Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Sie 2015 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
widziałem ostatnio w TESCO

nie wiem jak z jakością :) ... ale cenowo to fanie wyglądało ( butelka + filtr 24,99 , 2 filtry 34,99 zł )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#22 PostWysłany: 26 Kwi 2016 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Pojawiła się inna opcja do butelki bobble.
Butelka z filtrem Dafi z Rosmann za 29 zeta.
http://www.rossmann.pl/Produkt/Dafi-but ... 81608,6337
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Kwi 2016 18:38 

Odnośnie butelki Dafi: 'Jeden filtr zastępuje 300 butelek ze sklepu o tej samej pojemności'.
Trochę mało :(
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Kwi 2016 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
29.99/300=10 groszy za butelkę

ile kosztuje półlitrowa woda w sklepie?

bobble też zalecają zmieniać co 150 litrów
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Kwi 2016 19:14 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ponadto w Rossmannie w tej samej cenie są dwa filtry węglowe plus nakrętka z ustnikiem do tej butelki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Kwi 2016 19:44 

LifeStraw przerobi 1000 litrów skażonej wody. 20$ na Amazon.
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:01 

http://www.domenasportowa.pl/product-po ... P128-.html

Popatrzcie na to. Jedna uwaga: nie zda egzaminu w przypadku zanieczyszczeń chemicznych. Z kałuży z błotem, jeziora, kranu można pić śmiało. Jeden na cały życie, przy zachowaniu zasad konserwacji.

@zbyhu, a mój 378 tys. litrów. Smacznego! :)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 26 Kwi 2016 20:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Anonymous napisał(a):
LifeStraw przerobi 1000 litrów skażonej wody. 20$ na Amazon.

I w dajmy na to w St. James Parku dziab przez płot i między kaczkami:

Image

:D
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:16 

Tu jest ciekawe porównanie: http://snarkynomad.com/the-one-problem- ... -mentions/
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:58 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Skibek napisał(a):
Pojawiła się inna opcja do butelki bobble.
Butelka z filtrem Dafi z Rosmann za 29 zeta.
http://www.rossmann.pl/Produkt/Dafi-but ... 81608,6337

Niestety po teście nie mogę polecić tej butelki, chociaż być może to po prostu felerny egzemplarz.
Otóż po dokręcaniu nakrętki i ściśnięciu butelki, woda niestety się wylewa:-\ Jutro idę do Rossmanna z reklamacją.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Kwi 2016 06:51 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Juz po zwrocie w Rossmanie. Na szczęście bez problemu, praktycznie żadnych pytań. Odniosłem wrażenie, że problem przeciekania jest im znany...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Maj 2016 16:53 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
A jakie polecacie tabletki do odkażania wody? Wyjazdy do Azji, Ameryki Południowej i Afryki.

Coś takiego?

http://www.racjezywnosciowe.mil.pl/cata ... dy,36.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Maj 2016 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Arekkk napisał(a):
A jakie polecacie tabletki do odkażania wody? Wyjazdy do Azji, Ameryki Południowej i Afryki.

Coś takiego?

http://www.racjezywnosciowe.mil.pl/cata ... dy,36.html


Hej,
my mieliśmy tabletki jakieś z allegro (sklep wojskowy) i lifestraw. Tabletek w ogóle nie używaliśmy (bo dziwny posmak zostawiały), a lifestraw myślę, że tak z 500 l przefiltrował. U nas był ten minus, że lifestraw mógł przefiltrować 1000 l wody albo działał dobrze tylko przez 3 miesiące od pierwszego użycia (że niby bakterie tam się mnożą??! nie wiem :P).
Dodam też, że nigdy nie mieliśmy problemów żołądkowych po piciu przefiltrowanej wody, więc działa... ALE nigdy nie byliśmy ekstremalni, nie piliśmy wody z kałuży czy ze stawku. Filtrowaliśmy tylko deszczówkę (np. w Mulu na Borneo) albo po prostu niepewną wodę z kranu (w większości krajów Azji, w ramach oszczędności).
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 24 Maj 2017 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Podbijam temat. :) Czy butelki typu Dafi lub Water Bobble wg Was są wystarczająco skuteczne, żeby w kontekście podróży do krajów azjatyckich, czy afrykańskich nie obawiać się rozstroju żołądka po filtracji wody z kranu? Nie przewiduję wypraw survivalowych i picia wody ze stawów i kałuży. Zastanawiam się, czy LifeStaw Go jest lepsza i warto wydać więcej, czy wymienione wyżej są wystarczające?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off
radian983 uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 24 Maj 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@Maxima0909, zapomnij o butelkach filtrujacych wybierajac sie w takie miejsca. One poprawiaja tylko jakosc wody ktora juz jest zdatna do picia.
Moim zdaniem w gre wchodza tylko tabletki albo LifeStraw.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Maj 2017 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
@‌xyrxis‌ dzięki, przekonałeś mnie :D kupię Life Straw Go

