Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Sty 2016 00:52 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
@Sweetka dzieki za odp ;) juz ustalilem plan odpuscilem kanton na rzecz lepszego miejsca :D plan prezentuje sie tak i na 99% tak pozostanie ;)

PEKIN
6.04 spacer po okolicy Hutongi + Houhai
7.04 zakazane miasto + plac tiananmen + swiatynia nieba
8.04 wyjazd na Mur
9.04 palac letni + swiatynia lamy
10.04 Wioska olimpijska +?

Xi'an
11.04 przyjazd o 8.30/ zwiedzanie miasta= mury, wielka pagoda, dzielnica muzulmanska
12.04 terakotowa armia
13.04 wyjazd na hua shan
14.04 hua shan i wyjazd na lotnisko

GUILIN
14.04 przylot i spacer po miescie
15.04 wyjazd na Longsheng +nocleg
16.04 Longsheng -> powrót do Guilin
17.04 spływ rzeka Li do Yangshuo
18.04 Yangshuo wyjazd na pociag w Guilin

Guilin->Zhangjiajie 18.04 -> nocy transport
19-20.04 Zhangjiajie i nocleg w parku (park z najwiekszym szkalnym mostem, miejsce gdzie krecono film Avatar)

Shanghai
20.04 przylot i wieczorny spacer z nocnym fotografowaniem na Bund
21.04 Stare miasto + ogrody Yu Yuan + swiatynia boga miasta
22.04 nowa dzielnica i wjazd na taras wiodokowy JM Tower + swiatynia nefrytowego buddy + muzeum shanghaiskie o ile bedzie chec Emotikon wink
23.04 Hangzhou + nocny powrót do pekinu
24.04 Przyjazd do pekinu ok 9 Zoo+Oceanarium godz 19:10 wylot do Tajlandii

Pekin i szanghaj maja byc w maire luzne bo zahaczę tam rowniez o miejscowe silownie na 3treningi w kazdym miescie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 12 Sty 2016 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Jedna uwaga do planu, zostaw Pekin na koniec, bedzie wieksze pole manewru jak plan sie bedzie sypac, a sypac sie bedzie bo to Azja;) Po ladowaniu wal dalej do Xian...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Sty 2016 15:32 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
ale ciezko bedzie to zgrac z nocnym pociagiem odbiorem biletow itp bym musil dzien w pekinie tak czy tak zostac, tak jak juz Tobie mowielm nie bede biegal i skakal bo musze :D nie mam ochoty danego dnia nie ide :P pada to ide na trening :D to ma byc fun dla mnie a plan to tylko zarys ;) najwyzej do Hangzhou nie pojade ost dnia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Sty 2016 17:18 

Rejestracja: 14 Mar 2015
Posty: 32
Loty: 145
Kilometry: 354 810
1) Odpuściłbym jeden dzień w Pekinie, na korzyć Zhangjiajie i góry Tianmen. Wioska olimpijska masz na myśli basen i stadion?
2) Hangzhou też bym odpuścił, szkoda czasu jeśli tylko 1 dzień, a lepiej zostać dłużej w Yangshuo.
3) Do Huashan pojechałbym dzień wcześniej popołudniu, żeby móc ruszyć wcześnie rano, jeżeli bardzo zależy ci na czasie wrócisz na wieczór do Xian.

To tylko moje propozycje.
Góra
 Profil Relacje PM off
konradzik uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 12 Sty 2016 18:14 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
misha101 napisał(a):
1) Odpuściłbym jeden dzień w Pekinie, na korzyć Zhangjiajie i góry Tianmen. Wioska olimpijska masz na myśli basen i stadion?
2) Hangzhou też bym odpuścił, szkoda czasu jeśli tylko 1 dzień, a lepiej zostać dłużej w Yangshuo.
3) Do Huashan pojechałbym dzień wcześniej popołudniu, żeby móc ruszyć wcześnie rano, jeżeli bardzo zależy ci na czasie wrócisz na wieczór do Xian.

To tylko moje propozycje.

