Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Sty 2017 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Podobne góry są na południu w okolicach Shanghaju - Huang Shan - które polecacie?

Byłam w tych górach w listopadzie, jechałam pociągiem z miasta Nanjing, który jest oddalony od Szanghaju 300 kilometrów na północny wschód. Jechałam nocnym pociągiem do miejscowości Huangshan, podróż trwała 6 godzin. Tak samo możesz dojechać tam z Szanghaju, tylko podróż może być nieco dłuższa, ale to sobie sprawdź u operatora sprzedającego bilety na pociąg. Potem można również wrócić nocnym pociągiem. Jeśli chcesz nocować w górach (co jest fajne, bo tam jest niesamowicie pięknie), to musisz dużo wcześniej zarezerwować nocleg, bo jest mega obłożenie. I jest drogo. Wejście do parku narodowego to wydatek rzędu 230 juanów na osobę. Gdybyś był zainteresowany szczegółami, jak się z dworca dostać w góry - daj znać, to napiszę.
Aha, latają też z Szanghaju samoloty, ale w tym okresie pewnie będą zawalone, pociągi zresztą też...
No i ja polecam soft sleepery jednak. ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
jack.strong uważa post za pomocny.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#62 PostWysłany: 04 Lut 2017 10:51 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
No dobra ostatecznie wygląda to tak:
1 maja przylot PEKIN o godzinie 9.00
2 maja PEKIN - chiński mur (które miejsce polecacie?)
3 maja PEKIN - o godzinie 15.00 pociąg do Pingyao i nocne zwiedzanie tego miasta od 19.30
4 maja PINGYAO - zwiedzanie do 17.00 - pociąg do Huashan przez Xian (wchodzenie nocą na górę od 23.00 aby zobaczyć wschód słońca???)
5 maja HUASHAN zejście i pociąg do XIAN
6 maja XIAN
7 maja XIAN do 21.30, o tej godzinie samolot do Zhangjiajie
8 maj ZHANGIJIAJIE (góry Tianmen Mountain bądź Wulingyuan)
9 maja ZHANGIJIAJIE (góry Tianmen Mountain bądź Wulingyuan)
10 maja ZHANGIJIAJIE (góry Tianmen Mountain bądź Wulingyuan) pociąg o 16.00 do Shanghaju 24 godzinny
11 maja SHANGHAJ przyjazd o godzinie 13.00
12 maja SHANGHAJ cały dzień zwiedzania o 24.00 wylot.

Proszę o porady i spostrzeżenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 04 Lut 2017 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Co do Gór Huangshan, to jak dojedziesz pociągiem na miejsce, to musisz pamiętać, że jeszcze potrzebujesz ze dwie godziny na dotarcie do podnóża gór.

Po ciemku trudno Ci będzie gdziekolwiek wejść, a na pewno nie wjedziesz na szczyty kolejką, bo o tej godzinie nie jest czynna. Ale wschód słońca jak najbardziej polecam, choć ja niestety nie miałam przyjemności go oglądać...

Więcej na temat Żółtych Gór i ogólnie Chin przeczytasz na moim blogu, w podpisie jest adres.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 04 Lut 2017 22:21 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Mylisz się, Normalnie o 23 ruszają tłumy turystów którzy chcą dotrzeć na wschód słońca na górze.
Dla potwierdzenia:


Tzn. może i masz racje ale piszesz o innych górach (pod Shanghajem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 05 Lut 2017 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Nie piszę o innych górach, wiem gdzie byłam ;-))))
Mam nadzieję, że masz rację i zrealizujesz swoje zamiary ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 05 Lut 2017 09:26 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Huangshan to co innego HUASHAN do których się wybieram.
Huangshan - mam nie po drodze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meteorka2207 lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 09 Lut 2017 23:50 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Jakiego pośrednika do zakupu biletów na pociąg polecacie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 13 Lut 2017 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
michal24 napisał(a):
Jakiego pośrednika do zakupu biletów na pociąg polecacie?


