Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Sty 2021 23:29 

złoty
Bez skutków huraganu i bez skutków globalnego ocieplenia w postaci ton glonów idealne na wypoczynek na plaży pozostaje Isla Mujeres. (część północna).
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 18 Sty 2021 23:32 

Loty: 272
Kilometry: 481 946
niebieski
piszą, że problem z glonami w tym roku powinien być raczej niewielki

źródło
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 18 Sty 2021 23:46 

złoty
Oby tak było jednak w ostatnich 5 latach problem się powtarzał. Co niby miałoby się zmienić?
Tu filmik z hotelu Bahia Tulum z początku 2021. Od 12.20 wygląd aktualny plaży i już teraz wygląda to dość średnio. Inna rzecz że w ten rejon jest mocno dotknięty problemem. Niestety podobne obrazki w Punta Cana wiec problem dotyczy też innych krajów w tym samym okresie czasu.

Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 18 Sty 2021 23:58 
Awatar użytkownika

złoty
Jeśli problem będzie występować, to całkiem tanio można przedostać się na wybrzeże Pacyfiku - fale są dłuższe a wulkaniczny piasek ma swój urok :)

Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Sty 2021 09:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 19 Sty 2021 00:00 

Cancun,Playa del carmen, Tulum super plaże bez glonów ,szmaragdowa woda
 Relacje PM off
zawiert lubi ten post.

#26 PostWysłany: 19 Sty 2021 01:10 
Awatar użytkownika

srebrny
Tak kilka dni temu wygladala plaza na Holbox. Z relacji znajomej mieszkajacej w Cancun wynika, ze zazwyczaj o tej porze roku problem z glonami byl marginalny. Ale teraz faktycznie zdarzaja sie dni, ze plaze sa jak na zdjeciu. Dalej od brzegu woda wyglada calkiem okej, ale glony zalegajace przez dluzszy czas na plazy po pewnym czasie zaczynaja wydzielac malo przyjemny zapach...
Załącznik:
holbox.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
acidka uważa post za pomocny.

#27 PostWysłany: 19 Sty 2021 12:35 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 219 033
niebieski
greg1291 napisał(a):
Moje poszukiwania skłoniły mnie do wniosku, że tylko Isla Mujeres nie jest dotknięte tym problemem

W marcu 2018 roku przed glonami ,,uciekliśmy'' do Mahahual - tam są w wodzie rozłożone siatki/glonochrony. Byliśmy też na Holbox i było pięknie dlatego przykro jak to teraz wygląda :cry:

Myślę, że przed glonami można też uciec do El Cuyo - co prawda byliśmy tam teraz w styczniu ale nie kojarzę żeby oni mieli kiedykolwiek takie problemy z glonami jak na Riwera Maya. Do tego tam dbają o plażę i mają regularne akcje sprzątania więc na plaży jest czysto i nie ma śmieci.

Bo oprócz glonów trzeba powiedzieć o kolejnym problemie Meksyku - tonach śmieci które woda wyrzuca razem z glonami. Co z tego, że woda czysta i błękitna bez glonów jak na plaży masa śmieci :cry: :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#28 PostWysłany: 05 Kwi 2021 18:42 

Jak wyglądają teraz plaże? Czy mocna jest ta inwazja glonów? Chciałem odwiedzić pod koniec kwietnia ale jak się naczytałem o problemach z glonami to zastanawiam się czy nie cisnąć na Dominikanę.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 05 Kwi 2021 18:53 
Awatar użytkownika

srebrny
Tydzień temu w CUN jak na foto poniżej.
Jechać nie narzekać. Ew. śledzić cytowaną tu grupę na FB.
Meksyk to nie tylko plaże. Jest co robić. Pogoda super. Jechać i się nie zastanawiać.
Na Dominikanę też jechać ;)

Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#30 PostWysłany: 05 Kwi 2021 22:28 

Loty: 89
Kilometry: 216 076
niebieski
@ofer ktora czesc plazy jest na zdjeciu?

Jak juz mi sie udalo wyrwac od Tapa bilet open to teraz zawziecie knuje plan ;)
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 05 Kwi 2021 22:44 
Awatar użytkownika

srebrny
Gdzieś między Cancun a Punta Sam. Plaża hotelowa. Zawsze ludzie z hotelu trochę posprzątają i ciut lepiej to wyglądą, ale przy dużym napływie glonów to chyba nikt tam nie da rady.
Na tej grupie na FB + na odpowiednich stronach jest info nt. aktualnej sytuacji "glonowej".
+ warto poczytać na czym to polega (jak ktoś ma czas).

...tak czy inaczej ja polecam. TAP daje radę, hotele w dobrych cenach, słońce, idealna temperatura, dobre alko, dobra kuchnia, ludzie fajni. Warto pojechać nawet jak śmierdzi glonami od morza ;)
 Relacje PM off
TIT lubi ten post.
TIT uważa post za pomocny.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości