Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Sty 2022 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
sanchopan napisał(a):
Buty - kiedyś bodaj 5 par z Fuerty i Lanzarote przywiozłem

Te buty namierzyłeś w jakimś konkretnym miejscu? czy po prostu na mieście w obuwniczym? Jeśli nic się nie wydarzy, to w tym roku zawitam na obu powyższych wyspach, a mnie buty interesują z racji noszonego rozmiaru (w PL miewam problemy aby kupić farne+porządne+tanie ;) no.48).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#42 PostWysłany: 09 Sty 2022 17:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Szukałam we wrześniu butów na Gran Canarii i nie widziałam żadnych oryginałów w dobrych cenach.
I podejrzewam, że dużo towaru w sklepach to były niestety podróbki. Tak samo niby markowe perfumy. Należy uważać.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Sty 2022 17:56 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Raphael napisał(a):
sanchopan napisał(a):
Buty - kiedyś bodaj 5 par z Fuerty i Lanzarote przywiozłem

Te buty namierzyłeś w jakimś konkretnym miejscu? czy po prostu na mieście w obuwniczym? Jeśli nic się nie wydarzy, to w tym roku zawitam na obu powyższych wyspach, a mnie buty interesują z racji noszonego rozmiaru (w PL miewam problemy aby kupić farne+porządne+tanie ;) no.48).


Na Lanzarote przy plaży w Costa Tequise wzdłuż plaży jeden ze sklepów miał duży wybór Skechersów - tutaj 3 pary wtedy kupiłem (ale to już parę lat temu było). Resztę na Fuercie.
link

Japonka76 napisał(a):
Szukałam we wrześniu butów na Gran Canarii i nie widziałam żadnych oryginałów w dobrych cenach.
I podejrzewam, że dużo towaru w sklepach to były niestety podróbki. Tak samo niby markowe perfumy. Należy uważać.


Ja wróciłem kilka dni temu z Gran Canarii i kupiłem 2 pary skechers dla małżonki i córki w dobrych cenach: 25-30 EUR tutaj - w Las Terrazas:
Link


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Sty 2022 20:03, edytowano w sumie 1 raz
Link
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 09 Sty 2022 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@Japonka76 @sanchopan
A nie kojarzycie jakichś miejscowych firm/sklepów/produktów obuwniczych?
Teoretycznie wydawać się może, że powinni tam mieć tego trochę - wszak kóz mają tam od groma, a ze skórą po zjedzonych osobnikach coś by wypadało zrobić, np. buty - m.in.
celuję w coś lokalnego... ale niczym co dobre+pasuje+przystępne nie pogardzę.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Sty 2022 20:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Sty 2022 18:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Z takich lokalnych to kojarzę z ostatniego wyjazdu tylko dwa, nie za bardzo związane z obuwiem czyli: ręczne rękodzielnictwo oraz Rum z Miodem. :lol: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 09 Sty 2022 19:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Bardzo mało lokalnych produktów widziałam. Trochę biżuterii raptem. Dużo mają z innych wysp archipelagu art. zdobniczych takich jak szkło, rzeźby czy pierdółki do domu. Szczerze to nie widziałam nic ciekawego co by mnie rzuciło na kolana. Jedynie lokalne przysmaki.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 09 Sty 2022 19:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Otóż to!
Lokalne przysmaki - ogólnie na Kanarach to ostatnio dla mnie wspomniany Rum z Miodem np. Arehucas 20% oraz - jak zwykle na Kanarach i w Hiszpanii - warzywa i owoce. Pyszne i świeże. No i owoce morza, również.
Z lokalnych warzywniaków polecam bardzo mocno:
1) Na Gran Canarii - w Playa de Ingles sklep .
El Sotano

2) Na Teneryfie - w Playa de Las Americas sklep Los Agaves.
link

:D :D


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Sty 2022 20:01, edytowano w sumie 1 raz
Link . ( skracaj proszę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 09 Sty 2022 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@sanchopan

Akurat warzywa i owoce na kanarkach w większości pochodzą z upraw hydroponicznych i mają małą zawartośc witamin/minerałów oraz średnie walory smakowe :) W każdej dużej miejscowości odbywa się targ rynbo-warzywny i tam można czasem coś trafić, co ma smak, ale cudów nie ma co się spodziewać. Mówię to jako osoba która przemieszkała tam prawie 2 ostatnie lata.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 09 Sty 2022 19:53 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
OK, ja porównuję z tym, co jest (czasem) w Polsce. To w Polsce nie ma smaku, jest niedojrzałe i po prostu "nijakie".
A na Kanarach: pyszne, soczyste, świeże i pełne smaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Sty 2022 20:23 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 514
niebieski
@nick

