Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Wrz 2016 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
obibok napisał(a):
Wciąż 783 jeździ całą dobę? Według rozkładu między 0:30 a 6:00 jest przerwa.

Zgodnie z rozkładem jeździ całą dobę: http://www.ratb.ro/docpdf2/783%20AEROPO ... SOSIRI.pdf
Kartę z 2 biletami express także o 1 w nocy kupimy w budce (-1 na przylotach). Można w niej płacić tylko gotówką. Na lotnisku, piętro wyżej niż budka, jest bankomat.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 20 Wrz 2016 20:47 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
kittycate napisał(a):
Czyli karta magnetyczna kosztuje tyle samo co papierowa?

I mogę sobie zakodować np. bilet tam i z powrotem na niej?



W budce wytłumaczyliśmy pani, że potrzebujemy bilety dla 3 osób w 2 strony. Sprzedała nam 3 karty, na każdej z nich były dwa przejazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Wrz 2016 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Na nowej karcie muszą być minimum dwa przejazdy. Ale na jednej karcie może jechać więcej osób, trzeba tylko wcisnąć odpowiednią liczbę w momencie kasowania.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Wrz 2016 22:52 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Minimum dwa. A może być więcej? Bo jak się przebijałem przez te ich enigmatyczne cenniki, to mi wychodziło, że na jednorazową kartę (rany, ależ świat głupieje z tymi kartami) można nagrać albo dwa bilety albo dzienny (względnie dobowy; tego nie raczyli objaśnić).
I przy okazji - czy tam jest jakąś integracja z metrem? Metro to inny operator i generalnie ma wyższe ceny, z wyjątkiem dziennego właśnie, który u obu operatorów kosztuje 8 lei. Zastanawiam się, czy to zbieg okoliczności, czy bilet ważny u obu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Wrz 2016 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Integracji nie ma. Może są jakieś superkarty na wszystko, w stylu city card, ale karta z budki jest na autobusy, tramwaje i trolejbusy a karta z metra (budki lub automatu) na metro.
A na tym autobusowym to ładują minimum dwa. Może być więcej. I express i normalne muszą być osobno. Z dziennymi się nie orientuję.

Generalnie z tymi autobusami to jest o tyle słabo, że nawet w ścisłym centrum stolicy państwa UE często nie ma rozkładów jazdy. Czasem jest wywieszka jakie linie jeżdżą a czasem tylko, że tu się zatrzymuje autobus. Jaki, kiedy, dokąd - nie wiadomo :D
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 20 Wrz 2016 23:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Donovaninho napisał(a):
Zgodnie z rozkładem jeździ całą dobę: http://www.ratb.ro/docpdf2/783%20AEROPO ... SOSIRI.pdf

Poprawiłeś mi humor na wieczór. Wiedziałem, że gdzieś musi być prosty haczyk. Po prostu trzeba czytać kolumnami, a nie wierszami. A było to mylące, bo tylko lotniskowe i niektóre nocne mają rozkład w innym formacie.

Donovaninho napisał(a):
Integracji nie ma. Może są jakieś superkarty na wszystko, w stylu city card, ale karta z budki jest na autobusy, tramwaje i trolejbusy a karta z metra (budki lub automatu) na metro.

Czyli jakbym chciał w ciągu dnia jeździć jednym i drugim, to musze mieć tu za 8 i tu za 8 (razem 16). Chyba nigdzie dotąd takiego dziwactwa nie spotkałem.
Cytuj:
Generalnie z tymi autobusami to jest o tyle słabo, że nawet w ścisłym centrum stolicy państwa UE często nie ma rozkładów jazdy.

Kilka lat temu byłbym w ciężkim szoku. Ale odkąd zamiast na zachód, zacząłem latać na południe, to po Cyprze, Grecji, Hiszpanii, Francji i tym podobnych, nie jest to dla mnie nic dziwnego. Na Cyprze zawsze się śmiałem, że pewnie jestem jedynym człowiekiem na wyspie, który ma w kieszeni wszystkie rozkłady; teraz w Bukareszcie może być podobnie.
Cytuj:
Czasem jest wywieszka jakie linie jeżdżą a czasem tylko, że tu się zatrzymuje autobus. Jaki, kiedy, dokąd - nie wiadomo :D

No tak, zwłaszcza że mapy sieci są słabe i to delikatnie mówiąc.
A pomyśleć, że ich rozkłady jazdy obsługuje ten sam program BusMan, na którym "jedzie" większość polskich miast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Paź 2016 11:50 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Da się gdzieś zapłacić kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Paź 2016 16:19 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Kojarzy ktoś, od ktorej są czynne sklepy bezclowe na tym lotnisku, tj. czy o 6:00 będzie można coś nabyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jeśli ktoś wylatuje z Bukaresztu wieczorem, to proponuję wyjazd z centrum ok.2,5h przed wylotem.
Korki ogromne i podróż trwała ponad godzinę. Kontrola bezpieczensstwa i paszportowa kolejki długie.
Zdąrzyłem dzięki temu, że samolot miał opóznienie godzinne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@‌dajkamienia‌

Billa jest otwarta w godzinach 5:30-2:00
Ceny takie jak w mieście czyli jak w Polsce.
Są gotowe kanapki z kurczakiem w bagietce w cenie bodajże 6 RON.
Są też jakieś gotowe sałatki w pojemniczkach.

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=billa+otopeni
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 31 Paź 2016 22:13 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@‌Tomo14‌ Rozumiem, że to na bezcłówce, coby można było nabyć jakiś alkohol?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 01 Lis 2016 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Billa jest w ogólnodostępnej części lotniska.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Lis 2016 09:24 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Tymczasem mnie, tak jak pisałem wcześniej, interesują sklepy bezcłowe otwarte o 6:00 w niedziele. Ktoś, coś?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 09 Lis 2016 10:33, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Lis 2016 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
Tomo14 napisał(a):
Billa jest w ogólnodostępnej części lotniska.

A dokładnie w strefie przylotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Lis 2016 00:14 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Hm, czyli po odprawieniu się nic nie kupię ok. 6:00?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Lis 2016 10:27 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Tu jest lista sklepów na lotnisku Otopeni. Jak widać, wiele czynnych całą dobę.

http://www.bucharestairports.ro/en/services/shops
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 08 Lis 2016 12:17 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Dzięki, o to mi chodziło, a wczoraj ta strona lotniska w ogóle mi się nie ładowała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Lis 2016 00:40 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Donovaninho napisał(a):
obibok napisał(a):
Wciąż 783 jeździ całą dobę? Według rozkładu między 0:30 a 6:00 jest przerwa.

Zgodnie z rozkładem jeździ całą dobę: http://www.ratb.ro/docpdf2/783%20AEROPO ... SOSIRI.pdf
Kartę z 2 biletami express także o 1 w nocy kupimy w budce (-1 na przylotach). Można w niej płacić tylko gotówką. Na lotnisku, piętro wyżej niż budka, jest bankomat.

A pamiętasz może, jak długo jedzie do centrum? I czy w centrum gładko kupię tę kartę z 2 biletami ekspress?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Lis 2016 10:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
W takich białych budkach, których jest sporo. A jedzie z 45 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 09 Lis 2016 17:59 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Czy wie ktoś może czy na lotnisku Otopeni są szafki bagażowe? Potrzebuję za 2 dni. Dziękuję
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group