Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Sty 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1552
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
b79 napisał(a):
@tunczaj

Ja może nie byłem na odludziu, ale tam gdzie się pojawiałem, nie miałem żadnego problemu z poczuciem bezpieczeństwa. Łaziłem sam nawet po nocach po uliczkach, gdzie turystów nie było. Oni są drobni i czułem się pewnie.
Dla odmiany w Kenii dorodni murzyni powodowali, jakkolwiek to brzmi, że czułem się bardzo niekomfortowo, a o łażeniu po zmroku nie było mowy. I tu i tu non stop czegoś chcą, zaczepiają.


słabe oświetlenie, brud, nieprzyjemne otocznie, wyróżnianie sie z tlumu i skupianie uwagi ludzi nie sprzyja budowaniu poczucia bezpieczenstwa. moge sobie wyobrazic ze w niektorych krajach Afryki mogloby byc jeszcze gorzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 08 Sty 2018 15:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
b79 napisał(a):
Dla odmiany w Kenii dorodni murzyni powodowali, jakkolwiek to brzmi, że czułem się bardzo niekomfortowo, a o łażeniu po zmroku nie było mowy. I tu i tu non stop czegoś chcą, zaczepiają.

Po co Hindusi zaczepiają białych turystów i co od nich chcą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 08 Sty 2018 15:47 

@michcioj, jak nie wiesz o co chodzi, to chyba wiesz o co chodzi? ;)
Góra
 PM off
tunczaj lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 08 Sty 2018 15:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
W Indiach nigdy nie byłem i na pewno szybko nie będę wiec pytam znawców tematu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Sty 2018 15:59 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
@michcioj

Wyglądałoby czasami, że po nic. Bo chce pogadać, potowarzyszyć, itp. Mają oklepane formuły zaczepiania, np. że doskonalą angielski, albo żona pracuje u kogoś w zakładzie i ręcznie coś tka (szalik - stały numer w Varanasi) i tak się przypadkowo składa, że dzięki temu zbiegowi okoliczności może cię wprowadzić do sklepu z dobrym rabatem. Form nagabywania jest wiele, ale pamiętaj że na końcu zawsze oferuje usługę/sprzedaż. A jeśli z kimś wchodzisz do sklepu/hotelu, to wiedz że pokrywasz prowizję tego nagabywacza.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Sty 2018 17:55 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
michcioj napisał(a):
b79 napisał(a):
Dla odmiany w Kenii dorodni murzyni powodowali, jakkolwiek to brzmi, że czułem się bardzo niekomfortowo, a o łażeniu po zmroku nie było mowy. I tu i tu non stop czegoś chcą, zaczepiają.

Po co Hindusi zaczepiają białych turystów i co od nich chcą?


Czasem zaczepiają, żeby:
- powiedzieć cześć i uścinąć rękę
- zapytać jak masz na imię, skąd jesteś i powiedzieć to samo o sobie
- porozmawiać na jeszcze więcej tematów niż wyżej
- chcą pomóc jak widzą, że jesteś zagubiony
- niektórzy marzą o sefie z Tobą

Ogólnie poza niektórymi osobami związanymi z biznesem, turstycznym w najbardziej turstycznych miejsach to przemili i otwarci ludzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Gru 2018 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie chcę zaczynać nowego wątku, więc spory OT.
Z pewnych przyczyn poszukuję biżuterii ze złota 24 karatowego, próba 0,999. Czyli tak zwane pure gold. Biżuteria taka jest praktycznie dostępna tylko w Indiach, u Arabów i ewentualnie Japończyków. Chodzi o to, że jest miękka.
Mam w związku z tym dwa pytania:
1. czy ktoś się orientuje jaka jest cena biżuterii 24 kt w Indiach za gram? Poglądowo cena surowca w Dubaju to około 170 PLN za gram, a w wyrobie około 200-250 PLN.
2. Chcę też kupić taki męski sygnet jak w linku, tylko, że złoto jest kiepskie 18kt. Znam ceny z internetu (w linku) bo do takich mam dostęp. Czy w Indiach tego typu sygnety są zdecydowanie tańsze (około 25% mniej) niż to co widzę w necie?
https://www.candere.com/mens-rings/glen ... -4610.html
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Gru 2018 01:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Kup złom złota w Polsce i zleć jubilerowi wykonanie sygnetu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 28 Gru 2018 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Dzięki za radę, ale czego innego dotyczy moje pytanie :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 28 Gru 2018 09:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3369
złoty
@eskie szuka pretekstu zeby lecieć do Indii, a ty tu z przetapianiem....

