Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Lut 2016 14:39 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
lukste9 napisał(a):
Dzisiaj spróbowałem przebudować lot w Gol na wczesniejszy i bez problemu udało się za darmo.


A czy ktoś przerabiał zmianę lotu w Gol na inną trasę? Nie umiem tego ogarnąć bez portugalskiego, a nie chcę przechodzić do końca tej zamiany, żeby nie zrobić czegoś nieodwracalnego :) i nie wiem na jakich warunkach się to odbywa, a widzę, że chyba jest taka opcja. Chciałbym zmienić lot Sao Paulo - Brasilia na Sao Paulo - Salvador w tym samym terminie i nie wiem czy gra jest warta świeczki, czy kombinować inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 11 Lut 2016 14:45 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Zalezy jakie sa warunki taryfy.Wydaje mi sie , ze bedziesz musial zaplacic roznice w cenie taryfy.Ja chcialem przebukowac lot na dzien wczesniej z IGU-GRU i powiedzieli ze roznica wynosi ponad 2000 BRL wiec odpuscilem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Lut 2016 14:51 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Bilety mam kupione w taryfie promocional, chodzi o zmianę na bilet w tej samej taryfie. Różnica w cenie jednego i drugiego lotu to ok. 200 reali przy dwóch osobach, więc gdyby chodziło tylko o dopłatę, to by nam pasowało dużo bardziej, niż kupowanie osobnego biletu Brasilia - Salvador i przesiadanie się. Podejrzewam jednak, że mogą wtedy dojść dodatkowe opłaty za zmianę rezerwacji, które sprawią, że taniej byłoby kupić bilety od nowa, więc napiszę do nich i zobaczymy co odpowiedzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Lut 2016 15:07 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Tutaj jest to chyba wyjaśnione:
http://www.voegol.com.br/en-us/a-gol/tarifas/Paginas/default.aspx

Zmiana/rezygnacja kosztuje 70USD i taki koszt zostanie zapewne doliczony do różnicy w cenie biletów. Jeśli oryginalny bilet kosztował mniej niż 70USD, to raczej nie ma sensu robić zmian, tylko kupić nowy bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lut 2016 15:11 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Nie zauważyłem wcześniej chatu anglojęzycznego na ich stronie i myślałem, że będę musiał pisać do nich maila, więc zapytałem tutaj. Okazało się, że na chacie dostałem odpowiedź w ciągu kilku minut. W taryfie promocional bilet na ich stronie można zmienić, ale płacąc całość nowego, czyli odbywa się to na zasadzie anulowania starego i pełnej zapłaty za nowy kierunek.

W każdym razie dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Lut 2016 20:18 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Mam takie pytanie czy ktoś wie jak to wygląda w przypadku nie stawienia się na ostatni odcinek podróży - lot? Zmieniły mi się plany i chciałbym zrezygnować z ostatniego lotu, pozostać w miejscu gdzie się przesiadam? co z karami w brazylijskich liniach (Azul, Gol, Tam) czy faktycznie są nakładane? Czy jest opcja aby ominąć je?

http://www.voeazul.com.br/en/informatio ... ncellation
http://www.voegol.com.br/en-us/viaje-se ... fault.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Lut 2016 21:43 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Po prostu wychodzisz z terminala i nikomu nic nie mowisz.Ostatni odcinek mozna ominac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lut 2016 00:12 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
@lukste9 czyli informacja w linku z strony Azul o karach mam rozumieć jak bujdę??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Lut 2016 00:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Tak, opuscilem w Brazylii ze 2 razy ostatni lot i zadnych problemow nie bylo.W sumie wiele razy tak robilem w roznych liniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jannas uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 14 Lut 2016 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
lukste9 napisał(a):
Tak przeszlo na lotnisku GRU jak i GIG.Ogolnie to 3 razy to robilem.2 razy na GOL i raz na TAM.Odstep byl minimum 8 h , a najdluzszy 14 h.Bez problemu zmieniaja.

