Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Lip 2017 19:50 

Oj czytając widać, że nie wiesz GDZIE trafiłeś, a trafiłeś do skarbnicy wiedzy :arrow:

np. tu
bulgaria-samochodem,1445,103264

gdzie też powinieneś zamieścić swój pierwszy post
Góra
 PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 08 Lip 2017 12:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Przeczytaj temat. Odpowiedzi padły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Lip 2017 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
winiety są obowiązkowe w Rumunii na autostradach a w Bułgarii wszystkie drogi oprócz jeżdżenia po mieście. Z odbytej podróży powiem jedno, nie warto oszczędzać na winiecie. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bisimisi lubi ten post.
bisimisi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 08 Lip 2017 18:46 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź, władnie na Rumunii i Bułgarii zamierzam kupić je, ale byłem ciekawy czy trzeba je mieć poza autostradami. Jeszcze mam pytanie. Od Satu Mare do Bukaresztu jedzie się jakoś w miarę cywilizowanie? Wiele się oczytałem o nieoświetlonych furmankach i motorach, a to mogą być informacje trochę przestarzałe, pytam ponieważ ten odcinek będę pokonywać nocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Lip 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Nie powiem Ci na temat tej drogi z Satu Mare, osobiście jechałem z Timisuara do Ruse i czasami jechało się przez wioski na której asfaltu nie było, dziury to były tak często ze byś mógł sobie urozmaicić muzykę bitami z pod kół. :) krowy na środku jezdni, itp. Brak restauracji, a jak jest to płatność karta nie dostępna. Niestety od Ruse szukaliśmy coś do jedzenia az do Węgier, zjedliśmy 100 km od granicy, Wiec jeśli ktoś chce jeść to tylko i wyłącznie na autostradzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bisimisi lubi ten post.
bisimisi uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 10 Lip 2017 00:55 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 3
Mam nadzieję, że jakoś dojadę do Bułgarii. Chociaż z tego co patrzyłem to autostrady jest niewiele, ale do przeżycia. Jeśli zastanawia Was dlaczego pytałem czy trzeba kupować to odpowiem, że nie zawsze kupuję i jeszcze nigdy nie zapłaciłem mandatu za jej brak, a sporo miałem kontroli. Mam tańszy patent i szczerze od dwóch lat skutkuje. Jedziecie w koszuli, mijacie granicę zakładacie koloratkę (4zł) i nawet jak przekroczycie prędkość to tylko uśmiechy i każą jechać dalej, nawet żegnają się. Dojeżdżam do miejsca docelowego, zdejmuje ją i tyle. Raz miałem na Słowacji pytanie bo przekraczałem prędkość czy na jakąś mszę jadę, a jeśli tak to mnie eskortują po 170 km/h na autostradzie. Także wiele śmiechu i nikt tego nie sprawdzi. A księdzu nie wypada dać mandatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lip 2017 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Tylko ze na Węgrzech, Słowacji i Rumunii są winietki elektroniczne :-D także ten sposób może nie wypalić :-P
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Marco Manno, 10 Lip 2017 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Lip 2017 01:16 

chyba jednak "winietka elektroniczna" np. na Słowacji (e-znamka)
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Paź 2017 08:30 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 5
Witam wszystkich forumowiczów. Chciałem zapytać o Bułgarie a dokładnie o drogę i wszystkie sprawy z nią związane. A więc tak chcę zabrać całą rodzinę (7 osób tj. 5- dorosłych, 2-dzieci wiek 1 i 5 lat)na wczasy na początku miesiąca czerwca myślę że będzie tam ciepło może ktoś był w tym okresie, pobyt maks 12 dni. Jaką drogę najlepiej wybrać z przerwą czy jechać non stop, jestem z Śląska obok Katowic. Czy jazda nocą jest bezpieczna?Czy wszystkie winietki można kupić na granicach czy te elektroniczne trzeba u nas kupić. Jak z jakością dróg ponieważ wyjazd byłby wieczorem ze względu na dzieci myślę że tak ok 18 w sobotę. Jeszcze nie mam wybranego hotelu bo chce im zrobić niespodzianke ale może ktoś doradzi jakiś hotel od razu mówię że centrum odpada nie lubię tłoku może być parę kilometrów od centrum w końcu będziemy tam autem. Dziękuje za odpowiedźi i pozdrawiam wszystkich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Paź 2017 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Najlepszą drogą do Bułgarii jest lot samolotem, oczywiście non-stop!
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Paź 2017 09:20 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 5
Wiem tylko ojciec nie może dlatego zostaje auto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Paź 2017 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Jeśli chodzi o pogodę na początku czerwca, to z mojego doświadczenia niestety woda nie będzie zbyt ciepła i temperatura w dzień w granicach 20stopni, wieczorami chłodno.
Większość atrakcji również będzie jeszcze nie czynna. Polecałabym minimum drugą połowę czerwca.

