Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1821 PostWysłany: 01 Gru 2016 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Masło orzechowe w proszku 8-0
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marysiek lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#1822 PostWysłany: 03 Gru 2016 11:21 

Rejestracja: 03 Gru 2016
Posty: 1
Witam, mam pytanie o rurki wykonane z karbonu, o długości ok 30-40 cm (2 szt.), których zdjęcie znajduje się pod tym linkiem: http://www.formula-seven.com/shop-products/1-carbon-fiber-tube-for-suspension-arms/ (jeśli admin potraktuje to jako reklamę poszę o usunięcie linku). Czy będzie z nimi problem na lotnisku? Nie ukrywam, że wolałbym nie ryzykować wyrzucenia tych rurek przy bramkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1823 PostWysłany: 03 Gru 2016 11:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
@Lukaszmandok Plastikowe śledzie do namiotu przechodzą to jest duża szansa i dla twoich rurek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1824 PostWysłany: 13 Gru 2016 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ktoś przenosił segregator biurowy przez security? Do nadawanego nie chcę, bo dokumenty dosyć ważne i nie powinienem się z nimi rozstawać. A ten mechanizm dźwigniowy to doskonałe narzędzie zbrodni...
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1825 PostWysłany: 13 Gru 2016 21:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
@‌krasnal‌ Spokojnie wkładasz do koszyka.Są to twoje materiały do czytania w trakcie lotu i masz kaprys je mieć w segregatorze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1826 PostWysłany: 19 Gru 2016 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Faktycznie nie wiadomo czy segregator ci cofną czy przejdzie. Tylko i wyłącznie czynnik ludzki. Ja bym wziął gorszy segregator, którego nie szkoda oddać. Jeśli cofną zabierasz same kartki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1827 PostWysłany: 20 Gru 2016 02:26 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Segregator bez problemu przechodzi.

Podążając tym trybem myślenia nie można by brać długopisów i latać w butach ze sznurówkami. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1828 PostWysłany: 30 Gru 2016 14:32 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
Repelenty na komary (Mugga) w bagażu podręcznym AirAsia (lot wewn. Tajlandii). Można? czy jest to traktowane jako standardowy płyn?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1829 PostWysłany: 30 Gru 2016 14:38 

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 32
dlaczego nie można przewozić sera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1830 PostWysłany: 30 Gru 2016 14:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
dampie napisał(a):
Repelenty na komary (Mugga) w bagażu podręcznym AirAsia (lot wewn. Tajlandii). Można? czy jest to traktowane jako standardowy płyn?

Jak płyn. Ale kontrole bywają bardzo pobieżne.

Cytuj:
dlaczego nie można przewozić sera?

A nie można?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1831 PostWysłany: 30 Gru 2016 14:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
dampie napisał(a):
Repelenty na komary (Mugga) w bagażu podręcznym AirAsia (lot wewn. Tajlandii). Można? czy jest to traktowane jako standardowy płyn?


potraktuja jako plyn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1832 PostWysłany: 30 Gru 2016 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@‌boots‌
boots napisał(a):
A nie można?


Ser pleśniowy i inny miękki ser jest zwykle traktowany jako płyn.
Sery twarde (żółte) czy w kawałkach, czy w plasterkach normalnie przewoziłam w bagażu podręcznym np. parmezan z Włoch, czy żółte hiszpańskie sery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1833 PostWysłany: 30 Gru 2016 15:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
@‌Cicha_Woda‌

Cytuj:
Ser pleśniowy i inny miękki ser jest zwykle traktowany jako płyn

Nigdy się nie spotkałem z takim traktowaniem. Na podstawie jakich przepisów tak twierdzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1834 PostWysłany: 30 Gru 2016 15:25 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Oczywiście, że sery pleśniowe, dojrzewające, te różne pyszności owcze, kozie i inne są raczej nie do przejścia ;) Nie ma to pewnie konkretnej definicji, ale bardzo tego przestrzegają, np. we Francji. I po zabraniu mi, już nie próbuję. Trudno. Mogą również zatrzymać marmoladę, choć ostatnio zaryzykowałam i przeszły 3 opakowania mojej ulubionej z guajawy. Ale to z La Palmy, bo Hiszpania masowo sprowadza ten produkt z Brazylii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#1835 PostWysłany: 30 Gru 2016 15:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Cytuj:
Oczywiście, że sery pleśniowe, dojrzewające, te różne pyszności owcze, kozie i inne są raczej nie do przejścia

Z jakiego powodu? Ja nigdy nie miałem żadnego problemu z nimi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1836 PostWysłany: 30 Gru 2016 16:07 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
boots napisał(a):
@‌Cicha_Woda‌

Cytuj:
Ser pleśniowy i inny miękki ser jest zwykle traktowany jako płyn

Nigdy się nie spotkałem z takim traktowaniem. Na podstawie jakich przepisów tak twierdzisz?


Pewnie chodzi o to że na skanerze pokazują się jako płyny plus cytat z linku w wikipoście (informacja ulc):

"operator kontroli bezpieczeństwa ma prawo zażądać usunięcia z bagażu kabinowego oraz z bagażu rejestrowanego każdego przedmiotu wzbudzającego jego wątpliwość w zakresie spełnienia wymogów ochrony w lotnictwie cywilnym"

A treść regulacji: ‘liquids, aerosols and gels’ (LAGs) shall include pastes, lotions, liquid/solid mixtures and the contents of pressurised containers, such as toothpaste, hair gel, drinks, soups, syrups, perfume, shaving foam and other items with similar consistencies;

Niektóre sery pleśniowe mają półpłynny środek, więc pewnie podlegają pod "similar consistencies"
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
boots uważa post za pomocny.
 
      
#1837 PostWysłany: 30 Gru 2016 16:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Jak już pisałem - nigdy nie miałem problemu z takimi serami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1838 PostWysłany: 30 Gru 2016 17:00 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Po prostu, miałeś szczęście :) I tego życzę w przyszłych podróżach :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 30 Gru 2016 17:13, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1839 PostWysłany: 31 Gru 2016 01:25 

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 32
ewaolivka napisał(a):
Oczywiście, że sery pleśniowe, dojrzewające, te różne pyszności owcze, kozie i inne są raczej nie do przejścia ;) Nie ma to pewnie konkretnej definicji, ale bardzo tego przestrzegają, np. we Francji. I po zabraniu mi, już nie próbuję. Trudno. Mogą również zatrzymać marmoladę, choć ostatnio zaryzykowałam i przeszły 3 opakowania mojej ulubionej z guajawy. Ale to z La Palmy, bo Hiszpania masowo sprowadza ten produkt z Brazylii.


hah to teraz już wiem dlaczego cofneli moją koleżankę w Paryżu bo miała mega śmierdzący pleśniowy ser w bagazu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1840 PostWysłany: 02 Sty 2017 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Sery przechodzą jako składnik kanapek. Było o tym pisane parę miesięcy temu, ale pewnie niczym bumerang wróci nie raz, bo amatorów dobrego sera jest wielu. Jak ktoś po prostu chce sobie przywieźć do domu trochę pleśniawy, to trzeba kupić chlebek / bagietkę i poutykać ten ser między kromki. Im grubiej tym lepiej.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group