Polecam Travel China Guide

Przetestowałam, jest bardzo ok
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 21 Kwi 2017 22:46 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
Cześć,

mam zamiar spędzić w sierpniu niespełna 2 tygodnie na pd Chin. Lądujemy w Kantonie. Mój wstępny plan wygląda następująco:

03.08 Kanton (przylot późnym popołudniem)
04.08 przejazd do Guillin
05.08 Longsheng (tarasy ryżowe)
Chengyang?
06.08 Yangshuo (rzeka lub bus)
07.08 Yangshuo (trekking/rower etc) - Guillin
08.08 Guillin-Kanton-Hongkong
09.08 Hongkong
10.08 Hongkong
11.08 Hongkong
12.08 Makau
13.08 Makau
14.08 Hongkong
15.08 Kanton
16.08 Kanton

zastanawiam się też nad Zhangjiajie - warto ? i kosztem kt pozycji?

dzięki bardzo za wszelkie podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Sie 2017 11:47 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Ja lecę w październiku i wstępnie myślę nad takim planem:

1 - przylot do Pekinu rano, zwiedzanie Pałacu Letniego
2 - świątynia Nieba + wielki Mur (Mutianyu)
3 - plac Tiananmen, Zakazane Miasto, park Beihai
4 - przejazd do Zhangjiajie (przez Changsha)
5 - zwiedzanie Zhangjiajie
6 - przejazd do Kantonu,
7 - zwiedzanie Kantonu, Chen Ancestral Shrine, Sun Yat Sen Memorial Hall, Temple of the Six Banyan Trees
8 - przejazd do Shenzhen
9 - zwiedzanie Shenzhen, Shenzhen Window of the World (co jeszcze?), przejazd do Hongkong
10 - Hongkong
11 - Hongkong
12 - Macau
13 - Macau
14 - Hongkong
15 - wylot do PL

Moje pytanie - czy jeden dzień na Zhangjiajie wystarczy? będę wdzięczna za wszelkie wskazówki co do zwiedzania parku (jak najlepiej zwiedzać), najbardziej chciałabym zobaczyć Yellow Dragon Cave i Baofeng Lake. Plus pytanie - czy Zhangjiajie Grand Canyon Glass Bridge jest otwarty dla turystów?

W którym z tych miast są najlepsze pandy? :D (w Pekinie już widziałam)

Coś szczególnego polecacie w każdym z tych miast? Czy nie za mało dni w Hongkongu? (myślę o zrezygnowaniu z jednego dnia w Kantonie)

Czy warto iść do Disneylandu w Hongkongu?

Dzięki za wszystkie rady!
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Sie 2017 11:57 

Dwa dni w Macau, to moim zdaniem za dużo - jeden spokojnie wystarczy, bo nie ma tam aż tylu atrakcji do zwiedzania. Lepiej spędzić jeden dzień więcej w HKG.

Co do Disneylandu, to jeśli nie byłeś wcześniej w żadnym z nich, to warto się tam wybrać.
Góra
 PM off  
      
#72 PostWysłany: 10 Sie 2017 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Agg napisał(a):
9 - zwiedzanie Shenzhen, Shenzhen Window of the World (co jeszcze?), przejazd do Hongkong


Shenzhen nie oferuje tradycyjnych atrakcji turystycznych, ot 'nowe' Chiny, czyli szkło i stal.
Na siłę, jesli nie będzie co robic z czasem to może Huaqiangbei:
http://www.chiny-info.pl/chiny/byc-moze ... i-galeria/
ale to nie jest 'atrakcja' dla każdego ;)
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Agg lubi ten post.
Agg uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 10 Sie 2017 13:24 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Anonymous napisał(a):
Dwa dni w Macau, to moim zdaniem za dużo - jeden spokojnie wystarczy, bo nie ma tam aż tylu atrakcji do zwiedzania. Lepiej spędzić jeden dzień więcej w HKG.

Co do Disneylandu, to jeśli nie byłeś wcześniej w żadnym z nich, to warto się tam wybrać.


Chcemy nocować w Macau, żeby pójść wieczorem do kasyna ;)

W Disneylandzie byłAm w Paryżu, więc chyba odpuszczę, zamiast tego myślę o Ocean Park.

chiny-info.pl napisał(a):
Agg napisał(a):
9 - zwiedzanie Shenzhen, Shenzhen Window of the World (co jeszcze?), przejazd do Hongkong


Shenzhen nie oferuje tradycyjnych atrakcji turystycznych, ot 'nowe' Chiny, czyli szkło i stal.
Na siłę, jesli nie będzie co robic z czasem to może Huaqiangbei:
http://www.chiny-info.pl/chiny/byc-moze ... i-galeria/
ale to nie jest 'atrakcja' dla każdego ;)
pzdr


o super! bardzo dziękuję! koniecznie chcemy też się wybrać na market elektroniczny, więc idealnie!
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 10 Sie 2017 13:42 

Ocean Park jest dużo lepszym wyborem, skoro już BYŁAŚ w Paryżu. No i mają Pandy :)

Zobacz sobie na http://www.klook.com - często mają lepszy ceny na bilety wstępu.
Góra
 PM off
Agg uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 27 Sie 2017 21:41 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Hej również proszę o ocenę mojego planu podróży (chciałam lecieć w październiku 2018 poza okresem Golden Week, nie mam jeszcze lotów kupionych).

