Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
1955845624 napisał(a):

Cytuj:
O (125/157)
U
L
W
V (250/313)
S
T
Q
K (500/625)
H
E
M
B (1000/1250)
Y


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Lut 2022 16:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Polować na promocje, szukać w różnych OTA, można kupować bilety RT "po crossie" - nie wiem jak inaczej nazwać ;) kupujesz jedno RT A-B na piątek i powrót np. niedziela, a drugie RT B-A w te same dni - całość złoży się na 2 durnoloty, często sporo tańsze niż 4x OW. Nie piszę o SZY, tylko ogólnie o krajówkach. I w tym roku zasadniczo powinno być łatwiej, bo chyba LOT nie będzie tak mocno ciął krajówek jak w 2021.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#42 PostWysłany: 09 Lut 2022 16:59 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Na kwiecień już mocno poprzycinał... Przynajmniej KRK-WAW i POZ-WAW, bo na to ostatnio patrzyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Lut 2022 17:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zeus napisał(a):
Nie jestem pewny co do pociągu z VIE do INN, czy on się liczy do segmentu, bo jak tak to on tez czasami wychodzi dość tanio.

Przed pandemią na pewno się liczyły - pamiętam, że były tanie bilety np. do Salzburga i nawet niektórzy je wyjeżdżali i odcinki były naliczane. Nie wiem, czy teraz się to nie zmieniło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 11 Lut 2022 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Ja naprawdę dużo jestem w stanie zrozumieć. Wycieczki samolotem, autobusem, pociągiem, promem i niewiadomo czym jeszcze, których cel jest dla przeciętnego śmiertelnika poza zasięgiem zrozumienia. Ale…
Powiedzmy że wylatam w tym roku na planowane wycieczki 10 czy 12 segmetów(latam z WAW wiec mam gorzej niż gdybym mieszkał w regionie) To musiałbym 18 czy 20 durnolotów zrobić, koszt conajmniej ok. 1000zł, conajmniej 4 weekendy stracone.
Żeby 4 czy 6 tych durnolotów ale 20 :shock:
Mimo to nie wykluczam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 13 Lut 2022 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
kostek966 napisał(a):
Mam kupione loty do RPA i odwołany pierwszy odcinek mad zrh i wcale nie chcą zmienić lotniska wylotu tylko datę, więc nie zawsze się da coś załatwić


Zmienić za darmo można port wylotu i przylotu w odległości max 300 mil względem tego jaki został pierwotnie zarezerwowany. Czyli np. zmienisz z BCN na ALC, ale już nie z BCN na AGP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Lut 2022 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Ale jak napisałem nam Madryt i nie chcą mi zmienić, może za daleko do innego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Maj 2022 14:48 

Rejestracja: 05 Lip 2011
Posty: 98
Dobra bo robi sie troche offtop kto byl na mniejszym lotnisku ;) wracajac wiec do mojego poprzedniego pytania - czy jest szansa w czerwcu zrobic 35k mil (polowe wlasciwie zeby skorzystac z promocji mm) za 3-4k czy raczej zostaje 22 loty do konca roku - wtedy jakie kombinacje daja najwiecej odcinkow vs wydane srodki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Maj 2022 19:32 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
Do końca czerwca możesz zrobić np. WAW-FRA/MUC-VIE-KSC-VIE-FRA/MUC/WAW.
Niestety bilet się nie łączy na powrót tego samego dnia, bo KSC ma absurdalny minimalny czas przesiadki, więc albo znajdziesz 2xOW, albo nocka w KSC.

Jeden pełny obrót w C da się kupić za +/- 3,5K PLN i łapiesz nim 6 x 2000 mil x 2 (promo) = 24,000 mil. Jeżeli masz status co najmniej FTL, to jeszcze +25% i już się robi 30000 mil (tylko sprawdź, czy wszystkie nogi są w taryfie D lub C).
Na durnoloty po Polsce mnie osobiście szkoda czasu, ale każdemu wedle potrzeb :).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 25 Maj 2022 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
W perspektywie durnolatania krajówek i jednocześnie wykorzystaniem saloników z Dinersa - na którym regionalnym lotnisku salonik dostępny z Dinersa oferuje najprzyjemniejszy pobyt?


Ostatnio edytowany przez ncn, 25 Maj 2022 12:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Maj 2022 12:37 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
KTW zawsze uchodziły za najlepsze wśród regionalnych, ale dawno nie byłem, więc nie wiem czy i co ewentualnie się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 25 Maj 2022 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
onufry_z napisał(a):
Ja naprawdę dużo jestem w stanie zrozumieć. Wycieczki samolotem, autobusem, pociągiem, promem i niewiadomo czym jeszcze, których cel jest dla przeciętnego śmiertelnika poza zasięgiem zrozumienia. Ale…
Powiedzmy że wylatam w tym roku na planowane wycieczki 10 czy 12 segmetów(latam z WAW wiec mam gorzej niż gdybym mieszkał w regionie) To musiałbym 18 czy 20 durnolotów zrobić, koszt conajmniej ok. 1000zł, conajmniej 4 weekendy stracone.
Żeby 4 czy 6 tych durnolotów ale 20 :shock:
Mimo to nie wykluczam.


