Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Sty 2022 16:39 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Lecę w sobotę WAW AYT. Jak będziesz wcześniej to wrzuć jak z bagażem, odprawa itd
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#22 PostWysłany: 20 Sty 2022 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
travellista napisał(a):
Czy ktoś z Was leciał w ostatnim czasie z WAW (via KTW) do AYT? Mam lot w sobotę rano, próbowałem się dzisiaj odprawić, ale po wpisaniu danych paszportowych wyskakuje niestety komunikat "This flight is not available for check in online" Też tak może mieliście? Na rejs powrotny AYT-VIE w niedzielny poranek bez problemu udało się odprawić. Zastanawiam się, czy może jest problem z ta odprawa, ponieważ samolot robi rotacje z KTW.


Robiłem odprawę 13.01 br na lot 15.01.br i nie było problemu. Do gate dotarłem z własną kartą pokładową, gdzie przy wsiadaniu wydano mi nowy bilet + weryfikowano certyfikat szczepień + sprawdzano dodatkowo kolejny raz paszport.
Nie sprawdzano bagażu / leciałem z małym plecakiem/ spełniającym wymiary w taryfie Promo.

Przy wylocie przy wejściu na lotnisko sprawdzano formularz lokalizacyjny ze strony https://register.health.gov.tr/ , podobnie miałem przy wejściu na przystanek tramwajowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 20 Sty 2022 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Wielkie dzięki za info :) Własnie zalogowałem się ponownie i tym razem odprawa online zadziałała i u mnie.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Sty 2022 10:30 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Burdel totalny. Moje miejsce zajęte, pytam się stewki jaka to możliwe a ona na to, że siadamy jak chcemy a później w Katowicach się przesiądziemy(lot z WAW). I tym sposobem kilkadziesiąt osób po mnie nie usiadło na swoich miejscach tylko gdzie popadnie. 1h opóźnienia na starcie. Z większym podręcznym radzę wchodzić na początku bo na oko ok. 30proc bagaż pod fotel.

Bilet promo, bagaż 30l, ok. 8 kg. Nikogo to nie interesowalo
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez OSK, 22 Sty 2022 11:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 22 Sty 2022 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
@osk Pewnie leciałeś po mnie :) Przy kołowaniu był smród spalenizny i scholowali nas na bok.

A co do bagażu. W taryfie promo na lotnisku w Antalyi trzeba było pokazać bilet elektroniczny przy check-in, bo już mnie chciała skasowac za walizkę do 8kg za którą zapłaciłem przy rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 22 Sty 2022 11:15 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Jeszcze nie wyleciałem!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Sty 2022 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Potwierdzam wczorajszy burdel na locie Corendona z WAW/KTW. Również słyszałem słowa stewardesy, że można zająć w sumie dowolne miejsca, bo samolot od Katowic nie będzie pełen, co skutkowało jednym wielkim zamieszaniem przy zajmowaniu miejsc i chyba jeszcze większym problemem z umieszczaniem bagaży w schowkach, fizycznie wszystkie się nie mieściły i kilka sztuk finalnie poleciało w luku bagażowym, co tylko zwiększyło opóźnienie. Załoga miła, dobrze mówili po angielsku, ale generalnie miała na wszystko wywalone. Pasażerowie to w zdecydowanej większości obywatele Turcji i krajów sąsiednich, mignęły mi paszporty bułgarskie czy nawet afgańskie. Zdecydowanie maski podczas lotu to raczej fikcja. Udostępniono tylko dwie toalety z tyłu, także było nieco wędrówek ludu na tyły maszyny. Przylot do Antalyi godzinę po czasie rozkładowym.
Co do bagażu w taryfie promo, to jak mój przedmówca nie widziałem żadnej kontroli. Na Okęciu warto podejść do stanowiska check in nawet z już wydrukowaną kartą pokładową z odprawy online, obsługa sprawdza wtedy dokumenty i wydaje papierową klasyczną kartę. Podczas boardingu te osoby mogą sprawnie wejść na pokład a osoby z wydrukami online dopiero wtedy przy gate mają weryfikowane dokumenty (HES code, zaświadczenie o szczepieniu lub test), co także wydłuża czas boardingu.
Natomiast dzisiaj rano na powrocie rejsem Corendon z Antalyi do Wiednia wszystko przebiegło wzorcowo, boarding rozpoczął się ok. 15 minut przed czasem, pasażerów było nieco mniej i zdecydowanie mieli mniej bagażu podręcznego, wiec zajęcie miejsc przebiegło bardzo sprawnie i wystartowaliśmy na pokładzie Maxa o czasie rozkładowym.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: brusli oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group