Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:08 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
kot_feliks napisał(a):
Przy odwołanym locie możesz zmienić za free na dowolny lot (również droższy, bez dopłaty), u nas zgodzili się także na lot łączony. Wszystko załatwiane przez chat (z człowiekiem ;) ), dziewczyna potrzebowała chwili żeby się skonsultować z kimś i potwierdziła, że zmiana ok. Na rozmowę czekaliśmy może 15 min. Przyznam szczerze, że przy wcześniejszych "bojach" z KLM prawie mi szczęka opadła, że poszło tak szybko, bo byłem przekonany, że z Ryanem będzie jeszcze gorzej :)


Hm... to mam pytanie w jaki sposób udało CI się nawiązać rozmowę z kimś na chacie? Ja wczoraj czekała dwa razy po 3h i nic. Może robię coś nie tak?
Ich nr telefonu nie działa.
Zapłaciłam za bilety i jeden bagaż 20kg. Bilety mogę zmienić sama, faktycznie nie dolicza opłaty za zmianę, ale dolicza różnicę w cenie, a ona jest spora, bo bilety na trasie Berlin -Lizbona mocno poszły w górę.
Dolicza też od razu bagaż 20kg, więc wychodzi na to, że raz jeszcze musze płacić za bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:33 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 18
Ale Tobie odwołali lot, czy nie? Bo jeśli odwołali, to u mnie przy zmianie (obojętnie, jaka byłaby cena nowego biletu) pojawia się napis "gratis" :D Natomiast jeśli nie masz odwołanego lotu i chcesz zmienić na te "7 dni przed wylotem" no to wtedy musisz pokryć różnicę w cenie... :)

Odnośnie czatu:
Najpierw standardowo włącza się bot, musisz tam przeklikać x razy, że "chcesz zadać inne pytanie" czy coś w tym stylu i dopiero wtedy pojawia się okienko, gdzie wpisujesz dane rezerwacji (imię, nazwisko, mail, tel, numer lotu, powód kontaktu itd.), dajesz dalej i dopiero wtedy czekasz na "żywego człowieka" ;) U nas w wersji PL pojawiał się po ok 15-20 min, w wersji ang czas oczekiwania był trochę dłuższy, ok. 40 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:40 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@kot_feliks: ale zamienili Ci na lot łączony Ryanairem czy inną linią? Jak wygląda dokładnie nowa trasa? (jakie przesiadki)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:47 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
kot_feliks napisał(a):
Ale Tobie odwołali lot, czy nie? Bo jeśli odwołali, to u mnie przy zmianie (obojętnie, jaka byłaby cena nowego biletu) pojawia się napis "gratis" :D Natomiast jeśli nie masz odwołanego lotu i chcesz zmienić na te "7 dni przed wylotem" no to wtedy musisz pokryć różnicę w cenie... :)

Odnośnie czatu:
Najpierw standardowo włącza się bot, musisz tam przeklikać x razy, że "chcesz zadać inne pytanie" czy coś w tym stylu i dopiero wtedy pojawia się okienko, gdzie wpisujesz dane rezerwacji (imię, nazwisko, mail, tel, numer lotu, powód kontaktu itd.), dajesz dalej i dopiero wtedy czekasz na "żywego człowieka" ;) U nas w wersji PL pojawiał się po ok 15-20 min, w wersji ang czas oczekiwania był trochę dłuższy, ok. 40 min.


Nie odwołali mi lotu, tylko ze względu na to, że do końca lipca jest zakaz podróży do Portugalii to nie chce ryzykować, że przedłużą to na sierpień, a mój lot jest w sierpniu.
Teraz mogę go zmienić nie płacąc za zmianę lotu, bo sprawdzałam, ale ceny lotów są 2-5 razy droższe z Berlina i musiałabym pokryć różnicę, która jest większa niż moja pierwotna cena jaką zapłaciłam.
No i tak jak pisałam dolicza drugi raz za bagaż rejestrowany :(

