Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 139  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#661 PostWysłany: 30 Wrz 2019 20:50 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
W tym roku tylko raz mialem pytanie w jakiej walucie chce placic - w aptece.

Pozdrawiam

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Curve
#662 PostWysłany: 30 Wrz 2019 23:46 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Plaćcie zawsze zbliżeniowo, to pytań o przewalutowanie nie będzie, nawet przy większych kwotach wymagających PINu. Takie są przynajmniej moje doświadczenia i dotyczy to wszystkich kart, nie tylko Curve.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#663 PostWysłany: 01 Paź 2019 00:19 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
@ms993

zawsze płacę zbliżeniowo i czasami jest propozycja obciążenia w funtach
Twoja teoria legła w gruzach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#664 PostWysłany: 01 Paź 2019 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
seal napisał(a):
@Aga_podrozniczka: taka transakcja nadaje się do chargeback - nie była autoryzowana przez Ciebie. Próbuj.

To bylo dwa lata temu na niefirmowej stacji benzynowej pod Lodzia. Benzyny z baku nie moglam oddac i powiedziec sprzedawcy, zeby spadal na drzewo. Od razu zrobilam afere jak zobaczylam kwitek i platnosc w funtach, ale w niczym to nie pomoglo. Gosc powiedzial, ze maja ustawione na sztywno i nara. Napisalam reklamacje do mojej karty kredytowej i do firmy, ktora jest wlascicielem terminalu. Moj kwitek wyraznie pokazywal, ze zgodzilam sie na przewalutowanie i nigdzie z tym nie zaszlam. Instytucja bedaca wlascicielem terminalu potwierdzila, ze tak nie powinno byc, ale co z tego? Nie wspomne o tym, ze znalezienie wlasciciela terminala, kontaktu i napisanie reklamacji zajelo czas.
Tak samo jak na stacji benzynowej Auchan w Wawie zrobili mi przewalutowanie automatyczne, po reklamacji przeprosili mnie i jaki z tego pozytek? Zawsze tego pilnuje, bo kazdy terminal w PL proponuje mi DCC.


Na 100% sprzedawca kliknął za Ciebie że akceptuje, przynajmniej kiedyś nie trzeba było robić tego wyłącznie na terminalu klienta (jeśli są dwa - w sensie ten mniejszy dla klienta a drugi za ladą) i sprzedawcy przynajmniej na niektórych terminalach mogli to robić. Mało tego - wydaje mi się że oni też coś z tego mieli - w sensie przez te przewalutowania zarabiał nie tylko operator terminala czy tam organizacja płatnicza a musiał też sprzedawca bo właśnie 2-4lata temu nagminnie w kilku miejscach sprzedawcy akceptowali sami te przeliczenia za klienta i wiele razy zdarzyło mi się to - kilkanaście razy w różnych sklepach (choć powtarzających się) raz z resztą się naciąłem. Wszystko w PL. Wiązało się to też z błędami że wtedy często nawet polskim kartom proponowali DCC często na turbo egzotyczne waluty np: RUB czy THB. Gdy to wyłapywałem to szybko przycinali głupka i zadziwiająco szybko wiedzieli jak zmienić to na PLN, co gdyby to był przypadek nie byłoby tak proste 'za pierwszym razem'.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#665 PostWysłany: 01 Paź 2019 09:00 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 131
Dzisiaj dostałem wiadomość PUSH od Curve, że jedna z operacji sprzed tygodnia ma jakiś update (nie pamiętam już dokładnie co tam naskrobali). Sprawdzam w historii i faktycznie, przy tej operacji nie ma kwoty, jest tylko REFUNDED. Dostałem też maila z informacją o update tej operacji do kwoty 0,00 zł. Na konto jeszcze nic nie wróciło z tego tytułu. Może za wcześnie jeszcze jest
O co chodzi??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#666 PostWysłany: 01 Paź 2019 09:10 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Ostatnio Curve coś u mnie "szaleje":
- obciąża kartę po czym natychmiast anuluje a po kilku dniach znów obciąża
- nie obciąża karty (choć zakup dokonany) i nigdzie ani śladu po transakcji, po czym kilka dni później obciąża
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#667 PostWysłany: 01 Paź 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
kupowałem 2 bilety Atlantic Airways - najpierw pobrali łączną kwotę za 2 bilety, po 2 dniach pobrali 2 transakcje - po jednym bilecie i po tygodniu mieli oddać jedną - dziś mam tą pierwszą refunded, środki jeszcze nie wróciły na konto. tłumaczą to tak -

The reason for this is, due to regulatory reasons, airlines have to include the ticket number in the transaction reference, which is hard to do if you buy multiple tickets. So they take an initial deposit when you pay (a pre-authorisation), for the full amount, but do not actually request the funds from us.

