Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Maj 2015 10:13 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
1337 napisał(a):
http://www.alitalia.com/pl_pl/Informazioni-Supporto/checkin/index.html

Tutaj, przy szybkiej odprawie nie ma lotniska w Rio...


Z tego co pisałeś wcześniej, chyba nigdy jeszcze nie miałeś drukowanej karty pokładowej na lotnisku, więc za pierwszym razem może zrób to klasycznie, czyli:

- nie odprawiaj się przez Internet,
- nie odprawiaj się przez telefon komórkowy,
- nie odprawiaj się szybko w automacie,
- nie odprawiaj się przez tele check-in,

tylko po prostu na lotnisku podejdź do stanowiska check-in przypisanego do Twojego lotu, obsługiwanego przez człowieka, i tam oddaj bagaż, odpraw się i uzyskaj karty pokładowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 21 Maj 2015 18:12 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Grzegorz40 napisał(a):
1337 napisał(a):
http://www.alitalia.com/pl_pl/Informazioni-Supporto/checkin/index.html

Tutaj, przy szybkiej odprawie nie ma lotniska w Rio...


Z tego co pisałeś wcześniej, chyba nigdy jeszcze nie miałeś drukowanej karty pokładowej na lotnisku, więc za pierwszym razem może zrób to klasycznie, czyli:

- nie odprawiaj się przez Internet,
- nie odprawiaj się przez telefon komórkowy,
- nie odprawiaj się szybko w automacie,
- nie odprawiaj się przez tele check-in,

tylko po prostu na lotnisku podejdź do stanowiska check-in przypisanego do Twojego lotu, obsługiwanego przez człowieka, i tam oddaj bagaż, odpraw się i uzyskaj karty pokładowe.


Zgadza sie, nigdy nie drukowalem biletow na lotnisku.

Jezeli odprawie sie w Internecie to co za tym idzie nie bede mogl dostac biletow/karty pokladowej na lotnisku tak jak mi poradziles?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Maj 2015 18:20 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Wydaje mi się, że chyba nadal będziesz mógł dostać kartę pokładową na lotnisku. W tanich liniach byłoby to dodatkowo płatne, a w Alitalii chyba bezpłatnie, ale to do potwierdzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Maj 2015 13:19 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Grzegorz40 napisał(a):
Wydaje mi się, że chyba nadal będziesz mógł dostać kartę pokładową na lotnisku. W tanich liniach byłoby to dodatkowo płatne, a w Alitalii chyba bezpłatnie, ale to do potwierdzenia.


Chodzi mi o to, ze troche sie boje jak "na wariata" wpadne na lotnisko bez zadnej odprawy online i poprosze 2 godziny przed wylotem o bilet/karte pokladowa. A jak mi odmowia? A jak AlItalia nie ma swojego "biura" na lotnisku Chopina? Bede w czarnej d*pie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Maj 2015 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 16
1337 napisał(a):
1. Nie kupilem jeszcze do tej pory miejsca w hotelu/hostelu. Mam zamiar zrobic to za kilka dni, a mianowicie 27 kwietnia. Fajnie, jakbym znalazl jakis hotel/hostel ze sniadaniami. Obiado-kolacje zjem na miescie. Chyba nie bede mial z tym problemu. Polecacie cos? Rozumiem, ze placi sie identycznie jak za loty czyli karta przez Internet (?). Prosze o rade.

2. Otoz bede w Rio 6 dni. Jako, ze znajac siebie najlepiej wszystko z czasem zaczyna sie nudzic wiec postanowilem, ze chcialbym pojechac do Sao Paulo. Chodzi o srodek transportu. Po glowie chodzi mi pociag. Czy ktokolwiek z Was podrozowac pociagiem po Brazylii? Jakies rady/uwagi? A moze jednak autokar?

3. Czy spokojnie dogadam sie po angielsku nawet na ulicy? Czytalem tutaj na fly4free jakas relacje z podrozy dwojga polakow, ktorzy wlasnie na ta sprawe zwrocili uwage.na

4. Pieniadze. Wiekszosc kasy bede mial na karcie (VISA) ale wiadomo, ze trzeba miec troche gotowki na miejscu. Wlasnie, ile? Jaka walute zabrac ze soba? EUR, USD? Gdzie wymienic kase? Kantor na lotnisku wchodzi w gre?



1. Ja bym ci polecil mimo wszystko opcję mieszkania przez airbnb i jesc na miescie, DOBRE hotele są drogie

2. Nie wiem co dokladnie chcesz znalezc w Sao Paolo ale moja rada: odpuść sobie, nic tam nie ma, dosłownie. Jedź w to miejsce na ... Ilha Grande. Nie wiem czego szukasz dokladnie, jak imprezy to pojedz do Buzios, natomiast jak chcesz się wyczillałtować, odpocząc, zobaczyc rewelacyjne plaze, poznac super ludzi jedz na Ilha Grande - rewelacyjne miejsce!

