Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2015 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Cześć wszystkim!

W październiku wybieramy się do Indonezji.
Chcielibyśmy kupić jakąś gotową wycieczkę z Bali na Borobudur i Prambanan i lub Bromo, ale wiem, że to już cięższa opcja czasowa.

Nie damy rady inaczej tego ułożyć bo bilet powrotny do Jakarty mamy już kupiony z DPS, więc zostaje nam opcja gotowca z Bali.
Pomoże ktoś gdzie i kogo wybrać żeby było to warte zmęczenia :)??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 06 Lip 2015 22:50 

Rejestracja: 17 Mar 2012
Posty: 25
Zarówno w Kucie, jak i w Ubud, a pewnie i w innych miejscach jest pełno agencji, które takie wycieczki organizują. Borobudur czy Prambanan są DALEKO od Bali!!! To jest 18 godzin samej jazdy w jedną stronę!

Raczej skupcie się tylko na Bromo lub na Bromo+Kawah Ijen - oba to absolutnie rewelacyjne miejsca. Wycieczki w te miejsca z Bali są bardzo popularne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lip 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Hej my niedawno wrociliśmy z Indonezji i właśnie identyczną trasę pokonaliśmy - wykupiliśmy wycieczkę 3dniową (Kuta-Ijen-Bromo-Jogjakarta) z biura Perama za 120usd od osoby (bez noclegów i biletów wstępu na wulkany), trasa wyglądała tak:
I dzień - wyjazd z Kuty o 11:00, po drodze bardzo ładna trasa - dojazd ok.16:00 do Gilimanuk, stąd prom publiczny ok.1h na Jawę (bilet promu wliczony w cenę wycieczki), dojazd do miejscowości (sprawdzę w domu nazwę) pod wulkanem Ijen, kierowca zawiózł nas prosto do noclegowni (miejsce typowe dla ludzi, którzy w nocy ruszają na Ijen, małe pokoiki z łózkami żeby przespać się kilka godzin), w nocy o 1 wyjazd na Ijen, dociera się ok.3:00 nad ranem (trekking 3km ale dość stromo).
II dzień - rano wschód słońca na Ijen, zejście ok.7-8:00, bus do Probolinggo (ok.13:00 dojechaliśmy) i stamtąd do Cemoro Lawang na kolejny nocleg (ok.15-16:00 dojechaliśmy), ok.3 w nocy wyruszyliśmy jeepem na Bromo
III dzień - rano wschód słońca na Bromo, zejście do krateru, powrót do C.Lawang ok. 9:00 i stamtąd do Probolinggo, zmiana busa i 10h do Jogjakarty (to było dość hardkorowe, biorąc pod uwagę stan dróg i zasady obowiązujące na drodze ;) )

