność kursu jaki miał @pawfazi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#697 PostWysłany: 07 Paź 2019 20:41 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Różnice może są minimalne, ale nigdy nie wiesz, z której godziny wezmą kurs. Jakoś tak jest, że jak kurs w ciągu dnia spada, to mam rozliczane po wyższym kursie z rana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#698 PostWysłany: 08 Paź 2019 14:45 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Nie mogę tego potwierdzić. Zawsze jest to kurs aktualny, a nie sprzed kilku godzin, niezależnie czy w ciągu dnia spadał czy wzrastał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#699 PostWysłany: 08 Paź 2019 15:39 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
To mam inne doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#700 PostWysłany: 09 Paź 2019 16:44 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
To podaj konkrety: datę, godzinę i kurs po jakim przeliczyli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 139  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group