Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Burgas - Stambuł
#1 PostWysłany: 17 Sty 2018 21:09 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 2
Witam wszystkich!

Wybieram się ze znajomymi do Burgas w drugiej połowie kwietnia. Chcemy zorganizować jednodniową wycieczkę do Stambułu.
Czy ktoś może organizował podobny wypad w ostatnim czasie i może podpowiedzieć coś o transporcie miedzy tymi miastami? Przeszukałem fora, ale mam tylko informacje z 2015 roku. Czy coś się zmieniło odnośnie cen i przewoźników od tamtego czasu?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#2 PostWysłany: 31 Sty 2018 01:29 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 29
Coś, ktoś w temacie zorientowany bardziej??? również lecę do Burgas w kwietniu (początek) i interesuje mnie przejazd do Stambułu na opcję wycieczki całodniowej (zwiedzanie we własnym zakresie) lub same przejazdy i dłuższy pobyt... internet w tej kwestii milczy :roll: NiteQ coś się dowiedziałeś w temacie? mógłbyś się podzielić jakie masz informacje z 2015?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#3 PostWysłany: 31 Sty 2018 01:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Nie milczy...

Autobusy metro jadą, ale chyba jeszcze nie ma rozkładu
Tutaj jest kontakt
https://www.metroturizm.com.tr/en/iletisim
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#4 PostWysłany: 31 Sty 2018 10:12 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Na pewno na tej trasie oprócz Metro jeżdżą też:
Istanbul Seyahat (https://istanbulseyahat.com.tr/) za 90 TRY OW
oraz Nisikli (http://www.nisikli.com.tr/en/rezervasyo ... syonu.html) za 47,5 BGN OW
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#5 PostWysłany: 11 Lut 2018 11:32 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 2
Wszyscy przewoźnicy mają podobne stawki. W jedną stronę wychodzi około 100 zł, dochodzi jeszcze wiza za 20 USD i powrót za 100 zł.
Pobyt jednodniowy jest bardzo nieopłacalny pod każdym względem - finansowym i czasowym.
Jak jechać do Stambułu to najlepiej na 2-3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#6 PostWysłany: 08 Mar 2018 21:43 

Rejestracja: 04 Gru 2014
Posty: 44
Też nie opłaca się jechać na dzień do Stambulu, gdyż on jets zbyt pięknym miastem że nie wystarczy paru godzin na spokojne szwendanie się. Poza tym w Turcji jest niebezpiecznie, więc po co ryzykować.

Można zrobic wycieczkę z Burgas do Sofii.
_________________
albania-macedonia-19-27-10-14-autostopowa-przygoda,1504,62793
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#7 PostWysłany: 08 Mar 2018 22:09 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Już miałem dawać like za wypowiedż o Istanbule, że jest piękny...ale, że niebiezpieczny???? Za 200 zł tłuc się z Burgas do Istanbułu plus koszty wizy na 1 dzień to nie wycieczka to takie zaliczenie, że byłem i tyle. Nie zdążycie powąchać tego miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#8 PostWysłany: 08 Mar 2018 22:24 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
krystoferson112 napisał(a):
Już miałem dawać like za wypowiedż o Istanbule, że jest piękny....

Też mną lekko zatrzęsło .W tamtym roku byłam 4 razy w Stambule.
W tym roku po Grecji ,Turcja będzie najbardziej obleganym krajem. Co do wycieczki jednodniowej
to drogo wychodzi, tym bardziej jeszcze wiza za 20,70 euro przez neta.
Tak z 3 dni w tym mieście,to chociaż przy zakupach ciuchów się opłaci
a może i zwróci ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#9 PostWysłany: 13 Kwi 2018 07:39 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Doszły mnie słuchy,że można z Burgas do Stambułu dojechać pociągiem dużo taniej niż autobusem. Na stronie umożliwiającej rezerwację biletów kolejowych nie znalazłam połączenia. Ktoś dysponuje jakąś informacją w tej kwestii?
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#10 PostWysłany: 13 Kwi 2018 19:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Pociągu z Burgas do Stambuł nie ma od paru dobrych lat

Jest tylko Sofia Expres (odłam słynnego Orient Express), koszt 19 euro + 9 euro za kuszetkę (4os) lub +15 za 2os

Odjeżdża z Sofii o 21 i jest w Stambule koło 0830 (pociąg zatrzymuje się w Halkali, jakieś 25km od Stambułu Sirkeci, z powodu remontu, ale TCDD postawia darmowy transfer)
Powrót 22:40 -> 08:43

