Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [GLA] lotnisko Glasgow
#1 PostWysłany: 20 Cze 2013 09:53 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 23
Witajcie,

korzystał ktoś może z połączeń autobusowych/kolejowych między lotniskiem w Glasgow a centrum miasta? Może ktoś ma jakieś podpowiedzi itp. w tym zakresie? 26 czerwca lecę do Glasgow a wcześniej miałem okazję lecieć do Prestwick.
Z tego, co udało mi się wyczytać w sieci, to jest autobus 500 lub 757 i jadą one do Buchanan Station. Druga opcja to kolej ale najpierw trzeba podjechać do stacji kolejowej Paisley linia autobusową 66 i stamtąd już do stacji kolejowej Central Station.
Nie mogę znaleźć info, ile kosztuje ten autobus 66.
_________________
Pozdrawiam,
Dawid
www.odkrywacswiat.pl


Ostatnio edytowany przez Roku, 22 Sty 2016 20:21, edytowano w sumie 1 raz
zmiana tytułu wątku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 25 Cze 2013 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 69
Jedź autobusem 500, jedzie na dworzec autobusowy ale zatrzymuje się przy głównym dworcu kolejowym (Glasgow Central) oraz Glasgow Queen Street. Bilet kosztuje 1,90 funta kupujesz u kierowcy. Wysiadając przy Glasgow Central możesz się przesiąść na pociągi jadące na południe kraju. Glasgow Queen Street to pociągi na północ i do Edynburga, Z dworca autobusowego Buchanan złapiesz MegaBusa we wszystkich kierunkach.
Do Paisley nie ma co jechać, bo to się dłużej i drożej zejdzie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Cze 2013 21:56 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 21
Do Paisley postanowiłem się przejść jednak lotnisko takiej opcji nie przewiduje, 1/3 drogi tylko po trawniku lub ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lip 2013 19:42 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 23
Odol, właśnie wróciłem z Glasgow i jechałem do Buchanan Station autobusem nr 500 ale kosztowało mnie to w dwie strony 8,5 funta a w jedną stronę-jeśli dobrze pamiętam- koszt był 6 funtów. Czyżby te 1,9 to jakaś promocja, o którą trzeba było się upomnieć?:)
_________________
Pozdrawiam,
Dawid
www.odkrywacswiat.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2013 02:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Witam
Na stronie http://www.firstgroup.com/ukbus/glasgow/
Widzę autobus nr 747 i Glasgow Shuttle 500
Wie ktoś może ile kosztuje przejazd tymi autobusami bilet pojedyncze lub bilet typu open return,
oraz czy jest jakaś inna opcja dojazdu w pobliże dworca autobusowego Buchanan Bus Station.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sie 2013 08:06 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 23
Cześć,

w czerwcu byłem w Glasgow i jechałem do Buchanan Station autobusem nr 500 i kosztowało mnie to w dwie strony 8,5 funta a w jedną stronę-jeśli dobrze pamiętam- koszt był 6 funtów. Bilet powroty ważny był bodajże 30 dni.
_________________
Pozdrawiam,
Dawid
www.odkrywacswiat.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Paź 2014 15:41 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Jaka jest na chwilę obceną tajtańsza opcja przejazdu z GLA do miasta? Bus+pociąg z Paisley? Jaki jest koszt tego i czas przejazdu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lis 2014 14:04 