They then send separate offline payment requests later on, adding on your flight details to each transaction reference (one per ticket). This is what has happened with your transactions so the original charge of 1524 DKK has now been broken down to 2x762 DK
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#668 PostWysłany: 01 Paź 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
paweł p napisał(a):
This is what has happened with your transactions so the original charge of 1524 DKK has now been broken down to 2x762 DK[/i]


Jak kupujesz bilet Lufthansy czy SAS płacąc np. Dinersem, to też rozbija. Podatki i opłaty lotniskowe dla np. Najmilszego poniedziałku też rozbija na dwa. Potem w zestawieniu widzimy numer biletu i nazwisko pasażera, co jest ułatwieniem dla weryfikacji aktywacji ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#669 PostWysłany: 02 Paź 2019 08:57 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
jak wygląda sprawa z Curve'em jeżeli chodzi o preautoryzację np . w hotelu?

załóżmy ,że jest robiona blokada na karcie nr 1 , hotel robi blokadę, a ja potem zmieniam w aplikacji Curve na kartę nr 2. Czy w takim przypadku zwolnienie blokady będzie normalnie na karcie nr 1?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#670 PostWysłany: 02 Paź 2019 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
@lotuss4 transakcji w statusie `pending` czyli m.in. samej autoryzacji nie można przenieść na inną kartę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#671 PostWysłany: 02 Paź 2019 11:05 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@lotuss4 @vistacash Koledze raczej nie chodzi o przeniesienie, tylko po prostu o zmianę domyślnej karty. Tak, wtedy blokada pozostanie na tej pierwotnej i tam zostanie zwolniona.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#672 PostWysłany: 03 Paź 2019 11:53 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
lotuss4 napisał(a):
jak wygląda sprawa z Curve'em jeżeli chodzi o preautoryzację np . w hotelu?

załóżmy ,że jest robiona blokada na karcie nr 1 , hotel robi blokadę, a ja potem zmieniam w aplikacji Curve na kartę nr 2. Czy w takim przypadku zwolnienie blokady będzie normalnie na karcie nr 1?

Mi Curve regularnie odrzuca przy rezerwacjach na Bookingu, więc chyba coś jest na rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#673 PostWysłany: 03 Paź 2019 13:08 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
A z jakiego powodu odrzuca? Może na transakcję nie pozwala bank, któego karta jest podpięta, a nie Curve. Skoro Revolut, który jest prepaidem działa na Bookingu, to czemu nie debetowa Curve nie może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#674 PostWysłany: 03 Paź 2019 13:44 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
Podałem dzisiaj kartę Curve przy rejestracji w booking.com, przeszła bez problemu, następnie po godzinie hotel z autoryzował kartę testowo na 50 euro. Wszystko ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#675 PostWysłany: 03 Paź 2019 13:49 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
BarneyGF napisał(a):
A z jakiego powodu odrzuca? Może na transakcję nie pozwala bank, któego karta jest podpięta, a nie Curve. Skoro Revolut, który jest prepaidem działa na Bookingu, to czemu nie debetowa Curve nie może?

Nie mam pojęcia, bo podpiętą miałem kredytówkę Citi z limitem rzędu 32k.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#676 PostWysłany: 03 Paź 2019 14:24 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
może karta Curve ma zbyt małe limity
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#677 PostWysłany: 04 Paź 2019 10:00 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Albo karta Citi ma jakieś limity transakcji ustawione lub wyłączone płatności w internecie? Curve ma limit dzienny (przynajmniej u mnie) 3750 funtów, więc chyba wystarczająco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#678 PostWysłany: 04 Paź 2019 10:10 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Na karcie Citi chyba nie można ustawiać limitów... ani wyłączać jakiegoś typu transakcji (np. internetowych)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#679 PostWysłany: 04 Paź 2019 11:45 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
karta Curve na samym początku ma niskie limity transakcji, po zbudowaniu historii płatności dostajemy większe, podstawowy to 2000 funtów dziennie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#680 PostWysłany: 04 Paź 2019 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Wczoraj nauczyli mi za 1 euro 4,40 PLN a nie mam przekroczone limitów.
Twierdza że wszystko jest ok bo maja super kursy.
Dodatkowo nie mogę złożyć reklamacji przez apke tylko mailem trzeba wszystko przypisywać.

Jakoś zniechęcają i polecam sprawdzać kursy jakie stosują bo nie zawsze się opłaci...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 139  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cart oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group