Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malmo
#1 PostWysłany: 12 Lis 2011 15:33 

Rejestracja: 12 Sie 2010
Posty: 67
Loty: 6
Kilometry: 24 047
Witam
Może znajdzie się ktoś życzliwy i podpowie co znajdę na lotnisku i jego okolicach - wypadzik na ok 4 godzinki . Jest szansa na zakupy np. krewetki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Malmo
#2 PostWysłany: 12 Mar 2012 12:27 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 8
Odświeżę trochę temat bo właśnie jutro mam lot do MMX i zastanawiam się czy jest coś w bliskiej okolicy lotniska, nie zamierzam jechać do centrum Malmo tylko chciałem gdzieś w okolicy lotniska się pokręcić. Możecie coś podpowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#3 PostWysłany: 12 Mar 2012 12:52 

Rejestracja: 12 Mar 2012
Posty: 8
Witam , niestety w okolicy lotniska tylko łąki i pola, od strony poludniowej nieduzy tor wyscigowy ,brak sklepow w okolicy, na lotnisku kilka sklepikow z gazetami i jakies jedzenie, jesli mozesz doinwestowac ok 200sek to mozesz skoczyc do Lund, lub do Malmo np. z panem Mirkiem ktory operuje na tym lotnisku taxi, z nim mozesz sie dogadac odnosnie godziny dowozu na lotnisko, cena niestety to 100sek w jedna strone, pozdrawiam udanego lotu i ładnej pogody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#4 PostWysłany: 12 Mar 2012 13:17 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 8
Hmm w takim razie zrezygnuje z tego lotu bo krucho z kasą mam teraz a wybieraliśmy się z żoną to za sam dojazd wyjdzie 200zł. Dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#5 PostWysłany: 12 Mar 2012 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
gocci, to po co ten bilet kupowaliście? bo kosztował kilka zł? przez Was nie poleci, ktoś, kto mógłby go wykorzystać... :evil:

Na pewno na forum było info, ile kosztuje przejazd z lotniska do miasta. Tak trudno to zweryfikować przed zakupem?

Sorry za post...

pozdrav
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#6 PostWysłany: 12 Mar 2012 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
A ja lecę z dziećmi -spędzimy miło czas nad opisywanym tu gdzieś stawikiem : ))
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#7 PostWysłany: 12 Mar 2012 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 109
wspolczuje dzieciom, ze je bedziecie targac tyle godzin, zeby spedzic 2 godziny nad stawikiem ... mysle, ze podobnych stawikow jest pelno w polsce... no ale mozna powiedziec ze sie bylo zagramnico...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#8 PostWysłany: 12 Mar 2012 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Nie chodzi o pobyt zagranicą tylko o to, że latanie im się strasznie podoba : ))
Nie masz powodu im współczuć : )
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#9 PostWysłany: 12 Mar 2012 14:09 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 8
Adriatyk napisał(a):
gocci, to po co ten bilet kupowaliście? bo kosztował kilka zł? przez Was nie poleci, ktoś, kto mógłby go wykorzystać... :evil:

Na pewno na forum było info, ile kosztuje przejazd z lotniska do miasta. Tak trudno to zweryfikować przed zakupem?

Sorry za post...

pozdrav


A skąd wiesz ile kosztował? Jak nie wiesz to proszę nie wypowiadaj się. Bilety kupowałem jakiś czas temu i akurat wtedy plan był inny, bo mieliśmy dotrzeć właśnie za pomocą tego specjalnego "polskiego" TAXI nad samo wybrzeże, no ale budżet się posypał na ten miesiąc a dla samego faktu wykorzystania biletu nie polecę siedzieć 4h na lotnisku.

Dorota.sz
Życzę udanego wypoczynku i jak najlepszej pogody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#10 PostWysłany: 12 Mar 2012 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Dzięki : )
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#11 PostWysłany: 12 Mar 2012 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Czy nikt się nie będzie dziwił, że lecę praktycznie bez bagażu(nawet podręcznego)?
Nie muszę się z tego tłumaczyć : ))
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#12 PostWysłany: 12 Mar 2012 20:58 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
No obawiam się, że kontrola osobista jest nieunikniona :D Spokojnie nic się nie będzie działo. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#13 PostWysłany: 12 Mar 2012 21:22 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja lecę do Malmo 19. kwietnia, na dosłownie pół godziny, bo jeszcze nigdy nie leciałem samolotem, a cena kusiła (ok. 10 zł w obie strony).

W związku z tym mam kilka pytań odnośnie lotniska. Czytałem, że często zdarza się tam, że z samolotu wychodzimy do tej "strefy bezpieczeństwa", w sensie że można lecieć spowrotem bez ponownego przechodzenia przez bramki. Czy leciał ktoś tam ostatnio i orientuje się czy nadal tak jest?

Druga sprawa, czy na terenie lotniska, już za bramkami, są jakieś kioski, automaty z napojami czy cokolwiek? Bo fajnie byłoby kupić jakąś pocztówkę, czy batonika. Jeśli coś tam jest to czy można płacić w euro, czy w grę wchodzą tylko korony?