3. Tam prawie nikt nie mówi po angielsku - przygotuj się na pokazywanie migami :) serio

4. Nie wiem gdzie mieszkasz i czy masz taka mozliwosc, ale najlepiej po prostu weź ze sobą gotówkę - idź do kantoru i kup reale. odpada ci pozniej potrzeba latania na miejscu i szukania miejsca wymiany walut. Kartą można płacić wszędzie na luzie, nawet u sprzedawców na plazy :) tylko bądź ostrozny (nie wyplacaj gotówki w bankomatach wieczorem, po zamknieciach banku itp. itd.), przy placeniu kartą nie daj z nia odejsc itp itd. Wrocilem niedawno z tripu po Brazylii, nasi znajomi mieli nieszczescie wlasnie w postaci zeskanowanej karty - wyplacali gotowke w bankomacie banco brasil okolo godziny 20 jak do tej sekcji z bankomatami mogl wejsc kazdy.

Ogolnie, baw sie dobrze, zachowaj tylko zdrowy rozsadek, super mili ludzie z Brazylijczyków - niestety niewielki ułamek złodziei moze spowodowac, ze bedziesz mial niemile wspomnienia z wakacji. Czego Ci oczywiscie nie zycze! Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:41 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
1337 napisał(a):
1. Nie kupilem jeszcze do tej pory miejsca w hotelu/hostelu. Mam zamiar zrobic to za kilka dni, a mianowicie 27 kwietnia. Fajnie, jakbym znalazl jakis hotel/hostel ze sniadaniami.


www.booking.com/hotel/br/lapa-checa-guest-house.pl.html

Lapa Checa Guest House mogę polecić z czystym sumieniem. Rewelacja. Zresztą opinię też im wystawiłem w formie laurki, bo są tego warci. Zadowolonych gości i menu śniadaniowe możesz zobaczyć na ich profilu fejsbukowym ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Sty 2016 18:37 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Witam z racji z tego że zamierzam wybrać się do Rio (będzie to moja pierwsza podróż poza Europę), chciałbym zadać parę pytań i porad.

Jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem? Czy napady z bronią i inne tego typu rzeczy faktycznie są dość często spotykane w Rio, czy raczej w miejscach bardziej turystycznych i na południu RIO jest w miarę bezpiecznie? Gdy czyta się różne historie o Rio, to są one trochę przerażające :)

-gdzie polecacie nocleg, i gdzie najlepiej nocować,w jakiej dzielnicy? Czy jestem w stanie znależć nocleg w pokoju dwuosobwym za ok 1000-1200zł na tydzień?

-koszty życia w Rio. Nie licząc noclegów, tak mniej więcej ile bym potrzebował kasy,na dzień dla dwóch osób? Wiadomo, coś zjeść na mieście(fast food, knajpka), drinki, owoce, soki, lody ito.

-jak najlepiej dojechać z lotniska do rio i z rio do lotniska? Jaki koszt taksówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Sty 2016 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na większość pytań znajdziesz informację na forum.
Noclegi w Rio: rio-de-janeiro-ktora-dzielnica-lapa-botafogo-copacabana,718,62688
Dojazd z lotniska GIG: rio-de-janeiro-gig-jak-tanio-do-centrum,692,8001

Tyle na zachętę, search twoim przyjacielem.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Sty 2016 20:00 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
fredbb napisał(a):
Witam z racji z tego że zamierzam wybrać się do Rio (będzie to moja pierwsza podróż poza Europę), chciałbym zadać parę pytań i porad.

Jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem? Czy napady z bronią i inne tego typu rzeczy faktycznie są dość często spotykane w Rio, czy raczej w miejscach bardziej turystycznych i na południu RIO jest w miarę bezpiecznie? Gdy czyta się różne historie o Rio, to są one trochę przerażające :)

W miejscach odwiedzanych przez turystów jest bezpiecznie. Te tereny są mocno obstawione przez policję i tutaj raczej nic nie grozi. Natomiast nie radzę zapuszczać się poza a już zwłaszcza po zmroku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Sty 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@fredbb Zrób tak jak pisze @krasnal i najpierw przeszukaj forum. Jeśli wciąż będziesz miał pytania - chętnie odpowiem.
Co do bezpieczeństwa: nie obnoś się z drogimi ciuchami,zegarkiem, aparatem i wszystko powinno być dobrze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group