Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Internet
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2018 13:44 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 12
Czy ktoś się orientuje jak wygląda temat internetu mobilnego w Chile? Karta SIM, a może jakiś turystyczny modem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Internet
#2 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:44 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 12
Podbijam temat, niebawem ruszamy do Chile i jeszcze tylko neta nam brakuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#3 PostWysłany: 13 Lis 2018 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Bez problemu można kupić karty SIM, doładować i wykupić pakiety internetowe.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#4 PostWysłany: 14 Lis 2018 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Poncz, jesteś pewien? Do niedawna w Chile aktywacja karty SIM przez obcokrajowca nie była taka prosta. Czy coś się zmieniło w tym zakresie?

Może @prz coś powie na ten temat? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#5 PostWysłany: 16 Lis 2018 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Spóźnione, ale przekleję co odpisałem na priv :)

Wiem, czytałem też niedawno, że to prawo zostało zawieszone - i akurat kolega przywiózł mi nowy telefon z Polski i działa od kopa. Chodziło o rejestrację IMEI urządzenia, nie karty SIM.

Ja osobiście używam Claro, choć swojego czasu tańszy był WOM (ale używa bardzo specyficznego pasma LTE którego mój telefon - Honor 9 z Polski - nie obsługiwał). W Claro prepago obecnie pakiet 2GB na tydzień to 2000 CLP.

I dopisek - natomiast w niektórych miejscach (Puerto Rio Tranquilo, Wyspa Wielkanocna) jedyną opcją jest Entel, który jednocześnie jest najdroższy.
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#6 PostWysłany: 17 Lis 2018 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@prz czyli w tym momencie wystarczy kupić kartę SIM i śmiga bez problemu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#7 PostWysłany: 18 Lis 2018 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Ja ostatni raz kupowałem w zeszłym roku, ale we wrześniu kupowali moi znajomi z Boliwii - żadnych problemow.
Nie słyszałem nigdy o żadnym ograniczeniu dla obcokrajowców, aczkolwiek głowy nie dam sobie uciąć, bo w Chile jestem raz na jakiś czas i nie jestem w 100% na bieżąco.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#8 PostWysłany: 19 Lis 2018 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
makdeb napisał(a):
@prz czyli w tym momencie wystarczy kupić kartę SIM i śmiga bez problemu?

Dokładnie
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet
#9 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Potwierdzam, starter z sieci Claro 1000clp, pakiety od 1000clp. Ceny naprawdę bardzo konkurencyjne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#10 PostWysłany: 15 Mar 2019 00:36 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Informacje z dzisiaj:

Na lotnisku w Santiago szkoda sobie zawracać w ogóle głowy. Moim zdaniem strata czasu. Kobieta w Claro po angielsku nie potrafiła powiedzieć dosłownie nic. Po usłyszeniu pytania w tym języku wpadła w jakiś trudny do zdefiniowania program, który miał za zadanie przekierować mnie gdziekolwiek, byle bym sobie poszedł. W Movistarze gość z kolei mówił ładnym angielskim ale powiedział mi wprost, że jego zadaniem jest sprzedaż na stałe umowy a nie kart pre-paid. Gdy byłem stanowczy i powiedziałem mu co chcę powołując się na ich stronę internetową powiedział mi, że strona jest nieaktualna i może mi sprzedać pakiety...kilka razy drożej. Z kolei sklep z akcesoriami do telefonów, do którego odesłała mnie kobieta z Claro miał karty pre-paid kilku operatorów ale w cenach kosmicznych (np. 3 GB za 22 USD/15 dni). Zwykłe szukanie frajera. Dałem sobie spokój.

W mieście proponuję odpuścić sobie oficjalne salony sprzedaży bo one zwykle prepaidów nie sprzedają. Te ,można zobaczyć w wielu różnych punktach - na ulicy, sklepach z telefonami komórkowymi, serwisach itd. Najwięcej widać kart operatora WOM - warto wcześniej sprawdzić czy nasz telefon będzie obsługiwał ich częstotliwości (działają na ograniczonym zakresie). Mają też mniejszy zasięg. Ostatecznie kupiłem Entela - za 3GB na 15 dni zapłaciłem 5000 pesos czyli ok. 28 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#11 PostWysłany: 12 Mar 2020 17:16 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Starter w WOM kosztuje 2000 i zawiera 1 GB Internetu, 50 minut i 50 SMS (na 15 dni).
Jak wyczerpiemy ten pakiet to robimy doładowanie za 1000 i w ramach promocji za pierwsze doładowanie otrzymujemy 2.5 GB Internetu i 100 minut (nie wiem tylko z jaką data ważności).
1000 clp możemy jeszcze przeznaczyć na 300 mb Internetu, więc za 3000 CLP możemy mieć łącznie 3.8 GB Internetu.
Poza miastami zasięgu praktycznie nie ma, w miastach zazwyczaj 4G. Jeśli komuś zależy na najlepszym zasięgu to powinien wybrać Entel.

Doładowania kupuje się w aptekach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#12 PostWysłany: 02 Paź 2022 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
My używaliśmy WOM. Kupilismy za 1000 starter w jakimś budkokiosku przy stacji Pajaritos. Doladowalismy raz za 3000 i internetu na podstawowe rzeczy starczyło (z zapasem) na 2 osoby na 2 tyg.
Doładowania niby w aptekach (tak orzekli w salonie Wom), ale w okolicy Plaza de Armas w Santiago żadna nie chciała takiej usługi poświadczyć. Doładowanie kupiliśmy w supermarkecie Unimark (są tez w oxxo).
Zasieg w miastach (i okolicach) w porządku.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#13 PostWysłany: 29 Lis 2022 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Ja zakupilem karte Claro - nie bylo potrzeba zadnych dokumentow. Podszedlem do takiego "straganu" pod metrem i za 1 tys peso kupilem karte SIM. Na starcie jest 200 MB i (chyba) 200 min. Nastpnie na stronie Claro [url]clarochile.cl[/url] dokupilem pakiet danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#14 PostWysłany: 21 Lut 2023 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Czy któryś z operatorów jest szczególnie polecany/odradzany jeśli chodzi o zasięg na Wyspie Wielkanocnej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#15 PostWysłany: 09 Mar 2023 02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
@marcin.krakow
Z zasięgiem słabo, bez względu na operatora. Z moich obserwacji WOM > Claro, entel.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group