Co do czatu, to robię wszystko tak samo i czekam, na razie dzisiaj 35 minut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:59 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Rozumiem, że masz lot z PL? Poczekaj aż ci odwołają i wtedy możesz bezpłatnie zmienić na dowolną trasę bez dopłaty. Również z Berlina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Lip 2020 11:24 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Oczywiście. Jeśli odwołają Tobie lot z Polski to polecisz bez żadnych dodatkowych kosztów z Berlina.,A jeśli nie odwołaja to po prostu polecisz z Polski...Czekaj na decyzje rządu do 27 albo 28 lipca. Trochę cierpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 16 Lip 2020 11:42 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
Dziekuję za porady.
Nie chodzi o cierpliwość tylko o to, że szukanie noclegów tydzień przed wylotem nie jest dla mnie najlepszą opcją. Zwłaszcza, że w Portugalii większość ciekawych miejsc jest wynajęta.
A nie chcę spać w jakimś bezosobowym hotelu, bo to nie dla mnie. W hotelach sypiam gdy jadę np. na weekedn do jakiegoś miasta, A na 2-3 tygodniowym wyjeżdzie cenię sobie komfort i wolę poszukać jakiegoś niedrogiego domu wynajmowanego przez miejscowych. Stąd moja niecierpliwość. Do tego ceny wynajmu samochodu im bliżej wyjazdu, tym są droższe.
Najprawdopodobniej zmienię kierunek na sierpień a bilet do Portugalii zmienię na wrzesień, październik jak się uda oczywiście ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Lip 2020 12:28 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Ale dlaczego nie możesz zrobić rezerwacji z mozliwością odwołania? Musisz od razu płacić? :mrgreen: Rozumiem i sprawdzałem Portugalię bo robię podobnie więc wiele ofert jest bez takiej możliwości ale tutaj potrzeba trochę cierpliwości. Nie będzie ogromu turystów to tylko wynajmujący nie chcą ewentualnie stracić gdyby okazało się , że ponownie wielu rezerwujących odwoła je z powodów opisywanych jako covid. Na 100% nawet na ostatnią chwile trafisz jakieś gwiazdki czego Ci zyczę :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Lip 2020 12:45 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
magenta napisał(a):
Dziekuję za porady.
Nie chodzi o cierpliwość tylko o to, że szukanie noclegów tydzień przed wylotem nie jest dla mnie najlepszą opcją. Zwłaszcza, że w Portugalii większość ciekawych miejsc jest wynajęta.
A nie chcę spać w jakimś bezosobowym hotelu, bo to nie dla mnie. W hotelach sypiam gdy jadę np. na weekedn do jakiegoś miasta, A na 2-3 tygodniowym wyjeżdzie cenię sobie komfort i wolę poszukać jakiegoś niedrogiego domu wynajmowanego przez miejscowych. Stąd moja niecierpliwość. Do tego ceny wynajmu samochodu im bliżej wyjazdu, tym są droższe.
Najprawdopodobniej zmienię kierunek na sierpień a bilet do Portugalii zmienię na wrzesień, październik jak się uda oczywiście ;)



Do końca nie rozumiem twego sposobu myślenia.
Masz bilety z Polski na sierpień?
Odwołają zmieniasz na wylot z Berlina i lecisz.
Nie odwołują lecisz z Polski.
Jak widzisz tak czy inaczej polecisz do Portugalii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Lip 2020 13:00 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
-- 16 Lip 2020 13:51 --

Na odwołanie rezerwacji mam 48h, bo robię to przez airbnb, na bookingu są w większości hotele, hostele, pensjonaty bez dostępu do kuchni, a ja tez lubię pójść na lokalny bazar kupić świerze warzywa i raz czy dwa sama coś ugotować z lokalnych produktów.
Do Portugalii jeżdżę co jakiś czas od kilku lat, poznałam tam kilka osóbi, z którymi mam stały kontakt, nie wiem jak jest w miastach, ale poza nimi, w małych wioskach turyści są i wolnych miejsc jest niewiele.

-- 16 Lip 2020 14:00 --

walerek napisał(a):


Do końca nie rozumiem twego sposobu myślenia.
Masz bilety z Polski na sierpień?
Odwołają zmieniasz na wylot z Berlina i lecisz.
Nie odwołują lecisz z Polski.
Jak widzisz tak czy inaczej polecisz do Portugalii.


Jak poczekam do sierpnia i mi odwołają lot to po pierwsze bilety, jeżeli jeszcze jakieś zostaną z Berlina do Portugalii to będa kosztowały po 1200 zł w jedną stronę, już tyle kosztują w niektórych dniach.
Jak nie odwołaja lotu to mogę polecieć, ale tydzień przed wylotem nie będzie ciekawych miejsc do mieszkania za rozsądną cenę za dobę.
W tym momencie mam do wyboru 4 domy (na część Portugalii od Peniche w dół) !!! bo reszta wynajęta, albo kosztuje po 800-1000zł za dobę, a to dla mnie za dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Lip 2020 13:55 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Jak poczekam do sierpnia i mi odwołają lot to po pierwsze bilety, jeżeli jeszcze jakieś zostaną z Berlina do Portugalii to będa kosztowały po 1200 zł w jedną stronę, już tyle kosztują w niektórych dniach.