1. tak mam na mysli basen i stadion ;) jestem sportowcem takze to mnie interesuje i w pekinie chce na spokojnie bo dochodza mi codziennie treningi na chinskiej silowni :D
2. pomysle nad tym popatrze na zdjecia ale moze i racja ;) ale wolalbym ten dzien zagospodarowac na Zhangjiajie :D
3. Do huashan wyruszam rano i wracam po poludniu dnia kolejnego nie jestem fanem gor i lazenia po nich wiec to mi mysle w zupelnosci wystarczy, caly dzien sie bede wdrapywal gdzies tam nocleg, rano o wschodzie zejscie obiad i powrot, trening na silowni w xi'an i na samolot ;)
Dzieki za porady :D

w sumie bez sensu jest wracac z longsheng do guilin na nocleg wiec albo po poludniu wyruszyc do guilin i wsiasc na lodz do yangshuo albo zostac o jedna noc dluzej i z samego rana zrobic ta trase :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Sty 2016 00:27 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Jak będziesz w świątyni Lamy w Pekinie, to praktycznie obok (2 minuty pieszo) jest świątynia Konfucjusza zdecydowanie warta obejrzenia. I koniecznie polecam wybrać się na Wangfujing, jest tam targ z pamiątkami i wszelkimi zwierzakami na patykach do jedzenia, zdecydowanie ciekawe doświadczenie. Jak będziesz szedł na plac tiananmen i do zakazanego miasta, to polecam zacząc z rana od placu tiananmen, do 11 jest możliwość wejścia do mauzoleum Mao (tylko trzeba zostawić torbę i aparat w sktykach bagażowych, które znajdują się albo po drugiej stronie ulicy albo też na samym placu - te na placu są płatne z tego co pamiętam 10 yuan'ów plus dodatkowa opłata jak zostawiasz aparat).

Licz się też z tym, że wyjazd np. w Xi'an do terakotowej armii nie zajmie Ci całego dnia tylko kilka godzin, więc możesz spokojnie sobie jeszcze coś na ten dzień zaplanować, np. wieża bębna i wieża dzwonu (w samym centrum, bardzo blisko obok siebie).

Wyjazd na Wielki Mur to też tylko kilka godzin, nie wiem na jaki kawałek muru chcesz się wybrać (i czy na własną rękę czy na jakąś wycieczkę zorganizowaną).

Generalnie jeżeli wszystko ogarniasz na własną rękę i masz jakieś pytania, to co do Pekinu i Xi'an służę pomocą, tak też zaczęłam swoją wyprawę, ale potem udałam się w inne miejsca Chin ;)

@radzio666 - też jechałam nocnym pociągiem na trasie Xi'an - Chengdu w drugiej klasie na twardych siedzeniach, to było bardzo ciekawe, unikatowe doświadczenie :D
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Sty 2016 12:19 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
plan jest taki mniej wiecej :D po dordze cos wpadnie na pewno cos wypadnie :D mur na pewno jakis bardziej odlegly kawalek ;) o to mi chodzi zeby cale dnie nie lazic bo nie chce na wyjezdzie tylko chodzic i zwiedzac ale pozniej tez mam swoj trening wiec trzeba znalezc i dotrzec na silownie :D plus wieczorem gdzies wyjsc jakis klub badz bar ;) dzieki za rady ;)


Ostatnio edytowany przez szymonpoznan1, 15 Sty 2016 15:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Lut 2016 20:08 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 13
Cześć wszystkim!

Bardzo proszę o ocenę planu podróży po Chinach, wprawdzie wyjeżdżamy (3 osoby) dopiero w październiku, ale wszyscy mnie straszą trudnościami na miejscu, więc wolę zawczasu się upewnić czy ten plan ma ręce i nogi :D Wiem, że dużo się przemieszamy, ale tak właśnie lubimy podróżować.
No to zaczynam:

