Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#381 PostWysłany: 15 Lut 2019 10:03 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
U mnie po ostatniej aktualizacja aplikacja crashuje po przesunięciu widoku na Curve Rewards.
Do tego w ostatnim czasie z 3 razy zgubiła dane i musiałem się ponownie logowac na konto. Wcześniej jednak apka stabilniej działała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Curve
#382 PostWysłany: 15 Lut 2019 10:18 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Spróbuj wyczyścić dane aplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#383 PostWysłany: 16 Lut 2019 20:14 

Rejestracja: 16 Lut 2019
Posty: 1
Może ktoś wie jakieś możliwości zmiany MCC transakcji? Jak widzę Curve przekazuje MCC sprzedawcy i Revolut jest zaksięgowany jako 8999. Może są jakieś karty czy serwisy, żeby MCC był jak opłaty internetowej, a a nie przelewa bankowego czy wypłaty gotówki?
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#384 PostWysłany: 16 Lut 2019 22:08 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Moje problemy co do zwrotów wyglądały tak. Kupiłem w internetowym sklepie Zary towary za 419,90 zł za pomocą karty Curve, w ciężar Mastercard Platinum z PKO BP (nie pytajcie dlaczego z Curve, pewnie chciałem spróbować albo mieć możliwość Back in Time).
Następnie oddałem ciuchy na kwotę 279,60 zł. Niestety na wyciągu miałem takie transakcje:
  • 29/12/2018 obciążenie na 419,90 zł
  • 06/01/2018 zwrot 419,90 zł
  • 08/01/2018 obciążenie 419,90 zł
  • 14/01/2019 obciążenie na 279,60 zł
  • 14/01/2019 zwrot 279,60 zł
Reasumując byłem 279,60 zł w plecy. Napisałem maila do Zary, oddzwonili na następny dzień i powiedzieli, że wszystko powinno być ok, a jeśli nie jest żebym przesłał potwierdzenia transakcji.
Jednocześnie napisałem też do Curve, odpowiedź dostałem po 4 dniach. Mają zwrócić 279,60 zł - zobaczymy kiedy się zaksięguje.
W każdym razie nie polecam zakupów Curve, jeśli jest możliwość, że coś będziecie zwracać. Traci się czas, bo napiszecie do Curve, na odpowiedź trzeba czekać. Dzwonicie do sklepu i przesyłacie im potwierdzenia - ktoś może zwrócić uwagę na dziwne nazwy transakcji z prefiksem "CRV*", a zwłaszcza sufiksem "london GBR", no i tłumaczcie ludziom z BOK sklepu internetowego co to jest ten Curve i czemu to ma tak wyglądać. Bo potwierdzenia transakcji na maila od Curve nie wyglądają jak potwierdzenie, więc ich raczej nie wyślecie. Dzwoniłem jeszcze na infolinię PKO BP, ale tam jest specjalna linia dla MC Platinum i Visa Infinite, więc tylko powiedziałem, że to taka karta, która zastępuje kilka i o nic się nie dopytywali.


Ostatnio edytowany przez BarneyGF, 17 Lut 2019 00:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#385 PostWysłany: 17 Lut 2019 00:09 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Karta dziala ostatnio chimerycznie, nie zwraca badz tydzien zwraca za odwolane noclegi, a bezzasadnie refunduje rachunek z restauracji. Ale i tak jest niezle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#386 PostWysłany: 17 Lut 2019 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
eurotripby napisał(a):
Może ktoś wie jakieś możliwości zmiany MCC transakcji? Jak widzę Curve przekazuje MCC sprzedawcy i Revolut jest zaksięgowany jako 8999. Może są jakieś karty czy serwisy, żeby MCC był jak opłaty internetowej, a a nie przelewa bankowego czy wypłaty gotówki?
Dzięki
Nie ma możliwości zmiany MCC na poziomie klienta.
To CURVE określa po jakim MCC są rozliczane transakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#387 PostWysłany: 17 Lut 2019 11:10 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
A ciekawe. Wczoraj pierwszy raz coś anulowalem na Aliexpres, płacąc Curve właśnie. Następnie kupiłem za tą samą kwotę inny model tego samego artykułu.
W takim wypadku Curve będzie wiedziało na jaką kartę zwrócić skoro ja zaraz zmienię na inną kartę?
W moim przypadku to mała kwota ale w sumie daliście mi do zrozumienia że trzeba mieć to na uwadze płacąc ta karta.

