Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2023 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Zauważyłem, że brakuje tematu na temat opłacalnego wykorzystania punktów programu Hilton Honors.
Niestety liczba hoteli za 5k, 10k została mocno ograniczona i już naprawdę w niewielu miejscach opłaca się "płacić" punktami, np. w niektórych luksusowych hotelach.
Podawajcie swoje typy / hotele, gdzie wykorzystujecie punkty HHonors.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
ghostwriter uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 07 Mar 2023 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Te opłacalne to ostatnio wypadają z gry, jak DT Zanzibar Nungwi :)

Dobry wątek, pierwszy typ jaki przychodzi mi do głowy to:

Hilton Amman - nowy hotel, w większości przypadków widzę stawkę 20k, podczas gdy cena to zwykle ok. 90 JOD.

Poza tym pewnie dość powszechnie wiadomo, że najlepiej punkty palić w Turcji. Ale i tak sporo tych hoteli na tyle, że łatwo się pogubić, a są tam też lepsze i gorsze okazje. Moim typem tu jest:

DT Avanos - Cappadocia - 15k w konfrontacji z >150 euro w sezonie wakacyjnym. Już nie tyle chodzi o dysproporcję do ceny, co fajny hotel w super turystycznym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Mar 2023 15:26 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Trudno powiedzieć, bo nie podałeś jakie rejony Cię interesują.
W Europie z reguły warto spalać punkty w miesiącach wakacyjnych, gdy ceny za gotówkę są najwyższe, a stawki punktowe nie zawsze im dorównują (nawet biorąc pod uwagę oficjalny przelicznik 50 USD za 10 000 punktów).
Przykładowo bardzo dobry hotel wakacyjny - Hilton Rijeka Costabella zwłaszcza w sierpniu wygląda ciekawie, 5 dni to 280 000 punktów wartych teoretycznie 1400 USD, zamiast ok. 2000 EUR przy płatności w gotówce. W zeszłym roku było to jeszcze bardziej opłacalne, bo ceny pokojów były podobne, a stawka punktowa za dzień wynosiła 60 000.
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Mar 2023 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@sranda , myślę, że autor nie pyta nas gdzie ma spalić swoje punkty (choć może pośrednio tak), a chce stworzyć wątek, w którym zgrupujemy najlepsze okazje, czy też miejsca, gdzie bardziej (lub wyraźnie bardziej) opłaca się płacić punktami niż gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Mar 2023 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Tam, gdzie najdrożej za pieniądze 8-)
W tym i zeszłym roku punkty wydałem na MV.
"Oszczędność"** to ok. 45 tys. zł za 8 dni.
No i oczywiście rezerwując za punkty nie płacimy podatków (prawie 28%).

** - piszę "oszczędność", ponieważ gdyby nie punkty, nigdy bym takich stawek za pobyt nie zapłacił.
Ewentualnie po sprzedaży nerki, ale nie, też nie, bo raczej nikt by tak "doświadczonej życiowo" nerki nie kupił.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Mar 2023 15:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Najprościej i ogólniej mówiąc wszędzie tam, gdzie z punktów wyciąga się więcej niż w przeliczeniu 25$ za 5000; kalkulacja powinna też uwzględniać wartość punktów, których się nie dostanie, a wpadłyby, gdyby była stawka za cash (jest to przecież swoisty "cash"back). Więc wszystko zależy nie tylko od atrakcyjności samego hotelu, ale też sezonu, dostępności stawek itp. Kiedyś gdzieś na forum to rozpisywałem bardziej szczegółowo.

Osobiście uważam, że najlepiej punkty palić - przy zastrzeżeniu powyższej kalkulacji - w pakietach 4+1 w hotelach resortowych w drogich, dobrych obiektach / atrakcyjnych i zwykle drogich miejscach, a więc resorty AI, butikowe mini-resorty, MV itp. Ale to nie wyklucza, że punty może się też opłacać spalić w jakimś Mediolanie czy innym Madrycie (jak się trafi dobra stawka) w okresie jakiś np. eventów, gdy wszystkie ceny noclegów w mieście szybują w mocno w górę, a chcemy czy musimy akurat tam nocować.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Mar 2023 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
A ten skrót "MV", to od czego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Mar 2023 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@tropikey , Malediwy według ISO 3166.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Mar 2023 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Taki to ze mnie globtrotuar :D
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Mar 2023 19:15 

Rejestracja: 28 Gru 2021
Posty: 19
Czesc,

nie wiem czy to najlepszy sposób na spalenie punktów, ale wykorzystuje je na pobyty w drogich hotelach po 120.000 za noc. Byłem w Conradzie na Bora Bora, LXR Mango House Seszele czy Zemi Beach Anguilla. Najlepiej chyba wziąć pobyt 5 dniowy, gdzie płaci się tylko za 4 noce.
Ale jeśli macie jakieś inne pomysły to chetnie się czegoś dowiem.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Mar 2023 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Zakładając ten temat chodziło mi ogólnie o miejsca warte uwagi, gdzie nocleg za punkty będzie znacznie tańszy niż za $$.

Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że 5 noc jest za darmo. 2-3 lata temu opłacało się w Polsce wziąć nocleg w Hilton Świnoujście. Obecnie cena jest kosmiczna (wyższa niż za kasę).

