Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1928 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 97  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: CPK
#721 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:23 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 680
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Ostatnio lataliśmy Katowice, Wrocław i Warszawa. Syna podrzucałem ze dwa razy do Berlina.

Dla mnie optimum to Wrocław w ostateczności Poznań.

Biorąc pod uwagę czas od wyjścia z domu, dworzec powiatowy, nie wszystkie pociągi się zatrzymują, to wybieram samochód, który daje jakąś tam niezależność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: CPK
#722 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 355
niebieski
j_a napisał(a):
Alternatywa była/jest taka. Czy polecieć z regionalnego lotniska we Wrocławiu (oraz innych miast), czy jechać pociągiem do lotniska nad Pisią Tuczną. Przy czym polecieć spod domu docelowo do wielu miast w Europie czy na świecie. Nie chcę powtarzać, bo te wszystkie argumenty były już w tym wątku, kto chciał to zrozumiał. Powiem tylko, że świat na obecnym etapie wybrał "wariant regionalny", a nie dowożenie pasażerów do hubów, stąd m.in. odejście od Jumbo Jetów czy innych A380.

Zabawne jest, że CPK wydłużyłoby czas podróży między miastami w Polsce, jako że pociągi miałyby [nie koniecznie] po drodze zajeżdżać nad Pisię Tuczną.


Ja się wcale nie zdziwię jeśli oni w swej mądrości będą teraz opisywali Radom jako hub dla Warszawy. Hub, do którego z Warszawy są 2 godziny jazdy pociągiem plus dojazd z dworca do lotniska.

Okęcia nie zaorają, bo skąd by Air Kuchciński latał (przecież nie z Radomia, za daleko), ale mam nadzieję, że Modlin jakoś wytrzyma do końca tego sabotażu i będziemy mieli porty regionalne, a nie jedno CPK na Polskę jako przykład postkomunistycznej gospodarki centralnie planowanej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#723 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:50 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 416
niebieski
j_a napisał(a):
Alternatywa była/jest taka. Czy polecieć z regionalnego lotniska we Wrocławiu (oraz innych miast), czy jechać pociągiem do lotniska nad Pisią Tuczną. Przy czym polecieć spod domu docelowo do wielu miast w Europie czy na świecie. Nie chcę powtarzać, bo te wszystkie argumenty były już w tym wątku, kto chciał to zrozumiał. Powiem tylko, że świat na obecnym etapie wybrał "wariant regionalny", a nie dowożenie pasażerów do hubów, stąd m.in. odejście od Jumbo Jetów czy innych A380.

Zabawne jest, że CPK wydłużyłoby czas podróży między miastami w Polsce, jako że pociągi miałyby [nie koniecznie] po drodze zajeżdżać nad Pisię Tuczną.
Naturalne, że przystanek powoduje wydłużenie czasu podróży.

Naturalne również, że najwygodniej dla mnie z Wrocka, 25 minut samochodem i jestem na lotnisku, może być nawet drożej. Jednakże lotnisko regionalne ma ograniczoną siatkę, więc mam loty bez dolotów z Wro i dojeżdżam do Warszawy lub okazjonalnie do Berlina/Drezna. Dawnej nawet dojazd samochodem do Erfurtu, Lipska czy Pragi czy innych regionalnych w Polsce nie był problemem, ale teraz już się nie chce.
Teoretycznie inaczej odbierze konieczność dojazdu na lotnisko w Koziej Wólce mieszkaniec Warszawy czy okolic, niż przyjezdni, których spotyka się wielu na Chopina i którzy tak muszą gdzieś dojechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#724 PostWysłany: 09 Lis 2022 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 355
niebieski
O, jak na zawołanie:

Chcemy, żeby lotnisko było łatwo identyfikowane na świecie. Chcemy również, żeby dotarł do nas klient z zagranicy, który na pewno kojarzy takie miasto jak Warszawa – podkreślił Grzegorz Tuszyński, dyrektor odradzającego się portu lotniczego w Radomiu podczas XI Forum Promocji Turystycznej.;

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/34nazwa-warszawaradom-jest-uzasadniona-i-przyciagnie-klienta-z-zagranicy34-15794.html

Już widzę tą reklamę: "Lotnisko Warszawa-Łódź. Dwa razy bliżej Warszawy niż Warszawa-Radom!" :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#725 PostWysłany: 09 Lis 2022 15:52 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Warszawa-Pyrzowice też niedaleko i nazwa nośna marketingowo :lol:
Już się wydaje, że nie może być bardziej absurdalnie... a jednak udaje się :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#726 PostWysłany: 09 Lis 2022 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Warszawa-Bydgoszcz nie przejdzie, przeciętny zagraniczny nie da rady wymówić...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#727 PostWysłany: 30 Lis 2022 00:01 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Termin otwarcia lotniska w Radomiu zagrożony?

https://radom.wyborcza.pl/radom/7,48201 ... zAvI6W7-sY
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#728 PostWysłany: 30 Lis 2022 07:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Czemu mnie to nie dziwi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#729 PostWysłany: 30 Lis 2022 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Kacper Szymanski napisał(a):
Termin otwarcia lotniska w Radomiu zagrożony?

https://radom.wyborcza.pl/radom/7,48201 ... zAvI6W7-sY

Informował o tym już @skrzat: prasowka-ciekawe-artykuly-o-lotnictwie,191,762&p=1571766
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#730 PostWysłany: 30 Lis 2022 10:32 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Pesymiści... po to ma się swoich ludzi , żeby załatwiać takie sprawy "poza trybem" :twisted:
W każdym razie w tvp otworzą lotnisko, a czy będzie działało to już inne pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#731 PostWysłany: 01 Gru 2022 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 355
niebieski
Z Radomiem jest coraz weselej:

