Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Maj 2013 22:31 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
Witam.
2 dni temu oddałem wypożyczony na tydzień samochód (wypożyczalnia Sixt w Reykjaviku).
Samochód miał lekki odprysk od żwiru na przedniej szybie, jednak przy oddawaniu kluczyków nikt tego nie zauważył.
Dodatkowo, ku mojej uciesze, dzisiaj z karty kredytowej zniknęła blokada w wysokości 500 EUR.

I tutaj rodzi się pytanie: czy mogę już spać spokojnie, czy jest szansa, że Sixt zauważy uszkodzenie i jeszcze się do mnie odezwie albo automatycznie ściągnie $$ z mojej karty? :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 11 Maj 2013 22:33 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Masz pokwitowanie odbioru auta bez zastrzeżeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Maj 2013 22:34 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
Nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Maj 2013 22:39 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
No to wszystko sie moze jeszcze zdazyc - o ile nie miales pelnego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Maj 2013 22:41 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
a jeśli zastrzegę kartę kredytową?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Maj 2013 22:46 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nic to nie da. Zobowiazanie do obciazenia bedzie nadal wazne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Maj 2013 23:04 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 46
nie ma opcji na obciążenie zastrzeżonej karty, to po pierwsze, po drugie ja bym olał sprawę , nie raz oddawałem rozwalone auto i też miałem stracha, ale nigdy nie było problemów, tym bardziej że blokada na koncie jest właśnie na zabezpieczenie roszczeń, a ty blokady już nie masz. Pamiętaj że w razie problemów masz jeszcze możliwość obciążenia zwrotnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Maj 2013 23:09 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Miałem następującą przygodę. Ktos na parkingu w wypożyczonym aucie uszkodził tylnią lampe, zrobił dziure prawdopodobnie kluczykiem. Po przyjeździe do Hertza, ładnie przystawiłem bagaż aby nie koniecznie było to zauważone. Pani ładnie obeszła samochód i wydrukowała potwierdzenie oddania samochodu bez zastrzeżeń. Blokada 200 USD zeszła po 10 dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Maj 2013 23:14 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
nie ma opcji na obciążenie zastrzeżonej karty,

Jest mozliwosc obciazenia rachunku takiej karty, jesli zobowiazanie nastapilo przed zastrzezeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Cze 2017 14:37 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 5
Witam, mam pytanko odnośnie wypożyczanego samochodu. Chodzi o to że przy zwrocie pracownik odkrył jakieś mało widoczne zagniecenie przy obrzerzu drzwi. Twierdzi że nie ma tego w opisie auta i musi to zgłosić. Powiedział że mam napisać oświadczenie jeśli się nie poczuwam że ja to zrobiłem on to prześlę do centrali i oni zadecydują czy obciążyć mnie kwotą 350€. Tak też uczyniłem. Miałem zablokowany depozyt na karcie 800€ i na drugi dzień po oddaniu auta ten depozyt został oddany. Teraz pytanie. Czy będą oni mogli mnie obciążyć ta kwotą po oddaniu depozytu czy powinni oni byli ją zatrzymać właśnie z tego depozytu i sami już nie będą mogli sobie pobrać tej kwoty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Cze 2017 14:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Będą mogli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Cze 2017 15:39 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 5
Hmm, myślałem że po to blokują depozyt na karcie by później z niego pokryć ewentualne szkody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Cze 2017 16:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Jedno nie koliduje z drugim
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Cze 2017 16:37 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Jak pisze @boots beda mogli, po to biora kompletne dane i podpis na umowie/+ ew. dodatkowym oswiadczeniu by wlasnie moc. Badalem to kiedys mocno i szanuje zdanie czesci szczesciarzy lub 'teoretykow' mocnych w prawie bardziej niz w zyciu i podrozach - ze to absolutnie niemozliwe, ale na wlasnym przykladzie i drugim dalszego znajomego - potwierdze Ci ze absolutnie... mozliwe. Blokada zdjeta, po czasie pobrane z gorka za (nie moją!) bzdure - do wysokosci udzialu wlasnego. Na Islandii tak mnie zalatwili na cacy skutecznie,a w Portugalii probowali - lecz moj bank okazal sie sprytniejszy i madrzejszy (PT to szczesliwie Unia). Zalezy w jakim kraju i firmie (UE / poza / wyspa / lokalne zwyczaje / korporacyjne procedury) Niemniej z Twojego opisu sytuacji wynika, ze raczej kulturalnie sie to odbylo, wiec szkoda strachu na wyrost. Napisz zreszta ktora to firma i gdzie, a potem daj prosze znac jak sie skonczylo.