W zeszłym roku miałem już rezerwacje w DT na Zanzibarze, niestety syn złamał nogę i nie udało się odwiedzić tamtego miejsca.

W Turcji są fajne okazje i tam tez korzystałem w okresie Covidowym. Obecnie na wybrzeżu nie jest już tak super i stawki też poszły mocno w górę.

Zauważyłem, ze często nowo otwarte hotele maja korzystną stawkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Mar 2023 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@Darek M.co do Świnoujścia i Hamptona to nie zawsze punkty wychodzą drożej.
Interesujący mnie termin jedna noc kosztuje 660 zł lub 20 tyś punktów. Kupiłem w promocji punktowej jak jeszcze można było za 440 zł. Co prawda nie jest to drastyczna oszczędność, ale jednak wyszło taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Mar 2023 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Hampton w Świnoujściu jeszcze daje radę ale Hilton już ciężko. Jeszcze 2 lata temu jak się dobrze posiedziało i posprawdzało 15x dziennie to dało się wyrwać w sezonie nocki po 30kpkt i czasem nawet 5 z rzędu żeby się załapać na 5 za 4. Ale już w ubiegłym roku i w tym to nawet poza sezonem ciężko. Niestety za dużo niemców, tam nawet w styczniu bywa 100% obłożenia ;/ Do tego o UPy trzeba się naprawdę wykłócać. Hotel spoko, ale niestety nastawiony pod niemców bez oczekiwań statusowych i też takich którzy bez problemu rzucają po 1000-1500 za nockę :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Mar 2023 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jest dokładnie tak jak piszesz. W 2020 roku udało nam się w mega niskiej stawce wyrwać Hiltona i było super bez tłumów. W 2021 tez się udało z uwagi na jeszcze trwające obostrzenia COVID (przełożenie rezerwacji na początek wakacji w stawce kwietniowej zdaje się). W zeszłym roku już kosmos cenowy, a obecnie jest jeszcze drożej. Zresztą Hampton w sezonie też tani nie jest.

Wątek jest po to, żeby dawać cynk jak jednak ktoś znajdzie okazję za punkty w jakimś ciekawym hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Mar 2023 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Darek M. Slowo klucz - COVID. Sie skonczylo rumakowanie od drugiej polowy 2022.... Nie tylko w PL, ale prawie na calym globie.
A cynku nie trzeba dawac, bo program i strona www HH sa wyjatkowe pod tym wzgledem, gdzie bardzo latwo mozna na www przeszukac dzisiatki/setki hoteli w intersujacych datach. I to zarowno za $$$, jak i za PKT. Na szybko weekend majowy '23 najtaniej wychodzi w Poznaniu w Hamptonie z genialnym sniadaniem, a najdrozej w Swarzedzu pod Poznaniem. Ceny nad morzem zaporowe 2-3x powyzej minimum, albo sold out.
Ale biorac pod uwage same PKT - Swarzedz jest za 50USD/noc (5th night free) a za $$$ wychodzi 610USD/noc - wiec 12x drozej :-) Jest zwyciezca!
https://www.hilton.com/en/search/?query ... _ASCENDING

Załączniki:
Zrzut ekranu 2023-03-13 o 19.34.37.png
Zrzut ekranu 2023-03-13 o 19.34.37.png [ 73.36 KiB | Obejrzany 2060 razy ]
Zrzut ekranu 2023-03-13 o 19.35.11.png
Zrzut ekranu 2023-03-13 o 19.35.11.png [ 101.96 KiB | Obejrzany 2060 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 14 Mar 2023 12:10 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Tylko w innych terminach Hamton Swarzędz jest chyba co do zasady najtańszym hotelem do wyboru ze wszystkich polskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Mar 2023 12:50 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Może i najtańszy, ale obsługa twardo stoi na straży :lol:
odnośnie niestandardowych noclegów:)
Wolę w takich wypadkach wybierać jednak hotele "z telefonem do przyjaciela":)
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 14 Mar 2023 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Nikt jeszcze nie wspomniał o Hamptonie w Krakowie, który za punkty kosztuje na sztywno 10000 pkt. (czyli ok. 220 zł).
W terminie, którym byłem zainteresowany za gotówkę był za 2x tyle.
Biorąc pod uwagę śniadania oraz to, że jak się ma min. Golda to można za darmo korzystać z basenu sąsiedniego DoubleTree, to jest to niezła opcja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 20 Kwi 2023 21:47 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
zoli napisał(a):
Nikt jeszcze nie wspomniał o Hamptonie w Krakowie, który za punkty kosztuje na sztywno 10000 pkt. (czyli ok. 220 zł).
W terminie, którym byłem zainteresowany za gotówkę był za 2x tyle.
Biorąc pod uwagę śniadania oraz to, że jak się ma min. Golda to można za darmo korzystać z basenu sąsiedniego DoubleTree, to jest to niezła opcja.


No niestety, tej okazji możemy zapalić znicza. Widzę, że bardzo dużo stawek poszło w górę, m. in. właśnie Hampton w Krakowie (z 10 na 15 tysięcy punktów za noc) czy Hilton w Marsa Alam, w którym stawka za noc z All Inclusive wynosiła 20 tysięcy, a została zmieniona na 30. Właściwie to spodziewałem się, że kiedyś to nastąpi, ale podwyżka o połowę jest trochę bolesna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group