Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Lis 2012 15:27 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Czy ktoś tam był i mógłby napisać coś o tym kąpielisku w Budapeszcie?

kilka informacji ogólnych:

Széchenyi Gyógyfürdő - najpiękniejsze

Peszt XIV, Állatkerti krt.11
tel. (+36 1) 321 03 10

Kąpielisko jest uważane za jeden z najpiękniejszych kompleksów termalnych na całych Węgrzech. Mieści się na obrzeżach Parku Miejskiego (Városliget) i korzysta z najcieplejszych źródeł wypływających w stolicy, których temperatura wody osiąga 75 st.C. Jest to jednocześnie kąpielisko bardzo wszechstronne, oferujące swoim klientom wybór spośród bardzo szerokiego wachlarza usług. Kąpiący się mogą korzystać z basenów na otwartym powietrzu, term koedukacyjnych i podzielonych według płci, działów sanatoryjnych oraz sekcji rehabilitacji i fizykoterapii, saun, solarium i masażów. Główną atrakcją kąpieliska są dwa otwarte baseny z bardzo ciepłą wodą. W jednym z nich właściwości terapeutyczne wody dodatkowo wzmacniane są przez specjalne jej wirowanie (a kąpiący się wirują wraz z nią), drugi zajmują w większości miłośnicy szachów, godzinami moczący się i rozgrywający partie swej ulubionej gry. Baseny te działają przez cały rok, przy czym w chłodne wieczory i w zimie szczególnie bajkowo wyglądają unoszące się sponad nich kłęby pary.

Wody lecznicze Széchenyi Gyógyfürdő charakteryzują się wysoką zawartością sodu, wapnia, magnezu i fluoru. Kąpiele w nich polecane są przede wszystkim osobom z chorobami aparatu ruchu, zwyrodnieniami stawów, schorzeniami ortopedycznymi i po zabiegach operacyjnych. Wodę z artezyjskich studni można również spożywać, co zaleca się osobom cierpiącym na dolegliwości żołądkowe i woreczka żółciowego.

Dojazd: autobus #72 lub żółta linia metra - wtedy należy wysiąść na stacji Széchenyi Fürdő
Godziny otwarcia: baseny termalne codziennie 6.00-22.00; łaźnie pon-pt 6.00-19.00
Przybliżone ceny: 2.000-2.300 HUF, przy zakupie biletu po godzinie 15.00 przysługuje zniżka
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 30 Lis 2012 17:15 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Ja mam kilka pytan odnosci tych term:
czy sauna wliczona jest w cene, czy trzeba placic dodatkowo? czy do sauny mozna wchodzic w stroju kapielowym? czy w termach mozna kapac sie w krotkich szortach, czy obowiazkowe sa kapielowki przylegajace do ciala?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Gru 2012 11:37 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Czy ktoś z Was tam był?
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Gru 2012 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Witam ja byłem gorąco polecam (co prawda tylko na basenach termalnych ale był czad)
daje link do strony http://szechenyibath.hu
ceny które podałeś są mocno zaniżone ja płaciłem 3800Ft za wejscie z kabina pozostali 3400Ft za wejście bez(tylko z lockerem na ręke) jedna kabina w zupełnoście wystarczy, na stronie którą podałem są zdjęcia... my byliśmy po zmroku i rzeczywiście para robi niesamowite wrażenie!
są dwa baseny termalne jeden 34 st celsjusz drugi 38 pomiedzy nimi typowy basen plywacki mozliwe ze ma 50m na pewno wiekszy niz 25 z mojego miasta :] w pierwszym termalnym jest wir okragly delikatny jest to forma zabawy super lokalizacja na srodkowym basenie obowiazkowo czepek sa bicze wodne i roznego rodzaju bulgoty :]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
yokomaki lubi ten post.
yokomaki uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Gru 2012 12:08 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Dzięki za odpowiedz, mam jeszcze pytanie jak wyglada ta kabina? 2. Rozumiem ze w pozostalych 2 basenach termalnych czepki nie sa obowiazkowe? A jesli juz to czy mozna tam na miejscu zakupic czepek? Długo tam siedzieliscie i w jakich godzinach byliscie, w niedziele czy w tygodniu? Czy wszystkie baseny sa koedukacyjne, bo na innych kapieliskach sa podziały. Pozdrawiam
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl


