Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Colombo
#41 PostWysłany: 23 Sie 2016 09:44 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Gasbel89 napisał(a):
Mam pytanie dotyczące ceny transportu z lotniska do Negombo. Ile może orientacyjnie kosztować tuk-tuk? Odległość do miejsca, w którym mamy nocleg to około 13 km. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Tuk tuki nie maja wstepu na lotnisko zlapiesz je poza wjazdem na lotnisko cena od 500 wzwyz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gasbel89 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Colombo
#42 PostWysłany: 23 Sie 2016 09:55 

Rejestracja: 23 Sie 2016
Posty: 7
Wielkie dzięki za informację!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#43 PostWysłany: 28 Gru 2016 15:41 

Rejestracja: 28 Gru 2016
Posty: 6
Witam wszystkich.
Chciałbym prosić o poradę odnośnie transferu z lotniska.
Ląduje o 20:20 i chciałbym od razu przetransportować się do Hikkaduwa. Czy ktoś mógłby polecić jakiś transport za przyzwoite pieniądze? Jadę z 15-miesięcznym dzieckiem więc wolałbym jakiś samochód/bus. Czy to w ogóle jest wykonalne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#44 PostWysłany: 14 Lut 2017 02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Uber działa bez problemu , ale wyłącznie w okolicach Colombo , włączając w to lotnisko.
Przejazd z lotniska do Colombo OK 1500-1900 LKR .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#45 PostWysłany: 14 Lut 2017 08:01 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 70
Masz 150km do przejechania, więc w miejscowych warunkach, całkiem po ciemku, nawet nową pseudo-autostradą to jakieś 3-4h jazdy - weź to pod uwagę. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do nocnych "rajdów" drogami klasy Z, gdy z naprzeciwka atakują jednookie, lub całkiem bez świateł auta i zwierzęta domowe, to radziłbym załatwić pierwszy nocleg w Negombo, auto z hotelu przyjedzie po Ciebie. Chyba, że z Hikkaduwy ktoś podjedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#46 PostWysłany: 14 Lut 2017 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Skoro z dzieckiem to lepiej odpoczac po przylocie i jechac rano, negombo jest polozone bardzo blisko lotniska. Mozns wziasc taxi albo jak ktos tu wspominal i z czego tez skorzystalem ubera. Drogi sa w zlym stanie a kierowcy jezdza jak szaleni wiec pewnie nie chcecie na noc dodatkowych atrakcji chociaz akurat autostrada nie jechalem wiec sie nie wypowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#47 PostWysłany: 11 Gru 2017 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Chyba coś się poprawiło w komunikacji, gdyż autobus 187-E3 (jadący high way) odjeżdża z przystanku niemal naprzeciwko wyjścia z poziomu przylotów, koszt 130 rupii.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
lewy70 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Colombo
#48 PostWysłany: 11 Wrz 2018 09:44 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Czy autobusy do Kandy odjeżdżają bezpośrednio z lotniska CMB?

Odpowiem sobie sam (poprzedni post do usunięcia). Nie odjeżdżają, ale przejeżdżają. Wystarczy wyjść za bramę lotniska, odwrocic glowe w prawo i przejść kilkanascie metrów - w "zatoczce" jest przystanek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#49 PostWysłany: 13 Gru 2018 11:47 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
travellista napisał(a):
Chyba coś się poprawiło w komunikacji, gdyż autobus 187-E3 (jadący high way) odjeżdża z przystanku niemal naprzeciwko wyjścia z poziomu przylotów, koszt 130 rupii.

Orientuje się ktoś może, czy powyższa informacja jest nadal aktualna i czy po godzinie 20 autobusy do Kolombo jeszcze jeżdżą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#50 PostWysłany: 18 Mar 2019 20:25 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
Sprawdzilem osobiście :) Autobus po godz. 20 jeździ i kosztuje 150 rupii. Chyba że się najpierw wsiądzie, a potem zapyta o cenę, wtedy może kosztować 400 rupii.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 18 Mar 2019 21:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#51 PostWysłany: 12 Kwi 2019 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@rude-boy a wiesz może kiedy odjeżdża ostatni autobus ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#52 PostWysłany: 15 Lip 2019 11:13 

Rejestracja: 31 Sie 2016
Posty: 14
Ląduję w CMB o 1:50 . Czy ktoś może wie o której godzinie najwcześniej będę miała autobus z Negombo do Kurunegala, żeby dalej dostać się do Dambulla?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#53 PostWysłany: 08 Paź 2019 10:45 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Arekkk napisał(a):
Czy autobusy do Kandy odjeżdżają bezpośrednio z lotniska CMB?