Co do miejsca, celowałabym bardziej w Słoneczny brzeg, (okolice Nessebaru) lub Bourgas/ Pomorie. im bardziej na południe tym cieplej, dodatkowo dużo ładniejsze plaże i okolice niż w Złotych Piaskach. ( najlepiej dla mnie i tak jest w ALbenie ale tam w czerwcu to pewnie nie będzie kompletnie nic)
Będziecie mogli tam nie tylko plażować ale też pozwiedzać.


Optymalna trasa którą my jeździliśmy kilka razy z Rzeszowa, opisana na pierwszej stronie,
Oradea-CLuj Napoca-SYbin-Bukareszt - Ruse - i do Varny

Ale z Katowic google pokazują szybciej przez Szeged, masz tam autostradę na Rumunii do SYbina ( z małą przerwą) i pewnie ta trasa w Twoim przypadku będzie najlepsza.
Rumunii nie ma się co bać, to naprawdę cywilizowany kraj :) Winiety można kupić na granicach ale również możesz jeszcze w PL przez internet lub w PZMocie.

wyjazd w okolicach 18 jak najbardziej ok, powinniście ok południa dojechać, z przerwami na tankowanie i odpoczynek.
Jeśli jedzie kilka osób dorosłych to będziecie się zmieniać i dacie radę bez problemu bez noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Paź 2017 09:49 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 5
Ok dziękuje za wskazówki. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Paź 2017 09:54 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
To ja może kilka słów od siebie.
Jechałem z Wielkopolski do Primorsko (okolice Burgas) na początku lipca 2017. Wyszliśmy z założenia, że "Droga jest celem".
W kierunku Bułgarii jechaliśmy przez Serbię. Po drodze zaplanowaliśmy zwiedzanie zamku w Lednicach i nocleg w okolicy, następnie nocleg w Bułgarii po przekroczeniu granicy i wizytę w Dolinie Róż i kilku innych miejscach po trasie. Jechaliśmy zatem w sumie 3 dni, ale na miejsce dojechaliśmy nie za bardzo zmęczeni, a co zobaczyliśmy po drodze, to nasze. :)
Na upartego da się tę trasę zrobić bez zatrzymywania się na nocleg, ale pytanie "Po co?". Bo to raczej nic przyjemnego.
W drodze powrotnej zaplanowane było 5 dni na zwiedzanie Rumunii, więc ciężko mówić o "przejeździe".
Moim zdaniem jeden kierowca, bez zatrzymywania się na nocleg może dojechać z południowej Polski do Burgas przez Rumunię tylko, jak jest wyjątkowym hardcorem. Moim zdaniem nie warto, bo ani to przyjemne, ani bezpieczne.
Rumunia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest to, moim zdaniem, kraj o porównywalnej infrastrukturze i stopniu rozwoju jak Polska. Trochę gorzej jest w Bułgarii, gdzie widać biedę i w zakresie infrastruktury i w mijanych wioskach i miasteczkach.