1. wylot Lotem z Warszawy
2. Pekin, zwiedzanie, nocleg
3. Pekin, nocleg
4. Pekin, nocleg
5. Pekin, nocny pociąg do Datong
6. Datong, Groty Yungang i Wiszący Klasztor z biurem Cits,
nocny pociąg do Xian
7. Xian, Armia itd.nocleg
8. Hua Shan , nocleg Xian lub nocleg na górze i powrót do Xian następnego dnia
9. pociąg do Chengdu,
nocleg w pociągu
10. Chengdu, Wielki Budda, nocleg
11. Chengdu, pandy, po południu pociąg do Kunmingu
nocleg w pociągu
12. przejazd autobusem do Dali, nocleg
13. Dali i okolice, nocleg
14. Dali i okolice, nocleg
15. przejazd autobusem do Shangri-la, nocleg
16. Shangri-la, klasztor, starówka
nocny autobus do Kunmingu
17. pociąg do Guilin
nocleg w pociągu
18. Tarasy ryżowe Longsheng, Dazhai nocleg
19. przejazd do Chengyang zwiedzanie, nocleg
20. Chengyang, wioski Dongów, nocleg
21. przejazd do Yangsuo lub Xingping, nocleg
22. Yangshuo i okolice, nocleg
23. Yangshuo i okolice, nocleg
24. lot z Guilin do Pekinu, nocleg
25. Pekin, nocleg
26. wylot do Warszawy

Taki jest mój plan i pobożne życzenia :D

A teraz wątpliwości:
- czy jest sens jechać na 1,5 dnia do Shangri-la ? W połowie października śnieg chyba nie zasypie dróg?:)
Mogłabym ewentualnie dodać drugi dzień tam, kosztem jednego dnia w Pekinie (na początku) lub kosztem dnia w Chengyang (warto na 2 dni?).

Alternatywne plany to:

a) wyrzucić Shangri-la i pod koniec z Guilin ruszyć do Hongkongu na 2 dni, wylot z Shenzhen do Pekinu.
b) wyrzucić Chengdu, od razu z Xian lot do Kunmingu lub Dali , potem bez zmian i jak wyżej dodać Hongkong.

Dziękuję za ewentualne wskazówki i uwagi :)


Ostatnio edytowany przez suszek, 03 Lut 2016 09:04, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Lut 2016 03:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Typowy plan, który w Chinahc musi się posypać;)
1szy tydzien października to w kraju logistyczny paraliż mam nadzieję że lądujecie po 6-7.01.
Będzie nerwówka, pewne rzeczy Wam wypadną z plan, tu nie bedzie biletów, tam nie będzie biletów itd itd.
PRzygoda będzie, ale nastaw się że plan nie zostanie wykonany, ze zabraknie czasu na pewnie rzeczy, że gdzieś zostaniecie dłużej niż planowaliście etc.
Podstawa to Wasze nastawienie, jeśli Ty lub znajomi nie lubicie jak plan się sypie i zmienia to osiwiejecie w Chinach.
Jeśli potraficie zaakceptować że któreś miejsce/ Wam ucieknie to powinno byc ok ;)
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 03 Lut 2016 12:18 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 13
@chiny-info.pl dziękuję za odzew:)
Przylatujemy do Pekinu 7.10, czyli pod koniec ich święta i mam nadzieję, że Chińczycy nie przedłużą sobie tego świętowania na weekend.
Oczywiście, że lubię jak wszystko idzie po mojej myśli-kto nie lubi? Ale, po przeczytaniu całego mnóstwa relacji z Chin, doszłam do wniosku, że jeśli u mnie wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie cud:) W każdym razie jestem przygotowana na to, że pewnie trzeba będzie coś improwizować po drodze.

Bilety kolejowe mam zamiar kupić przed wyjazdem, wiem, wiem idę na łatwiznę :) Albo przynajmniej większość biletów, obowiązkowo-chociaż jeden przejazd hard seatem.
Zakładając, że będę miała pociągi ogarnięte, problemem może okazać się ewentualny brak biletów na nocny autobus z Shangri-la do Kunmingu, bo jeśli chodzi o autobusy dzienne Kunming-Dali to chyba jeżdżą dość często.

Czy ktoś był może w Chengyang (Most Wiatru i Deszczu) i okolicznych wioskach Dongów?
Jest to 2 godziny drogi od tarasów Longsheng , zobaczyłam to miejsce w Pieprz i Wanilia E.Dzikowskiej i stwierdziłam, że muszę je odwiedzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Maj 2016 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Info ogólne: Planujemy w wakacje polecieć do Szanghaju korzystając z promocji ctrip. Skład: dwie osoby dorosłe plus trzyletnie dziecko, wspólnie objechaliśmy już nieco (w tym również dwa wypady do Azji). Koncepcja na wyjazd to: zobaczyć najważniejsze rzeczy, biorąc pod uwagę, że możemy już nigdy nie zawitać do Chin. Przejazd między miastami pociągami, bo wychodzi znacznie taniej w naszym przypadku niż samolot, bo dziecko jedzie pociągiem za darmo.