Co do MCC to aplikacje która korzystam do liczenia i przydzielania kosztów nie umie sobie poradzić jak place Curve. Co nie ma miejsca jak place zwyczajnie karta.

Edit

Znalazłem na stronie Curve że zwroty są na kartę z której się płaciło i dokonane są od 3 do 5 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#388 PostWysłany: 17 Lut 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
pawfazi napisał(a):
To CURVE określa po jakim MCC są rozliczane transakcje.


Uściśliłbym tylko, że Curve zasadniczo nic nie ustala a jedynie przekazuje. Kody są nadawane konkretnemu podmiotowi zgodnie z normą i rodzajem działalności przez organizację obsługującą płatności. Takim kodem podmiot oznacza swoje transakcje a Curve przekazuje go dalej do podmiotu obsługującego podpiętą kartę (zwykle banku).
Góra
 Profil Relacje PM off
peter1956 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#389 PostWysłany: 18 Lut 2019 10:59 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
Z tym przekazywaniem MCC, to jest różnie, szczególnie jeśli chodzi o wypłaty z bakomatów, bo wypłatę z kk ING czy Santander rozpoznają jako płatność internetową (niestety nie mam tam podglądu MCC).

miek napisał(a):
Spróbuj wyczyścić dane aplikacji.

Nie pomogło, mimo czyszczenia wszystkich danych. Jednak w piątek wyszła nowa aktualizacja aplikacji która rozwiązała problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#390 PostWysłany: 18 Lut 2019 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
https://community.curve.app/t/potential ... hback/4533

We’ve been working to find a nice replacement of the Amex benefit for our premium customers (Black and Metal). We will continue to work on more things to come, but in the meantime, we plan to take Curve Cashback to the next level:

Curve Black cardholders: you will be able to choose 3 retailers from the list and get 1% cashback from them instantly and without 3-months expiration!
Curve Metal cardholders: you will be able to choose 6 retailers from the list and get 1% cashback from them instantly and without 3-months expiration!
Some clarifications:

Once you choose the retailers, you cannot change them - so choose wisely! :slight_smile:
As before, Curve Blue and Curve Legacy Black cardholders can choose their list of retailers and enjoy 1% cashback for their first 3 months since joining Curve.
Current Curve Rewards beneficiaries (those who registered with Curve before Feb 16th 2018) will continue on their Rewards programme - for more detail on the Curve Rewards click here 74.
Our plan is to launch this improved benefit in the coming weeks, so we would really appreciate your feedback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#391 PostWysłany: 21 Lut 2019 10:37 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Mogę tylko powiedzieć że z powodzeniem Curve zwróciło pieniądze na kartę. Mimo tego że była wybrana inna w walucie i z tym samym kursem. Więc wszystko jak należy.

Musze spróbować wypłaty z bankomatu. Może w ogóle przeniosę się na Curve.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#392 PostWysłany: 28 Lut 2019 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
@toudik86
Nie wiem dokładnie jak jest z limitami w Curve ale 3 raczej na pewno nie jest ograniczeniem bo zdarzało mi się robić więcej dziennie na tę samą podpiętą kartę i przechodziło. Może przekraczasz limity kwotowe lub sam sobie coś ustawiłeś?
Zainteresuj się też bliżej jak masz ustawione limity na karcie PeKaO. Domyślnie powinno być ograniczenie do 4 operacji internetowych dziennie (przynajmniej ja tak mam defaultowo) a tak są zdaje się identyfikowane płatności przez Curve.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#393 PostWysłany: 01 Mar 2019 01:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Trochę mnie denerwuje w Curve, że kurs nie jest płynny jak w Revolucie. Dziś kupowałem w EUR po godzinie 19, a policzyło po kursie jaki był na samym początku notowań (4,314). Przy umocnieniu się złotego w ciągu dnia (tak jak dzisiaj) można się na tym naciąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#394 PostWysłany: 01 Mar 2019 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Ktoś ogarnia curve i NFC, dziś po zmianie telefonu chciałem zapłacić przez nfc kartą mobilna eurobanku, dostałem info z terminala że próbuje zapłacić dwoma kartami naraz, okazało się że transakcja przeszła przez curve i przez apkę eurobanku, dostałem odmowę. W ustawieniach płatności NFC mam tylko eurobank, curve nie ma dostępu do NFC o co chodzi?
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#395 PostWysłany: 05 Mar 2019 09:29 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
W innym wątku pojawiła się ostatnio informacja że Revolut nie obsługuje chargeback dla Mastercard jeśli chodzi o transakcje wykonane poza EU. Jako że ponoć zmieniła się polityka Mastercard.
Zaniepokojony napisałem do curve czy u nich jest tak samo - oto odpowiedź:

