Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2018 00:47 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Tom K napisał(a):
A to tak... nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Znajomi, którzy byli niedawno mówili, że na wyspach mnożą się punkty z "kawałkami pizzy"...


Potwierdzam. Phi Phi to samo. Ale co się dziwić? Miejscowi przygotowują to czego oczekuje zachód, jakby popatrzeć to dla małego procenta turystów nieodłącznym elementem podróży jest miejscowa kuchnia, a skąd się wzięły jakieś dziwki- ladyboye z Tajlandii? Z tego czego oczekuje dewiancka patologia.
Góra
 Profil Relacje PM off
akoperek lubi ten post.
 
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: O ladyboyach
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2018 19:13 

Nie ma potrzeby wymyślać koła od nowa - konstruowanie ciekawych teorii zawsze jest pociągające, ale niestety w tym przypadku wszystko już było. Czasy się zmieniają, technologie się zmieniają, ale ludzie się nie zmieniają, a i metody często ulegają jedynie niewielkim modyfikacjom. W wieku XIX i XX w Hamburgu, Antwerpii, Paryżu i nie tylko wystawiano "ciekawe okazy": często byli to niewolnicy z podbitych kolonii, ale też zdarzały się jednostki zdeformowane, czy też po prostu inne.
Zachód przodował w pasjonowaniu się kalectwem, chorobą, inwalidztwem i przoduje w tym dalej. Biedna Tajlandia jest tego dowodem i przykładem. Kilka wieków temu pokazywano zrośniętych ze sobą bliźniaków, azteckie liliputy, ludzi chorych na małogłowie i kobiety z brodą... niestety w "kulturach" zachodnich popyt na tego typu atrakcje nie słabnie.
Dziś w Tajlandii z łatwością można znaleźć transseksualistów. Zamiast korzystać z teatrów i muzeów, ludzie obserwują ping-pong show w Bangkoku i orgie do kotleta w Amsterdamie. Wy się dziwicie, że w Iranie nie ma kin i sugerujecie cenzurę? Filmy stworzono dlatego, żeby dolne 20 proc. (doły społeczne) mogło mieć iluzję, że obcuje z kulturą. W Polsce również nie powinno ich być.


Ostatnio edytowany przez Washington, 12 Kwi 2018 22:24, edytowano w sumie 1 raz
zamieniono kontrowersyjny opis na neutralną nazwę
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2018 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
To chyba jednak nie tak... Żona czytała książkę Niemca, czy Szwajcara, który mieszka w Tajlandii od lat i opisuje różnice kulturowe między tym krajem a Europą. Twierdzi, że ladyboye są przejawem wielowiekowej tradycji polegającej na tym, że w wielodzietnych rodzinach, zwłaszcza tych, gdzie było mało dziewczynek (albo nie było ich wcale) najmłodszy syn był wychowywany i traktowany, jak córka. Przejawiało się to m. in. w ubiorze, ruchach, zajęciach, itd. Być może z czasem i z "rozwojem" chirurgii plastycznej, doszły do tego bardziej radykalne metody? Zapewne, gdy w Tajlandii pojawili sie turyści (a najpierw żołnierze USA walczący w Wietnamie i odpoczywający w Tajlandii), zorientowano się, że można na tym zarobić. To jednak nie popyt na dziwne usługi seksualne, a lokalna kultura i tradycja jest źródłem tego zjawiska. Tak w każdym razie uważa ów pisarz.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2018 19:38 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Z europejskiego punktu widzenia ladyboys to taka baba z broda, dziwadlo, ale lokalnie nikogo to nie rusza, czesc kultury i religii, nie cialo tylko dusza.

E: za wolno pisze x telefonu, tropikey wyjasnil. Dodalbym buddyzm. Tak samo jak indie maja kasty i reinkarnacje.


Ostatnio edytowany przez ibartek, 12 Kwi 2018 19:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2018 19:38 

@tropikey, wyobraź sobie, że idziesz w Warszawie do klubu a tam dziewczyny w strojach ludowych, w naszyjnikach z jarzębiny. Jest to element naszej kultury? Jasne, i to fantastyczny element! Ale co ma wspólnego z obecną Polską? Niemal nic, to po prostu ciekawostka.
Góra
 PM off
ind_globtroter lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Kwi 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
@Don_Bartoss tak to co napisałeś było słabe. I jeszcze kompletnie chybione. Kwestia osob transpłciowych w Azji Pd - Wsch ich roli i statusu jest złożona, nie ma swojej genezy w turystyce, nie stanowią one panopticum. Więcej w tej kwestii nie napiszę, ponieważ jedynie liznąłem ten temat przy lekturze książki o Indonezji.
I oprócz słów obrażliwych @Boots ma 100% racji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2018 19:46 

@pabien, mój wpis nie był poświęcony ocenie niczyjej seksualności, tylko opisowi pewnego zjawiska: są atrakcją turystyczną, a to ma swoje korzenie (wskazałem tło historyczne) i ma swoje powody. Powody nie są dla mnie jeszcze jasne.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Kwi 2018 20:04 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
boots napisał(a):
Cytuj:
dlaczego ów patologia

Dasz radę napisać to po polsku?