Wątpliwości: nie wiem na ile realistyczny jest plan który poniżej przedstawiłem. Przede wszystkim zależy mi, żeby podzielić już podróż na konkretne dni, aby zacząć rezerwować noclegi. Czy zaplanowałem dostateczną ilość czasu na zwiedzanie w poszczególne dni (jesteśmy bardzo energicznymi osobami, ale to naturalne że z dzieckiem zawsze wszystko idzie wolniej)? Niepokoi mnie, że prawdopodobnie będzie duży upał i może powinniśmy naszą aktywność skoncentrować rano i wieczorem? Wszędzie też natykam się na informacje o dużym zanieczyszczeniu powietrza, ale nie potrafię sobie wyobrazić czy to może mieć wpływ na zwiedzanie (raczej jesteśmy zahartowani żyjąc na Śląsku :lol: ). Czy rozkład dni: 3 pełne dni Pekin, nieco ponad jeden dzień Xi-an, 3 pełne dni Szanghaj jest dobry, czy może lepiej było inaczej rozdysponować ten czas? Myślę, czy rozkład typu 4 dni Pekin, nieco ponad jeden dzień Xi-an, 2 pełne dni Szanghaj może byłby lepszy, bo jakoś więcej rzeczy wydaje się do zrobienia w Pekinie niż w Szanghaju? Ciągle się też zastanawiam, czy po prostu nie odpuścić Xi’An, na rzecz dodatkowych dni w Pekinie i okolicy Szanghaju.. Proszę o opinie czy faktycznie cała koncepcja to dobry pomysł na takie „Chiny w pigułce” czy lepiej spróbować inną trasę?

Środa - „dzień 0” – przylot do Szanghaju o 5:40 rano, przejazd do Pekinu szybkim pociągiem. Odpoczynek w hotelu, jeśli starczy sił i przy sprzyjającej lokalizacji hotelu mały wypad na ulice Wangfujing

Czwartek - 1 dzien Pekin z samego rana pół godzinki na plac Tienanmen, przed 8:30 zakazane miasto, potem wdrapać się na widokowy Jingshan Park , zjeść cos w Nanluoguxiang, przespacerować się hutongami do Lama temple, ewentualnie świątynia Konfucjusza. Mam wrażenie, że za wiele tego na jeden dzień, może Lama temple i Konfucjusza przenieść na dzień 3.

Piątek 2 dzien Pekin: wielki mur (prawdopodobnie w Badaling, wyjazd pociągiem 6:12 żeby uniknąć tłumów i gorąca). Po południu świątynia nieba.

Sobota 3 dzien Pekin: pałac letni, kaczka po pekińsku, spacer hutongami, gdy zostanie czas to ew. rzeczy o mniejszym priorytecie lub dokończyć plan z czwartku gdyby w czwartek było zaplanowane zbyt wiele.

Niedziela 4 dzien Xi’An: przejazd do Xi-An, planowo 8:10-14:01. Bell Tower, Drum Tower (obie tylko z zewnątrz), dzielnica muzułmańska, meczet, ewentualnie mur miejski (raczej szybko zerknąć w okolicach bramy południowej, bez wejścia na mur, bo z dzieckiem byłby raczej trudny do zrobienia przejazd rowerem po murze)

Poniedziałek 5 dzien Xi’An: terakotowa armia z samego rana, 17:04 pociąg nocny do Szanghaju, planowo 7:54 następnego dnia w Szanghaju

Wtorek 6 dzien Szanghaj Old Town (Nanshi), Yu Garden, Yuyuan Old Street, The Bund (jako opcja również Nanjing Road)

Środa 7 dzien Szanghaj Pudong, promenada nadrzeczna, zerknąć do Shanghai Disney Store ze względu na córkę, przed zmrokiem wjechać na Shanghai World Financial Center
Czwartek 8 dzien może jeszcze coś w Szanghaju, bądź jednodniowa wycieczka do Hangzhou?

Piątek 9 dzien rano wylot z Szanghaju
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
kazik_1983 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 15 Maj 2016 16:48 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jezeli chodzi o X'ian to jak dla mnie to najwieksza atrakcja to Hua Shan - ale raczej z dzieckiem to dosc hardkorowe. Armia terakotowa to musze przyznac strasznie mnie rozczarowala... wiec moze rzeczywscie nie warto tego X'iana wciskac.

