Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Carsharing w DE
#1 PostWysłany: 30 Paź 2017 14:04 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Czy ktoś tutaj ma doświadczenia z carsharingiem w niemieckich miastach?

Z tego co znalazłem to są trzy firmy: car2go, Drive-Now oraz Flinkster.
Car2go oraz Drive-now działają porównywalnie z Panek/Traficar w PL - czyli auta mogą być na każdym legalnym miejscu parkingowym w mieście, a Flinkster działa tak jak 4mobility/Omni w PL - czyli auta muszą wrócić do bazy z której zostały wynajęte.

Próbowałem się zarejestrować do Flinkster, bo mają bardzo atrakcyjne ceny w nocy (22-06), ale chyba(?) zonk....

Cytuj:
Sehr geehrter Herr _______,

vielen Dank für Ihr Interesse an Flinkster - Mein Carsharing.

Bei der Anmeldung führen wir eine Bonitätsprüfung bei der Schufa durch. Diese ist Voraussetzung zur Aktivierung des Vertrages. Bei ausländischen Anschriften ist eine solche Anfrage allerdings nicht möglich.

Entsprechend müssen wir Ihnen leider mitteilen, dass wir das Vertragsverhältnis unter den gegebenen Bedingungen nicht aktivieren können und Ihre Voranmeldung storniert wird.
Sollten Sie eine deutsche Meldebescheinigung oder einen Aufenthaltstitel besitzen, werden wir gern erneut eine Bonitätsprüfung für diese Anschriftvornehmen und Ihnen schnellstmöglich eine Rückmeldung zurAktivierung / Stornierung Ihrer Anmeldung geben.

Andernfalls bedauern wir sehr, Sie nicht als Kunden begrüßen zu dürfen.

Mit freundlichen Grüßen
i.A. Robby Hoffmann


Przerabiał ktoś? Pomoże podanie Niemieckiego adresu znajomego? W pozostałych firmach carsharingowych będzie to samo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Carsharing w DE
#2 PostWysłany: 30 Paź 2017 14:14 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@NBE322 Tak w skrócie, to napisali Ci, że nie mogą Ci sprawdzić Schufy (coś w stylu odpowiednika BIKu), ponieważ nie masz niemieckiego adresu zameldowania. Podanie losowego adresu nie pomoże, bo zweryfikują, że nie jesteś pod nim zameldowany. Mam aktywne konto w Car2Go i w ramach potwierdzenia tożsamości musiałem pokazać w punkcie stacjonarnym swoje prawo jazdy i dowód zameldowania w Niemczech (tzw. Anmeldung Bestätigung). Niestety bez meldunku w Niemczech niewiele zdziałasz.

Możesz zainteresować się Drivy - to też carsharing z tym, że od prywatnych osób (coś jak Airbnb). W razie czego mogę podesłać Ci do rejestracji link referencyjny na 10€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group