Z Burgas najbliżej jest do Dimitrovgrad gdzie pociąg odjeżdża o północy (powrót o 5 rano)
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#11 PostWysłany: 13 Kwi 2018 21:04 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Dzięki @Zeus :)
Nad pociągiem z Sofii można pomyśleć ale wersja z przesiadką w Dimitrovgradzie i kolejną w Kapikule jak dla mnie mało atrakcyjna. Chyba się zdecyduję na droższy ale mniej skomplikowany autobus.
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#12 PostWysłany: 02 Sie 2018 21:42 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 7
cześć!
planuję wybrać się właśnie busikiem z Burgas do Stambułu, z tego co widziałem w grę wchodzą dwie firmy - Metro oraz Nisikli. Znalazłem gdzieś, że ceny obu to 25.6e. Jechał ktoś może i jest w stanie to potwierdzić? Czy istnieje może jakiś rozkład jazdy? Da się w dniu wyjazdu dostać bilet, czy raczej trzeba rezerwować z wyprzedzeniem? Gdzie jest ostatni przystanek w Stambule?
Może @marttynna byłaś i znasz odpowiedzi na nurtujące mnie pytania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#13 PostWysłany: 16 Sie 2018 19:31 

Rejestracja: 23 Cze 2010
Posty: 70
Czy bilety na Nisikli można kupic tylko online czy tez na miejscu? Gdzie on ma pocztakowy przystanek w Burgas? Czy w autokarze jest toaleta? Nie doszukalam sie tych info na ich stronie ale tez z goole translatore szukalam wiec moze ktos lepiej ogarnia sprawe i podpowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Z Burgas do Stmabulu
#14 PostWysłany: 22 Sie 2018 13:49 

Rejestracja: 23 Cze 2010
Posty: 70
Pytanie mam pewnie nietypowe ale czy ktos wie czy w ktorys z autobusow jadacych na tej strasie jest toaleta na pokladzie albo postoje w czasie drogi? Trasam bardzo dluga a opinie jakie czytalam byly raczej slabe, ludzie pisali ze nie ma i nie staja itd. Ktoś moze potwierdzic jak to jest? Oraz drugie pytanie. Czy podcza jechania taki autobusem wize kupuje normalnie na granicy czy musze juz miec ja wczesniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#15 PostWysłany: 27 Wrz 2018 06:49 

Rejestracja: 29 Mar 2016
Posty: 1
Hej,

Czy ktoś może potwierdzić, że w dzień wyjazdu można kupić bilety z Burgas do Stambułu?

Nie mogę ukończyć internetowego zakupu biletów u przewoźnika Metro, bo nie posiadam tureckiego numeru pesel.

Dzwoniłam na infolinię, ale nie mówią po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#16 PostWysłany: 11 Mar 2019 20:46 

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 21
Loty: 199
Kilometry: 400 283
Witam, czy ktoś jechał z Burgas do Stambułu busem (MetroTurizm)? Mam kilka pytań: czy bus jedzie ze Słonecznego Brzegu do Burgas i potem do Stambułu? W którym miejscu w Burgas i Sł. Brzegiem są kasy biletowe? Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#17 PostWysłany: 12 Mar 2019 10:45 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 114
Autobus nie zatrzymuje sie w Slonecznym Brzegu. W Burgas przystanek jest przy stacji kolejowej. Kupowalem dzien przed bilety i nie bylo problemu, nie wiem czy przed samym odjazdem uda sie, bo autobus byl prawie pelny, wiec lepiej wczesniej. Masz tam tez kasy, gdzie mozesz kupic bilet. Ten autobus jedzie z Varny i z uwagi na granice przygotuj sie na opoznienia, nie przyjedzie ani do Burgas ani do Stambulu na czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#18 PostWysłany: 12 Mar 2019 12:43 

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 21
Loty: 199
Kilometry: 400 283
A która dokładnie stacja? "Bus and coach station West" czy "Railway station burgas"? Na miejscu szukać logo MetroTurizm czy jakieś inne? Lecę ze starszymi osobami i chciałbym mieć wszystko dograne na tip-top. Dzięki i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#19 PostWysłany: 12 Mar 2019 14:43 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 114
Jak sama nazwa wskazuje ani jeden ani drugi :) Pierwszy jest w innej czesci miasta a druga pozycja to Stacja Kolejowa (dworzec autobusowy znajduje sie ok 50m od stacji kolejowej) dla dokladnej informacji nazywa sie Terminal Autobusowy Południe w j. polskim a bulgarskim jezyku Терминал Юг (https://avtogarayug-bs.business.site - masz zdjecie budynku). Tak kasa ma logo firmy i jest dokladnie po lewej stronie od glownego wejscia jakies 2-3 kroki.

Nie wiem czy nie planujesz zbyt meczacej drogi jak z osobami starszymi, a najprostsza sprawa odnalezienia przystanku mimo dokladnej informacji wyzej sprawia klopot.
Zycze udanego wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas - Stambuł
#20 PostWysłany: 13 Mar 2019 13:07 

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 21
Loty: 199
Kilometry: 400 283
Jak oceniasz samą jazdę? Autobus nowy/stary z ubikacjami? Jakieś przystanki w czasie drogi? Ile czasu zajmuje pokonanie przejścia granicznego (kupiłem wizy online)? Dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group