Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lip 2020 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
Jako ze Centauro jest dosc popularnym i polecanym wyborem na tym forum, to pozwolilem sobie na zalozenie osobnego tematu.

25% znizki na rezerwacje do 5 lipca
Kod COMFORT25 lub bezposrednio z linka https://www.centauro.net/?cd=comfort25& ... ontent=es_
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 04 Lip 2020 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
Przy okazji, czy miał ktos okazję wypożyczyć auto bez ubezpieczenia we Włoszech i można było zostawić depozyt karta debetowa? Według TC nie ma takiej możliwości w IT i GR jednak na Messengerze i Twitterze odpowiedzieli, że można.

edit:
Odpowiem sobie sam: Wypozyczalem samochod w BGY i depozyt mozna zostawic karta debetowa :) placilem n26 a zwrot dostalem kilka minut po zakonczeniu wynajmu. wypozyczalnie polecam, warto tez sie zapisac do newslettera i obserwowac social media bo czesto mozna upolowac znizki i kody


Ostatnio edytowany przez klapio, 10 Lip 2020 11:32, edytowano w sumie 1 raz
na prośbę forumowicza
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof76 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Lip 2020 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Lepiej się uczyć na cudzych błędach niż własnych.
Wyszukiwarka ECR dołożone kilkadziesiąt PLN by wybrać wypożyczalnie z notami około 9.
Padlo na centauro chania.
Auto za pół darmo 9 euro za dobę fiat Panda z przebiegiem 8 km. Wszędzie jeszcze folie i zapach plastik. To od razu generuje problemy musisz jeździć jak z jajem by nie rysnac bądź uszkodzić punktowo lakier odpryskiem.

Auto jest bardzo wnikliwie oglądane przy zwrocie. Kobieta slini palec by sprawdzić czy zabrudzenie czy rysa. Auto mimo wizyty na Balos i przebieg 750 km jest w idealnym stanie. Niestety blokada 750 euro jest w ciężar karty kredytowej. Następnie zwrot 750 euro. Boli jeśli nie masz kredytowki rozliczanej po kursie średnim.

Dodatkowo podczas wynajmu obciążają 35 euro tytułem paliwa w baku. Jeśli stan jest identyczny następuje zwrot. Znów niekorzystny przelicznik. Na te chwile nie ma jeszcze zwrotu.

Z taniego wynajmu zrobił. Się bardzo drogi. Unikać i nie dotykać nawet kijem. Przynajmniej na Krecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
A&J uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Lip 2020 20:58 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Fiatem panda na Balos? Nie dziwię się, że śliniła palec. W 2015 próbowałem tam pojechać właśnie Pandą, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zawróciłem, uznałem że pomimo tego że samochód nie jest mój i jest ubezpieczony, nie warto go zutylizować. Udałem się tam ponownie rok później Jimmym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lip 2020 23:05 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
@correos to w sumie ile zapłaciłeś za ten wynajem łącznie z przewalutowaniem skoro tak boli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lip 2020 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Citibank bez wnikania w grosze obciążenie karty 4.80 za euro zwrot 4.20
60 groszy na jednym euro a trzeba to x 750

Stad sugestia kto nie ma kredytowki PKO to takim jednym strzałem zwraca się jej wyrobienie.

Cena wynajmu 9 euro doba plus 35 euro zwrotne jeśli poziom paliwa identyczny jak w moment odbioru.
35 euro trzeba badzie chyba składać reklamację.

Nie polecam tej wypożyczalni raz za model obciążenia karty, dwa za bardzo rygorystyczne poszukiwanie ewentualnych uszkodzeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
A&J uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Lip 2020 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@correos

Ale w czym problem z tą kaucją i przewalutowaniem? - zgłaszasz reklamacje do banku, gdyz w rzeczywistości nie doszło do transakcji , mi zwracają za kazdym razem. Poprostu nie działa to z automatu z pewnych względów.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Lip 2020 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Trochę to dziwne, bo zwykle depozyt wisi na blokadzie kk i jest zwalniany bez przewalutowania,
nowe auto to plus bo nie ma jeszcze ukrytych wad, które potem jak się nie zauważy przypisują klientowi, ale nie ma też co się dziwić, że sprawdzą dokładniej niż stare,
jak jest kaucja za paliwo to warto zrobić zdjęcie stanu licznika i zatankować trochę więcej, a jak jest pełny bak, to mieć przy sobie paragon, że zatankowało się blisko wypożyczalni przed oddaniem,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lip 2020 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@nick dziekuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lip 2020 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Niektóre wypozyczalnie robia to w inny posob, zamiast blokady obciązają kartę a pózniej robią zwrot, taka transakcja ma inne transaction id i dlatego bank z automatu jej nie rozpoznaje, trzeba mu wtedy reklamacyjnie "przypomniec".


kostek966 napisał(a):
Trochę to dziwne, bo zwykle depozyt wisi na blokadzie kk i jest zwalniany bez przewalutowania,
nowe auto to plus bo nie ma jeszcze ukrytych wad, które potem jak się nie zauważy przypisują klientowi, ale nie ma też co się dziwić, że sprawdzą dokładniej niż stare,
jak jest kaucja za paliwo to warto zrobić zdjęcie stanu licznika i zatankować trochę więcej, a jak jest pełny bak, to mieć przy sobie paragon, że zatankowało się blisko wypożyczalni przed oddaniem,
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Lip 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Napisałem messengerem do Centauro bez specjalnego bicia piany.
Auto rewelacja, obsługa bez zarzutu, jedynie niepokoi mnie brak zwrotu przedpłaty za paliwo. Podałem wszelkie szczegóły rezerwacji.