Tak, w Indiach znajdziesz to czego szukasz. Milego lotu! ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Gru 2018 10:13 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
tylko Indie zacznij od Goa. Jak zaczniesz od Deli lub Mombaj to dolaczysz do grupy "nigdy wiecej"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Gru 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
eskie napisał(a):
Dzięki za radę, ale czego innego dotyczy moje pytanie :)
Moja odpowiedź wprawdzie też nie będzie o Indiach, ale jestem teraz w Wietnamie i widziałam spory sklep z 24k złotem w Sajgonie.
Cena w wyrobie ok. 220 zł/gram.
Zastanawiałam się nawet nad zakupem, ale praktycznie każda sztuka biżuterii, którą oglądałam, miała drobne ryski.
Jeśli zupełnie nowe wyroby tak wyglądają to po paru miesiącach użytkowania ta biżuteria musi wyglądać jak złom.
Więc się zniechęciłam skutecznie.
Ale może to tylko wietnamskie 24k złoto tak ma

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 28 Gru 2018 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Każde złoto 24kt jest niesamowicie miękkie, dlatego praktycznie nie robi się z niego wyrobów, a jeśli już to bardzo proste. Wyroby ze złota 24kt są dostępne praktycznie tylko w Azji.

Biorąc pod uwagę, że Hinduski posiadają 11% światowych zasobów złota w postaci biżuterii (więcej niż rezerwy USA, Niemiec, Szwajcarii razem wziętych), to myślałem, że i podaż złota przy tak gigantycznym obrocie powoduje relatywnie niskie ceny kruszcu.

Cena za gram złota w sztabkach lub monetach bulionowych jest mniej więcej porównywalna na całym świecie.

PS znajomi są na Goa już 4 miesiące i będą jeszcze 2. Zamieścili filmik na którym widać jak dorosły kot ucieka przed gigantycznym robalem, który wygląda jak skrzyżowanie żuka z karaluchem. Więc nie, dziękuję, do Indii, w tym Goa, nie pojadę. :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 28 Gru 2018 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@eskie przyklej se do tej swojej sztabki magnes i powieś na lodówce, będziesz miał kłopot z głowy :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Gru 2018 11:59 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
Z tym pierścionkiem ze złota 24K, to chyba jedynie możesz ugrać na cenie pracy jubilera.
Cena złota (24K) na dziś to około 41 U$D/gram.
W Indiach gram jest za 42,75U$D
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 28 Gru 2018 12:08 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
-- 28 Gru 2018 13:06 --

im wyzsza proba tym zloto bardziej miekkie. nie polecam-szybko sie zniszczy

kup zwykla probe 585 i kaz wygrawerowac 999 i po problemie

-- 28 Gru 2018 13:08 --

eskie-za 2 tyg jade na Goa po raz 4 i wiem ze nie ostatni.
Goa to inne Indie-czysto, miło ,fajnie


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Gru 2018 15:49, edytowano w sumie 1 raz
I G
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 28 Gru 2018 13:38 

Rejestracja: 16 Lut 2017
Posty: 47
@Kian a gdzie polecasz zatrzymać się na Goa, masz jakieś sprawdzone miejscowki?
Planujemy dotrzec tam na poczatku lutego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 28 Gru 2018 13:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
eskie napisał(a):
PS znajomi są na Goa już 4 miesiące i będą jeszcze 2. Zamieścili filmik na którym widać jak dorosły kot ucieka przed gigantycznym robalem, który wygląda jak skrzyżowanie żuka z karaluchem. Więc nie, dziękuję, do Indii, w tym Goa, nie pojadę. :)


Wrzuć ten filmik na forum - na pewno znajdzie się jakiś entomolog, który będzie w stanie stwierdzić, czy było to realne zagrożenie dla zwierzaka, czy tylko taka niewinna zabawa w kota i robaka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Gru 2018 14:26 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zazlezy co chcesz i zalezy jak dlugo

my jedziemy 3 dni baga i tance,picie
3 dni cova colva
3 dni palolem
3 dni cavelossim
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 28 Gru 2018 21:45 

Rejestracja: 16 Lut 2017
Posty: 47
W sumie zamierzamy tam byc ok 7-10 dni, przylatujemy do Vasco i chcemy udac sie na poludnie zeby zobaczyc te "najlepsze" miejsca na Goa. Zalezy nam przede wszystkim na odpoczynku, ale nieco zabawy też nie zaszkodzi :lol: Jak widze na mapach, przy tej dlugiej plazy zaraz za Vasco sa te dwie, ktore wymieniles tj. Colva i Cavellosim wiec tam sie na pewno zatrzymamy - jak masz tam jakies sprawdzone miejscowki to zapodaj nazwy.
Palolem ponoc jest mocno turystyczne, dlatego myslimy bardziej o Agondzie.
Wszelkie uwagi i podpowiedzi jednak mile widziane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group