Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:09 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Witam,

Krótka fotorelacja z tego pięknego Państwa :) zdecydowanie polecam wziąć auto na 3 dni i jeździć jeździć i jeeeeździć :)

W razie pytań zapraszam :)

EDIT:

Mam chwilę to co nieco napiszę.

Ruszyliśmy z Katowic do Malme by Wizzair 15go listopada. Około 3-4 godzin czekania i z Malme do Tuzli. Podczas tego lotu przed nami przeleciał jakiś samolot ... myśliwiec ? bardzo szybko i leciały z niego jakieś czarne chmury. Spoko. 30 sekund później drugi pod nami. Jest zabawa. Dobrze że były procenty bo ciężko by to było ogarnąć :D

Wylądowaliśmy w Tuzli wieczorem 15go i wzieliśmy taxi do centrum. Po 5 euro za osobę. Nic nie dało się więcej ugrać. Spotkaliśmy 3 rodaków (ja byłem z kolegą) więc zabrali nas w dwie taksy z czego jedna dwie osoby, które dały po 5 Euro, a druga taxa 3 osoby ... które też dały po 5 euro ... what ? :D Wieczorem pare piwek w Tuzli, posiadówa na placu na którym było sporo pijącej młodzieży i osób w średnim wieku :) i spać ! Rano wycieczka taxą do wypożyczalni aut i obrany kierunek Sarajewo. Dojechaliśmy do Sarajewa w około 2-3 godziny (nie pamiętam) i zostawiliśmy auto w fajnym hotelu/hostelu Youth Hostel Ferijalac. Za pokój daliśmy 22 euro za dwie osoby. Piwko, meczyk Bośnia - Izrael i spać. Rano pobdka, szybkie śniadanie z rzeczy kupionych w markecie obok i znowu w trasę ! Tym razem najpierw kierunek Mostar, w którym nie było zbyt wielu turystów więc można było spokojnie pochodzić i pofocić (swoją drogą fajne, stare miasto i ładne widoki naokoło) i po 1,5 h chodzenia udać się dalej w kierunku wodospadów ! Dojazd sprawił nam lekkie trudności (nie ufać mapom google! :D) ale w końcu się udało ujrzeć Wodospady Kravica ! I znowu szczęście ... zero ludzi ! autem podjechaliśmy najbliżej jak się dało, potem 20 sekund spaceru i ... piękny widok ! Oczywiście czas na zdjęcia, popatrzenie, pogadanie o tym jak to świetnie wygląda i powrót. Przy okazji, jakby ktoś pytał. Bar na wodospadach zamknięty, nie było dosłownie nikogo :D

Po Kravicy ostatnim punktem była na chwilę Makarska. Nie ma co się rozpisywać bo to inne państwo i na 2 godziny pojechaliśmy tam późnym, ciemnym już wieczorem, ale napiszę tylko że trzeba uważać na przejścia graniczne. Niestety otwieranie ich samodzielnie i przekraczanie słono kosztuje :P Sam zjazd z Bośni do Makarskiej ... niesamowity ! zapierające dech w piersiach widoki zachodu słońca, skały, strome zjazdy (jak cała jazda po BiH :D) i jeszcze raz niesamowite widoki morza :)

Powrót z Makarskiej do Tuzli zupełnie inną drogą. Wybraliśmy jazdę północnymi rejonami BiH żeby nie jeździć tą samą trasą. Fajnie i ... mega pusto !! Trzy razy zatrzymywała nas policja (jedyni na drodze :D) raz jechałem na pewno zdecydowanie za szybko ale pan policjant spojrzał tylko w dokumenty auta, prawo jazdy, dowód i powiedział ze możemy jechać dalej :D

Do Tuzli dojechaliśmy około 1 w nocy z 17na 18 listopada. Lotnisko na noc niwstety zamknięte i mimo że byliśmy autem, które można oddać na lotnisku to trzeba było czekać do 7 rano :/

Zgodnie z moim pomysłem pojechaliśmy do miasteczka które było 500 metrów od lotniska, zaparkowaliśmy auto w pobliżu innych obok piekarni i ... poszliśmy przespać się chociaż te 4 godziny przed porannym lotem. I tu znowu zaskoczenie .... rano budzi nas hałas, podnoszę się ... a tu jakiś bośniacki starszy typ ... wykręca nam kołpaki z auta :O Jak się okazało zastawiliśmy wyjazd z garażu (wyglądało to na opuszczoną szopę) żonie delikwenta, a on zamiast zapukać do drzwi żeby nas obudzić chciał nam rozebrać auto :D

Kołpaki wkręciliśmy, odjechaliśmy i obyło się bez innych zbędnych interwencji.

