Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2024 14:30 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 15
Hej

Jeśli dałem ten post w złym temacie to przepraszam – lepszego nie znalazłem.

Mam prośbę o sugestię / opinie w sprawie produktów/produktów bankowych dla, mojej, sytuacji. W skrócie:

• Ok 10K PLN miesięcznie płacę kartami / BLIKiem
• Ok 5K PLN miesięcznie to przelewy (czynsz, alimenty, itp.)
• Zarabiam w EUR (JDG/B2B , wystawiam fakturę w EUR do kontrahenta z granicą)
• Mam to szczęście zarabiać x-krotność, tego za wydaję
• Firmę mam 13 miesięcy
• Konta (osobiste, firmowe) mam w mBanku, kartę kredytową w CIti (BP Motokarta, bo bezpłatna)
• Mam Revolut i Curve, w opcjach bezpłatnych. Z racji możliwości zmiany karty po transakcji, większość transakcji kartowych leci przez Curve.

Podróżuję, raczej jak na tutejsze „standardy”, sporadycznie:
• 2-3 razy w roku wyjazd typu All-Inclusive z Partnerką
• 1-2 razy w roku wyjazd typu All-Inlcusive z 2-5 osobami towarzyszącymi (nasze dzieci)
• 1 raz w roku sam na konferencję w USA
• Jako że samochodu nie potrzebuje na co dzień (w Polsce), to korzystam z wypożyczalni „na minuty” i „klasycznych”. Za granicą rzadko (w tym roku nie planuję).

Nie mam PriorityPass ani nic podobnego.
Z ubezpieczeń to kupuję średnią opcję, która oferuje mi organizator wyjazdu (w przypadku All-Inlusive) . Na USA biorę coś co znajdę (ostatnio oferta Esky-Axa)

Co bym chciał uzyskać:
• Wstęp do saloników (głównie podczas wyjazdy z partnerką i samodzielnych). Dzieci są duże więc dopłacanie za gości przy wejściu da saloniku nie byłoby opłacalne
• Ubezpieczenia. Aby standardowa opcja organizatora była wystarczająca lub (gdy wyjazd sam organizuję) nie musiał nic dokupywać.

Co byście polecali? Jestem tu otwarty, ale wolałbym nie przenosić swoich rachunków z mBanku.
Wczoraj wystąpiłem o ich KK MC WE. Automat nie odrzucił, a czy mi dadzą czy nie, to się okaże. Jak się zgodzą to się będę zastanawiał, czy podpisać umowę czy szukać dalej, bazująca na, Waszych, rekomendacjach.
Chciałbym osiągnąć powyższe cele jak najmniejszym kosztem finansowym i przy jak najmniejszej skomplikowalności / sztuczkach.

Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 12 Lut 2024 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1702
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
PKO BP Visa Infinite
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.
pogar uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Lut 2024 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Nie wiem jak się rozliczasz ale pewnie jakimś ryczałtem. Myślę że jako firmę masz zaledwie 13 miesięcy to może być problem. Nawet jeśli zarabiasz dużo. A tak zakładam.
Nie sądzę że dostaniesz Infinity od ręki
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2024 14:21 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 15
Jako aktualizacja / zamknięcie tematu :
mBank dał mi WE (tzn czeka na mnie umowa do podpisu)
Z podpisem czekałem na rozwój wypadków co do PKO BP Infinite. A tą, o dziwo, dostałem praktycznie od ręki w oddziale.. (tego samego dnia założyłem konto self za zero w apce, aby skrócić czas pobytu w placówce do minimum) plus dodałem do IKO konta z mBanku.

Karty mBanku wiec nie wezmę i czekam na wysyłkę Visa Infinite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group