Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Mar 2011 23:39 

Rejestracja: 23 Mar 2011
Posty: 4
W jaki sposób (oprócz taxi) dostac sie z lotniska do dworca kolejowego?
Za podpowiedzi z góry dziękuję.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 07 Sie 2016 19:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Lotnisko w Odessie
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2012 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 26
Patrząc na daty wypowiedzi - nie jest to odpowiedź na poprzedni post...
Z lotniska do miasta i na dworzec kolejowy można dojechać busem 117. Do dworca jedzie ok. 40 minut, do centrum prawie godzinę, zależy od warunków. Koszt przejazdu - 2,5 hrywny + 2,5 hrywny za bagaż. Jeździ jeszcze trolejbus, ale kilka kursów dziennie chyba tylko jest (marszrutka jest kilka razy w ciągu godziny). W sytuacjach awaryjnych można dojechać do skrzyżowania wylotówki z miasta i drogi do lotniska (nieco ponad kilometr od terminala), dokąd dojeżdżają inne autobusiki (tam jest spore centrum handlowe niedaleko, 7 kilometr (pod taką nazwą to miejsce funkcjonuje, m.in. sklep Epicentr)).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko w Odessie
#3 PostWysłany: 02 Cze 2015 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4163
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Aktualna cena za marszrutkę to 5uah - płatne przy wysiadaniu.
O ile znalezienie marszrutki na lotnisku nie jest problematyczne - przystanek jest po prawej od terminala, to z dworca autobusowego 117 nie odjeżdża z żadnego stanowiska tylko nieoznaczonego przystanku pomiędzy wejściem głównym do dworca a bramą wyjazdową dla busów. Budynek dworca mamy za plecami.
Ludzie stoją koło parkanu, widok jak niżej

Załączniki:
20150531_113358_resized.jpg
20150531_113358_resized.jpg [ 156.47 KiB | Obejrzany 19351 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko w Odessie
#4 PostWysłany: 09 Cze 2015 08:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Ten trolejbus to nr 14, też jedzie do centrum, ale raczej można sobie go darować na lotnisko, bo można zakwitnąć na przystanku. Zatrzymuje się przed wejściem na lotnisko po przylocie samolotu z Kijowa.

Dodam jeszcze że marszrutki 117 stoją po prawo od wyjścia z lotniska. Po skosie na tzw: 14 jakieś 100m. Taxi zaś wołają 150 hr, ale bez długich negocjacji schodzą do 100. A jak nie schodzą, to można następnego pytać... Marszrutki jak już napisane: 5 hr od głowy płatne przy wyjściu. Lotnisko jest małe, procedury trwają dość szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko w Odessie
#5 PostWysłany: 04 Cze 2016 13:52 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 12
Loty: 64
Kilometry: 106 164
Czy ceny taksówek z lotniska nadal aktualne? Bo wiem, że już w terminalu grasują hordy naganiaczy, którzy oferują ceny w okolicach nowojorskich. Gdzieś czytałem, że na postojach są taksówki oficjalnie w cenach urealnionych. Czy to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko w Odessie
#6 PostWysłany: 04 Cze 2016 14:00 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 124
Chilavert napisał(a):
Czy ceny taksówek z lotniska nadal aktualne? Bo wiem, że już w terminalu grasują hordy naganiaczy, którzy oferują ceny w okolicach nowojorskich. Gdzieś czytałem, że na postojach są taksówki oficjalnie w cenach urealnionych. Czy to prawda?