Odpowiem sobie sam (poprzedni post do usunięcia). Nie odjeżdżają, ale przejeżdżają. Wystarczy wyjść za bramę lotniska, odwrocic glowe w prawo i przejść kilkanascie metrów - w "zatoczce" jest przystanek.

A o której jest ostatni autobus z lotniska CMB do Kandy? I jaka częstotliwość?

Btw, rozważam inna opcję, tj. pociąg z Colombo Fort, tylko pytanie, czy jest szansa zdążyć na ostatni, który odjeżdża o 17:45, jeśli przylatuję na CMB o 16:10?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#54 PostWysłany: 09 Paź 2019 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Nie masz żadnych szans. Kimnij się w Colombo i jedź następnego dnia, przynajmniej popatrzysz na widoki. O ile pamiętam jest jakiś pociąg ok. 11tej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#55 PostWysłany: 09 Paź 2019 16:59 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Tak, rozkład pociągów mam. Tylko nadal mnie interesuje, o której można najpóźniej wydostać się z lotniska bezpośrednim autobusem do Kandy. Dambulla w sumie też mogłaby być
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#56 PostWysłany: 05 Mar 2020 10:52 

Rejestracja: 05 Mar 2020
Posty: 10
Loty: 5
Kilometry: 22 077
dajkamienia napisał(a):
Tak, rozkład pociągów mam. Tylko nadal mnie interesuje, o której można najpóźniej wydostać się z lotniska bezpośrednim autobusem do Kandy. Dambulla w sumie też mogłaby być


Do Dambulla jechałam po godzinie 19 czy można jeszcze później tego nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#57 PostWysłany: 07 Lut 2022 23:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
korzystał ktoś ostatnio z wieczornego (po 18-19) przejazdu z lotniska to Dambulli? o której może być ostatni bus z Negombo do Kurunegala, a potem do Dambulla? chyba że są bezpośrednie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#58 PostWysłany: 11 Mar 2022 19:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Sama odpowiem :)
Jest ostatni autobus bezpośrednio do Dambulli o 18:30 z dworca kolo lotniska. Radzę się jednak spieszyć, bo nasz odjechał dość pełny, były tylko miejsca stojące. odjazd wcześniej bo już o 18:15
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#59 PostWysłany: 25 Sty 2024 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Może ktoś ostatnio pokonywał trasę z lotniska w okolice dworca autobusowego w Negombo? Na jakie ceny się nastawić jeżeli chodzi o tuk tuka, czy warto zawracać sobie głowę jakimś autobusem lub koleją oddaloną o 2,5 km od lotniska.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Colombo
#60 PostWysłany: 26 Sty 2024 06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 75
Warto wyjść przed bramę lotniska i tam złapać tuk tuka przez Uber czy PickMe. W tej chwili cena, jaka mi się wyświetla to ok. 700 lkr.

Jeśli z jakiegoś powodu nie zadziała, to wtedy można 'negocjować' z tuktukową mafią lotniskową.

Z własnego doświadczenia, ja dałam 1500 za to, żeby gospodarz odebrał mnie z lotniska i zabrał do kwatery w środku nocy, tak mniej więcej w połowie drogi do Negombo. I uważam, że przepłaciłam.

Pewnie, można też autobusem czy pociągiem, ale to tak dla rozrywki albo jak ktoś bardzo bardzo oszczędza.


Edit: podobno na lotnisku jest punkt, gdzie mogą zatrzymywać się kierowcy PickMe i Uber, ale nie wiem, czy tak jest drożej i czy dotyczy to też tuk tuków. Może ktoś przetestuje?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group