Powrót ze śródlądowaniem w Dortmundzie. Polecam niedaleki MCD jak ktoś musi albo tuż obok niego ...bardzo ! tani LIDL :) KAnapki z sałatą, szynką, serem i piwem za 0,5 Euro smakowały wyśmienicie :D

Załączniki:
IMG_1823.jpg
IMG_1823.jpg [ 189.61 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
IMG_1794.jpg
IMG_1794.jpg [ 176.33 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
IMG_1791.jpg
IMG_1791.jpg [ 246.47 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
IMG_1787.jpg
IMG_1787.jpg [ 223.14 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
IMG_1776.jpg
IMG_1776.jpg [ 223.88 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
IMG_1709.jpg
IMG_1709.jpg [ 146.25 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
IMG_1701.jpg
IMG_1701.jpg [ 170.43 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
IMG_1692.jpg
IMG_1692.jpg [ 160.48 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/


Ostatnio edytowany przez Valo 26 Lis 2014 03:25, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:25 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
zdjeć nie widać :(?
czekam relacji - tak pisemnej jak i fotograficznej z niecierpliwością
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2014 16:26 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Poprawione ! Dzięki za spostrzeżenie :)
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2014 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Ha! Pozdrawiam rodaków spotkanych na trasie, z którymi leciałem dokładnie tymi samymi lotami...
W wolnej chwili napisz co nieco o trasie i przygodach, bo niewątpliwie masz o czym opowiadać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Valo lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Lis 2014 20:33 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 79
Możesz coś więcej napisać o wyjeździe? Jak długo i jakie koszta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2014 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
w Mostarze pustki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lis 2014 03:25 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Dobra. Coś tam dodałem do 1-wszego postu :P Mistrzem pisania nie jestem więc wybaczcie ;)

-- 26 Lis 2014 03:53 --

bohdan napisał(a):
Możesz coś więcej napisać o wyjeździe? Jak długo i jakie koszta?


To jeszcze to bo nie było w opisie. Przeloty Kato-Melme-Tuzla-Dormund-Kato - 200 pln / osoba
Lotnisko - Tuzla - 5 Euro / os
Kwatera w Tuzli ze śniadaniem 40 pln / os
katera w Sarajewo bez śniadania - 40-50 pln /os
auto + benzyna (600 km przejechane i zostawione na lotnisku) - 202 pln / os

Jedzenie i picie nie wiem nie liczyłem, kupowałem jak chciałem bo ceny jak w PL :)
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lis 2014 16:19 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Valo o co chodzi z tym przekraczaniem granicy i płaceniem za to?
coś nawywijaliście czy jak :)?
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lis 2014 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Nie wiedziałem nawet, że Bośnia jest tak malownicza :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lis 2014 21:18 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Grzes830324 napisał(a):
Valo o co chodzi z tym przekraczaniem granicy i płaceniem za to?
coś nawywijaliście czy jak :)?


Być może przejechał przez jakieś niewielkie przejście graniczne pomiędzy BiH a HR już po godzinach jego otwarcia? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lis 2014 01:31 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Przejście było tylko dla lokalnych mieszkańców, no ale szlaban dało się podnieść mimo to :P ehhhhhh ... policja za krzaczorami czekała :D

No risk no fun !

-- 29 Lis 2014 01:33 --

Juve napisał(a):
Nie wiedziałem nawet, że Bośnia jest tak malownicza :)



Jak dobrze wykadrujesz to jest :P
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lis 2014 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Valo napisał(a):
Przejście było tylko dla lokalnych mieszkańców, no ale szlaban dało się podnieść mimo to :P ehhhhhh ... policja za krzaczorami czekała :D

A ile taka przyjemność kosztowała?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Gru 2014 23:31 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Bośnia jest piękna i warta odwiedzenia na dłużej. Kiedy my byliśmy w Mostarze było tam morze ludzi, mimo deszczu.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Gru 2014 02:49 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
krasnal napisał(a):
A ile taka przyjemność kosztowała?


200 ojro z łba :O
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off
Juve lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 15 Lut 2015 18:35 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Listopad i krótki rękaw.. czyli rozumiem marzec/kwiecień będzie podobnie albo nawet cieplej prawda?
Nie wiecie czy może pod tym wodospadem można się kąpac??? :roll:
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lut 2015 18:51 

Rejestracja: 15 Sie 2014
Posty: 15
byłem w listopadzie i się kąpałem, także polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
alecrim uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Lut 2015 19:20 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 8
Loty: 29
Kilometry: 52 462
fajna relacja. Tez bylem w Mostarze, wodospadach Kravica i Makarskiej bedac tydzien w sierpniu 2014 na wakacjach w Baskiej Vodzie. BiH przepiekna. Do Kravicy faktycznie ciezko jest trafic. Pytalismy sie dwa razy bo ani GPS nie mogl trafic ani zadnych znakow nie ma. Wodospady nie gorsze niz KRKA gdzie wstep ponad 50zl/os a w Kravicy tylko parking ok 1ojro wiec bajka.

P.S. W Mostarze w listopadzie tez skacze koles z tego mostu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group