Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Brescia
#1 PostWysłany: 28 Lut 2019 20:11 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Witam.Ponownie będę lądować w Bergamo ,Lecz teraz za cel zwiedzania obrałam jeziora Iseo i Garda .
Od 14 maj -- pięć noclegów chciałabym najlepiej w Bresci.Gdy na początku lutego sprawdzałam booking była ich cała masa,cena w okolicach 25 e--30 e.
Lecz teraz właściwie zostały te ogromnie drogie ( 5 nocy np 1500 e,3 osoby)
Czy to możliwe że nie znajdę noclegu w przystępnej cenie już,2,5 miesiąca przed?
Zawsze korzystałam z booking,Tam najlepiej się orientuje w bukowaniu.
Może ktoś korzystał z jakiegoś sprawdzonego noclegu w Bresci?
Najlepiej blisko dworca,bo będziemy mieć bilet viaggo i przemieszczać się będziemy komunikacja.Pociagi,autobusy.
Na Nast 5 noclegów pojedziemy do LA Specji.Z Bresci wlasnie ,dlatego najbardziej nam ta Brescia pasuje.Z niej do obu jezior,Monte Baldo,Werony,a potem do Parmy i dalej do LA Specii
Może ktoś coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Brescia
#2 PostWysłany: 28 Lut 2019 23:07 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Może warto poszukać innego miasta? W Brescii nic nie ma, zabytki do obejścia w parę godzin, kilka restauracji i sklepów na krzyż. Do tego nieprzyjazna atmosfera, nawet w dzień nie czułam się tam bezpiecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brescia
#3 PostWysłany: 01 Mar 2019 10:06 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Brescia rzeczywiście mało ciekawa, ale coś do zobaczenia się tam znajdzie, no na jedno popołudnie. Ja tam czułam się całkowicie bezpiecznie, a z hotelu (średni, ale miał strzeżony parking, a na tym mi zależało, bo wracaliśmy swoim autem z wakacji w Toskanii, 2015 r.) do centrum i w drugą stronę szliśmy jakieś 2-2,5 km pieszo. Sama wybrałam to miejsce ze wzgl. na dobre samochodowe połączenie (Toskania-Garda-Innsbruck) i ceny noclegów, które były najbardziej przyjazne. Tańsze można było znaleźć na agroturystykach, ale wtedy wszędzie daleko i podejrzewam, że z karty viaggo też wtedy nie dasz całkowicie po korzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brescia
#4 PostWysłany: 01 Mar 2019 12:12 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Po dlugim namyśle i braku noclegów za rozsądną cenę będę jednak szukać noclegów w Desenzano.Tam chociaż więcej miejsc do spacerów,ewentualnie jazdy rowerem.
I Gardę będziemy zwiedzać/objeżdżać całe.Jest wieksze..A na Iseo że mniejsze ,przypuszczam że jeden cały dzień z Monte Isola .
Po drodze możemy do tej Bresci wjechać.Na spacer.chociasz.
Mamy 5 noclegów.I bilet viaggo.Wiec noclegi jak najbliżej stacji PKP i autobusów.
Więc zajme się szukaniem noclegu w Desenzano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brescia
#5 PostWysłany: 01 Mar 2022 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Chciałam sprostować informację o tym, że Brescia to nieciekawe miejsce :) Mimo negatywnych opinii na forum zatrzymaliśmy się tam na trzy noclegi, traktując ją jako miejsce wypadowe nad Ideo i Gardę. Ku mojemu zdumieniu 3 wieczory i 1 pełny dzień ledwo nam starczyły na zaliczenie wszystkich atrakcji. Stare centrum jest rozległe i bardzo ciekawe architektonicznie ze względu na swój eklektyzm (bardzo widoczne wpływy Republiki Weneckiej - m.in. w budowlach i rozległych placach).
Dodatkowo w 2023 Brescia razem z Bergamo mają razem być Stolicą Kultury Włoskiej - widać, że w mieście dużo się w tym kierunku dzieje :)

A jak już jesteśmy przy samym mieście to polecam:
- jako miejsce noclegowe: B&B Hotel Brescia (Piazzale Cremona 20) - nowy, nowocześnie urządzony hotel w centrum, blisko dworca i starego miasta
- jako atrakcję: muzeum rajdu Mille Miglia - nie tylko dla fanów starych rajdowych samochodów
- kulinarnie: Trattoria Gasparo (na lunch/obiad) oraz L'Oste Sobrio (na kolację)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.


Ostatnio edytowany przez metia, 01 Mar 2022 19:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brescia
#6 PostWysłany: 01 Mar 2022 19:46 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Bardzo fajne miasto, sceptycy napiszą że jak dziesiątki innych we Włoszech ale jak już poznamy wszystkie to można będzie marudzić.
Brescia ma bardzo dużo szwędających się ludzi, którzy mają za dużo czasu wolnego i maja jakąś ciemniejszą karnacje, rejon dworca to legowisko fanów tandetnych i kiczowatych ubrań sportowych, którzy muszą pogwizdać zawsze jak idzie ładna kobieta i stwarzają sytuacje mało komfortowe dla turystów.

To tyle ile mogę napisać w słowach "dyplomatycznych" :)

Polecam Weronę bo komunikacyjnie nadal bardzo dobrze żeby wyskoczyć nad Iseo i Garde.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brescia
#7 PostWysłany: 01 Mar 2022 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Dużo jest negatywnych opinii o okolicach dworca, ale nie wiem, jak inni, ale ja w okolicach dworca jestem maks 5 minut i nie bardzo mi to przeszkadzało. We Wrocławiu też w okolicy dworca kręci się masa dziwnych typków ;) W ścisłym centrum nie spotkaliśmy żadnych dziwnych ludzi, powiedziałabym nawet, że przez dwa pierwsze wieczory było raczej pustawo. A w trzeci normalne, miejsko-studenckie życie.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brescia
#8 PostWysłany: 06 Lip 2022 14:19 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 30
Loty: 43
Kilometry: 59 632
O wiele bezpieczniej czułem się w Brescii niż Bergamo, w którym w dolnej części mnóstwo czarnoskórych grupujących się po parkach i podrzędnych knajpach, dziwne uczucie. W Brescii jest jedna linia metra, na którą bilet kosztuje 1,50e, jest ważny 90 min i można przesiadać się na autobusy. Miasto mnie jakoś bardzo nie urzekło, ale na 1 dzień w sam raz. Przy dworcu jest informacja turystyczna, w której miła pani wskazała co warto zobaczyć. Nie zauważyłem żadnych sklepów z pamiątkami, wiem że słabo szukałem, ale nie rzucały się w oczy jak w innych miejscach.
W mieście znalazłem się przypadkiem, gdyż nie mogłem kupić noclegu w Desensano w przyzwoitej cenie. A tak udało się fajne miejsce z basenem i śniadaniem znaleźć o dobre 100 zł taniej niż nad Gardą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group