Pierwsze pytanie jest takie czy zdobędę jeszcze bilety na ściśle określone pociągi (zamierzałam kupić je wcześniej przez pośrednika aby nie zostać zmuszoną do zatrzymania się w jakimś miejscu) - pytam bo jak zrozumiałam to sprzedaż otwiera się 60 dni przed przejazdem i zastanawiam się czy Chińczycy mogli juz wykupić bilety ;)?

Drugie pytanie - czy przy kupowaniu biletów na samolot mogę napotkać na jakieś problemy? planowałam kupić przec ctrip i wygląda ok ale nie dotarłam jeszcze do płatności

Trzecie pytanie - czy macie jakieś uwagi co do planu? (wiem że jest męczący, ale z każdych wakacji wracam zmęczona - i zadowolona :D)

A oto plan:
d1 o 5 nad ranem lądowanie w Pekinie, Pekin (d1)
d2 Wielki Mur (d2)
d3 Pekin (d3) i nocny przejazd pociągiem do Datong
d4 Groty + Hanging Temple (zorganizowana wycieczka (np. CITS) aby udało się to ogarnąć w 1 dzień), przejazd do Pingayo nocnym pociągiem
d5 Pingyao zwiedzanie, nocleg
d6 Rano przejazd do Xian(dojazd na 12) - Terakotowa Armia, Xian nocleg
d7 dojazd z Xian do Hua Shan, dotarcie do schroniska na szczycie i tam nocleg
d8 góry, powrót do Xian, nocleg
d9 Xian zwiedzanie, wieczorem lot do Zhangjiajie (góry z Avatara)
d10 góry Avatar d1
d11 góry Avatar d2
d12 dotarcie do Szanghaju samolotem, Szanghaj
d13 wycieczka do Hangzhou, nocleg tam
d14 powrót do Szanghaju, d1
d15 Szanghaj d2
d16 lot powrotny

LUB 23.10 dotarcie do Hanghzou pociągiem, tam nocleg i dopiero wtedy powrót do Szanghaju (odwrócenie kolejności)

pytania do planu:
- zamiast Hua Shan myślałam też o Yellow Mountains (stwierdziłam, że nie ma sensu robić ich obu?) - ale ostatecznie stwierdziłam, że w Hua Shan jest bardziej "widowiskowo" - jakieś komentarze :)?
- zastanawiam się gdzie mogłabym zostawić bagaż (w sensie nadawany duży) w okolicach Hua Shan aby tylko z "małym" iść do schroniska - jakieś porady?
- alternatywy 23.10 - co lepiej lot do Szanghaju czy pociąg do Hanhzou w kontekście tego ile realnie będę miała czasu w tych miastach na zwiedzanie
- czy ominęłam coś mega interesującego w tych okolicach? wiem, że "niedaleko" jest Shaolin i groty Longmen - to trzeba byłoby zrobić zamiast Pingyao i Datong, jeszcze się waham "co lepsze" :) (południe Chin Gulin, Hongkong zostawiam na inna wycieczkę)


Za jakąkolwiek odpowiedź będę wdzięczna :)
pozdrawiam,
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 28 Sie 2017 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
W październiku, poza Golden Week nie powinno być problemów ze zdobyciem biletów z wyprzedzeniem, ale wiadomo, jak zawsze, im wcześniej tym lepiej.

Nie wiem jakie problemy z lotami mas zna myśli? Wszystko działa jak u reszty świata. Ctrip akceptuje polskie karty. Jedyne co i nie 'styka' to punktualność, opóźnienia są znakiem rozpoznawczym chińskich lotnisk.

HuaShan wydaje mi się bardziej spektakularne od Gór Żółtych (byłem tylko w Żółtych).

Shaolin systematycznie ludziom od lat odradzam. W 2009/2010 pracowałem na kampusie Shaolin, widziałem temat od wewnątrz.
Światynia sama w sobie nie różni się od innych, które i tak napotkasz na trasie. Pokazy kung-fu OK, jeśli lubisz takie tematy, ale koniec końców ogladasz komercyjne show, niewiele ma to wspólnego z pierwotnym klasztorem.

Każdy dworzec kolejowy/autobusowy ma przevchowalnie bagażu.
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Litania uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 28 Sie 2017 21:57 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:19 

Rejestracja: 11 Kwi 2014
Posty: 9
Cześć!