Do do Shanghaju - to proponuje jednodniowy wypad do Suzhou - bardzo przyjemna miescina.
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 16 Maj 2016 21:23 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 46
Dodał bym w Pekinie jeszcze Pałac letni - moim zdaniem warto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Maj 2016 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
plan ambitny, tylko dla twardzieli, osobiscie po takim tempie bylbym wykonczony
ale piszesz ze niejedno juz masz za sobą,
osobiście odpuściłbym odpuściłbym Xian, a w zamian polecam wielki mur tylko do mniej uczęszczanego miejsca ( nie Badaling), nie pamiętam w tej chwili nazwy.
chociaż zobaczyć "rzekę" ludzi sunącą po murze to też atrakcja
i zastanowiłbym się czy przypadkiem nie warto miedzy miastami polecieć samolotem koszty podobne można upolować (patrz na ctrip) a na pewno nocleg w hotelu będzie wygodniejszy
niż w pociągu
co do zanieczyszczenia powietrza to faktycznie może być różnie ale nie przeszkodzi to w zwiedzaniu, nie ma tragedii


miłej zabawy
i wspaniałej pogody, da się wytrzymać
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 16 Maj 2016 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Mniej znane miejsca jeśli chodzi o wielki mur, to np. Huanghuacheng.
Plan bardzo ambitny, ja skupiłbym się na przy tak krótkim czasie na dwóch miastach, np. Pekin - Szanghaj i podróż między tymi miastami szybkim pociągiem.

Ale jak chcesz się decydować na Xian to bardzo polecam - sama dzielnica muzułmańska jest bardzo klimatyczna, a Armia Terakotowa zrobiła na mnie wielkie wrażenie, tym bardziej jak pomyśli się o tym, że stosunkowo niedawno została odkryta, a tak dawno tam ukryta ;)

No i podstawowa rzecz, którą też stosowaliśmy ostatnio (wczoraj wróciliśmy z Chin, m.in. z Szanghaju), wbijaj do atrakcji jak najszybciej po otwarciu - np. byliśmy w Zhujiajiao przed g. 8 i nie było prawie żywej duszy, ale jak kończyliśmy sobie dreptać już po 10, to płynęliśmy w rzece Chińczyków (a to nie była sobota ani niedziela ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 24 Lip 2016 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
@Meduzy zdecydowaliśmy się na Pekin i Szanghaj i wróciliśmy bardzo zadowoleni. Z perspektywy doświadczenia, wiem, że oryginalny plan w którym było Xi-An byłby też do zrealizowania dla dynamicznych osób (to info jakby ktoś planował podróż). Ale podróżowaliśmy z dzieckiem, mając sporo bagażu, więc cieszyliśmy się, że jest mniej przemieszczania się, a i bardziej relaksujące tempo było fajne. Co do innych moich wątpliwości: informacje o zanieczyszczeniu powietrza w Chinach są z perspektywy śląska przesadzone :D nie ma się co bać. Upały są, zwłaszcza w Szanghaju, ale my trafiliśmy na chłodniejsze dni również.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Wrz 2016 21:30 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
W kwietniu przyszłego roku wybieram się do Chin. Bilety do Pekinu już kupione. Proszę o rady i ocenę mojego planu.