Kolejnego dnia również messengerem otrzymałem przeprosiny oraz potwierdzenie wykonania zwrotu na kartę. Środki dzisiaj zaksięgowane na kartę.

Teraz w sumie zaskoczenie nr 2. Złożyłem reklamację osobiście w oddział Citibank.
Również dzisiaj został "wyrównany" stan rachunku karty związany z obciazeniem/uznaniem przez centauro kwoty 750 euro. Dodatkowo otrzymany zwrot za paliwo zaksięgowano po kursie obciążenia w euro 4.80 PLN.

Odszczekuje i polecam zarówno centauro jaki Citibank.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Lip 2020 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@correos

Nie wiem co Ciię zaskoczyło :) Tak jak mówilem, nic się nie wydarzyło i nikt Cię nie okradł - teraz masz juz wiedzę na przyszłośc ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Lip 2020 16:45 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
correos napisał(a):
Lepiej się uczyć na cudzych błędach niż własnych.

Auto za pół darmo 9 euro za dobę fiat Panda z przebiegiem 8 km. Wszędzie jeszcze folie i zapach plastik. To od razu generuje problemy musisz jeździć jak z jajem by nie rysnac bądź uszkodzić punktowo lakier odpryskiem.

Auto jest bardzo wnikliwie oglądane przy zwrocie. Kobieta slini palec by sprawdzić czy zabrudzenie czy rysa. Auto mimo wizyty na Balos i przebieg 750 km jest w idealnym stanie. Niestety blokada 750 euro jest w ciężar karty kredytowej. Następnie zwrot 750 euro. Boli jeśli nie masz kredytowki rozliczanej po kursie średnim.

Z taniego wynajmu zrobił. Się bardzo drogi. Unikać i nie dotykać nawet kijem. Przynajmniej na Krecie.


Nie myślałeś by wziąć pełne ubezpieczenie?
Mają chyba niezbyt drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lip 2020 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
W siedzibie /Chania/ można wykupić pełne ubezpueczenie
Stawka 23 euro doba. W moim odczuciu sporo jak na Grecje.

Dla porównania w miniony wtorek wynajem Alamo/Enterprise Rodos
Pełne ubezpieczenie płatne dodatkowo 10euro i parę centów za dobę.
Wynajem na 24h.. zapłaciłem i jeździłem beztrosko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lip 2020 18:20 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Ja widziałem dużo taniej u jakiegoś pośrednika.
Bym musiał poszukać. Chyba 35 zł / dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Wrz 2020 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
-35% na rezerwacje we wrzesniu i w pazdzierniku :)

https://www.centauro.net/en/?CD=routine ... toncanjear
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 14 Wrz 2020 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Jak wiadomo Centauro przy rezerwacji bezpośrednio ma bardzo przyjazną politykę jeśli chodzi o anulacje.
Skorzystałem z tego i odwołałem rezerwację w dniu planoiwanego wypożyczenia. Pieniądze nie wracały.
Po kilku próbach kontaktu dowiedziałem się, że zwrócili mi na konto w Centauro. Nawet jakiś bonus dali.
Nie byłem zachwycony, ale uznałem, że trudno. O ile w Grecji dostałem samochód straszny (nicniemający Tipo - chcieli mi za drobną dopłatą wcisnąć Peugeota 3008, gdybym wiedział, że Tipo nawet koni mechnanicznych nie ma pod dostatkiem to bym wziął), to w Hiszpanii wspaniały (wszystko mający Focus z automatyczną skrzynią biegów - cena podobna), także planowałem kolejne wynajmy.
Jednak zapewne liczba wysłanych przeze mnie maili osiągnęła masę krytyczną i postanowili zwrócić mi pieniądze w gotówce.
Z tej historii wynika tylko tyle, że jeśli nie dostało się zwrotu na kartę to należy szukać pieniędzy na koncie, ale jeśli komuś to nie odpowiada to zwrócą gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 30 Wrz 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
taki trick,
robilem rezerwacje ale anulowałęm przed samym koncowym etapem wbicia numerów karty,
po kilku godzinach kod rabatory na mailu na tę samą rezerwację ;)

edit: kod był na 30 % a z linku pozyżej mamy 35% ;)
edit 2: anulacja bookingu wrzuca twoje konto automatycznie na status GOLD (niby priorytet przy check in) i dodaje pare ich punktów
tylko nie wiem jak te punkty użyć teraz ....
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 30 Wrz 2020 18:20 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Priorytet naprawdę działa. Przekonałem się gdy wszedłem do wypożyczalni przy lotnisku w PMI w lipcu 2019. Czekało z 20 osób po samochód, większość z rezerwacjami od pośredników a stanowisko GOLD puste. Podchodzę i pracownik od ręki dał samochód właśnie z uwagi na status, wiec minimum godzina czekania zaoszczędzona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Lis 2020 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
https://www.centauro.net/en/?cd=bf2060& ... =botonazul

do 60% znizki na wypozyczenie samochodow. obserwuje jeden kierunek i faktycznie sa to realne znizki, w przeciwienstwie do wielu czarnopiatkowych promocji :)

Zasady:
The discounts offered in this newsletter are subject to the availability at each Centauro Rent a Car branch and are only applicable to bookings of up to 10 days. The discounts of up to 60% are applicable to reservations made until the 27th November 2020 and collections made until the 28th February 2021. Discounts are applied to the basic rental price and does not include any extras. Centauro Rent a Car vehicles are renewed frequently. This offer cannot be used in conjunction with any other.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group