Ja niestety nie mam tego szczęścia. Utknalem właśnie na GRU, bo nie chcą mi przebookowac biletu za darmo na wcześniejszy lot. Chca dopłaty ponad 1200 reali. Kupiony na MMT. Tak że uważajcie, bo to nie jest reguła...

Wysłano z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Lut 2016 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Ps. Linia lotnicza GOL

Wysłano z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Paź 2016 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Witam!
Podróżujemy po Am. Płd. i zakupiliśmy lot Aviancą Salvador-Porto Alegre z przesiadką w Sao Paulo. Wybierając lot, przewoźnik zasugerował połączenie z godzinną przerwą. Bilety kupione, a dopiero teraz dotarło do mnie, czy w ogóle zdążymy na drugi lot? Musimy odebrać bagaże rejestrowane i nadać ponownie? Ile trwa cała procedura przejścia z jednego lotu na drugi?
Lecąc do Indii z przesiadką w Dubaju nasz bagaż nie musieliśmy nadawać ponownie. Tutaj jest inaczej?
Co powinniśmy zrobić jeśli wyjdzie na to, że nie zdążymy?
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Paź 2016 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Czerwona napisał(a):
Co powinniśmy zrobić jeśli wyjdzie na to, że nie zdążymy?


Zdążycie. Nie trzeba odbierać bagaży, bo to trasa krajowa. Na wszelki wypadek upewnij się nadając je w Salvadorze.
Sprawdź tylko czy odlot z tego samego lotniska w Sao Paulo, co przylot.
Jeśli wszystkie odcinki lotów masz na tym samym bilecie, to nie musisz się martwić, jeśli nie zdążysz. Z SP do Porto Alegre podejrzewam lata kilka samolotów dziennie, więc linia wsadzi Cię w następny.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona lubi ten post.
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 27 Paź 2016 16:45 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Czerwona napisał(a):
lot Aviancą Salvador-Porto Alegre z przesiadką w Sao Paulo


W Sao Paulo często dochodzi do zmiany bramek przez które wchodzi się do samolotu i to nawet w ostatniej chwili. Zachowajcie czujność i obserwujcie uważnie ekrany z odlotami :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona lubi ten post.
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 04 Gru 2016 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
jacula napisał(a):
Czerwona napisał(a):
lot Aviancą Salvador-Porto Alegre z przesiadką w Sao Paulo


W Sao Paulo często dochodzi do zmiany bramek przez które wchodzi się do samolotu i to nawet w ostatniej chwili. Zachowajcie czujność i obserwujcie uważnie ekrany z odlotami :)


Było dokładnie tak jak napisałeś. :) Bagaże przerzucili, ale musieliśmy od nowa przejść kontrolę, bo poszliśmy z tłumem za daleko. :P Ale czasu starczyło, ruch był płynny, zajęło nam to może 20 minut.
Dziękuję za info!
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off
jacula lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 07 Maj 2017 09:54 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 8
Cześć wszystkim!
Jestem nowa na tym forum, ale przejrzałam już sporo tematów, szczególnie tych dotyczących Brazylii - wybieram się do tego kraju w lipcu do szpitala w Joao Pessoa na praktyki wakacyjne. Będzie to moja pierwsza w życiu tak daleka wyprawa, nie mam zatem totalnie doświadczenia jeśli chodzi o polowanie na okazje, kupowanie tanich biletów ect.
Pytanie do Was, "starych wyjadaczy" - czy naprawdę nie znajdę teraz nic taniej do Brazylii niż lot za 4,5k (wliczając przelot wewętrzny). Testowałam już chyba wszelkie możliwe połączenia :shock: najtańszą opcję skyscanner pokazuje mi na trasie: Berlin-Amsterdam-Rio De Janeiro - Joao Pessoa - Rio De Janeiro - Paryż - Berlin. Mógłby mi ktoś doradzić, czy faktycznie połączenie z Ameryką Południową jest tak problematyczne, czy to ja jestem totalnym noobem z tej kwestii? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Maj 2017 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wywal to całe pessao ze swojego wyszukiwania, szukaj samego lotu do Rio
a ten do Pessao kup osobno