Jeśli nie znasz terminu patologia to zapraszam do słownika języka polskiego. Ja rozumiem, że uderzyłem w czuły punkt korzystających; ale takie są fakty; nawet jeśli zjawisko powstało w wyniku miejscowej kultury- co jest strasznie naciąganą teorią to w dzisiejszych czasach popularność i rozrost tego zjawiska ma jedyną i niezaprzeczalną przyczynę w patologicznej seks turystyce z różnymi dewiacjami.


Ostatnio edytowany przez ind_globtroter, 12 Kwi 2018 20:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Kwi 2018 20:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
@ind_globtroter
Cytuj:
Jeśli nie znasz terminu patologia

A co to znaczy: ów patologia?
Cytuj:
Ja rozumiem, że uderzyłem w czuły punkt korzystających;

To prawda - uderzyłeś w poczucie tolerancji, równości i wolności stanowienia o sobie. W przekonanie o tym, że każdy ma prawo do swojej seksualności. Uderzyłeś w coś, czego nie rozumiesz...
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Kwi 2018 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Tak jak pisał @boots - spróbuj po polsku bo u Ciebie występuje jakaś patologia jeśli chodzi o nomen omen rodzaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Kwi 2018 20:16 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Cytuj:
A co to znaczy: ów patologia?


Specjalnie dla ciebie: OWA


Cytuj:
To prawda - uderzyłeś w poczucie tolerancji, równości i wolności stanowienia o sobie. W przekonanie o tym, że każdy ma prawo do swojej seksualności. Uderzyłeś w coś, czego nie rozumiesz...


A Ty uderzyłeś w moje oczywiste prawo do wyrażania opinii także nt. dewiacji

Prostytucja to jest stanowienie o sobie? Mam pełne prawo ÓW proceder krytykować. Prostytucja rodzi ze sobą masę gigantycznych problemów jak wykorzystywanie ludzi, handel nimi, zorganizowaną przestępczość i tak dalej. Chcesz mi wmówić, że to jest ta "wolność"?!


Ostatnio edytowany przez Washington, 12 Kwi 2018 22:20, edytowano w sumie 1 raz
Ciach obraźliwe sformułowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Kwi 2018 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Ciekaw jestem, czy jest tu ktokolwiek, kto ma jakieś bezpośrednie, osobiste doświadczenia z tym tematem? Mam wrażenie, że mówimy o tym bazując głównie na pewnych stereotypach, czy "Kac Vegas" (chyba nr 2), a co za tym idzie, niewykluczone, że pleciemy kompletne głupoty.
Moje doświadczenia (z trzech wizyt w Tajlandii, w różnych miejscach tego kraju) są takie, że widziałem sporo ladyboyów, ale pracujących wyłącznie w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Inna sprawa, że jeżdżąc zawsze z żoną i córką, nie zaglądałem do dzielnic Bangkoku, o których mowi się to i owo :)
Na Koh Ngai szefowa hotelu mówiła mi, że na wyspach zatrudniają wielu ladyboyów, bo o "zwykłych" pracowników trudno. Życie w wyspiarskim odseparowaniu wielu nie odpowiada (brak rozrywek, nuda, koszty transportu, itd.), a ladyboye nie są aż tak wybredni. Największą ich ilość spotkałem na Koh Lipe. W moim hotelu stanowili chyba połowę obsady.
Jaki z tego wniosek? Taki, że osobiście nie mam żadnych podstaw do tego, by wiązać tajskich transseksualistów, czy transwestytów z seksturystyką (choć nie mam specjalnych wątpliwości, że i tym się niektórzy zajmują).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 12 Kwi 2018 21:08 

tropikey napisał(a):
Ciekaw jestem, czy jest tu ktokolwiek, kto ma jakieś bezpośrednie, osobiste doświadczenia z tym tematem?

Niniejszym deklaruję, że nie mam osobistych doświadczeń z tym tematem.
Byłem w Tajlandii i swoje widziałem. Po różnych lokalach się chodziło (nie, nie show z piłeczkami), ale jest zasada: pewnych obserwacji dokonuje się z dystansu. W sumie to ja im tak po ludzku współczuję.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Kwi 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
Anonymous napisał(a):
W sumie to ja im tak po ludzku współczuję.


Mówiąc że im współczujesz od razu zakładasz że źle się z tym czują albo że są wykorzystywani i funkcjonują wbrew sobie chociaż jak sam stwierdzasz żadnych z nimi doświadczeń (czytaj nawet rozmowy z nimi o ich postrzeganiu siebie w świecie) nie miałeś. To jest jak dla mnie przejaw szyfladkowania na lepszych i gorszych.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 12 Kwi 2018 21:45 

@gamera, ideą współczucia nie jest deprecjonowanie i klasyfikowanie innych, a po prostu dostrzeganie pokrzywdzenia.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Kwi 2018 21:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
@ind_globtroter były takie przypadki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Kwi 2018 21:55 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Zmiany genotypu?! :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Kwi 2018 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
Anonymous napisał(a):
@gamera, ideą współczucia nie jest deprecjonowanie i klasyfikowanie innych, a po prostu dostrzeganie pokrzywdzenia.
Ale przez kogo/co? Jesteś pewien że oni tak sie czują? I jeśli nawet to co jest źródłem pokrzywdzenia jak to nazwałeś?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: O ladyboyach
#19 PostWysłany: 12 Kwi 2018 22:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Niestety kolejny raz nie utrzymano poziomu dyskusji i musieliśmy usunąć kilka obraźliwych odpowiedzi. Zamykam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group