Ogólnie w Kucie było dużo firm organizujących wycieczki na Jawę, my sprawdziliśmy wcześniej Peramę (płyneliśmy rejsem na Komodo) i nie chcieliśmy kombinować z innymi biurami. Ogólnie bardzo bardzo polecam wulkany, oba są fantastyczne i jak dla mnie must see :) W Jogjakarcie nawet w hotelu dadzą Wam gotowe wycieczki w pakiecie na Prambanan i Borobudur, więc o to się nie martwcie.
Dla nas ta wycieczka była super, trasa bardzo ładna do Bromo, ale w Probolinggo zaczęło się już ciężko, ani zbyt ładnych widoków, no i długo się jedzie.. Nie wiem czy nie wolałabym dojechać do Surabayi i stamtąd złapać samolot do Jogjakarty, na pewno mniej się umęczycie. W Kucie jest biuro Peramy, więc bez problemu można iść i pogadać o jakichś zmianach.
Jeśli chcesz mogę podać Ci dokładne koszty noclegów i biletów na wulkany i światynie tylko, że po pracy :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
kryszak lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Lip 2015 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Dzięki za wszystkie rady!
Chyba faktycznie skupimy się tylko na Bromo i Ijen, Yogjakarte zostawimy na inny czas, może kiedyś.
Czy na te 2 wulkany wypada jechać z plecakami jako główny bagaż, czy lepiej zostawić w hotelu na Bali czy jakiejś przechowalni i spakować się do małych plecaków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lip 2015 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
My mieliśmy cały bagaż ze sobą (z Jogjakarty mieliśmy powrotny lot do Dżakarty i dalej do Europy), ale nie podczas wchodzenia na wulkany, bo to by było dość ciężkie zwłaszcza na Ijen ;) Bagaże zostały w hotelu - w przypadku Bromo albo w busie - w przypadku Ijen (bus czekał na nas na dole przy początku trasy na wulkan). To co Wam potrzebne na wulkanach to ciepłe ubrania (na Bromo nawet zimniej niż na Ijen - 4st.), weźcie kurtki, polary, dobre wygodne buty, rękawiczki też się przydają; na pewno jakąś wodę zwłaszcza wchodząc na Ijen i aparat, bo widoki są cudowne :D Wchodząc na Ijen przewodnik dał nam takie duże maski, bo stężenie siarki jest niezłe, natomiast na Bromo szliśmy sami od jeepa (podchodzą od razu naganiacze z końmi, można wjechać na nich kawałek do schodów, które prowadzą do krateru), tu by się przydały maski takie zwykłe (chyba do kupienia w aptece, my zapomnieliśmy kupić), bo się mocno kurzy i pyli. Jak znajdziecie przechowalnie na Bali to zostawcie bagaże, ale i tak wchodząc zwłaszcza na Ijen nie polecam brać zbyt dużego plecaka (nawet jeśli się przepakujecie w coś małego z najbardziej przydatnymi rzeczami), bo wchodzi się naprawdę ciężko (a dodatkowo jest zejście do blue flame stromymi schodami w dół gdzie już na pewno jakikolwiek bagaż przeszkadza). Ja miałam przy sobie tylko plecak z aparatem, wodę i kijek wystrugany przez przewodnika po drodze ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lip 2015 21:52 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Do Yogjakarty mozesz sie wybrac Lion Air - lot trwa troche ponad godzine i z tego co widze to cena za RTN za teraz 1,090,200 IDR (80 USD) wiec chyba nie warto sie telepac autobusem. W Yodze kazdy hotel Ci zorganizuje wyjazd do obu kompleksow a my po prostu wynajelismy kierowce, nie pamietam za ile ale bylo to dosc tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2015 10:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jechalem busem z bali do jogji z przerwa i noclegiem na bromo. mozna cos takiego wykupic na bali. dodatkowe atrakcje na drodze w cenie :-), wiec proponowalbym rozwazyc samolot do jogji.

w jogja mozna dojechac do obu swiatyn autobusem, do pramba blizej, ale nie zachwyca. natomiast polecam borobudur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lip 2015 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Komor napisał(a):
Cześć wszystkim!

W październiku wybieramy się do Indonezji.
Chcielibyśmy kupić jakąś gotową wycieczkę z Bali na Borobudur i Prambanan i lub Bromo, ale wiem, że to już cięższa opcja czasowa.

Nie damy rady inaczej tego ułożyć bo bilet powrotny do Jakarty mamy już kupiony z DPS, więc zostaje nam opcja gotowca z Bali.
Pomoże ktoś gdzie i kogo wybrać żeby było to warte zmęczenia :)??

poszukaj lotu do yog z dps ,zalicz swiatynie a stamtąd kup trip na bali z wulkanami po drodze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lip 2015 11:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
My na Bali korzystaliśmy z usług Roberta Chalaczkiewicza - Polaka mieszkającego tam od kilkunastu już lat. Powiedzieliśy co chcemy zobaczyć i w jakim czasie i zorganizował nam kilka prywatnych wycieczk dostosowanych do naszych potrzeb załatwiając wszystkie sprawy formalne. Ogólnie zaliczyliśmy "wszystkie najlepsze" atrakcje 3 wysp.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lip 2015 22:56 