1/ 9 kwietnia wylot do Pekinu z Warszawy
2/ 10 kwietnia 6.35 - PEKIN -przylot
3/ 11 kwietnia - PEKIN
4/ 12 kwietnia - PEKIN
5/ 13 kwietnia PEKIN
6/ 14 kwietnia - 8.15 PEKIN-LUOYANG Longmen 12.53 -pociąg
zwiedzanie grot i Światynia Białego Konia
7/ 15 kwietnia LUOYANG -SHAOLIN-LUOYANG- wieczorem pociąg do XIAN
8/ 16 kwietnia XIAN , dzielnica muzułmańska ,wieczorem Tang Dynasty Show
9/ 17 kwietnia XIAN -terakotowa armia
10/ 18 kwietnia 7.45 XIAN -XINING 9.05 lot ,
XINING-ZHANGYE 10.46-12.42 (D 2707 pociąg) , przyjazd do Zhangye- taxi do Zhangye Danxia ("Góry Kolorowe")
11/ 19 kwietnia rano (jeśli pogoda w dniu poprzednim nie dopisała )jeszcze raz taxi do Zhangye Danxia ("Góry Kolorowe")
Zhangye West-17.58-Xining 19.46 (pociąg D2706 )
12/ 20 kwietnia- XINING 8.00 -GUILIN 10.40 samolot
GUILIN
13/ 21 kwietnia GUILIN Yangshuo (rejs)-Guilin
14/ 22 kwietnia GUILIN -tarasy ryżowe
15/ 23 kwietnia GUILIN
16/ 24 kwietnia 11.00 bus z Guilin Quintan Bus St. do Fenghuang (ancient city)
17/ 25 kwietnia z Fenghuang busem do Jishou -potem przesiadka na pociąg do ZHANGJAJIE lub bus (jeśli jeździ bo mam różne informacje ) z Fenghuang o 13.00,14.30 ,17.00 bezpośrednio do Zhangjajie
18/ 26 kwietnia Zhangjajie , NP Wulingyan-AVATAR
19/ 27 kwietnia NP Wulingyan
20/ 28 kwietnia Park Narodowy TIANMEN
samolot o 19.25-21.40 do Szanghaju
21/ 29 kwietnia - SZANGHAJ
22/ 30 kwietnia - SZANGHAJ
23/ 1 maja - SZANGHAJ-SUZHOU-LUZHI
24/ 2 maja – SZANGHAJ Hongqiao (pociąg G 20 o 16.00 -PEKIN o 21.17 lub G 18 o 15.00-19.55)
25/ 3 maja - PEKIN 8.45-WARSZAWA 12.10
Na razie nie mam biletów na loty po Chinach,zamierzam lecieć China Eastern ale widzę-w przypadku np lotu Xining-Guilin , zupełnie różne ceny na www China Eastern -HongKong (1269HK$=630zł),o wiele droższe na tej stronie w wersji francuskiej,niemieckiej (277eu=1198zł) czy angielskiej a jeszcze drożej wychodzi na Kayaku(289 eu=1250zł).
Natomiast na stronie chińskiej ten sam lot kosztuje 660 (381 zł) juanów ale nie można dalej wejść i go kupić(pewnie to ceny tylko dla obywateli Chin)
Nie bardzo wiem o co chodzi i dlaczego tak jest.
Jeszcze raz proszę o rady i pomoc w dopracowaniu trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Wrz 2016 20:55 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Witajcie!
Jak przy każdej podróży potrzebuję Wasze pomocy :)
Bilety są: WAW - PEKIN, SHANGHAI - WAW w dniach 1-13 maja.
Proszę abyście doradzili miejsca które są NAPRAWDĘ GODNE UWAGI oraz proszę o odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Czy w tak krótkim czasie jechać pociągiem do Tybetu
2. W Chinach od 1 do 3 maja jest święto, czy we wszystkich dniach będzie ciężko z poruszaniem się koleją? Planuję 3maja już na wieczór jechać pociągiem albo do Tybetu albo na południe Chin.
3. Czy lepiej zabrać USD czy już kupić Jeny w kantorze w PL

Podróż raczej w stylu zobaczyć ile się da - raczej przyroda, ciekawe trasy kolejowe (również nocą).
Mam kilka miejsc z różnych blogów które chciałbym zobaczyć ale chętnie poznam Wasze NAJ
Z góry dzięki za info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Wrz 2016 21:09 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Swietnie by było gdybyś napisał ile dni ,na jakie miasto przeznaczasz?
Pekin - darowałabym sobie Zakazane miasto,oraz zoo.Oceanarium jest ok
Na pewno jeżeli lubisz ogrody to park Jingshan. Który roztacza się nad
zakazanym miastem. Na pewno kawałek muru .
W sumie ja w Pekinie byłam 6 dni i dla mnie to był optymalny czas
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 19 Wrz 2016 21:29 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Pekin max do 3 dni czyli 3maja wieczorem już chciałbym być w pociągu - czyli 3 pełne dni w stolicy. W pierwszych dniach podróży mogę góry przenosić :) Shanghaj 2-3 dni, Reszta w zależności od miejsc na które się zdecyduje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group