Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: CanaryFly
#21 PostWysłany: 07 Sty 2021 09:37 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
W związku z ograniczeniami w poruszaniu się między wyspami, a w konsekwencji spadkiem sprzedaży biletów CanaryFly zaprzestaje wykonywania lotów na okres od 11 stycznia do 21 marca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: CanaryFly
#22 PostWysłany: 29 Maj 2021 23:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Moje dwie pierwsze rezerwacje nie doszły do skutku ze względu na covidowe zmiany rozkładu i kasowanie lotów. Ale do trzech razy sztuka - w końcu poleciałem RT na trasie Tenerife Norte - Lanzarote w kwietniu br. :) W tych niepewnych czasach nie korzystałem z OTA i każdą rezerwację robiłem bezpośrednio przez stronę linii. Kontakt z linią jest dobry, po kasowaniu lotów zdarzało się nawet, że dzwonili sami z siebie do mnie jako pasażera. Zwrot kasy może nie błyskawiczny, ale zrealizowany w obu przypadkach.

Jeśli chodzi o loty z kwietnia - wszystko w porządku, obsługa przy bramce pomogła nam w wypełnieniu formularza o wylocie z wyspy znajdującej się na poziomie 3 obostrzeń covidowych. Na pokładzie na każdym locie jedynie ok. 15 pasażerów, a jednak linia latała.

I jeszcze tak ogólnie:
- na Teneryfie linia lata jedynie z lotniska Tenerife Norte - to może być pewna niedogodność, bo jednak większość ruchu międzynarodowego odbywa się na Tenerife Sur i jakoś trzeba między tymi lotniskami się przemieścić.
- nawet najtańsza taryfa obejmuje bagaż rejestrowany
- bagaż podręczny 45x35x25 cm i 6 kg - ale raczej nikt zbytnio się nie przyglądał przy bramce
- można zrobić odprawę online i wybrać bezpłatnie miejsca
- nie ma co liczyć na okazje last minute - linia ma politykę, w której automatycznie cena lotu rośnie jeśli jest poniżej miesiąca do daty wylotu (tak to przynajmniej wyglądało, gdy śledziłem ceny na mojej trasie)
- samoloty to bardzo zadbane ATR 72-500

Załączniki:
02-IMG_20210411_134951811.jpg
02-IMG_20210411_134951811.jpg [ 149.38 KiB | Obejrzany 3575 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CanaryFly
#23 PostWysłany: 29 Maj 2021 23:21 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Kashpir napisał(a):
Kontakt z linią jest dobry, po kasowaniu lotów zdarzało się nawet, że dzwonili sami z siebie do mnie jako pasażera. Zwrot kasy może nie błyskawiczny, ale zrealizowany w obu przypadkach.
Do mnie dzwonili nawet przy zmianie rozkładu. Niestety rozmowa tylko po hiszpańsku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CanaryFly
#24 PostWysłany: 29 Maj 2021 23:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To dodam, że u mnie rozmowa po angielsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CanaryFly
#25 PostWysłany: 30 Maj 2021 06:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Nie ma tez problemu z kontaktem mailowym po angielsku.
Mialem jakis techniczny problem z rezerwacja, zdublowane nazwisko na rezerwacji. :-) Podejrzewam, ze przy szybkim rezerwowaniu autouzupelnianie cos wklepalo za mnie...
1 mail i potwierdzenie, ze nie bedzie problemow. I nie bylo - zarowo przy odprawie, jak i na bramce.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canaryfly - bagaż
#26 PostWysłany: 27 Gru 2021 19:51 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Witajcie. Odświeżę trochę temat. Aktualnie bagaż podręczny może mieć rozmiar 45x35x25cm i 6KG. O ile 6KG może nam wystarczyć ale rozmiary mamy już dużego podręcznego: 56 x 45 x 25cm. Na ich stronie pisze:
"If the baggage exceeds the amount at the boarding gate,weight and / or measures indicated above, will be withdrawn and billed, transporting in the hold of the plane,being able to have an extra cost according to the ticket fare purchased."