strzelę że wyjdzie to sporo taniej


btw powiesz nam jak znaleźć praktyki w szpitalu gdzieś na jakimś Jao Pessao? z ciekawości pytam, nie z faktycznego zainteresowania, jestem z innej branży i konkurencji Ci nie zrobię :)

p.s. podam Ci wygrywający hint. Tak mnie Twoja historia zaintrygowała że aż postanowilem sprawdzić gdzie rzeczone Joao Pessao jest na mapie i okazuje się że jest 120km od Recife. Szukaj więc lotu do Recife, powinnaś znaleźć go w dość rozsądnych pieniądzach, bo to spora mieścina i na pewno są loty bezpośrednie z Lizbony i paru innych miast w Europie, a z Recife do Joao pojedź sobie, nie wiem, rowerem, rikszo czy co tam lubisz. Ewentualnie autobusem :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brasilka2 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 09 Maj 2017 14:54 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 8
rw30 napisał(a):
wywal to całe pessao ze swojego wyszukiwania, szukaj samego lotu do Rio
a ten do Pessao kup osobno


strzelę że wyjdzie to sporo taniej


btw powiesz nam jak znaleźć praktyki w szpitalu gdzieś na jakimś Jao Pessao? z ciekawości pytam, nie z faktycznego zainteresowania, jestem z innej branży i konkurencji Ci nie zrobię :)

p.s. podam Ci wygrywający hint. Tak mnie Twoja historia zaintrygowała że aż postanowilem sprawdzić gdzie rzeczone Joao Pessao jest na mapie i okazuje się że jest 120km od Recife. Szukaj więc lotu do Recife, powinnaś znaleźć go w dość rozsądnych pieniądzach, bo to spora mieścina i na pewno są loty bezpośrednie z Lizbony i paru innych miast w Europie, a z Recife do Joao pojedź sobie, nie wiem, rowerem, rikszo czy co tam lubisz. Ewentualnie autobusem :)



Lot z Lizbony do Recife kosztuje ponad 5k, z Berlina zaś do Rio i wewnętrznym lotem z Rio do JOAO PESSOA (trochę szacunku dla najbardziej wysuniętego na wschód miasta obu Ameryk, największego w stanie Paraiba i trzeciego najstarszego w Brazylii ;-) ) polecę za ponad 1000zł mniej. Jednak w drugiej opcji są bardzo długie przesiadki, ale cóż, muszę to przetrwać, bo moim priorytetem jest cena a nie komfort podróży :D

Co do praktyk - jestem w stowarzyszeniu studentów medycyny, gdzie za różne akcje społeczne zbieram punkty, których odpowiednia ilość daje możliwość wyjazdu na takie miesięczne praktyki do wielu krajów świata - moi znajomi lecą do Indonezji, Tajlandii, Omanu, Peru, Hiszpanii, Finlandii :)

Tak na marginesie... jakby pod koniec lipca/na początku sierpnia ktoś był w Rio lub znał kogoś kto jest w Rio i szukał towarzysza do zwiedzania miasta, to ja jestem bardzo chętna :D Sama się trochę boję, a nie wybaczyłabym sobie odpuszczenia zwiedzania "miasta Bogów" będąc w Brazylii :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 09 Maj 2017 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
A najlepiej załóż osobny temat w "Szukam taniego lotu", podaj daty krańcowe i jak są elastyczne.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Cze 2017 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Ląduje o 6.00 na terminalu 3 na GRU ( lot Iberią z Mad ) chciałbym kupić przelot do GIG na 7.40 Latam Brazil.
Czy istnieje zagrożenie ,że się nie wyrobię z przesiadką ?
Domestic flights z tego co sprawdziłem wylatują z T2 .
Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii ?
Podróżuję z podręcznym .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group