Jakiś czas temu kupiłem w niezłej cenie bilety na trasach Gdańsk-Pekin, Szanghaj-Gdańsk (Finnair) w terminie 20.04-5.05. Lecę tam sam, lecz mam w Tianjin rodzinę, co jest świetną sprawą.
Mam do Was kilka pytań co do planu podróży.

Oto mój wstępny plan:
1) Ląduję 21.04 (sobota) w Pekinie o 6 rano i od razu jadę do Tianjin i tam spędzam sobotę.
2) W niedzielę 22.04 jadę do Pekinu i zostaję tam do wtorku 24.04. Podczas pobytu w Pekinie zwiedzam ile się da, mniej więcej wiem już co, jak i kiedy.
3) We wtorek 24.04 późnym wieczorem wracam do Tianjin, natomiast w czwartek 26.04 rano chciałbym pojechać pociągiem do Xi'an. W Xi'an jestem popołudniu i zwiedzam miasto do nocy. Następnego dnia rano (piątek 27.04) oglądam terakotową armię i wracam do Tianjin.
4) W dniach 28.04-30.04 (sobota-poniedziałek) jestem w Tianjin. Będzie tam dostępny samochód, więc na pewno będzie jakaś objazdówka po okolicy (m.in. mur w mniej turystycznym miejscu).
5) Rano we wtorek 1.05 wyruszam z Tianjin do Szanghaju i stamtąd też wracam do Polski w sobotę 5.05 o 9. Na Szanghaj mam 4 dni, więc będąc tam 1 dzień przeznaczę też na Hangzhou/Suzhou.

A teraz pytania:
1) Bardziej logicznym byłby przejazd z Xi'an prosto do Szanghaju. Jednak chcąc spędzić trochę czasu z rodziną, musiałbym być w Xi'an w dniach 29-30.04. Z tym, że 30.04 i 1.05 w Chinach są dniami wolnymi od pracy i domyślam się, że dni 28.04-1.05 (sobota-wtorek) będą wszędzie zawalone, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby spędzenie tego czasu w Tianjin. Czy też uważacie, że to najsensowniejsze rozwiązanie?
2) Czy dam radę odwiedzić najciekawsze miejsca w Xi'an przyjeżdżając tam w czwartek popołudniu, zwiedzając miasto, a następnego dnia rano zobaczyć terakotową armię i potem powrót do Tianjin? Czyli w zasadzie mam 24h w Xi'an.
3) Jako, że jestem w Chinach, kiedy są tam dwa dni świąt czy może być problem z bookowaniem noclegów (Xi'an, Szanghaj) i pociągów? Nawet jeśli będę robił to z wyprzedzeniem?
4) Czy może jednak zamiast pociągów na trasach Tianjin-Xi'an-Tianjin, Tianjin-Szanghaj lepiej spróbować kupić bilety lotnicze? Czytałem, że bilety lotnicze są w niezłych cenach blisko terminu.

Z góry dzięki za odpowiedzi,
pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Lut 2018 12:03 

Rejestracja: 02 Sty 2015
Posty: 34
1) Bardziej logicznym byłby przejazd z Xi'an prosto do Szanghaju. Jednak chcąc spędzić trochę czasu z rodziną, musiałbym być w Xi'an w dniach 29-30.04. Z tym, że 30.04 i 1.05 w Chinach są dniami wolnymi od pracy i domyślam się, że dni 28.04-1.05 (sobota-wtorek) będą wszędzie zawalone, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby spędzenie tego czasu w Tianjin. Czy też uważacie, że to najsensowniejsze rozwiązanie?

Byłem w Chinach w czasie świat państwowych i mogę potwierdzić że tłum robi się znacznie większy. Natomiast nie byłem w Xi'an, ale wszędzie inndziej jeśli byłem przed otwarciem to czekała mnie jedynie ok 30minutowa kolejka ale w samych punktach turystycznych był akceptowalny tłok przez około godzinę potem niestety robiło się mocno nie przyjemnie. Zatem powiedział bym że zrobił bym tak jak ty.