Nie jestem znawcą, ale banany na Kanarach a banany w Polsce to zawsze była różnica smaku
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 09 Sty 2022 20:33 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Wszystko jest inne w smaku: i bataty, i banany, i pomarańcze, i persymony, i owoce kaktusa - nawet ryby i inne owoce morza. In plus oczywiście na korzyść Kanarów - i całej Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Sty 2022 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@sanchopan @Tomasz101 faktycznie ja nie porównywałem do Polski tylko z nieznanych mi powodów do Hiszpanii kontynentalnej, mea culpa :) Ostatnio gdzieś widziałem dokument pokazujący hydroponiczną hodowlę zieleniny wszelakiej w podziemiach Berlina pod oświetleniem ledowym - wszystko to można znaleźc w ulubionych sieciach handlowych w PL. Wartość odżywcza tego jest żadna. Chyba w tym samym dokumencie było też o pomidorach, które w 90% hoduje się w europie w tej technologii. Jeden z producentów zapytany czy wie że wszystkie pomidory dostepne w dużych sieciach zawierają o 80% mniej witamin i minerałów niż 20 lat temu odpowiedział z uśmiechem - "nie ma takich potrzeb rynkowych" Pomijam smak, ale bez suplementacji witamin przy takim żywieniu to nam się trochę długośc życia skróci.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 27 Mar 2022 11:03 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam w tym. Ile może kosztować bardzo tania walizka kabinowa? Może zresztą być nawet o innych nieco wymiarach.
Czy jest mozliwość zakupu za mniej niż 30 € ? Może być przysłowiowy chiński badziew ;) . Chciałam zaoszczędzić na wykupieniu priority a z powrotem nadać bagaż rejestrowany z paroma produktami z Teneryfy :) . Na Kanarach byłam wielokrotnie, ale nie było takiego problemu. Zrobiłam taki myk niedawno, ale w Portugalii. zakup walizki był lepszy cenowo od wykupienia priority. Nie wiem jak z cenami na Teneryfie.
Bardzo liczę na pomoc-odpowiedź od bywalców :)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 27 Mar 2022 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 480
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Nie jestem pewien czy zrozumiałem - dlaczego pytasz o cenę walizki kabinowej, skoro chcesz ją nadać jako bagaż rejestrowany? Skoro chcesz przewieźć jednorazowo i możliwie tanio, to po co w ogóle walizka? Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie solidny karton, który zdobędziesz na miejscu albo tzw. torba bazarowa, która po zwinięciu wejdzie w darmowy podręczny i którą kupisz w Polsce za 10 zł?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 27 Mar 2022 11:42 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Napisałam kabinowa mając na mysli wymiary. Co do kartonu lub torby bazarowej to chyba bym się obawiała nadać ją z zawartością płynną lub w ogóle w szklanych opakowaniach ;) Dzięki za odzew :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 27 Mar 2022 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@ricinus78 Być może chodzi o rozmiar by dopasować go do bagażu nadawanego 10 kg, który nie wypełni dużej walizki, a rejestrowany bo może np. płyny powyżej 100 ml? Oczywiście nie wiem. :)

Co do samego pytania @ewaolivka to w ES kontynentalnej bez problemu znajdziesz jakiś badziew w tej cenie, ale na Teneryfie nie mam pojęcia.

EDIT: Chyba pisałam w tym samym czasie co zadająca pytanie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 30 Mar 2022 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@ewaolivka
wejdź na stronę hiszpańskiego Decathlon i wybierz equipamiento > maletas, aktualnie za 24,99€ widzę walizkę na kółkach Kipsta 30 l
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 30 Mar 2022 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
ewaolivka napisał(a):
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam w tym. Ile może kosztować bardzo tania walizka kabinowa? Może zresztą być nawet o innych nieco wymiarach.
Czy jest mozliwość zakupu za mniej niż 30 € ?

Oczywiscie, ze jest mozliwe. W Twojej sytuacji sprobowalbym albo:
- znalezc kogos kto sprzedaje uzywana walizke (sciagnij appke Wallapop i tam poszukaj),
- albo idz do najblizszego chinskiego sklepu w okolicy (sa chyba w kazdym miescie w Hiszpanii), na pewno beda miec walizki ponizej Twojego budzetu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 30 Mar 2022 21:18 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Na Teneryfce to takich kramów jest pełno. Prowadzone są przez Hindusów głównie. Widziałem, że mają spory wybór walizek (potwierdzone w Adeje i Los Cristianos).

Nie wiem ile kosztują torby, ale wiem ile kosztuje dwuczęściowy strój kąpielowy, bo moja kobita sobie zapomniała zabrać - 5-10e. Nie nadaje się do niczego, ale na raz dał radę.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 26 Lip 2022 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
z przymruzeniem oka ;)
4,95 e za 1 litr
Załącznik:
aa.jpg
aa.jpg [ 111.02 KiB | Obejrzany 1723 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group