Co to jest 1000 zł i 4 weekendy stracone dla utrzymania mil przez 2 lata przy posiadaniu FTL? Nic... Teraz to jeszcze bardziej cenne dla niektórych.
To, że Ty tego nie rozumiesz i dla Ciebie to jakieś dziwne to nie znaczy, że dla innych też ;)

Sam jestem na etapie planowania kolejnego półrocza, a mam tyko 2 loty w M&M w tym roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Maj 2022 13:12 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Kol. @pawi
A mozesz powiedziec dlaczego teraz to tym bardziej cenne? Wygasajace mile przeciez i tak w koncu trzeba by wykorzystac na jakies loty, po co przedluzac waznosc i czekac az sie jeszcze bardziej zdewaluuja..?

Ja zgadzam sie z Kol. @onufry_z, bo jesli ktos 'na sile' musi planowac kilkanascie durnolotow, zeby ten FTL w koncu zdobyc, to wyglada, ze tak naprawde nie jest mu on do niczego potrzebny. I warto sie zastanowic, czy na pewno bedzie z niego intensywnie korzystal w kolejnych dwoch latach.

Co innego jesli ktos lata regularnie, ale wtedy bez problemu zdobedzie FTL, a moze i kiedys nawet Senatora, niejako przy okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 25 Maj 2022 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Już wyjaśniam - jeśli ktoś dane mile zbiera w jakimś konkretnym celu - np. RTW, a brakuje mu XXXXX mil i planuje je zdobyć w jakimś określonym terminie to jest to dla niego cenne. To tylko jeden z przykładów :)

P.S.
Jeden lubi rybki, a drugi akwarium.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Maj 2022 13:44 

Rejestracja: 05 Lip 2011
Posty: 98
@mileq dzięki - wygląda fajnie, może być z nocką. FTL nie mam niestety & musiałbym startować z GDN ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Maj 2022 13:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Każdy ma swoje kalkulacje i hierarchię, ale jak najbardziej zgadzam się z tym co napisał @flus , z resztą sam o tym wielokrotnie pisałem - status ma sens wtedy, gdy się z niego regularnie korzysta, albo spełnia konkretny, wymierny cel. Jeśli tego brakuje, to jego robienie na siłę nie ma IMO najmniejszego sensu, zwłaszcza jeśli ktoś w tym celu musi większą część koniecznego obrotu milowego / segmentowego w danym programie trzepać sztucznie, bo nie jest w stanie tego naturalnie wylatać przy okazji. Mnie osobiście śmieszą np. FTL-owcy, którzy jak opętani na siłę robią 30 segmentów (wydając ileś tam przy okazji + tracąc cenny czas), a potem jak już mają ten status lecą przysłowiowy raz na rok LH czy LO i raz czy dwa razy sobie przy tej okazji wejdą do Poloneza, bo inne linie, zwłaszcza LCC, są tańsze... Głupota w czystej postaci, a znam nawet dość sporo takich przypadków.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 25 Maj 2022 15:09 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
Każdy niech sobie robi to na co ma ochotę ze swoimi pieniędzmi i swoim czasem...


Ja sam mam FTL od 2017 i nigdy nie robiłem durnolotów i uważałem to za stratę czasu... w 2021 - durnolot żeby zrobić senatora i w tym roku również durnolot żeby go utrzymać xD
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 25 Maj 2022 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
pawi napisał(a):
dla utrzymania mil przez 2 lata przy posiadaniu FTL?


A to nie jest tak, że po tych 2 latach FTLa, ważność posiadanych mil się resetuje i są ważne 3 lata? Tak przynajmniej wyczytałem kiedyś tu, na forum.

Ogólnie nie rozumiem tej dyskusji powyżej, chyba jak ktoś próbuje zdobyć status, to wie czy jest mu potrzebny, a nawet jak nie jest, to lata za swoje pieniądze i co kogo to obchodzi? Znaczna grupa osób tutaj posiada co najmniej kilkaset tysięcy mil, jeśli ktoś twierdzi, że można to z sensem przepalić np. w rok, to zazdroszczę pracy i liczby dni urlopowych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 25 Maj 2022 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
bez przesady, przepalić to akurat można całkiem łatwo i szybko. Kwestia fantazji.
Status jak status, lepiej mieć niż nie mieć. Skoro ktoś zbiera to znaczy że potrzebuje. Nawet jeśli tylko mentalnie. Jedni wywalają pieniądze na drinki na szczycie wieżowca, a inny żeby podziwiać ojczyznę z lotu ptoka. Hobby jak każde inne ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 25 Maj 2022 20:14 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
Możesz spokojnie wylecieć na tej trasie z GDN, zamiast z WAW - ceny podobne, czasy też.

Jak już się zjawisz w KSC i planujesz wrócić do portu startowego kolejnego dnia, to można w międzyczasie zrobić jeszcze jeden obrót na drugim bilecie, np. KSC-VIE-MUC-PRG-MUC-VIE-KSC i idealnie przylatujesz na planowany powrót z pierwszego biletu. Na randomowe daty 16-17.06 koszt €669 all-in.
Tylko patrz na klasy rezerwacyjne, musi być D, albo C, żeby skosić całą pulę.
W ten sposób robisz 48000 mil (60000 z FTL lub wyżej) w 2 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Maj 2022 09:16 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 161
Przepraszam za pytanie zupełnego laika, ale jak się kupuje tego rodzaju bilety? :roll: Na stronie LH taka kombinacja (w grudniu) kosztuje ponad 22 tys. zł i to w eko :o Na skyscanner dużo lepiej ale też w granicach 5 tys. eko oczywiście, za C 7-8 tys.
Co źle robię? Gdzie tego szukać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group