Cytuj:
Port lotniczy Warszawa-Radom – tak będzie nazywało się najnowsze lotnisko w Polsce. Jego otwarcie planowane jest już wiosną. Teraz jednak pojawił się pomysł, aby poszerzyć jego nazwę o jeszcze jedno miasto – o Kielce, które szansę na swoje lotnisko już raczej bezpowrotnie straciły kilka lat temu. – Dla nas strategicznie to jest obowiązek, żeby tę współpracę nawiązać – mówi Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.
https://www.onet.pl/?utm_campaign=leo_automatic&pid=005c0503-d2eb-40fb-96ba-2da73c0f7bb3&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807


Proponuję:

Centralny Port Komunikacyjny Baranowo
Oddział Zamiejscowy Radom
Wydział Kielce
Komórka Sandomierz
(Klucz do roweru ojca Mateusza u stróża).
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#732 PostWysłany: 01 Gru 2022 13:32 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 361
Szkoda że kod iata już nadany, bo mogliby zamiast RDO dać WRK... czytaj wrak.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#733 PostWysłany: 01 Gru 2022 15:32 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
warsawreceiver napisał(a):

Cytuj:
mówi Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.



Myślę, że to kluczowy fragment. Jakby zapytali kogoś z Pacanowa, to też by sugerował konieczność dopisania tego wspaniałego miasta do nazwy radomskiego portu...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#734 PostWysłany: 02 Gru 2022 14:48 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
CPK czyli ..........40 miliardów PĘKA :idea: :!: :!:
https://www.money.pl/gospodarka/marcin- ... 1168a.html
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#735 PostWysłany: 24 Sty 2023 15:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
CPK...... dalej kasę wsiąka :!:
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29 ... s=BoxBizMT
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#736 PostWysłany: 04 Mar 2023 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 355
niebieski
Cytuj:
Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski powiedział, że kiedy próbował - będąc członkiem Prawa i Sprawiedliwości - zorganizować w sejmiku "okrągły stół" w sprawie przebiegu kolei, pomysł został zablokowany przez partię. Dyskusja - jak podał - stała się możliwa dopiero wtedy, kiedy zmienił barwy polityczne i opuścił PiS. - Cieszę się, że do zmiany władzy w sejmiku śląskim doszło, bo dzięki temu możemy realnie o tym rozmawiać. Wcześniej był zakaz polityczny, partyjny. CPK należało traktować jako świętość - powiedział Chełstowski.
https://miasta.tokfm.pl/miasta_tokfm/7,185211,29521240,samorzad-woj-slaskiego-wesprze-mieszkancow-protestujacych-przeciwko.html


No kto by pomyślał...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#737 PostWysłany: 20 Mar 2023 00:37 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Wszystkim zwolennikom CPK, wielkiego węzła komunikacyjnego i idealnie skomunikowanych dojazdów PKP polecam sprawdzić co ostatnio dzieje się z pociągami w okolicach Warszawy. XXI wiek.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#738 PostWysłany: 20 Mar 2023 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 355
niebieski
Szczególnie Warszawy Gdańskiej. Wczoraj tam wysiadałem, masakra. Dworzec w teorii był przygotowany przez PKP na okoliczność przejęcia ruchu z budowanej Warszawy Zachodniej. W praktyce cały ruch wsiadających i wysiadających z większości pociągów normalnie przejeżdżających przez Zachodnią/Centralną kierowany jest na jedne wąskie schodki na peron. A PKP ma pretensje do kogo? Do pasażerów. Powinni wybierać kładkę nad torami kilkaset metrów dalej, a nie przejście podziemne prosto do metra i tramwajów, bo my, PKP, wiemy lepiej co pasażer chce. Pamiętaj kolejarzu: pasażer Twój wróg!

O tym, że w ciągu tygodnia już 3 razy pociąg był kierowany na kolizyjny tor, nawet nie mówię, bo to w zasadzie powinno być już objęte śledztwem.

O planowanym ciągle przekładanym remoncie średnicówki nawet nie chcę myśleć. Ale potrafię sobie wyobrazić budowę CPK, w której po konsultacjach z PKP zostawia się jedne ruchome schody, bo pasażer ma iść tędy, a nie tamtędy, bo tak jest w planie i już. A inne najbliższe czynne schody są za lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#739 PostWysłany: 07 Kwi 2023 12:20 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
CPK - 30% nieruchomości do przymusowego wywłaszczenia :idea:
https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... Id,6703633
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#740 PostWysłany: 07 Kwi 2023 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1887
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@warsawreceiver tak Dworzec Gdański tak pięknie przebudowany :lol: uwielbiałem tam wysiadać w godzinach porannych. Nie ma to jak zrobić jeden ciąg schodów ruchomych góra/dół na peron przy takiej ilości osób wysypujących się w porannych godzinach z pociągów. Majstersztyk planowania ;) oczywiście tez czytałem opowieści o super kładce, która jest kawałek dalej za zejściem do podziemi peronów. Szczerze zawsze odnosiłem wrażenie, że z osób, które decydują się na inną drogę niż wąskie zejście po prostu większa ilość przeskakuje przez tory na sąsiednie perony niż idzie do tej kładki...
@Biko tak będą przymusowe przejęcia, a potem pewnie rozdawnictwo terenów między "swoich" ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1928 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 97  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group