Ostatnio edytowany przez Roku, 25 Mar 2016 12:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Gru 2012 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
kabina to taki tojtoj/przebieralnia sklepowa(rozmiarowo) gdzie można zostawić ciuchy i się przebrać dla nas dla 3 osób starczyło w zupełności,
tak pozostałe bez czepków, mieliśmy swoje więc nie wiem myśle że lepiej będzie jak kupisz w polsce i weźmiesz... tak wszystkie baseny są wspólne na tym 38 stopni można nawet pyknąć w szachy:]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Gru 2012 13:12 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
Również byłem (dwukrotnie). Generalnie warto, chociaż nie wiem jak to wygląda teraz, gdy jest stosunkowo zimno. Na początku września było jeszcze bardzo ciepło i spędzaliśmy czas na wypożyczonych leżakach obok basenów na powietrzu (korzystaliśmy oczywiście również z "dziwnych" basenów zlokalizowanych budynkach). Teraz pewnie spędzanie czasu na powietrzu jest troszkę ryzykowne (wejdziesz do basenu a potem szybko do budynku). Musisz pamiętać, że średnia wieku tubylców w basenach jest wysoka (z basenów zlokalizowanych w budynkach korzystają przeważnie osoby starsze); ot taka uwaga "estetyczna":).

Swoją drogą, korzystał ktoś z basenów zewnętrznych w zimę? wybieram się do Budapesztu w styczniu i zastanawiałem się, jak to wygląda technicznie. zakładam, że dwa baseny zewnętrzne z ciepłą wodą są czynne; pewnie trzeba dostać się jakoś z budynku (w szlafroku?) a potem szybko wrócić do budynku. Ma ktoś jakieś info / doświadczenia w tym zakresie?
Góra
 Profil Relacje PM off
ElektrodaBIS lubi ten post.
ElektrodaBIS uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Gru 2012 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
red1982 napisał(a):
Musisz pamiętać, że średnia wieku tubylców w basenach jest wysoka (z basenów zlokalizowanych w budynkach korzystają przeważnie osoby starsze); ot taka uwaga "estetyczna":)

Obrzydliwa jest twoja estetyczna uwaga - darmowe bileciki dla Joanna "trupa" (t=k) , dla staruszków darmowa photoshopeutanazja, co?
bez pozdrowień
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Gru 2012 13:49 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Ciekawostka, na przeciwko glownego wejscia jest cyrk stacjonarny (w dni powszednie spektakle o 14). Dla milosnikow tej dziedziny sztuki- bezcenne. Aha jeszcze jedno, w budce po tej samej stronie co kapielisko (ake jakies 50 m w lewo po wyjsciu z budynku,przy glownej ulicy) robia swietne langosze.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Gru 2012 14:37 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 2
byliśmy tam ze dwa tygodni temu. na zewnątrz było dużo bardziej ciekawo. nie zmarzliśmy, było całkiem przyjemnie.
a propos sauny - dwie saune są pod głównym budynkiem, tam się wchodzi też z zewnątrz, tzn z tej części otwartej co w środku budynka, gdzie są te 3 baseny. w kąpielówkach, tak jak wszędzie. i właśnie co do kąpielówek - były przeróżne, żadnych wymagań nie było. a propos ceny - najlepiej w tygodniu raaano. ale na 7 czy 8 nam się nie chciało jechać, więć byliśmy w zwykłych godzinach dziennych.
w każdym razie polecam.
jeszcze są ponoć dobre - Lukacs i Rudas. ale w pierwszym chyba jest teraz remont.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Gru 2012 14:57 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
kubutek napisał(a):
red1982 napisał(a):
Musisz pamiętać, że średnia wieku tubylców w basenach jest wysoka (z basenów zlokalizowanych w budynkach korzystają przeważnie osoby starsze); ot taka uwaga "estetyczna":)

Obrzydliwa jest twoja estetyczna uwaga - darmowe bileciki dla Joanna "trupa" (t=k) , dla staruszków darmowa photoshopeutanazja, co?
bez pozdrowień


Litości... Czy wszystko trzeba brać tak na poważnie???

A jeśli pytasz mnie czy wolałbym spędzić 2 h w basenie 2 metry na 3 metry (takie też tam są) z 6 kobietami podobnymi do Krupy czy też z 6 kobietami w wieku mojej babci, to odpowiadam bez problemu: wybieram Krupę. Zanim napiszesz kolejnego posta zwróć uwagę na tryb czasownika w moim zdaniu ("wolałbym"); niestety Krupy w termach nie spotkałem a kobiety w wieku mojej babci tak:).