Ale nigdzie nie można znaleźć cennika. Czy ktoś wie jak to wygląda w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canaryfly - bagaż
#27 PostWysłany: 27 Gru 2021 20:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@rafafi
Leciałem w listopadzie. Po pierwszy wydaje mi się, że wszystkie taryfy przynajmniej między wyspami uwzględniają bagaż rejestrowany. Po drugie obsługa nie przywiązuje aż takiej uwagi do rozmiarów, natomiast bardziej do wagi. W moim przypadku agentka prosiła, żeby nadać standardową walizkę podręczną o wadze 12 kg (gdyby była lżejsza nie byłoby problemu z jej zabraniem mimo rozmiarów dużego podręcznego), a puściła na pokład torbę drugiego paxa ważącą ok. 9 kg ;-). Oprócz tego każdy z nas miał normalny średniej wielkości plecak. Przy gejcie nikt już nic nie sprawdzał, podszedłem do odprawy specjalnie, żeby potem nie było problemów (tak jak pisałem, moja - jakaś tam najtańsza taryfa, miała wliczony rejestrowany).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canaryfly - bagaż
#28 PostWysłany: 27 Gru 2021 20:33 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Na jakim etapie sprawdzany jest status rezydenta i czy mozna gdzies sprawdzic z jakim statusem ma sie zakupione bilety ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canaryfly - bagaż
#29 PostWysłany: 27 Gru 2021 21:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@rafafi moje doświadczenia z Canaryfly znajdziesz z kolei tutaj canaryfly,1435,75789&p=1439871&hilit=canaryfly#p1439861
My mieliśmy też bagaż wielkości dużego podręcznego i po prostu go nadaliśmy jak @marek2011. Odbiór bagażu po locie nie trwa długo.
@Janek weryfikacja "rezydenta" jest na etapie zakupu biletów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Janek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Canaryfly - bagaż
#30 PostWysłany: 27 Gru 2021 22:07 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Ja jeszcze dodam po lekturze tego co wrzucił @Kashpir że w moim przypadku zaryzykowałem zakup via OTA ze względu na sporą różnicę w cenie. Bilet dla 2 osób kosztował w OTA tyle co bilet dla 1 na stronie linii. Zakup nieco mniej niż dwa miesiące przed lotem, udało się bez żadnych zmian rozkładowych. Nie wiem jak linia zachowałaby się w razie zmian - czy odsyłałaby do OTA czy sama potwierdziła / dokonała zmiany, oczywiście z ewentualnym refundem byłby problem przy OTA.

Co do cen - potwierdzam obserwacje powyżej - im bliżej do wylotu, tym drożej i raczej nie ma to związku z zapełnianiem się konkretnego rejsu, co właśnie z automatyczną taryfikacją od..do.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Sty 2022 13:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Połączyłem wszystkie posty o Canaryfly i zrobiłem jeden temat.

Leciałem Canaryfly wczoraj i bagaż nadawany był w cenie. Kupowałem loty przez OTA, miały być AirEuropa ale były wykonywane przez Canaryfly. Ja miałem zmiany rozkładowe i zostałem automatycznie przerzucony na późniejszy lot. W związku z tym że zmiana mi pasowała nie kontaktowałem się o inne terminy.

Świetne widoki na locie. Co do cateringu to podczas lotu nie było nic rozkładane za to na wyjściu każdy dostawał paczkę orzeszków. Ciekawostka to również godzina boardingu, zgodnie z informacjami z biletów zaczynają dopiero 20 minut przed startem. Dla mnie plusem była też możliwość przelecieć się ATR :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 03 Sty 2022 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Air Europa nie operuje między wyspami, wszystkie bilety kupowane przez pośredników na loty UX realizowane są przez canary fly.

Przed covidem była standardowa obsluga, tj. wafelek/ciastko + woda, teraz tak jak piszesz Klapio, tylko przy wyjściu.
Canaryfly to przede wszystkim konkurencja dla Bintera, ma niższe ceny, a poziom obsługi niemal identyczny. Różnica taka, że dysponują mniejszą flotą niż Binter.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Canaryfly - bagaż
#33 PostWysłany: 19 Lut 2022 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
marek2011 napisał(a):
Ja jeszcze dodam po lekturze tego co wrzucił @Kashpir że w moim przypadku zaryzykowałem zakup via OTA ze względu na sporą różnicę w cenie. Bilet dla 2 osób kosztował w OTA tyle co bilet dla 1 na stronie linii.

Które OTA?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Lut 2022 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Raphael przejdz przez skyscanner, kilka wersji jezykowych i zobaczysz rozne fajne opcje. Jak to mowia, najtaniej u Norwega...
Ale nie zawsze.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Canaryfly - bagaż
#35 PostWysłany: 19 Lut 2022 20:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Raphael napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Ja jeszcze dodam po lekturze tego co wrzucił @Kashpir że w moim przypadku zaryzykowałem zakup via OTA ze względu na sporą różnicę w cenie. Bilet dla 2 osób kosztował w OTA tyle co bilet dla 1 na stronie linii.

Które OTA?


G2G
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 20 Lut 2022 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Cóż, u mnie pewnie nie zawsze / nie ta trasa (TFN-VDE) / nie ta data, bo przeleciałem wszystkie kombinacje z SS i G2G i urywało jakieś marne drobne co najwyżej, albo i nic :) (max circa 50€-2€ RT)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Cze 2022 23:10 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Skąd mam mieć pewność, że kupując przez OTA (u mnie najtaniej mytrip) bilety w tej cenie nie są dla rezydentów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Cze 2022 23:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Obstawiam, że takie bilety w ogóle nie trafiają do OTA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Cze 2022 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
leciałem w marcu TFN - SPC
- przy bramce gościu sprawdzał dokumenty, więc jest weryfikacja rezydentów
- samolot to oczywiście ATR
- po wylądowaniu i sygnale odpiąć pasy obsługa nie pozwalała przez jakiś czas wstawać, później wypuszczali po kolei od końca (wysiadanie tyłem) - pewnie "koronkowa tradycja"
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 20 Cze 2022 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Weryfikacja rezydentów jest już robiona na etapie zakupu biletów. Podaj się szczegółowe dane osobowe i łączy się do dodatkowej bazy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group