"As a Curve customer, you are entitled to a chargeback claim regardless of 1) your residency 2) the country of the transaction that you are disputing. "

Zatem sytuacja mocno dziwna ale widać że poza EU warto używać Curve (nawet robiąc transakcje w Revolutowe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#396 PostWysłany: 05 Mar 2019 10:02 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@p27 - mnie transakcje zrobione przez Curve w ciągu tego samego dnia rozliczyły się po różnych kursach, więc kurs był bieżący.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#397 PostWysłany: 07 Mar 2019 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Przy testach na VND, Curve ma nieco lepsze kursy niż Revolut w weekendy. Przy transakcji na ~10 zł, różnica wynosiła 2-10gr na korzyść Curva.
W tygodniu i działającym forexie wychodziło praktycznie na to samo, w zależności od dynamicznego kursu.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#398 PostWysłany: 07 Mar 2019 21:55 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Informacyjnie - zaliczylem zwrot odwolanej rezerwacji z HomeAway. Oryginalna platnosc z poczatkiem grudnia w NZD. Anulacja w ubiegły piątek, zwrot na curve w poniedziałek, we wtorek pieniadze trafiły na karte z mBanku, która byla podpieta pod transakcje. Dokladnie taka sama kwota w PLN jaka Curve ściągnął w grudniu. Ogolnie bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#399 PostWysłany: 09 Mar 2019 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Ta apka to jakaś porażka. XD

Chciałem sobie wypróbować jako alternatywa dla Revoluta, któremu do końca nie ufam. No, ale widocznie Curve mnie nie chce. Karty kredytowej dodać nie można, kasę na obciążenie wzięli, a w apce błąd - nie można zweryfikować. Mówię ok, spróbuję jeszcze raz. Reset apki, włączam, widzę piękne logo. Widzę je nadal, widzę, widzę. I mógłbym tak do końca świata, apka się nie włącza, trzeba przeinstalować. Po przeinstalowaniu - cześć, twoja karta jest zweryfikowana. A nie, jednak nie, dodaj kartę. Oj, coś poszło nie tak. Czynności zapętl.

Polecam Curve, mocne 2/10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#400 PostWysłany: 09 Mar 2019 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
No tu się niestety informatycy nie popisali. Pomijając layout i mniejszą IMO funkcjonalność (brak widoku wszystkich kart naraz do wyboru) to działanie jest mocno losowe i chimeryczne.
U mnie też się tak potrafi zawiesić na logo przy otwieraniu (radzę sobie z tym zatrzymując aplikację i włączając ją z powrotem) a do tego przy każdym włączeniu pokazuje się pop-up "Welcome to Curve" zachęcający do naciśnięcia niebieskiego przycisku, który się z kolei nie pokazuje (choć czasem wyskakuje w dziwnych okolicznościach i zazwyczaj na moment). Dodawanie kart działa mi za to bezproblemowo. Ogólnie poprzednia wersja była dużo lepsza pod względem stabilności. Ta działa tak niestabilnie, ze nie mogę wyjść z podziwu, że Curve to nadal toleruje. Przy instytucji jak by nie było jednak finansowej podważa to skrajnie zaufanie do stabilnej i pewnej działalności firmy jako całości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Marco Manno, olo, ricinus78, SamWPodrozy oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group