Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Wrz 2023 19:26 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
Wybieramy się na tygodniowe wakacje do Włoch.
A mianowicie na kilka wysp - a dokładnie Neapol, Procida, Ischia i Capri. Początkowo zakładaliśmy, że na każdej z tych wysp spędzimy 2 dni, tylko loty nam się nie zgrały i zamiast 8 dni będziemy 7.
Więc zostaje nam zrezygnować z jeden wyspy lub spędzić na niej tylko 1 dzień.

Doradzicie coś? Nigdy nie byliśmy we Włoszech i trudno nam określić co można pominąć, a co warto zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Włochy - wyspy
#2 PostWysłany: 07 Wrz 2023 19:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Lekturka przed spaniem

sorrento-amalfi-positano-capri-pompeje-neapol-wezuwius,1227,33082
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Włochy - wyspy
#3 PostWysłany: 07 Wrz 2023 19:34 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Z Sorrento objedziesz Amalfi i Capri oraz Neapol.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Włochy - wyspy
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2023 10:40 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Jeśli finanse nie ograniczają to tak spokojnie można zaplanować,, po dwa dni Capri i Ischia, jeden dzień wystarczy na Procida i biorąc pod uwagę łatwe i wygodne połączenia można trzy noclegi zrobić na Ischia/Procida.
Świetny i różnorodny transport wodny między wyspami, Ischia i Procida do Pozzuoli i Neapolu, Capri do Sorrento, Neapolu i Amalfi, jedynie brakowało połączenia z Ischia/Procida do Capri i zapewne nic sie nie zmieniło.
Ja jednak proponowałbym wyspy odwiedzać jako jednodniowe wypady i wtedy spokojnie Capri mamy na jeden dzień, malutka Procida to nawet cała do obejścia na nogach :) Ischia jest duża i sporo ciekawych miejsc ale to kwestia co się chce zobaczyć, a resztę wolnego czasu poświeciłbym na Amalfi i Positano.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Włochy - wyspy
#5 PostWysłany: 08 Wrz 2023 11:10 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Capri z Sorrento. Są całodniowe wycieczki z kąpielą w morzu włącznie, jakąś kanapka i piwem w cenie. Na Wyspie ok. 3-4h czasu wolnego. W zupełności wystarcza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Włochy - wyspy
#6 PostWysłany: 08 Wrz 2023 12:14 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Na Capri dwie najważniejsze dla mnie rzeczy to po pierwsze trasa Via Krupp z pięknymi widokami i potem kolejka linowa z Anacapri, można jeszcze iść zobaczyć Villa Lysis, tyle jeśli mamy mało czasu czyli przypływamy rano i wieczorem odpływamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lis 2023 18:35 

Rejestracja: 04 Mar 2021
Posty: 51
Czy ktoś może potwierdzić, że prom na Capri z Sorrento to faktycznie koszt. ok. 20 EUR w jedną stronę za osobę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Włochy - wyspy
#8 PostWysłany: 13 Lis 2023 18:55 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
@anianow
tak, bodajże 20 kilka euro w jedną stronę, analogicznie do Neapolu. Można zrobić kółeczko i przejechać trasę Neapol-Sorrento pociągiem (w zależności jak pasują godziny promów z/na Capri).

FUX napisał(a):
Capri z Sorrento. Są całodniowe wycieczki z kąpielą w morzu włącznie, jakąś kanapka i piwem w cenie. Na Wyspie ok. 3-4h czasu wolnego. W zupełności wystarcza.

Absolutnie się nie zgodzę. Capri jest cudne, warto poświęcić trochę czasu, aby się po nim pokręcić i poodkrywać piękne zakamarki. Nie byłem tam w sezonie ale słyszałem, że jest tłoczno, więc i czasu na samo przejście trzeba założyć więcej. Ja byłem dwa dni i miałem niedosyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
anianow uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Lis 2023 19:02 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Co kto lubi.
My pojechaliśmy za parę euro taryfą na górę i schodziliśmy do przystani.
Fakt, można tam chodzić i kilka dni. Sporo jest miejsc niedostępnych, które możesz pooglądać przez szpary w ogrodzeniu lub za słoną opłatą.
Moja percepcja przy muzeach ogranicza się do 1-2 dziennie.
Kilka godzin obcowania z pięknem demoralizuje.
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lis 2023 19:18 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Na Morskie Oko również można wjechać bryczką, tylko po co?
Nie wiem o jakich szparach czy opłatach piszesz. Oficjalne szlaki są dostępne normalnie dla wszystkich. Być może wydzielone ogrody są płatne w sezonie (poza sezonem wszystko otwarte i za darmo). Polecam zapoznać się dostępnymi trasami na wyspie i wybrać najlepsze dla siebie trasy. Każda będzie urokliwa, są miejsca gdzie można posiedzieć, kontemplować i cieszyć wzrok pięknymi widokami, na pewno 3-4h na całość na to nie wystarczy, choć faktycznie można zwiedzić Capri również na google maps, wcale nie trzeba tam jechać. Co kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Lis 2023 20:38 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Mało wyszukany sarkazm nie robi na mnie wrażenia. ;)

Opisałem Tobie, co było w 2011 roku.
Najpiękniej zwiedzać Wyspę z morza i to był lipiec a więc przed sezonem. Wypłynięcie koło 9, powrót 18-19. Było rewelacyjnie. Opisałem wyżej.
Wiele willi i ogrodów wokół nich, było wtedy niedostępnych lub płatnych. Pozostawało spoglądanie przez zapuszczone ogrodzenie.
40-60 juro za 4 osoby za jeden obiekt? Litości. Za zwiedzanie kościołów nie płacę, tym bardziej widoków, które były za free w innych miejscach. Ot, pazerność makaroniarzy.
60-80 juro zapłaciliśmy za całodniową wycieczkę od głowy z Sorrento.

Notatek nie robiłem.
Nie mam ochoty tego udowadniać, bo po co, skoro wiesz lepiej.

Fakt, ścieżki były za free i nikt nie stał w bramie, aby pobierać opłaty od ceprów, jak górale wiadomo gdzie.

Jest inaczej?
Super, może kopne się w przyszłym roku aby odświeżyć wspomnienia.

Z googla korzystam i ze street view także. Czasami można dostrzec jakiegoś Janusza.

P.S. Ghost cośtam cośtam, podaruj sobie kolejne raportowanie. Post na temat ale pewnie moje zdanie jest kolejnym, z którym się nie zgadzasz... 😉😂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lis 2023 21:13 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Nie wiem po co taki długi wywód, nie wiem też co próbujesz udowodnić i o jakich notatkach piszesz. Nie rozumiem też co wiem lepiej. Ja tylko napisałem, że 3-4h na Capri to nieporozumienie, jeżdżenie po niej taxi również.
EOT
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Lis 2023 21:24 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Co kto lubi. EOT. Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group