My rok temu w sezonie wyszliśmy jakieś 300 metrów poza lotnisko, taksówka do centrum kosztowała nas 80 UAH.
_________________
Zapraszam na bloga w podróży do oraz fanpage na facebooku
Bangladesz, Botswana, RPA, Niemcy, Szwajcaria, Indonezja, Kambodża, Wietnam.
Planowanie, rachunki z podróży, filmy, zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko w Odessie
#7 PostWysłany: 05 Cze 2016 10:56 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 12
Loty: 64
Kilometry: 106 164
Ale taksówkę zatrzymaliście czy był to jakiś postój?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko w Odessie
#8 PostWysłany: 07 Cze 2016 18:43 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 124
Taksówkę na rękę, jechała z lotniska de facto, ale pusta.
_________________
Zapraszam na bloga w podróży do oraz fanpage na facebooku
Bangladesz, Botswana, RPA, Niemcy, Szwajcaria, Indonezja, Kambodża, Wietnam.
Planowanie, rachunki z podróży, filmy, zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chilavert uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Kwi 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
Podbijam temat. Mam wylot o 7:30, więc podejrzewam, że o tej porze to jednak głównie taxówki łapane na rękę, chyba że ktoś ma jakiś sprawdzony namiar (ykhm, haha). Maszrutki to pewnie sporadycznie i niepewnie koło 5 rano ;-) Chyba, że macie jakieś extra info i wiedzę tajemną, o której nie wiem.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/


Ostatnio edytowany przez Falka?!, 26 Kwi 2017 10:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Kwi 2017 14:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Google maps działa pod kątem maszrutek zaskakująco dobrze w Odessie
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Kwi 2017 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Jeśli nie marsztutka ani trolejbus - w trolejbusie jest WIFI to może UBER za przejazd na Primorski Bulwar zapłaciłem w marcu 52 UAH. Co ważne nie ma opłaty za czas tylko za odległość, więc stanie w ew korkach nie zwiększa ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Kwi 2017 20:37 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
A jeśli nie Uber (stawki dynamiczne, etc.), to polecam Optima Taxi, choć jest to bardziej chyba przewóz osób niż klasyczna taksówka.

Wystarczy połączyć się z numerem 579, sami oddzwaniają (nie jestem pewien czy trzeba mieć lokaną kartę sim, ja zawsze mam). Następnie przychodzi sms z informacją dotyczącą samochodu, czasu przejazdu oraz kwotą do zapłaty. Od jakiegoś czasu podobno działa aplikacja, choć jej nie miałem okazji przetestować.

Ceny bardzo przystępne, czasem wręcz (dla turystów) śmieszne. Bez różnicowania na taryfę nocną/dzienną/weekendową.

https://optima.fm/en/taxi-odessa
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil Loska lubi ten post.
Falka?! uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Maj 2017 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
Taxa zamówiona przez hotel nie przyjechała ;-) Cena podana przy zamawianiu jej przez telefon: 100 UAH.

@ciacho_majonez
Optima Taxi również nie przyjechała (robiłam to przez apkę z polskiego numeru).

@pabien
Uber przyjechał. Z okolic Ogrodu Miejskiego na lotnisko zapłaciłam 56 UAH. Czas podróży: kwadrans. Polecam, Falka?!
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 08 Maj 2017 07:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ach, przypomniało mi się, jak dostałem 15 minut przed umówionym odjazdem na poranny lot LWO-KBP informację, że taksówki nie będzie i te paniczne szukanie czegokolwiek, co jeździ :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Sie 2017 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Obecnie Uber z dworca kolejowego w Odessie na lotnisko to ok. 100 UAH. Ponieważ jechałem w godzinach szczytu, ze względu na "zwiększony popyt na przejazdy" musiałem zaakceptować ceny +50% i zapłaciłem prawie 160 UAH. Taksiarz przy dworcu chciał na starcie 200 UAH (nie próbowałem negocjować ale i nie wyglądał na specjalnie zainteresowanego jakimiś pertraktacjami cenowymi).

