Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Wrz 2014 19:08 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
Mam dwa pytania do Gdańszan:

1/ gdzie można w miarę bezpiecznie zostawić rower (okolice starego miasta), boję się, że w hotelu(-ach) mogą robić problem (nigdy nie miałam takiego 'balastu' w podróży, ale nie mogę go sobie odmówić). Pod jakimś komisariatem policji np. :P, czy po prostu byle gdzie koło noclegowni? Czy upierać się żeby wjechał do środka, choćby na jakieś zaplecze?

2/ gdzie mogę zostawić na kilka godzin dość mały plecak, czy w gdańskich biedronkach są szafki na kluczyk (i monetę). A może w jakimś CH pozbędę się plecaka (jest naprawdę mały, casualowy)?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi ;]
_________________
http://www.pmiska.pl/


Ostatnio edytowany przez encore_, 24 Wrz 2014 19:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#2 PostWysłany: 24 Wrz 2014 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
1) napisz/dzwon do noclegowni i się po prostu zapytaj czy można gdzieś rower przechować.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Wrz 2014 20:06 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
W jednym powiedziano, że nie jest to zagwarantowane (są miejsca, ale mogą być akurat zajęte), więc wolę być przygotowana na taką ewentualność. A czy tam gdzieś w okolicy są domki jednorodzinne? Spytałabym o garażowanie za jakiś grosz :P. Pewnie na normalnym parkingu płatnym można zostawić, byle był stróż (właśnie guglam temat, ale wciąż będę wdzięczna za konkretny namiar).
_________________
http://www.pmiska.pl/


Ostatnio edytowany przez encore_, 24 Wrz 2014 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2014 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Nie masz co liczyć na domki w centrum :P
Jeśli chodzi o plecak, to na 99,9% są skrytki na dworcu PKP, czyli jakieś 15 minut spacerkiem od Długiej, poza tym być może są w Madisonie, pewności nie mam, jeśli jutro będę to sprawdzę.
Co do roweru to ciężko mi coś polecić, bo stojaki na rowery są, ale zwykle przy centrach handlowych, lub najbardziej obleganych miejscach typu Targ Węglowy. Na pewno są też stojaki przy Dworcu PKP, a jakieś bezpieczne "parkingi", to niestety nie przychodzą mi do głowy.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Wrz 2014 20:17 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Na dworcu PKP są skrytki (na poziomie 0, zaraz po prawej stronie od głównego wejścia) i przechowalnia bagażu (na poziomie -1, od głównego wejścia na wprost i schodami w dol). Może w przechowalni da się zostawić także rower, bo jest dość duża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2014 20:31 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
Macieqx napisał(a):
Nie masz co liczyć na domki w centrum :P
Jeśli chodzi o plecak, to na 99,9% są skrytki na dworcu PKP, czyli jakieś 15 minut spacerkiem od Długiej, poza tym być może są w Madisonie, pewności nie mam, jeśli jutro będę to sprawdzę.
Co do roweru to ciężko mi coś polecić, bo stojaki na rowery są, ale zwykle przy centrach handlowych, lub najbardziej obleganych miejscach typu Targ Węglowy. Na pewno są też stojaki przy Dworcu PKP, a jakieś bezpieczne "parkingi", to niestety nie przychodzą mi do głowy.


Będę wdzięczna za sprawdzenie jak to kobieta wolę CH od dworców, poza tym na PKP są pewnie płatne, a ja chcę pozbyć się głównie ręcznika na kilka godz, bez sensu za coś takiego płacić. Chciałam zrobić kilkugodzinne rowerowe tour rozeznawcze, a taki plecak grzeje i ogólnie przeszkadza.

Tak myślę sobie, że może przed ECSem nikt by nie ukradł, tam na pewno jest ochrona, kamery, wyglądałoby jakby pracownik przypiął, ewentualnie zagadnęłabym ochroniarza. Wiem, że tam są stojaki bo chwalą się nimi na stronie - podobno same w sobie są jakąś forma niezwyczajnej-solidanościowej instalacji, ale nie zwizualizowano tego żadnym zdjęciem.

Domki jednorodzinne to faktycznie słaby pomysł, ale ludzie mają jeszcze balkony, garaże :D. Tylko ja tak strasznie nie lubię być petentem. Żeby zabrać rower musiałam przebierać w pociągach, żeby na pewno dało radę wsiąść. Teraz jeszcze będę się martwiła o nocleg. Czuję, że w końcu wyląduje na noc w recepcji, obserwując przez szybę moje dwa koła przyczepione do jakiegoś znaku (oby tam chociaż był znak!)...

Kara napisał(a):
Na dworcu PKP są skrytki (na poziomie 0, zaraz po prawej stronie od głównego wejścia) i przechowalnia bagażu (na poziomie -1, od głównego wejścia na wprost i schodami w dol). Może w przechowalni da się zostawić także rower, bo jest dość duża.


