Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Cze 2016 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A nie jest tak że rezerwacje "zewnętrzne", zrobione poza bookingiem nie liczą się? Coś mi się kojarzy że kiedyś skusiłem się raz czy dwa na zrobienie rezerwacji na 'booking.com' przez A3, bo wtedy wpadają dodatkowe mile. I te noclegi nie zaliczyły się to tych "bookingowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#42 PostWysłany: 15 Cze 2016 10:30 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Przyznam szczerze, że nie rozumiem zbytnio walki o Geniusa.
Moje zdanie o bookingu nie jest najlepsze. Jest to serwis, którego największą zaletą jest możliwość zarezerwowania hoteli z bezpłatną anulacją aż do dnia (kilku dni) przed przybyciem i płatnością na miejscu. Ich ceny nie urywają niczego. Nie ma dodatkowych profitów poza niby 10% za Geniusa oraz wcześniejszym checkinem oraz późnym checkoutem(w stylu darmowy nocleg za 5 czy 10 odbytych jak w hotels.com czy makemytrip). Na Malediwach był też darmowy drink na powitanie, nie wiem czy to reguła.
Z Bookingu korzystam często, rezerwując z wyprzedzeniem. Tyle że z pierwotnie zarezerwowanych noclegów ostaje się max. 20%. Wystarczy śledzić wątek z kodami hotelowymi żeby znaleźć lepsze ceny niż oferuje booking. Szczególnie jeśli ktoś jest skłonny zapłacić wcześniej (przy chęci zapłacenia na miejscu, choćby po to żeby uniknąć przewalutowań, pojawia się kolejny plus dla bookingu).
Oczywiście Geniusa posiadam, ale nie wydał bym nawet 10 zł na jego uzyskanie gdybym go nie miał. Po kilku miesięcznym aktywnym korzystaniu z makemytrip (obecnie ich promocje zrobiły się po prostu słabe) przerzuciłem się na hotels.com oraz pośredników z grupy expedii (ze względu na kody).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Cze 2016 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja miałam teraz 3 apartamenty (w różnych miejscach) zarezerwowane przez booking i w opisie przy każdym, że z Geniusem przysługuje mi darmowe WIFI i było, tylko teraz pytanie czy to zasługa bookingu, czy taki jest po prostu standard tych miejsc noclegowych, obstawiam to drugie, to tyle jeśli chodzi o Genius ;)

A co do samego bookingu - dla mnie jest to najbardziej czytelna i najładniejsza graficznie strona polskojęzyczna z miejscami noclegowymi Zawsze od niej zaczynam, bo traktuję ją jako przeglądarkę w zorientowaniu się "co słychać" w danym miejscu. Teraz na wyjeździe spałam w 5 miejscach, wszystkie znalezione na bookingu, z czego 3 zarezerwowane u nich - ja działam na ostatnią chwilę i tu cenowo im bliżej wyjazdu robi się ciekawie, a i potrafią się przywrócić miejsca, które już dawno są wyprzedane na innych stronach, włącznie z bezpośrednią stroną danego miejsca noclegowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 15 Cze 2016 12:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Miałem podobnie ostatnio, hotel brany w ostatniej chwili, cena b. przyzwoita, co ciekawe wyszukiwałem przez hotelscombined i pokazywało mi 800 zł zaś po przejsciu na boooking skakało do 920. Coś mnie tknęło i wpisałem dane logowania do Booking i cena spadła jednak na 800 zł :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 15 Cze 2016 13:44 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Kody na innych portalach są ale mnie nigdy nie udało się ich użyć bo są na wybrane hotele, nie wnikałam na jakie. Czasami mi się zdarzyło, a sprawdzam zawsze wszystkie portale, że na bookingu cena jest wyższa z anulacją ale kilka euro co najwyżej a jak dodam zwrot z wizza to wychodzę na to samo :)
Też uważam booking za najbardziej przejrzysty i czytelny portal. Geniusa mam ale nie żeby specjalnie się za nim zabijać ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Cze 2016 13:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ja nie lubię bookingu z powodu tego ich otwartego przesyłania numerów karty, niemniej często jest najkorzystniejszą opcją. Często jest tak, że w mieście X booking ma 100 obiektów, a inne strony 2-5, często też jest niedroższy od konkurencji, do tego bardziej czytelny... No i najlepiej pomaga zorientować się w lokalnym rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Cze 2016 13:57 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 10
Booking ma według mnie o wiele bogatszą ofertę niż Hotels, korzystam z obu. Ceny są porównywalne jeśli bierzemy pod uwagę zniżki. Nie raz, nie dwa wybrałem booking bo w tym samym hotelu miał płatność na miejscu i mogłem odebrać normalną krajową fvat, a na Hotels musiałbym obejść się tym ich rachunkiem z Texasu więc podziękowałem ;-) Genius czasem faktycznie daje te -10% ale w wielu obiektach mamy taką samą cenę jak standardowy użytkownik. Na siłę to może nie ale jeśli robisz jakieś wypady to w roku warto puścić te pięć noclegów przez booking aby podtrzymać status, tak mi się wydaje. W temacie bezpieczeństwa danych z karty Hotels.com jest moim zdaniem tak samo ryzykowny jak Booking.com, poza tym podoba mi się rozważna polityka tego portalu bo nawet mniej rezerwujący użytkownicy mają często tak samo korzystne warunki jak Geniusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Cze 2016 14:46 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
dmirstek napisał(a):
Ja nie lubię bookingu z powodu tego ich otwartego przesyłania numerów karty, niemniej często jest najkorzystniejszą opcją. Często jest tak, że w mieście X booking ma 100 obiektów, a inne strony 2-5, często też jest niedroższy od konkurencji, do tego bardziej czytelny... No i najlepiej pomaga zorientować się w lokalnym rynku.