Rejestracja: 14 Lip 2014
Posty: 5
@olajaw, czy mogłabyś podać orientacyjne koszty noclegów, wstępów na wulkany i świątyń? :)

Jedziemy ze znajomymi we wrześniu i chcemy właśnie zrobić trasę Bali - Iljen - Bromo - Surabaya/Yogyakarta, ale bardziej skłaniamy się do opcji z Surabaya. Kosztowo lot jest niewiele droższy niż bus do Yogyakarty, a wygoda zdecydowanie większa. Napisałem do Peramy czy mogą nas wyrzucić gdzieś indziej, ale chyba średnio ogarniają bo kolejny raz na maila odpowiadają wysłaniem standardowej oferty w załączniku :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Lip 2015 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Tak, nie ma sprawy, napiszę wieczorem :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Lip 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Jeśli chodzi o wulkany to:
IJEN
nocleg pod Ijen - miejscowość Sempol (nie znaleźliśmy na GPS ;) ), Catimor Homestay 250tys. idr za 3os.pokój, kolacja za 60tys. (standardowy zestaw z kilku "dań": zupa, ryż, kurczak, kawałek omletu, kilka ziemniaczków, noodle, arbuz i ichnie chipsy "prażynki"); w nocleg wliczone było śniadanie po powrocie z wulkanu - tosty, jajko i dżem
wstęp na Ijen - 250tys. idr za osobę = wejście na wulkan z blue flame; + dla przewodnika - "co łaska", my daliśmy 50tys.idr

W Sempolu jest jeszcze Arabica Guesthouse, ale nie sprawdzaliśmy, przyjechaliśmy tam późno, zjedliśmy i padliśmy na łóżka, ale przy okazji - droga tam jest piękna, przez bujną dżunglę, milion zakrętów, ledwo trzymający się na nogach busik - ahoj przygodo :D ale nasz kierowca (starszy pan) wymiatał ;) chyba urodził się w tym busie :D

BROMO
nocleg pod Bromo - miejscowość Cemoro Lawang, nocleg Tengger Homestay 350tys. idr za 3os. ze śniadaniem po powrocie z Bromo (tosty, dżem, jajko, ser) - coś takiego http://homestaybromo.com/homestay-bromo ... er-permai/ . Najbardziej popularny jest tam Cafe Lava Hostel, chcieliśmy tam jechać, ale kierowca okazał się właścicielem Tengger Homestay i powiedział, że Cafe Lava jest daleko i że pokaże nam dobry nocleg :D Nie szukaliśmy dalej - łóżka były, były koce, więc bierzemy ;) A potem okazało się, że Cafe Lava jest za zakrętem :P Poszliśmy tam na kolację, całkiem spoko.

wstęp na Bromo - 217.500 idr


ŚWIĄTYNIE NA BALI CENY za osobę:
Uluwatu - 20tys. idr dorośli, 10tys. idr dzieci
Ulun Danu Bratan - 30 tys. idr
Taman Ayun Temple (w Mengwi, polecam!) -15tys. idr
Tanah Lot Temple - 30 tys. idr + 5 tys. za auto
Tirta Gangga - 20 tys. idr
Goa Lawah Temple (Bats Cave) - 15tys. idr

pola ryżowe Jatiluwih (tak, płatne :/ ) 20tys. idr/os. + 5tys. idr za auto
wodospad Sekumpul (polecam baaaaardzo, kierowca namawiał nas na Git Git, ale przeczytaliśmy, że wieje komerchą, a Sekumpul to super trekking przez dżunglę i strumienie :) - 15tys. idr + "co łaska" dla przewodnika, też daliśmy 50tys. idr