Natomiast w drugą stronę (a raczej w pierwszą ;) ) Uber z lotniska bezpośrednio do centrum Czarnomorska to niecałe 190 UAH. Ale polecam sprawdzić czy kierowca zakończył przejazd. Cwaniaczek, który nas wiózł wrócił sobie w okolice lotniska i tam dopiero zakończył trasę. Nie miałem jeszcze lokalnej karty sim (na lotnisku nie dało sie kupić więc zamawiałem przejazd korzystając z lotniskowego wifi) więc zorientowałem sie dopiero po czasie. W efekcie obciążyło mnie prawie na dwukrotność kwoty przejazdu. Na szczęście Uber szybko uznał reklamację i zwrócił różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lut 2018 18:07 

Rejestracja: 05 Gru 2013
Posty: 9
Witam.
Byłem w Odessie 2018.02.14 do 2018.02.17.
Dojazd z lotniska
Po szczęściwym wyjściu z terminala ( jest to trudne, ponieważ każdy wyglądający na turystę jest atakowany przez taksówkarzy, którzy zachwalają się, że są jedynymi legalnymi przewoźnikami, a transportu zbiorowego brak ); toteż po wyjściu z terminala udaj się w prawo jak na tarczy zegarowej cyfra 3. Z daleka jest widoczna hala odlotów. Tuż przed halą odlotów skręć w lewo i po około 50 metrach stoją brudne żółta busiki ( takie o pojemności 20 osób. ). Podróż do centrum kosztuje 7 hrywien i trwa około 45 minut. Busik numer 117. Inne nie jeżdżą.
Podróż powrotna
Należy udać się najlepiej na ulicę Deribasowską i przejść do końca, a nawet trochę dalej. Po prawej jest piękna rozpadająca się kamienica, a po lewej busiki numer 185. Mają tem pętlę. Należy je minąć, przejść przez jezdnię i stanąć pod wiatą. Nie jest to przystanek takl jaki znamy z Polski. Ot wiata i już. Teraz stań przodem do rozpadającej się kamienicy i ze skrzyżowania po lewej stronie wyjedzie busik 117. Należy machnąć tak jak na żądanie, bo w przeciwnym razie się nie zatrzyma. Cena 7 hrywien. Ulica Deribasowska to najsłynniejszy deptak w Odessie. Można próbować szczęścia w innych miejscach, ale należy pamiętać, że przystanków jako takich nie ma, a czasami jaest namalowana linia łamana i Z A W S Z E J E S T Z A S K R Z Y Ż O W A N I E M.
Zyczę miłego pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lut 2018 07:24 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Byniuś małe sprostowanie: przystanki oczywiście są, nawet podobne jak u nas (pic related), chociaż miejscami zamiast wiaty jest tylko słupek. A te żółte busiki nazywają się marszrutki.

Załączniki:
Untitled.png
Untitled.png [ 1019.46 KiB | Obejrzany 15490 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Maj 2018 16:36 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Ponieważ sytuacja z Uber zmienia się w różnych miejscach, jak to aktualnie wygląda w Odessie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Maj 2018 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
@jarp Jest.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Cze 2018 11:13 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
niebieski
Byniuś napisał(a):
Witam.
Byłem w Odessie 2018.02.14 do 2018.02.17.
[...]
Podróż powrotna
Należy udać się najlepiej na ulicę Deribasowską i przejść do końca, a nawet trochę dalej. Po prawej jest piękna rozpadająca się kamienica, a po lewej busiki numer 185. Mają tem pętlę. Należy je minąć, przejść przez jezdnię i stanąć pod wiatą. Nie jest to przystanek takl jaki znamy z Polski. Ot wiata i już. Teraz stań przodem do rozpadającej się kamienicy i ze skrzyżowania po lewej stronie wyjedzie busik 117. Należy machnąć tak jak na żądanie, bo w przeciwnym razie się nie zatrzyma. Cena 7 hrywien. Ulica Deribasowska to najsłynniejszy deptak w Odessie. Można próbować szczęścia w innych miejscach, ale należy pamiętać, że przystanków jako takich nie ma, a czasami jaest namalowana linia łamana i Z A W S Z E J E S T Z A S K R Z Y Ż O W A N I E M.
Zyczę miłego pobytu.



Z Twojego opisu trafiłem tutaj
https://goo.gl/maps/brgYwRwrfB52

aby dobrze? bo 117 wg google tam nie jeździ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group