Ja przy rezerwacji podaje numer entropay, na którym nie ma środków. Dopóki hotel nie będzie próbował pobrać środków rezerwacja się trzyma.
Poza tym zdarzyły mi się próby obciążenia karty wcześniej mimo wybrania opcji płatność w hotelu.
Można oczywiście podać numer dowolne nieważnej karty. Przy rezerwacji nie jest to weryfikowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 15 Cze 2016 14:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@tasma też podaję pustą kartę, ale niestety prowadzi to do sytuacji jak miałem niedawno, że hotel postanowił sobie ją pre-autoryzować na tydzień przed przyjazdem, zmieniłem więc kartę na taką ze środkami i dalej uznał, że nie może jej autoryzować - a ceny hoteli w okolicy były już ok.3x wyższe, niż wcześniej. Korzystając z pośredników, którzy pobierają pieniądze od razu na swoje konto taka sytuacja nie mogłaby się zdarzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 15 Cze 2016 14:58 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@dmirstek
No tak. Ale wtedy robisz to świadomie.Gdyby chodziło o hotel w Brazylii, czy innym kraju gdzie kradnie się dane kart, pewnie byś tego nie zrobił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 15 Cze 2016 15:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Jasne. Ale uważam, że taki gigant powinien mieć dużo lepiej rozwiązaną kwestię bezpieczeństwa płatności, niż ma obecnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Cze 2016 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
dmirstek napisał(a):
Ja nie lubię bookingu z powodu tego ich otwartego przesyłania numerów karty

O ile mnie pamięć nie myli, to booking już zaprzestał takich procedur. Przynajmniej ktoś pisał na forum, że obecnie hotel dostaje tylko link do płatności/autoryzacji.
O tutaj: viewtopic.php?p=599538#p599538. Wołam @joael
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
futrzak uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 15 Cze 2016 17:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ale nadal dane te widzi człowiek - najsłabsze ogniwo łańcucha.
Tak jak nie pozwalamy kelnerowi w knajpie zabrać naszej karty z naszego wzroku tak powinniśmy też chronić dane naszej karty również w hotelach/innych noclegowniach.
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 15 Cze 2016 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
BrunoJ napisał(a):
A nie jest tak że rezerwacje "zewnętrzne", zrobione poza bookingiem nie liczą się? Coś mi się kojarzy że kiedyś skusiłem się raz czy dwa na zrobienie rezerwacji na 'booking.com' przez A3, bo wtedy wpadają dodatkowe mile. I te noclegi nie zaliczyły się to tych "bookingowych.

Ja zrobiłem przez Wizzair.com i zaliczyło automatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 15 Cze 2016 23:49 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 10
dmirstek napisał(a):
Ale nadal dane te widzi człowiek - najsłabsze ogniwo łańcucha.

Ale w hotels.com jest identycznie, znam problem z autopsji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 18 Cze 2016 13:32 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
a jest jakikolwiek pośrednik który tak nie robi?
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Lut 2017 20:02 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Dzisiaj rezerwowałem. Status Genius miałem bez rezerwacji ponad dwa lata - więc chyba dożywocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 21 Mar 2017 21:59 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja natomiast musiałem swój status wywalczyć. Choć jest to mój główny pośrednik i kryteria statusu Genius spełniłem już dawno temu i z zadatkiem (ok. 30 rezerwacji w ciągu ostatnich 3 lat), aż do nie dawna nie miałem tego statusu. Na pytanie dlaczego, pani z BOK poinformowała mnie, iż ona widzi na moim koncie zaledwie 4 rezerwacje dokonane w ciągu ostatniego roku - ja naliczyłem ich 12, oczywiście odbytych. Na poparcie swoich słów podesłałem im zrzut ekranu ze swojej tablicy z 7-ma czy 8-ma rezerwacjami. Pomogło - po przekazaniu mojej sprawy do weryfikacji, przyznano mi status Genius.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Mar 2017 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
U mnie Genius trzyma się od iluś lat, gdy go zdobyłem. Wtedy faktycznie robiłem kilkanaście rezerwacji rocznie, teraz max kilka. Przynajmniej tych odbytych, bo robię czasem rezerwację, z których się potem rozmyślam. Specjalnie nie wnikam jak to działa, dają to biorę. Ładnych parę EUR (czy innych dutków) przez nich przepuściłem, może też biorą to jakoś pod uwagę, nawet jeśli wprost nie piszą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Mar 2017 18:42 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1026
platynowy
Nie wiem czy u innych ale u mnie od dziś trwa Genius Week.
Dodam, że nigdy nie robiłem jeszcze rezerwacji na Booking.

Załączniki:
Schowek02.jpg
Schowek02.jpg [ 22.92 KiB | Obejrzany 10406 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group