Zapytam - na to nie wpadłam, szkoda tylko, że będę musiała spacerować żeby pojeździć, i jeszcze może czekać na otwarcie do jakiejś dziewiątej. Teraz myślę też o sklepach rowerowych - dałoby pewnie radę tam zostawić, są przecież takie oferty na zimę, poza tym na serwisowane rowery też muszą mieć miejsce. Widzę, że są jakieś na starówce.

Update: Znalazłam coś takiego: http://przechowalniagdansk.pl/ ale to zimowe (inna idea), a i tak daleko.

Tak swoją drogą to byłam zaskoczona, że Gdańsk nie ma 'miejskiego roweru'. Przypuszczam, że być może trójmiasto nie jest szczególnie przyjazne rowerom. Będę miała trochę czasu, żeby to sprawdzić... Ogólnie to wydaję mi się, że może na miejscu coś mi zaproponują, tzn. 'przykro nam nie, ale... za rogiem jest parking'. W końcu to usługi, a ja jestem klientem, no i nie wierzę, żeby tam nikt nigdy wcześniej z rowerem nie przyjechał... Teraz nie chcę ich męczyć telefonami bo liczę, że to jakoś rozwiążę na spontan: 'ojej, nie wiedziałam - co ja teraz zrobię :cry: '.
_________________
http://www.pmiska.pl/


Ostatnio edytowany przez encore_, 25 Wrz 2014 08:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2014 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
encore_ napisał(a):
Będę wdzięczna za sprawdzenie jak to kobieta wolę CH od dworców, poza tym na PKP są pewnie płatne, a ja chcę pozbyć się głównie ręcznika na kilka godz, bez sensu za coś takiego płacić.


No jasne, że tak :P Tak jak mówię, jutro może będę, to sprawdzę.

encore_ napisał(a):
Tak myślę sobie, że może przed ECSem nikt by nie ukradł, tam na pewno jest ochrona, kamery, wyglądałoby jakby pracownik przypiął, ewentualnie zagadnęłabym ochroniarza. Wiem, że tam są stojaki bo chwalą się nimi na stronie - podobno wyglądają jako niezwyczajnie-solidanościowo, ale nie zwizualizowano tego żadnym zdjęciem.


Byłem dzisiaj w ECSie i bynajmniej nie widziałem żadnych stojaków na rowery. Chociaż nie, jakaś grupka przyjechała rowerami, to chyba coś tam było, a przy ECS-ie raczej bezpiecznie, jeszcze jacyś panowie pracują przy podłożu. Najlepiej wjedź na teren ECS od strony krzyży, a nie przez "stocznię" i od razu skieruj się na lewo (nie tam gdzie woda, tylko w drugą stronę), tam powinno coś być.

encore_ napisał(a):
Tak swoją drogą to byłam zaskoczona, że Gdańsk nie ma 'miejskiego roweru'. Przypuszczam, że być może trójmiasto nie jest szczególnie przyjazne rowerom. Będę miała trochę czasu, żeby to sprawdzić...: '.

Bynajmniej! Trasy są doskonałe i obejmują znaczącą część miasta, ponadto stworzono też na ulicach w centrum pas dla rowerów. Sam jeżdżę w wakacje po Gdańsku rowerem i jeszcze mi się nie zdarzyło, że muszę gdzieś przenosić rower.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2014 08:27 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
Dziękuję za wszelkie info, do ECS tak czy inaczej na pewno się wybiorę, nie tylko żeby zaparkować :). We wrześniu jeszcze załapię się na darmowe wejście, a wiesz może ile orientacyjnie czasu może zająć niespieszne zwiedzanie całego obiektu? Ze dwie godziny?

Infrastrukturę rowerową chętnie zwiedzę, chyba gorzej od warszawskiej nie wypadnie, zresztą ja i tak nie jestem fanką dedykowanych dróg rowerowych (nierówna kostka, potrącenia na przejazdach rowerowych...), co innego np. kontrapasy (które chyba Gdańsk właśnie ma).

