Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Cze 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
Szukam ostatnio powodu do wydawania mil M&M i chyba znalazłem :)
mbank wprowadzi drakońskie opłaty za kk, wszyscy zostaniemy zmuszeni do zaprzestania kopania bitcoin'ów, większości bez wysokiego statusu mile przepadną po kwartale i świat już nigdy nie będzie taki sam... :shock:
ale mam na to rozwiązanie - trzeba spalić te mile i nie będzie problemu, tak to sobie wytłumaczyłem i dlatego przechodzę do meritum :D
Od dawna już przymierzam się do jakiejś większej oblatówki za mile, pomysłów już miałem milion a na wyszukiwarke lotów za mile już nie mogę patrzeć. Latałem kursorem myszki po mapach google, był pomysł na pierwsze w życiu RTW i wiele wiele innych ale oto mnie oświeciło, że Australia to jest dobry pomysł,
dlaczego? po prostu tam nie byłem i to jest najlepszy powód. Po drugie stwierdziłem, że stamtąd już blisko na wyspy Pacyfiku a bez mil trochę drogo tam latać. Po trzecie chciałem jeszcze poczuć lot w C i Australia to dość dobry kierunek na takie loty (loty C np. w SQ).
Mam w głowie zobaczyć Melbourne, Sydney, Uluru a potem wypad np na Wyspy Cooka. Trasa cały czas jest dopracowywana ale wstępnie wygląda tak:
Image
KRK-FRA-BKK-MEL loty za mile w TG (A380+A350)
MEL-AYQ-SYD do kupienia w rozsądnych pieniążkach
SYD-RAR-AIT-RAR-AKL jak trafię los na loterii to za mile a jak nie to $
AKL-SIN-FRA-KRK za mile w C w SQ
Nadal jeszcze w mojej głowie kołatają inne pomysły jak np rezygnacja z wysp na korzyść np. HKG i stamtąd powrót do domku w F w LH.
Generalnie lubię pochodzić po dużych miastach ale jednocześnie kręcą mnie wyjątkowe miejsca jak Uluru czy wyspy dlatego szukam takich kombinacji.
A po co to wszystko piszę - bo moja druga połówka jeszcze nie wie, że zgodziła się na taki mój wybryk. Nie wystarczy mi mil, żeby w takiej kombinacji kupić bilety x2 więc w drodze demokratycznego wyboru padło na mnie :lol:
Żeby jednak moja druga połowa czuła się spokojna pomyślałem, że może na forum jest jeszcze ktoś z podobnymi rozterkami.
Jeżeli tak to zapraszam do kontaktu - cały plan jest jeszcze do dogadania.
Tak jeszcze dla wstępnego spasowania dodam, że podróż ma być luźna, miła i przyjemna, nie w stylu backpakerskim bo moje zmęczone życiem nieco ponad 30-letnie kości lubią trochę wygody.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Hej,
mam dokładnie taki sam problem. Też nazbierało się już trochę mil do spalenia i też od dłuższego już czasu rozważam na co je wymienić.
Interesują mnie te same kierunki jednak termin dopiero w 2020.
Hong Kong jest na mojej liście, ewentualnie jeszcze Selu z którego można tanio za mile polecieć na Palau a później wyspy Pacyfiku.
Nadal rozważam opcję RTW żeby wrócić przez Hawaje i SFO do Europy jeśli z USA trafił by się najMILszy poniedziałek.

W podróży szukam kompromisu między intesywnym zwiedzaniem i zasłużonym odpoczynkiem.
Ostatni model intesywnie po Nowej Zelandii i odpoczynek na Fiji bardzo się sprawdził. Szukam czegoś podobneo i kompana do podróży.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 09:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
Cytuj:
Interesują mnie te same destynacje jednak termin dopiero w 2020.

czyli styczeń/luty 2020 już wchodzi w grę? 8-)
Cytuj:
Hong Kong jest na mojej liście, ewentualnie jeszcze Selu z którego można tanio za mile polecieć na Palau a później wyspy Pacyfiku.

ja raczej traktuje Hong Kong i powrót w F do domu jako nagroda pocieszenia za brak wysp Pacyfiku, nie chcę rezygnować z Australii a wszystkiego razem się chyba nie oblata, do dogadania ;)
Cytuj:
Nadal rozważam opcję RTW żeby wrócić przez Hawaje i SFO do Europy jeśli z USA trafił by się najMILszy poniedziałek.

wiele razy składałem różne RTW ale mam jeden problem - brak wizy do naszych przyjaciół zza wielkiej wody, niby to tylko formalność i otwiera wiele opcji podróżowania ale jakoś tak niechętnie aplikuje...
Cytuj:
W podróży szukam kompromisu między intesywnym zwiedzaniem i zasłużonym odpoczynkiem.
Ostatni model intesywnie po Nowej Zelandii i odpoczynek na Fiji bardzo się sprawdził. Szukam czegoś podobneo i kompana do podróży.

tutaj mamy zgodność DNA :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2019 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
pojawiła się możliwa opcja zmiany trasy polegająca na rezygnacji z wysp Pacyfiku i ograniczenia do Hong Kongu i Australii.
trasa mniej więcej mogłaby wyglądać tak:
Image
założenie jest takie, że do Hong Kongu można pokusić się o lot w F w LH (fajna długa trasa na B747-8, przesiadka we FRA i wiadomo możliwość skorzystania z FCT)
Loty pomiędzy HKG a Australią i wewnątrz Australii raczej LCC, nie widziałem nic sensownego za mile
Powrót z CHC jak na mapie lub ewentualnie z BNE - do uzgodnienia, zastanawiam się na powrotem w C w SQ i dlatego szukam najlepszej (najdłuższej ;) ) trasy i w dodatku na A350 + A380 a takie kombinacje widziałem tylko na powrocie z CHC. Jakby co to zawsze można tak po prostu wrócić z SYD w Y - do dogadania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Lis 2019 13:06 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 19
Witam,
Właśnie zobaczyłam ten wątek, super pomysł z Australią i wyspami Pacyfiku!!!
Czy jest już coś konkretnie ustalone i czy można się ewentualnie "doczepić" do wyjazdu?
Ja jestem bezkonfliktową i bezproblemową osobą po 30'tce.
Jeżeli jest taka możliwość to podaję maila i czekam na wiadomość.
Pozdrawiam Agnieszka
mojeczek@yahoo.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lis 2019 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
tego AIT to raczej za mile nie zrobisz bo tam nie operuje NZ , tylko do RAR jest opcja ;) ale pomysł ogólnie zacny sam też o czymś podobnym myślałem tylko nie RAR bo już byłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group