Widzę, że powstała już Life Straw Go2 (sporo droższa - ok 260 złotych) do której dodano niezależny, wymienny filtr węglowy, który dodatkowo zmniejsza zanieczyszczenie chemiczne pochodzenia organicznego i neutralizuje nienaturalny smak i zapach wody.

http://lifestraw.com/products/new-lifes ... iltration/
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Maj 2017 13:23 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
Gdyby ktoś zdecydował się już na zakup butelki bobble to moim zdaniem najlepiej celować w model bobble sport. Moja pierwsza butelka bobble classic po roku dość sporadycznego użytkowania wygląda strasznie (plastik porysowany, osłonka dziubka popękana) i do tego od początku lekko przeciekała.
Generalnie niewarta swojej ceny i drugi raz bym jej nie kupiła.
Ale dostałam w prezencie booble sport i z tej jestem już bardzo zadowolona. Nie przecieka, zrobiona z jakiegoś trwalszego materiału, nie łapie tak zarysowań ani zgnieceń, zawleczka silikonowa więc się nie połamie. I ma większą pojemność niż model classic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Maj 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@‌Maxima0909‌ Nie wczytywałam się w specyfikacje, więc nie będę się odnosić tych różnych produktów, ale zasada jest taka, że filtr węglowy zatrzymuje to co jest rozpuszczone w wodzie, czyli np. jakieś toksyczne substancje. Żeby się pozbyć bakterii czy pierwotniaków trzeba z kolei wodę przefiltrować. Stosowane filtry nie przepuszczają zwykle cząstek większych niż 0,2 mikrometra (widzę, że taki ma właśnie LifeStraw). Czyli najlepsze będzie połączenie tych dwóch komponentów - węgiel i filtr. Trzeba też pamiętać, że ani jedno ani drugie nie zatrzyma wirusów - są mniejsze niż 0,2 mikrometry. Byś może częściowo zatrzymają się na węglu, dzięki jego porowatej strukturze.
Przy wyjeździe do Azji, jeśli nie planujesz przebywania na jakimś odludziu polecam mimo wszystko po prostu kupowanie butelkowanej wody. Jest dostępna na każdym kroku, a też wyjdzie to taniej, niż inwestowanie w LifeStraw czy podobne wynalazki.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Sie 2017 14:37 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 31
Podbijam temat- lecę do Malezji i chodzi mi głównie o filtrowanie wody z tamtejszych kranów. Który wg Was filtr jest lepszy? LifeStraw wydaje mi się być wygodniejszy w użytkowaniu natomiast Sawyer przepuszcza dopiero poniżej 0,1 mikrona (LifeStraw 0,2 ale nie znam się na ile jest to istotna różnica).

http://8a.pl/filtr-do-wody-lifestraw-go ... lsrc=aw.ds

https://www.domenasportowa.pl/product-p ... SP128.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Sie 2017 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
0,1 a 0,2 to nie jest istotna różnica z punktu widzenia mikrobiologicznego - 0,2 jest wystarczające. Natomiast oczywiście wirusy i wszystkie zanieczyszczenia chemiczne przedostaną się i przez 0,1 i 0,2.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
to_ja_magdaa uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group