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 3
Aktualizacja cen z głównego lotniska GLA - Centrum
autobus nr 747 - 4,75 GBP - kierowca NIE wydaje reszty, czas od 1 h do 1,20h odjeżdzają co pół godziny
i Glasgow Shuttle 500 - nie pytałem ale nie mniej niż 6 GBP - czas 20 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sty 2015 04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Widzę, że rozmawiamy w tym temacie nie tylko o lotnisku Prestwick (PIK), ale i o Glasgow International (GLA).
To dorzucę / uściślę - bilet powrotny na linię 500 (shuttle bus) kosztuje 9 funtów i jest ważny 28 dni. One way - 6.50. Dzieci mają taniej: 4 OW, 5.50 RT
Ciekawą, acz mało znaną, opcją dla tych, którzy z Glasgow jadą do Edynburga jest tzw. Combined Ticket, który uprawnia do podróży autobusem 500 do Buchanan Bus Station i stamtąd dalej dowolnym Citylinkiem (linia 900) do Edynburga. Kupuje się go normalnie u kierowcy. W jedną stronę nie jest zbyt opłacalny, bo kosztuje 13 funtów, ale 28-dniowy w dwie strony to koszt 18 funtów. Jasne, można taniej jeśli z wyprzedzeniem kupi się bilet na konkretny kurs między Edynburgiem a Glasgow, ale dowolność w wyborze godziny odjazdu też ma swoje zalety.
Podrużując w grupie czterech osób płaci się jak za trzy.
Wszystko ładnie wyłuszczone jest tutaj:
http://www.firstgroup.com/ukbus/glasgow ... /fares.php
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
matu uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Lut 2015 14:42 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Może ktoś był ostatnio w Glasgow i może potwierdzić bądź zweryfikować koszt autobusu:

747 - 4,75 GBP/OW czy RT?


Nie mogę tego znależć na stronie. Mam tylko zapis przy taryfach "Not valid on the following services: X7, X11 M&D's Express, 747"

Chciałbym dojechać najtaniej do centrum i nie wiem czy kombinować z 747 czy kupic 500 i dać sobie spokój...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lut 2015 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Jechałem 747 w listopadzie. Dokładnie nie pamiętam, ale jakoś tyle to kosztowało. Różnica w cenie między OW a RT była minimalna, koło 20 pensów ALE jest to same day return. Ten autobus jedzie o wiele dłuższą trasą niż 500. Jeśli będziesz wracał na lotnisko w ciągu 28 dni, to lepiej wyjdziesz kupując RT na 500 za 9 funtów.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Wrz 2015 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
radzio666 napisał(a):
pewnie wlasnie pytal o to lotnisko (GLA)
@wierny62: promocja juz dawno nie obowiazuje :D
pytanie nr 2 - moze wiecej szczegolow ?? :shock:
To jeśli faktycznie chodziło o Glasgow (GLA):
1. autobus First 500 Glasgow Shuttle (czas jazdy: ok. 25 min, cena biletu: 6,50 gbp)
2. autobus First 77 Hospital Connec (czas jazdy: ok. 1 h, cena biletu: ?)
3. pociąg ScotRail z przesiadką na stacji Paisley Gilmour Street na autobus 757 (czas jazdy: ok. 30 min, cena biletu: 3,40 gbp)
http://www.glasgowairport.com/im-departing/getting-here/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Wrz 2015 15:31 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 44
Loty: 248
Kilometry: 361 659
W 77 zapłaciłam 5,75 za Return (powrót tego samego dnia), to był Network FirstDay czyli dzienny bilet na wszystkie strefy. Kupno w autobusie - tylko odliczona kwota. Jeśli powrót nie jest tego samego dnia to chyba rzeczywiście bardziej opłaca się 500, tak jak pisze arturro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2015 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2015
Posty: 41
Loty: 32
Kilometry: 41 083
hej, mieszkam na stałe w Glasgow i powiem wam, że autobus 77 (wcześniej napisałam 747- to stary nr autobusu) jedzie z lotniska GLA INTERNATIONAL na Glasgow Buchanan station, która jest w samym centrum miasta, autobus jedzie ponad godzinę ale to FIRST czyli główny przewoźnik w mieście, bilet kosztuje teraz równe 2 funy, a all day 4.30. Jeśli chcecie dojechać do miasta i dalej np. do hostelu, b&b czy innej lepianki i będziecie poruszać się autobusami to dla świętego spokoju weźcie ten all day.z reguły bardziej opłaca się brać all day, niż return. Wszystkie bilety na transport autobusowy kupuję się u kierowcy, na próżno szukać jakiś biletomatów czy kiosków. Autobusy są przez to wiecznie spóźnione, bo wczujcie się w taką sytuacje: drogi w całej uk są idiot proof!! światła co 50m i nie ma co liczyć na zieloną fale nawet kuźwa o 3 w nocy! przystanki autobusowe też są co ok 100m więc stoicie na światłach i zaraz za światłami jest przystanek! każdy jest na żądanie, więc czekając na autobus musicie machnąć ręką, a chcąc wysiąść wdusić ten mały pierdolnik. autobus staje, gawiedź się wlewa do środka i zaczyna się proces kupowania biletów trwający do usranej śmierci, jeśli na jednym przystanku wsiada pierdyliard ludzi to wiadomo, że autobus będzie spóźniony! musiałam się wyżalić.
busów nr 500 nie opisuje, bo już zostało to zrobione
TAXI- czarne taxi są najdroższe, białe są też z innej drogiej korporacji, polecam zamówić sobie taxi z HAMPDEN nr 332 5050, 0141 429 1122, możecie też sciągnąć appke i najszybciej to pójdzie: do centrum powinno być ok 7funów i z głowy.
możecie też kombinować i wziąć taxi do Paisley, które jest praktycznie 10min od lotniska, albo nawet się przejść (ok.20min na stacje pkp) i stamtąd pociąg do Glasgow za 3.40 single.
jeśli chodzi o Gla Prestwick to najlepiej wziąć pociąg koszt 7.80 funa za single. czas 41min odjazd co pół h
WAŻNE!! w całej szkocji kupicie bilet w pociągu u konduktora! jeśli jedziecie z prestwick to pokażcie mu swoją kartę pokładową i dostaniecie 50% zniżki!!!
info z oficjalnej strony gla prestwick
1/2 Price Rail Travel