Jak nie wezma nic to bedzie dla nich duzy plus (wrecz zasluzona rekomendacja;) - jak wezma bedzie ostrzezenie dla innych. Tobie zas powodzenia, sa miejsca gdzie z kropki na szybie lub plamki na zderzaku zrobia afere na 1500 EUR,a sa miejsca gdzie pokazna wgniotka wiecej lub mniej nie robi ludziom roznicy. Trudno wiec wrozyc, a z drugiej strony nierzadko pracownik odpowiada przed wlascicielami czy przyjal auto w niepogorszonym stanie, wiec nic dziwnego ze tez woli byc zabezpieczony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Cze 2017 16:56 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 5
Ja wynajmowałem poprzez Auto Europe i wypożyczone miało być we Włoszech z Enterprise. Natomiast po przylocie okazało się że wszystkim zarządza Locauto które ma bardzo złą opinię. No nic będę czekał na dalszy rozwój wypadku. Może się uda i obędzie się bez kosztów. Nie mniej jednak następnym razem obejrzę auto 10 razy zanim je odbiorę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Cze 2017 19:17 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Wystarczy raz lub dwa, ale do tego fotki, fotki, towarzysze :)
Nierozmazane i w wysokiej rozdzielczosci... Takze wzdluz auta oraz na zderzakach z poziomu wzroku kota;)
Wtedy po 5u dniach nie trzeba zadreczac sie myslami czy to mnie pekla ramka rejestracji czy byla klejona, ani czy to pekniecie na kolpaku bylo czy wlasnie je uslyszalem. I tak wszystko zalezy od miejsca najmu i czlowieka, jednak sam zawsze staram sie by sytuacja byla uczciwa i transparentna Z OBU STRON tak jakbym to ja wypozyczal komus auto, a nie byl najemcą. Wowczas konfliktu nie ma prawie nigdy, a gdy juz nastapi ewentualny brak zgody to od razu widac ze jedna strona łże, i juz... (ze nie wspomne sily fotek w kuriozalnym sporze z ciepłolubnym GoldCarem;). Choc i ja nie wiedziałem tego "zawsze"... Jak to mowia 'madry Polak po szkodzie'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Cze 2017 16:39 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Czemu nie weźmiecie sobie rocznego ubezpieczenia na świat do jakieś tam kwoty za 90 funtow worldwide/60 funtów świat bez usa/38 funtów europa? Gdzieś na forum ktoś podawał już tą strone, icarhireinsurance (jak reklama to prosze moda o wycięcie nazwy ;d)

Śpicie spokojnie, nic wam nie robi obciążenie za "porysowane" drzwi za 300 euro i tak dalej... Szczególnie, że pare osób napisało, że coś się wydarzyło w czasie ich podróży, a nie wypożyczalnia chciała ich naciągnąć. W sumie, to ja bym się czuł trochę jak oszust uszkadzając auto/ktoś mi uszkodził na parkingu i oddając udaje, że nic się nie stało i dodatkowo zakrywam, żeby nikt nie zauważył, ale to już wasze sumienia :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Cze 2017 17:24 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Może nie wchodźmy w cudze sumienia decydując kto ma się "czuć jak oszust" a kto nie - dla mnie też nie pozostawia wątpliwości, że jeśli ktoś chwali się publicznie, że auto pod jego opieką konkretnie ucierpiało (nie rozstrzygam z czyjej winy) a ukrył to (i to jak niektórzy bezceremonialnie oświadczają - celowo) to coś tu jest nie tak - tyle, że nie z wypożyczalnią lecz z wypożyczającym ;) Dlatego napisałem wyraźnie, że gdy wypożyczam auto od początku do końca traktuję sprawę tak jakbym to ja komuś pożyczał, a nie brał żeby nabroić ile się da i spróbować szczęścia. I myślę, że Ci którzy martwią się na forum zawczasu, by nie zaliczyć wpadki myślą podobnie - natomiast głosów pojedynczych kombinatorów nie biorę za "rady" w tym temacie ;)