Wszyscy ci piszą że w przypadku odwołania zmieniasz BEZPŁATNIE na dowolny kierunek, również na BERLIN-PORTUGALIA.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 16 Lip 2020 14:06 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
walerek napisał(a):
Wszyscy ci piszą że w przypadku odwołania zmieniasz BEZPŁATNIE na dowolny kierunek, również na BERLIN-PORTUGALIA.


W przypadku odwołania ok, to jasne, ale gdy teraz bym chciała zmienić to muszę dopłacać różnicę. A zależało mi by zminimalizować dodatkowe koszty.
Udało mi po 3h połaczyć z chatem Ryanair i sprawa jest o tyle dzwina, że różnica w bilecie wynosi 345,60, a system każe mi płacić 791,60, próbowałam to wyjaśnić na chacie, bo może czgoś nie rozumiem, ale gość z chatu powtarzał tylko, że to system wylicza i w końcu się chyba rozłączył.
Postanowiłam na razie nie ruszać tego biletu, zmienic kierunek na sierpień, a Portugalię zrobię jesienią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Lip 2020 14:09 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Po co chcesz zmieniać rezerwację?
Zapoznaj się jeszcze raz z tym co napisałem:

Do końca nie rozumiem twego sposobu myślenia.
Masz bilety z Polski na sierpień?
Odwołają zmieniasz na wylot z Berlina i lecisz.
Nie odwołują lecisz z Polski.
Jak widzisz tak czy inaczej polecisz do Portugalii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Lip 2020 14:21 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
Bo nie mogę w sierpniu, tydzień przed wylotem organizować domu do mieszkania, napisałam wczesniej, że w obecnym okresie mam tylko 4 domy do wyboru, jak poczekam do sierpnia, to na 100% ktoś je weźmie.
Koniec tematu, postanowionę, że zmienię lot na inny termin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Lip 2020 14:43 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Komedia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 16 Lip 2020 14:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A czemu tego teraz nie zorganizujesz, skoro polecisz albo z PL, albo z Berlina?
Nie polecisz z PL, to zmienią Ci za darmo na Berlin lot, więc i tak polecisz (no chyba że sami Portugalczycy się zamkną)
Ewentualnie nie weźmiesz noclegu z darmowym odwołaniem rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 16 Lip 2020 15:42 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
magenta... gdybym wypił 1/2l dobrego i mocnego alkoholu to naprawdę bym Cie zrozumiał ale , że jestem w pracy i do tego niestety trzeżwy to nie potrafię logicznie zrozumieć o co Tobie chodzi? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 16 Lip 2020 16:08 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
Doskonale rozumiem o czym mówicie, ma to wszystko oczywiście sens, z tym, że:

1. Mogę tylko i wyłącznie teraz zarezerwować dom, miałam jeszcze rano 4 oferty, teraz mam już tylko 3, one idą jak ciepłe bułki.
2. Na anulowanie rezerwacji domu mam 48h, inaczej kasa przepada
3. Jak mi odwołają z Polski lot, to jasne i logiczne, odwołany lot, Ryanair musi mi zmienić bilet, teoretycznie, bo w praktyce może to wyglądać różnie, o czym dzisiaj sama się przekonałam rozmawiając na ich chacie.

Nie lubię niepewnych sytuacji, dwudniowa próba kontaktu z Ryanairem to przesada, nie chce mi się potem pisać jakiś skarg i innych rzeczy, bo szkoda mi na to czasu.
Dzisiaj chłopak na chacie nie potrafił mi wyjaśnic dlaczego mam dopłacać za zmianę lotu 791,60, a nie 345,60 czyli tyle ile wynosi różnica w biletach. Dowiedziałam się tylko, że wszystko się zgadza.

Chyba, że przy odwołanym locie sama mogę go sobie zmienić i mieć ich chat głęboko gdzieś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Lip 2020 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Co do ostatniego - tak, możesz. Do 90 dni od pierwotnej daty. Dalszy termin tylko przez chat. Również darmowo jesli lot jest skasowany.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 16 Lip 2020 17:26 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
To w takim razie idealna wiadomość, która wiele zmienia.
Spróbuję to później znaleźć i regulaminie Ryanair, ale rozumiem, że jeżeli nowy lot byłby droższy to i tak muszę dopłacić różnicę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group