All passengers traveling to/from the airport will receive 50% discount from/to anywhere in Scotland on the standard fare.

Passengers joining the train at Prestwick Airport require to show their official flight confirmation and photo id to the train conductor when buying their ticket, as there is no ticketing office at Prestwick Airport.

Passengers joining the train at a station with a ticketing office, please purchase your tickets before boarding the train.

Jeśli napisałam jakieś bzdury to możecie mnie spokojnie opieprzyć.
Jeśli będziecie w glasgow to piszcie z chęcią was oprowadzę!
_________________
RELACJA Z IRLANDII http://www.fly4free.pl/forum/irlandia-na-weekend,1511,69282
RELACJA Z MAROKO http://www.fly4free.pl/forum/rallye-du-maroc-czyli-7-dni-na-drogach-i-bezdrozach-afryki,213,89280

Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.


Ostatnio edytowany przez szpulatek 24 Wrz 2015 23:27, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 24 Wrz 2015 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
szpulatek napisał(a):
hej, mieszkam na stałe w Glasgow i powiem wam, że autobus 747 jedzie z lotniska GLA INTERNATIONAL na Glasgow Buchanan station, która jest w samym centrum miasta, autobus jedzie ponad godzinę ale to FIRST czyli główny przewoźnik w mieście
Byłem ostatnio w Glasgow i autobusu 747 nie widziałem.
Nie ma o nim mowy ani na stronie lotniska...
http://www.glasgowairport.com/im-arriving/onward-travel/
...ani na stronie przewoźnika:
http://www.firstgroup.com/ukbus/glasgow/journey_planning/timetables/index.php?operator=10&page=17&redirect=no
szpulatek napisał(a):
możecie też kombinować i wziąć taxi do Paisley, które jest praktycznie 10min od lotniska, albo nawet się przejść (ok.20min na stacje pkp) i stamtąd pociąg do Glasgow za 3.40 single.
Nie trzeba kombinować. Za 3,40 gbp kupuje się bilet, który jest ważny zarówno na autobus 757 do stacji Paisley Gilmour Street, jak również na pociąg ze stacji Paisley do Glasgow Central Station. Pisałem o tym wcześniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szpulatek lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 24 Wrz 2015 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2015
Posty: 41
Loty: 32
Kilometry: 41 083
scomin napisał(a):
szpulatek napisał(a):
hej, mieszkam na stałe w Glasgow i powiem wam, że autobus 747 jedzie z lotniska GLA INTERNATIONAL na Glasgow Buchanan station, która jest w samym centrum miasta, autobus jedzie ponad godzinę ale to FIRST czyli główny przewoźnik w mieście
Byłem ostatnio w Glasgow i autobusu 747 nie widziałem.
Nie ma o nim mowy ani na stronie lotniska...
http://www.glasgowairport.com/im-arriving/onward-travel/
...ani na stronie przewoźnika:
http://www.firstgroup.com/ukbus/glasgow/journey_planning/timetables/index.php?operator=10&page=17&redirect=no
szpulatek napisał(a):
możecie też kombinować i wziąć taxi do Paisley, które jest praktycznie 10min od lotniska, albo nawet się przejść (ok.20min na stacje pkp) i stamtąd pociąg do Glasgow za 3.40 single.
Nie trzeba kombinować. Za 3,40 gbp kupuje się bilet, który jest ważny zarówno na autobus 757 do stacji Paisley Gilmour Street, jak również na pociąg ze stacji Paisley do Glasgow Central Station. Pisałem o tym wcześniej.