3) Jako, że jestem w Chinach, kiedy są tam dwa dni świąt czy może być problem z bookowaniem noclegów (Xi'an, Szanghaj) i pociągów? Nawet jeśli będę robił to z wyprzedzeniem?
Kupowałem bilety w chinach przed terminem wejścia do sprzedaży(zlecenie zakupu) oraz po 3 dni po terminie wejścia do sprzedaży(zlecenie zakupu), oraz osobiśice 1 dzień przed odjazdem, i w dniu odjazdu. Podziele się z tobą moimi obserwacjami:
Zakup biletu przed wejściem do sprzedaży dał mi możliwość jechania dokładnie tym pociągiem którym chciałem jechać.
Zakup biletu 3 dni po terminie wejścia do sprzedaży, nie udało mi sie zakupić biletu na pociąg 1 wyboru... ani nawet 2 wyboru... dopiero pociag 3 wyboru miał wolnych 5 miejsc. Natomiast, jeśli jedziesz sam to i w 1 wyborze i w 2 wyborze były jeszcze miejsca dla pojedyńczego pasażera.
Zakup biletu 1 dzień przed odjazdem, za pierwszym razem dowiedziałem się że jest świeto państwowe i bardzo ciężko bedzie mi zdobyć bilet, natomiast pan z kasy zaproponował by spróbować za godzine. Za godzine udało mi sie zdobyć bilet, ale miejsce było pojedyńcze.
Zakup biletu w dniu odjazdu, zadziwiająco były 3 miejsca wolne, podobno sporo osób wycofuje się z przejazdu na ostatnią chwile.

4) Potwierdzam bilety są w niezłych cenach blisko terminu, jeśli jesteś sam jeden powinineneś być w stanie zakupić bilet. Jeśli nie cóż, pozostaje kupowanie biletu na pociąg na ostatnią chwile.


Czy czekać na samolot czy bookować bilety z wyprzedzeniem, cóż powiedział bym że to bardziej kwestia spokoju ducha, opcja samolotowa wiąże się z większym stresem związanym z tym że mimo wszystko biletu może nie być;-). Zakup biletu pociągowego daje spokój ducha że bilet już jest;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 18 Lip 2018 17:53 

Rejestracja: 18 Lip 2018
Posty: 3
Witam,

Lecę do Chin na trasie Warszawa-Pekin-Warszawa na przełomie października i listopada. Potrzebuję porady gdzie mógłbym spędzić 1 albo 2 dodatkowe dni. Mój plan wyjazdu wyglądał tak:

21.10 - Lądowanie w Pekinie o 1:00 w nocy. Przejazd do hotelu, przespać się i w ciągu dnia zwiedzanie miasta
22.10 - Pekin, zwiedzanie miasta, o 18:00 przelot do Zhangjijaje
23.10 - rano Tianmen Mountain, po południu przejazd pod góry z avatara
24.10 - Trekking po Zhangjijaje (Avatar mountains)
25.10 - Drugi dzień trekkingu, wieczorem przejazd do Fenghuang (2,h)
26.10 - Zwiedzanie Fenghuang
27.10 - Przejazd rano na tarasy ryżowe w Longsheng (3-4h), trekking po tarasach
28.10 - Drugi dzień chodzenia między tarasami
29.10 - Przejazd rano do Yangshuo (2h), zwiedzanie okolicy na rowerze/skuterze po południu
30.10 - Drugi dzień w Yangshuo, spływ rzeką/może coś innego
31.10 - Przejazd rano do HongKongu (5h), zwiedzanie miasta
01.11 - Cały dzień w HongKongu
02.11 - Pierwsza połowa dnia zwiedzanie HongKongu, ok 20:00 przejazd pociągiem nocnym Shenzen-Pekin
03.11 - Przyjazd do Pekinu o 7:00 rano, zwiedzanie którejś z mniej obleganych sekcji Wielkiego Muru, wieczorem powrót na lotnisko
04.11 - wylot do Warszawy o 3:30 w nocy

Linia lotnicza odwołała lot powrotny 04.11. W ten sposób mam dodatkowy 1 lub 2 dni na pobyt w Chinach. Mój nowy lot powrotny będzie 5 lub 6 listopada, również o 3:30 w nocy.

Czy możecie coś doradzić gdzie spędzić dodatkowy czas który mi się trafił? Chciałbym wydłużyć pobyt w którymś z miejsc z listy albo zobaczyć coś dodatkowo spoza listy. Nie chcę tylko jechać do miejsc bardzo oddalonych od mojego głównego szlaku, wolałbym coś w zasięgu maksymalnie kilku godzin jazdy. Zdaję sobie sprawę że stosunkowo krótko będę w Pekinie ale raz że pod koniec października/w listopadzie może być już chłodno, a dwa że prawdopodobnie będę miał jeszcze okazję go zwiedzić przy okazji jakiejś dłuższej przesiadki. Nie wiem czy warto też wydłużać pobyt w HongKongu ze względu na ceny na miejscu i fakt że nie lubię wielkich miast. Może są na przykład jakieś ciekawe małe miejscowości w okolicy Yangshuo albo Fenghuang, które moglibyście polecić?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group