Ale idąc tym tokiem myślenia - ubezpieczenia dodatkowe o którym piszesz (są o nich też osobne wątki i sporo w sieci) - nie rozwiązują sprawy, gdy trafisz na bardzo nieuczciwą wypożyczalnię zaniedbując wcześniej wywiad - np. w nietypowych destynacjach. Ja sam mam takie ubezpieczenie dodatkowe, ale ono też ma swoje WARUNKI (choćby terminy, formalne wymagania co do dokumentów, choć rzeczywiście bardziej elastyczne niż w wypożyczalniach) . Jakbyś zobaczył co po miesiącu,przesyłała mi jako "dokumenty" wypożyczalnia która naciągnęła mnie (skutecznie! mimo "prawa", prób cashbacków, siłą presji i zniechęcenia) na parę tysięcy - to byś się uśmiał do łez - najpierw odruchowo z wesołości, później z trwogi, że takie rzeczy przechodzą. Ano przechodzą jak trafisz na ukartowaną metodę i lokalizację poza EU parę tysięcy km od domu. Ja oddałem to auto bez skazy, niczego żadnej wypożyczalni nigdy nie ukrywałem (a pożyczam dużo), a przy sprycie wypożyczalni - beknąłem słono. Tak więc ubezpieczenie które polecasz - ja polecam tylko połowicznie, bo przy dużym s*[wińst]*wie nie działa (wg starej zasady, ze jak ktoś już zdecyduje się Ciebie okraść to będzie próbował ile się da - mimo zabezpieczeń). Raczej doradzałbym metodę "nikt o Ciebie nie zadba tak dobrze jak Ty sam" - korzystanie z rad i wywiadu na forum. A o oszustwach piszmy raczej z imienia (nicka) wprost do oszustów - jeśli takich naprawdę tu mamy (nie sądzę), nie do przedmówców, którzy z troską przed zrobieniem "w konia" słusznie drążą temat.

Wiele razy dopisywałem wypożyczalniom do protokołu nowe usterki, nadtłuczenia na szybach, spore wgniotki i rysy w chwili wypożyczenia - i jakoś nie pamiętam, by ktoś z tych dziesiątków firm zauważalnie czuł się wtedy jak oszust. Więc kiedy przy oddawaniu szczerze wątpię czy to moja sprawka "jakaś kreska" na masce, a nie mam jej na swoich precyzyjnych zdjęciach, to też nie mam ochoty, by ktokolwiek sugerował mi, że mógłbym czuć się jak oszust. Szczególnie, że nigdy nikogo nie oszukałem, za to w drugą stronę zdarzyło się spotkać paru (nawet) recydywistów ;) Tu chodzi jednak o "prewencję" i rozeznanie co poszczególne firmy robią, bo żadne [nad]ubezpieczenie i tak nie zastąpi w 100% własnej ostrożności wspomaganej unikaniem prowokowania pecha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Cze 2017 12:51 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 5
Więc wracając do mojej sprawy. Dostałem wczoraj email z firmy Locauto że obciąża mnie kwotą 440€ i tak też dzisiaj uczynili. Czyli nawet jak zdjemą depozyt mogą sobie później pobrać sami pieniądze. Jedyne pocieszenie jest takie że wiem za co. Gożej jak ludzie zostawiają auta na parkingu i oddają kluczyki. Wtedy to już istna samowolka że strony wypożyczalni. Nie jestem ekspertem od blacharki samochodowej i wierzcie mi że nie zwróciłbym uwagi na to zagniecenie nawet gdybym chodził dookoła auta i szukał wad. Rysy i otarcie widać odrazu a takie zagniecenie bez odprysku wogole nie rzuca się w oczy. Nie polecam tej wypożyczalni bo będą chodzić z lupą i szukać czegokolwiek żeby sie tylko przyczepić. Wypozyczalem auto w Hiszpanii wielokrotnie i nigdy takich cudów nie widziałem.
Nie myślcie sobie że jestem centusiem i mam za swoje. Miałem poprzez brokera wykupione ubezpieczenie super cover i powinni mi te pieniądze zwrócić. Napisze Wam jesce później czy się uda odzyskać pieniądze czy np. będą się bronić że np. nie było protokołu policji o uszkodzeniu auta.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Sie 2017 11:23 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 5
Witam ponownie. Chcę tylko poinformować tak jak obiecałem że Auto Europe zwróciło mi pieniądze z ubezpieczenia. Trwało to jak widzicie 7 tygodni ale nie ma co odpuszczać, po to płaci się ubezpieczenie. Nie zwrócili mi całej kwoty jaką zapłaciłem, poodliczali koszty administracyjne itp. Serwis obsługi klienta jeden z najgorszych z jakim miałem doczynienia. Odpowiadają na email raz na 5 dni. Telefonicznie tylko od 9 do 13, masakra jakaś. Podsumowywując, firma uczciwa lecz trzeba mieć dużo cierpliwości w razie problemów. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group