masz racje, zmienili busa 747 na numer 77 ale trasa jest ta sama, sorry za moje fałszywe informacje- cena jednak jest ta sama i bus jedzie ponad godzinę.
sorry nie przeczytałam dokładnie twojego wpisu o busie do Paisley.
zjebka przyjęta
_________________
RELACJA Z IRLANDII http://www.fly4free.pl/forum/irlandia-na-weekend,1511,69282
RELACJA Z MAROKO http://www.fly4free.pl/forum/rallye-du-maroc-czyli-7-dni-na-drogach-i-bezdrozach-afryki,213,89280

Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:37 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 44
Loty: 248
Kilometry: 361 659
Mówisz 4,30, a to jest dobowy na dwie strefy. Lotnisko jest, zdaje się w strefie 3? W każdym razie mi pan w autobusie sprzedał ten na wszystkie strefy za 5,75, chyba mnie nie oszukał. :)

"Only Network FirstDay tickets are valid to Glasgow Airport on service 77."

http://www.firstgroup.com/ukbus/glasgow ... /firstday/
Góra
 Profil Relacje PM off
szpulatek lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 25 Wrz 2015 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2015
Posty: 41
Loty: 32
Kilometry: 41 083
widzisz gadam bzdury! :shock:
powiem wam tak, FIRST i cały transport publiczny w Glasgow to trochę nieporozumienie i trzeba się do tego przyzwyczaić.
z biletami jest tak: wsiadasz i mówisz all day please i 90% kierowców sprzeda wam za 4.30 i będzie miało w nosie skąd dokąd jedziecie, pozostałe 10% to służbiści mający jakieś poczucie obowiązku :/
Poza tym polskich kierowców w Firscie jest multum i pewnie ich od razu wyczujecie :) można ładnie puścić oczko i się dogadać :)

Jeździłam tym autobusem rok do pracy, która jest 2 przystanki przed lotniskiem i zawsze brałam all day. Jeśli zaszły aż taaakie zmiany to przepraszam za wprowadzanie was w błąd :/

jeśli kiedyś będziecie już na prawdę w kropce to śmiało do mnie piszcie, mam auto i coś zaradzimy
_________________
RELACJA Z IRLANDII http://www.fly4free.pl/forum/irlandia-na-weekend,1511,69282
RELACJA Z MAROKO http://www.fly4free.pl/forum/rallye-du-maroc-czyli-7-dni-na-drogach-i-bezdrozach-afryki,213,89280

Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.
Góra
 Profil Relacje PM off
medeis lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Paź 2015 00:21 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
witam ! , czyli generalnie z lotniska idzie się dostać busem linii nr. 77 na Bauchan Station za 2 f tak ?

mam pytanie dla pewności jeszcze, jak najlepiej dostać się do Edynburga ? z Paisley z tego co się orientuję nie ma bezpośredniego połączenie kolejowego , nie wiem czy dobrze sprawdziłem , ale było coś po 22 na 2.10.15 z Glasgow Central ale za bilet ok 12f , czy jest jakieś alternatywne tańsze połączenie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Paź 2015 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@wierny62
Oczywiście, że jest tańsza alternatywa. Megabus z Glasgow (Buchanan Bus Station) do Edinburgh (Bus Station). Cena: od 1,5 funta. Czas jazdy: ok. 1 h 25 min. Połączenie wykonywane przez Citylink.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group