I trzecia sprawa, dla bywalców tamtejszego lotniska, czy sądzicie że bez kłopotu uda się wyrobić w te 30 minut między lotami? Czytałem opinię, że nawet osobie ze złamaną nogą się udawało, ale wolę zapytać.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#14 PostWysłany: 12 Mar 2012 21:38 

Rejestracja: 12 Mar 2012
Posty: 8
gocci napisał(a):
Hmm w takim razie zrezygnuje z tego lotu bo krucho z kasą mam teraz a wybieraliśmy się z żoną to za sam dojazd wyjdzie 200zł. Dzięki za info.
rozumiem doskonale,tez czasami jak przelicze na min 3 osoby to juz dla mnie nie jest low cost, ale jak nie masz nic lepszego do roboty, a lubisz latac , to lec dla samych widokow, od wczoraj piekne bezchmurne niebo, masz szanse zobaczyc -Kolobrzeg, bornholm, ystad , most oresund,czy turning torso z lotu ptaka, wypic kawke, piwko,zjesc ciastko Kanelbullar i do domu, ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#15 PostWysłany: 12 Mar 2012 21:47 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Kleyo, byłem w Malme 03.03.2012. Jeżeli chodzi o lotnisko to są kioski, sklepiki itp.Ale...piwo 0,5 litra z beczki 65 koron czyli dobrze ponad 30 zł. Co do innych pytań sam chcę poznać na nie odpowiedzi. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#16 PostWysłany: 12 Mar 2012 21:52 

Rejestracja: 12 Mar 2012
Posty: 8
kleyo napisał(a):
Ja lecę do Malmo 19. kwietnia, na dosłownie pół godziny, bo jeszcze nigdy nie leciałem samolotem, a cena kusiła (ok. 10 zł w obie strony).

W związku z tym mam kilka pytań odnośnie lotniska. Czytałem, że często zdarza się tam, że z samolotu wychodzimy do tej "strefy bezpieczeństwa", w sensie że można lecieć spowrotem bez ponownego przechodzenia przez bramki. Czy leciał ktoś tam ostatnio i orientuje się czy nadal tak jest?

Druga sprawa, czy na terenie lotniska, już za bramkami, są jakieś kioski, automaty z napojami czy cokolwiek? Bo fajnie byłoby kupić jakąś pocztówkę, czy batonika. Jeśli coś tam jest to czy można płacić w euro, czy w grę wchodzą tylko korony?

I trzecia sprawa, dla bywalców tamtejszego lotniska, czy sądzicie że bez kłopotu uda się wyrobić w te 30 minut między lotami? Czytałem opinię, że nawet osobie ze złamaną nogą się udawało, ale wolę zapytać.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Witam odnosnie "strefy bezpieczenstwa" to od jakiegos czasu jest tak, ze wychodzisz bramka przed ktora stoja ludzie czekajacy na ten samolot, nie mam pojecia czy mozesz wracac tym samym samolotem , ale wychodzi na to ze tak, sklepiki sa , drobna pamiatke kupisz choc pocztowek nie widzialem, alkoholu na lot do UE ci nie sprzedadza,placic najlepiej karta, euro raczej odpada,( tylko w samolocie mozesz),pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#17 PostWysłany: 12 Mar 2012 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Dopiero co pisałem w innym wątku, jaka mnie przygoda czekała w zeszłą sobotę.

Trasa WAW-MMX-KTW.

Zaczęło się od turbulencji, straszna mgla na lotnisku, ziemię było widać tuż przed lądowaniem, jak się okazało byliśmy poniżej ścieżki, bo skończyło się na "go around". Moje drugie w życiu, pierwsze z Ryanair, teraz Wizzair dorównał.
Ludzie byli przestraszeni, ja też. Jeden koleś nie wytrzymał i musiał przy ponownym podchodzeniu do lądowania iść do kibelka, niestety dla niego było zamknięte.
Drugie podejście na szczęście bezproblemowe.

Na doprawkę musiałem potem w stresie tym tunelem iść przez całe lotnisko i przechodzić kontrole bezpieczeństwa ponownie. Na szczescie bez problemu się z tym zdąży. Stres wynikał raczej z tego, czy wpuszczą mnie do hali odlotów, skoro już byłem praktycznie po planowym czasie ze względu na opóźnienie.

Na koniec dla powrót z Katowic do Warszawy LOTem, tu było już spokojnie i na dodatek był to właśnie mój 50 lot w życiu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#18 PostWysłany: 20 Kwi 2012 08:27 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Wczoraj leciałem do Malmo i zaraz spowrotem :)

Niestety wysiadanie było zorganizowane tak, że trzeba było wyjść poza strefę bezpieczeństwa i kontrolę przechodzić jeszcze raz. Moment stresu był, ale w sumie bez żadnych większych problemów zdążyliśmy, choć wsiadaliśmy jako jedni z ostatnich. Szkoda, że na zakupy czasu zabrakło tylko darmowe gazetki, na pamiątkę, zabraliśmy.

Ogólnie jednak było bardzo fajnie, mina szwedzkich służb granicznych, gdy przechodziliśmy bez bagażu i musieliśmy tłumaczyć, że zaraz wracamy, BEZCENNA :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#19 PostWysłany: 10 Cze 2012 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Witam.
Podpowiedzcie jak i za ile najtaniej dojechać z Malmo do Kopenchagi?

We wrześniu przelot z Katowic do Malmo w dwie strony z Wiiz Xclusive za 8PLN
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malmo
#20 PostWysłany: 27 Mar 2013 18:53 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Czy wiecie dlaczego na lotnisku w Malme nie sprzedaje się alkoholu dla podróżujących w obrębie UE ? Domyślałam, się, ze chodzi o pijących rodaków tylko czy to jest jakiś "szwedzki" patent czy tylko występuje na tym lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group