Wszystkie winiety po drodze kupiłem, choć Węgry i Słowacja to faktycznie dość drogo wychodzi biorąc pod uwagę, że tylko niewielkie odcinki jedzie się tam płatnymi drogami. Nie kupienie winiety i jazda bocznymi drogami może być również ciekawym wyborem, natomiast nie kupienie winiety i jazda autostradą to zwykłe oszustwo (jak jazda bez biletu czy kradzież batonika w markecie). Nie wyobrażam sobie, żeby kogoś, kto jedzie samochodem na wczasy do Bułgarii nie było stać na winietę za kilkadziesiąt złotych.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 09 Paź 2017 10:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
marcinsss napisał(a):
nie kupienie winiety i jazda autostradą to zwykłe oszustwo (jak jazda bez biletu czy kradzież batonika w markecie). Nie wyobrażam sobie, żeby kogoś, kto jedzie samochodem na wczasy do Bułgarii nie było stać na winietę za kilkadziesiąt złotych.

Podzielam twoje zdanie,ale jak widać(#24) są tacy, co wolą koloratkę wg. ich opinii taniej i bardziej prestiżowo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 09 Paź 2017 14:46 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 5
Dziękuje wszystkie odpowiedzi bierzemy pod uwagę w grę wchodzi właśnie zwiedzanie na Rumuni ale hyba w drodze powrotnej bedzie trzech kierowców damy rade jakos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Paź 2017 16:49 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 5
Wstępnie hotel wybrany Casablanca Obzor, termin druga połowa czerwca teraz tylko podróż ustaliliśmy że jednak będzie nocleg ze względu że jest prawie 1800 kilometrów do miejsca. Google pokazuje przez Czechy, Węgry Serbię gdzie w Serbii polecacie nocleg lub czy jechać przez Rumunię ale nie pokazał takiej trasy:-(.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Lis 2017 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Marco Manno napisał(a):
osobiście jechałem z Timisuara do Ruse i czasami jechało się przez wioski na której asfaltu nie było, dziury to były tak często ze byś mógł sobie urozmaicić muzykę bitami z pod kół. :) krowy na środku jezdni, itp.

Tą trasę Timisoara - Ruse jechałeś
przez Deves, Sybin, Ramnicu Valcea, Pitesti ???
czy może przez Caransebeş, Drobeta-Turnu Severin, Krajowa ???
I dawno temu to było?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Lis 2017 22:18 

Rejestracja: 30 Wrz 2017
Posty: 27
Loty: 166
Kilometry: 271 855
-- 30 Lis 2017 21:09 --

Przez Serbię:
Łączny koszt opłat za samochód osobowy na bramkach autostradowych od Subotica do Nis 10-11 EUR. Płatne w dinarach, euro albo kartą. Od Nis do granicy z Bułgarią bez opłaty (autostrada dopiero w budowie).
Przez Rumunię:
Elektroniczna winieta na tydzień 3 EUR. Zakup przez stronę roviniete.ro
Bułgaria:
Tutaj płaci się za poruszanie po wszystkich drogach poza obszarem zabudowanym.
Winiet na szybę: 7 dniowa 7 EUR, miesięczna 15 EUR, roczna 97 EUR.

-- 30 Lis 2017 21:18 --

Korekta do opłat w Bułgarii:
Winieta 7 dniowa 15 BGN (8 EUR), miesięczna 30 BGN (15 EUR), roczna 97 BGN (50 EUR).
Opłata za przejazd przez most na Dunaju Giurgiu-Ruse 3 EUR, z powrotem Ruse-Giurgiu 2 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Lis 2017 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Raphael napisał(a):
Marco Manno napisał(a):
osobiście jechałem z Timisuara do Ruse i czasami jechało się przez wioski na której asfaltu nie było, dziury to były tak często ze byś mógł sobie urozmaicić muzykę bitami z pod kół. :) krowy na środku jezdni, itp.

Tą trasę Timisoara - Ruse jechałeś
przez Deves, Sybin, Ramnicu Valcea, Pitesti ???
czy może przez Caransebeş, Drobeta-Turnu Severin, Krajowa ???
I dawno temu to było?


15 czerwiec 2017 :)

Niestety mi umknęło... napisz na pw wyślę Ci wszystkie opłaty na wszystkich drogach wspolrzedne bramek itp :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group