Bez odbioru.
Góra
 Profil Relacje PM off
ElektrodaBIS lubi ten post.
ElektrodaBIS uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 31 Gru 2012 11:05 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
A jak z bezpieczenstwem na tych i innych termach?

Sam korzystajac w Polsce z parkow wodnych, zostawiajac portfel w szafce i zamykajac ja "zegarkiem" mam pewne obawy. A za granica zwieksza sie one kilkukrotnie. Bo juz nie tylko portfel, ale jeszcze dokumenty, aparat foto, laptop...

Jak Wy do trgo podchodzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Gru 2012 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 706
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Komornik napisał(a):
Ja mam kilka pytan odnosci tych term:
czy sauna wliczona jest w cene, czy trzeba placic dodatkowo? czy do sauny mozna wchodzic w stroju kapielowym? czy w termach mozna kapac sie w krotkich szortach, czy obowiazkowe sa kapielowki przylegajace do ciala?


Sauna w cenie. Jak i wszystkie małe baseny w środku budynku.
Tak, do sauny wchodzi się w strojach kąpielowych.
Szorty - Nie zwróciłem uwagi na ten aspekt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Gru 2012 12:20 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Miałem okazje pluskać się na tym kąpielisku. Największe wrażenie robi basen zewnętrzny. Temperatura powietrza niska, a my siedzimy sobie w gorącej wodzie niczym w kożuchu :) czad!
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Gru 2012 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Również korzystałem w lipcu z tych term. Świetna sprawa, szczególne wrażenie zrobiła na mnie architektura budynków widoczna z dziedzińca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Sty 2013 16:04 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Dorzuce kilka pytan, bo mam zamiar sie tam wybrac w przyszlym tygodniu:
baseny termalne wewnetrzne i sauny otwarte sa tylko do 19?
Jak wyglada sprawa z zewnetrznymi?
Czy da sie wysiedziec w basenie zewnetrznym przy temperaturze powietrza 2 stopnie?
Zastanawiam sie nad zakupem biletu popoludniowego, od 17, ale mysle, ze obskoczenie basenow wewnetrznych w dwie godziny to troche malo...
I jeszcze apropo znizek studenckich. Wyczytalem, ze sa, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Sty 2013 16:20 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Najlepsze sa baseny zewnetrzne czynne do 22 podobnie jak sauna. Uwaga na basen plywacki wymagany jest czepek. Im zimniej na zewnatrz tym przyjemniej w basenie!
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2013 23:46 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
Byłam wczoraj na termach i od 7 stycznia podrożały bilety, choć na ich stronie nie ma jeszcze żadnej informacji, co było dla mnie niemiłą niespodzianką. Niestety nie mam całego aktualnego cennika, ale kupiłam daily ticket with locker on weekdays za 4100 HUF, więc jak widać o 700 HUF w tym przypadku podrożały. Byłam tam po 17, a te bilety które są tańsze od tej godziny obowiązują tylko na baseny zewnętrzne i są dostępne tylko w sezonie ciepłym :)
ogólnie polecam baseny zewnętrze. Wczoraj wieczorem było ok 2 stopni i lekko padał śnieg, ale było bardzo przyjemnie :) Baseny w środku spoko, choć są małe, po 19. pięć basenów jest zamykanych. Po rozebraniu, nawet jeśli nie chcesz korzystać z basenów zewnętrznych, ba jest zimno, i tak rozebranym trzeba przejść przez przez te baseny aby dojść na termy wewnętrzne. Było to dla mnie szokiem. Minusem był dla mnie brak czystości i szatnie, gdzie wchodzi się w brudnych butach a wszyscy później chodzą z klapkach lub na boso po tej brudnej podłodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Lut 2013 18:05 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 18
Loty: 4
Kilometry: 18 116
Jak by ktoś chciał to znalazłem fajną mapkę Term Szechenyi.

http://szechenyispabaths.com/wp-content/uploads/2012/07/Szechenyi-Baths-Map-with-Celsius.pdf

Byłem w lutym i naprawdę polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Kwi 2013 20:25 

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 10
Witam!

Zdecydowałam się, że jak będę za tydzień w Budapeszcie zakupię Budapest Card. A wieść na stronie niesie, że Free Entry to the Lukács Thermal Bath. Teraz będą głupie pytania: czy znajduje się ono w kompleksie Szechenyi? Jeżeli nie: czy bardzo się to różni od kompleksu Szechenyi? Czy lepiej już pójść do kompleksu i się nacieszyć tam niż do Lukacs?

Z góry dzięki za odpowiedź:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group