No to tyle się rozczytałam z moich zapisków pisanych na kolanie w podróży ;) Niebawem zacznę pisać relację, więc będzie więcej szczegółów :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
kryszak lubi ten post.
kryszak uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Gru 2015 19:28 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
Korzystałem z wiadomości na tym forum więc dopiszę teraz od siebie że przejazd jojokarta-bali albo odwrotnie ze zwiedzaniem wulkanu Bromo jest dla WYTRWAŁYCH, aby ktoś nie był rozczarowany. Przejazd z jogo do wulkanu ok fajny busik to nic że mój się zepsuł ale zdarza się, jednak od wulkanu do bali jedzie się rejsowymi autobusami, gdzie czasami o miejsce siedzące trudno i cała podróż trwa kilkanaście godzin a gość jedzie jak wariat. Nie dziwię się że miał przednią szybę rozbitą w 3 miejscach :D Mnie się nawet podobało, ale połowa obcokrajowców którzy jechali miała dość i wysiadła pod drodze ;) Kilku miejscowych z wrażeń wymiotowało ;) w tym dziewczyna obok mnie. To jest naprawdę hardcorowe przeżycie oczywiście nie ma tam czegoś w stylu klimatyzacji. Myślę że jak ktoś chce to zamiast wykupować wycieczki w jogo z wulkanem/wulkanami i transferem na bali kupić tylko do wulkanu a dalej bilet na autobus bo i tak was wsadzą do tego autobusu.
Polecam opcję wycieczka z jogo na wulkany i powrót busikiem z powrotem i przelot przy rozsądnym zakupie biletów wyjdzie tylko nieco drożej.
Nie wiem jak jest przy zwiedzaniu wulkanu ijen może jest bliżej bali i podróż jednostajna nie będzie trwała tak długo, ja zrezygnowałem jak mi powiedziano że zobaczę sam wulkan bo wycieczka nie zacznie się o północy tylko nad ranem - wiadomo o co chodzi.
JAk ktoś ma chorobę lokomocyjną albo polskie drogi wydaje mu się niebezpieczne to nie polecam. Autobus coś w stylu krótkiego ikarusa. Bilety można kupić u gościa w środku. NA prom wjeżdza wraz z ludzmi a do denpasar dojazd w nocy i każdy skazany na taxi.

Podróż z miejscowości w pobliżu Bromo nie pamiętam nazwy trwała gdzieś ok od 12 do 3 w nocy. Tylko na promie wysiadłem z autobusu i tam chwilę można się było zdrzemnąć.

JAk ktoś wyśle info jakim kodem mogę załadować foto bez korzystania z zew, serwerów to mogę wrzucić jak wyglądał autobus ;) cięzko było wyśiąść bo opróćz ludzi jechała z nami jakaś trzcina i worki z ryżem czy czymś podobnym. siedzieć w jednym miejscu przez 12h czy nawet więcej nie jest dla każdego w upale/promie etc. plus taki ze w denpasar byliśmy 2h przed czasem kierowca potrafił wyprzedzić sznurek kilkunastu samochodów i ciężarówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Gru 2015 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
to wszystko kwestia co kupujesz i za co płacisz
ci co próbują "zaoszczędzić" na miejscowych to jeżdżą lokalnymi autobusami i dopływają wpław na wyspy
jest po prostu wersja normalna podróżowania i wersja "jestem hardkorem"
twój wybór
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Gru 2015 15:53 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
Zakładałem że większośc idzie do miejscowego biura i kupuje wycieczkę z transferem na Bali luib odwrotnie. w każdym były te same ulotki więc i ta sama wycieczka oni je tylko sprzedają. nie każdy wnika ile się jedzie i czym, zresztą gdyby mi powiedzieli że busem/autobusem to byłoby zgodne z prawdą i moimi oczekiwaniami. napisałem po prostu jak to wygląda w rzeczywistości a wiadomo że sobie można i czarter zamówić i podróżować jak szejk, ale sądzę że mało tych szejków wchodzi na to forum aby poczytać bo im ktoś wszystko organizuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Gru 2015 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
to moja i nie tylko moja rzeczywistość była dużo przyjemniejsza/komfortowa
szejkiem nie jestem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group