A na całodniowy wypad za miasto, gdzie lepiej wyskoczyć - na Hel, czy Rosję :P (Krynica)? Chodzi mi głównie o ładne widoczki, przyrodę, może coś ciekawego po drodze, ale też komfort jazdy (bez ekstremalnych lasów, wydm, piasków itd. bo będę miała zamontowany bagażnik przy góralu, a i kilometrów będzie sporo...). Na razie planuję Hel. A może w ogóle np. lepsza będzie bliższa wyspa sobieszowska, krótsza wycieczka, ale bardziej w teren jak mniemam? Googlemaps pokazuje, że jest tam jakiś rezerwat "ptasi raj" i cypel przy ujściu 'martwej wisły', ciekawe czy można tam dojechać - nie grzęznąc po drodze w piachu. Będę bardzo wdzięczna za najskromniejsze nawet sugestie. Przepraszam, że tak wypytuję, ale kto pyta nie błądzi ;].
_________________
http://www.pmiska.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Wrz 2014 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
W Madisionie niestety nie byłem, ale z tego co trochę się orientowałem to chyba tam też nie ma.
ECS, to tak naprawdę 5 pokoi, a wszystko zależy od tego ile ludzi będzie w środku, jeśli zjadą się dzikie tłumy, to nie wytrzymasz dłużej niż 40 minut. Myślę, że nie powinno zejść Ci dłużej niż godzinka, no max 1,5h.
Sobieszewo jest naprawdę ładnym miejscem, na pewno mało na wyspie jest ludzi, co może przyciągać :P
W Ptasim Raju nie byłem, ale jest to miejsce warte polecenia. A przynajmniej znajomy z Sobieszewa poleca :)
Co do wypadu za miasto, to trudno coś mi doradzić bo i w jedną i drugą stronę jest ciekawie, tylko inaczej :P
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2014 19:33 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
Dzięki, już jestem w Gdańsku, i korzystam z cennych rad. Drogi rowerowe faktycznie są niezłe, szkoda że gdzieniegdzie wyrasta ta nieszczęsna kostka brukowa. Ale przede wszystkim ludzie są mili, kierowcy kulturalni, nie to co w WWie...
_________________
http://www.pmiska.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Cze 2015 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Lekko podbijam, ale bardziej chodzi mi o Gdynie - znacie takie miejsce gdzie calodobowo i bezpiecznie mozna przetrzymac bagaz? (kolo 4 rano musze odebrac) :) sprawdzone miejsca oczywiscie, google pokazywalo dworzec, ale czytalam opinie i podobno to zamykaja od polnocy do 8...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Cze 2015 20:28 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
lillymy napisał(a):
Lekko podbijam, ale bardziej chodzi mi o Gdynie - znacie takie miejsce gdzie calodobowo i bezpiecznie mozna przetrzymac bagaz? (kolo 4 rano musze odebrac) :) sprawdzone miejsca oczywiscie, google pokazywalo dworzec, ale czytalam opinie i podobno to zamykaja od polnocy do 8...


Temat ten przerabiałem w długi czerwowy weekend . Część dworca Gdynia Główna rzeczywiście jest zamykana ale inna jest otwarta i w tej części znajdują się skrytki bagażowe (takie jak np w Warszawie na Centralnym co wrzuca się chyba 12 zł przekręca kluczyk i się ten kluczyk zabiera a bagaż zostaje. Stricte przechowalnia bagażu jest w części którą zamykają na noc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Cze 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Kuba1976 napisał(a):
lillymy napisał(a):
Lekko podbijam, ale bardziej chodzi mi o Gdynie - znacie takie miejsce gdzie calodobowo i bezpiecznie mozna przetrzymac bagaz? (kolo 4 rano musze odebrac) :) sprawdzone miejsca oczywiscie, google pokazywalo dworzec, ale czytalam opinie i podobno to zamykaja od polnocy do 8...


Temat ten przerabiałem w długi czerwowy weekend . Część dworca Gdynia Główna rzeczywiście jest zamykana ale inna jest otwarta i w tej części znajdują się skrytki bagażowe (takie jak np w Warszawie na Centralnym co wrzuca się chyba 12 zł przekręca kluczyk i się ten kluczyk zabiera a bagaż zostaje. Stricte przechowalnia bagażu jest w części którą zamykają na noc


O super, wlasnie o takie skrytki mi chodzilo, wazne by zostawic tam bagaz o 14 i odebrac o 4 rano :) Dzieki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bagaz GDA
#14 PostWysłany: 14 Wrz 2016 19:28 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 0
Witam. W Gdansk Oliwa pkp mozna gdzies bagaz zostawic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lip 2017 18:52 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Witam, podepnę się pod temat.

Czy na dworcu Gdańsk Wrzeszcz lub przystanku Gdańsk Politechnika są skrytki do przechowywania bagażu? Bo szczerze mówiąc nigdy nie zwracałem na to uwagi a teraz będę ich potrzebował. Jeśli nie to czy znacie jakieś inne skrytki na bagaż, pomiędzy Wrzeszczem a Politechniką?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lip 2017 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Przechowalnia bagażu jest w Galerii Bałtyckiej, czyli zaraz obok Wrzeszcz PKP.Poziom -1 i +1, obok toalet, wejście od ulicy Dmowskiego.

Na Politechnice nie kojarzę,żeby coś było.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Lip 2017 19:22 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Dzięki za szybką odpowiedź. Może multikino, albo Opera Bałtycka ma przechowalnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Cóż, tu i tu nic takiego nie ma.Potrzebujesz koniecznie przechować w okolicach Politechniki?
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Lip 2017 22:58 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Generalnie zaraz po przylocie jestem umówiony koło SKM Politechnika i nie chciałbym iść z walizką ;) A Jak zostawię w Bałtyckiej to potem będzie to nie po drodze, ale chyba wyboru nie mam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group