Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sycylia i......śmieci
#1 PostWysłany: 19 Lut 2020 13:08 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Pierwszy raz odwiedziłem Sycylię w 2008 roku. Następnie w 2016 . I teraz w styczniu 2020 byłem po raz trzeci. Zawsze było tam nie najlepiej , jeśli chodzi o czystość. Ale to co zobaczyłem miesiąc temu, mnie przeraziło. Takiego syfu jeszcze nie widziałem. Nawet Neapol wygląda dużo lepiej. To nie rzucone papierki, tylko tysiące worków że śmieciami, wyrzucane z samochodów dosłownie wszędzie. Całe pobocza dróg usłane workami i śmieciami luzem. W paru miejscach nie dało się wręcz przejechać, bo ktoś sobie wywalił worki na środek drogi.
Byliśmy zszokowani. Piękna wyspa. Jak można sobie tak zasrać ( innego słowa nie znajduję) własne gniazdo ?
Tylko raz przez tydzień widzieliśmy 2 ludzi z ichniego MPO , którzy coś tam zbierali na poboczu. Ale to walka z wiatrakami.
W miastach to samo. Bywało, że worki z gnijącymi śmieciami sięgały na ulicy do pierwszego piętra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Lut 2020 17:08 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Wysokie opłaty za wywóz smieci...i wszystko wiadome. I dodatkowo BTW...zgadnij kto zajmuje się biznesem śmieciowym na pięknej Sycylii? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2020 17:29 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Pokaż fotki :mrgreen:
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lut 2020 18:01 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Miałem lepsze ujęcia niż te wysypiska śmieci. :D Obrzydliwe.
Ale gwoli sprawiedliwości. Niektóre rejony np Trapani są czyściejsze. A Palermo i okolice tragiczne. Wiem że mafia tym rządzi. Jak w Neapolu. Czyżby jedne rejony miały lepiej, a inne gorzej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lut 2020 18:02 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Byliśmy przez tydzień w lipcu na wschodzie wyspy i nigdzie nie widzieliśmy tego co opisujesz. Nie ukrywam że szykowalem się na takie obrazki więc byłem zaskoczony jak tam jest czysto. Nawet w Katanii ani razu nie natknelismy się na jakieś dzikie wysypiska. Codziennie wieczorem służby komunalne zbierały wystawione worki ze śmieciami. Dlatego zaskoczony jestem tym co tu czytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lut 2020 18:06 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Mieszkałem w Partynico koło Palermo. W centrum. Za rogiem już. było pierwsze dzikie wysypisko. I ogólnie w tej okolicy. W Katanii raczej jest czyściej. I w Trapani, jak wspomniałem. Ale boczne drogi to tragedia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lut 2020 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Od nowego roku u Nas też jest jakaś paranoja że śmieciami. Problemy z ich wywozem mimo pełnej segregacji to i tak wymysły byle tylko ich nie odebrać. Konczy się tym że budowa to jedne wielkie wysypisko śmieci bo nie ma gdzie tego wywieźć. Jak bym teraz zobaczył gdzieś wysypisko w lesie to jakoś by mnie to nie zdziwiło. Zwykły Kowalski próbuje wywieźć śmieci raz, drugi nie idzie to sru do lasu...

A co do Sycylii to dla mnie najbardziej brudnym miejscem na ziemii i tak pozostaną Indie i chyba nic tego nie zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2020 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Wintermute napisał(a):
Nawet w Katanii ani razu nie natknelismy się na jakieś dzikie wysypiska. Codziennie wieczorem służby komunalne zbierały wystawione worki ze śmieciami. Dlatego zaskoczony jestem tym co tu czytam.

Lipiec 2019 - Catania
Przejscie z okolic Castello Ursino na plaze masakryczna ilosc smieci na ulicach, malo tego posrod tych smieci rozkladaja mieszkancy krzeselka, siadaja popijajac kawke czy palac dymka.
Zona i corka w klapkach baly sie isc na plaze w obawie o skaleczenie stopy. Jedyne czyste miejscew Katania to plac z fontanna slonia.

W weekend zobacze jak obecnie Palermo wyglada i dam znac.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2020 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
W przeciągu ostatnich powiedzmy 4 lat przynajmniej 3 czy 4 razy tam byliśmy, w tym ostatni raz w grudniu 2019. Poziom zaśmiecenia raczej bez zmian. Mniej lub więcej, ale generalnie tak jak w dużej części Włoch, no może troszkę bardziej. A już na pewno o wiele bardziej niż u nas w kraju gdzie niektórzy myślą, że to u nas jest strasznie brudno :lol: :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2020 20:40 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
@correos Wróciłem 2 tygodnie temu, i nie było tak źle. Śmieci nie walały się na ulicach, wyjątkiem były niedopałki papierosów, które wszyscy wyrzucali bezpośrednio na ulicę i to nawet wtedy, gdy w sąsiedztwie był kosz. Poza tym ilości i rodzaje śmieci porównywalne, jak dajmy na to w Larnace w okolicach plaży Mackenzie. Może, i wiem, że teoria to przewrotna i niepoparta żadnymi twardymi dowodami, turystów było tak mało, iż lokalsi nieco posprzątali :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Wrz 2020 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Byłem na Sycylii w grudniu, kupa śmieci wszędzie, szczególnie w palermo. Teraz wracam z Neapolu i tu nie jest lepiej. Gość z restauracji wyrzucił chusteczkę na ulicę, tragedia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Wrz 2020 05:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2020
Posty: 5
Zbanowany
Byłem w Katanii w roku 2008, nie pamiętam śmieci, popatrzyłem na zdjęcia, które wtedy zrobiłem i było czysto.
Ciekawe co się zmieniło, mafia, mentalność, spadek procentowego udziału Włochów wśród mieszkańców...,
BTW - Polska jest czystym krajem, nie najczyściejszym, ale zdecydowanie powyżej średniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Wrz 2020 11:31 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Jestem w Palermo 3x w tygodniu. Ostatnio spacerowałem w sobote o 1030 w centrum. Śmieci wszedzi i na wysokość ok 1m nie wliczając śmietników. 2 lokalsów szło uliczka jak zobaczyli mnie z aparatem w ręku kazali zrobić zdjęcie sterty śmieci. Także najwodoczniej ich też to wk... Jak się uda w poniedziałek może uzupełnię zdjęciami. Pozdrowiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Wrz 2020 18:04 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Hej proszę fotki z dzisiaj.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Wrz 2020 19:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Byłem na Sycylii 3 lata temu i wtedy ludzie też wystawiali worki ze śmieciami centralne na ulice, ale służby komunalne na bieżąco to zbierały, w Trapani nawet w niedzielę. Więc wygląda z tego, że ludzie się zachowują jak zawsze, tylko służby komunalne mają jakieś problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Wrz 2020 08:58 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
-- 30 Wrz 2020 08:52 --

I to mają być te "nielegalne wysypiska" :?: A to się ubawiłem :-) Niestety nie robi to na mnie wrażenia bo u nas są lepsze (poniżej próbka). Równie dobrze możecie założyć temat "Polska i śmieci"...

Załączniki:
zdj.png
zdj.png [ 812.49 KiB | Obejrzany 9659 razy ]
zdj 2.png
zdj 2.png [ 903.11 KiB | Obejrzany 9662 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Wrz 2020 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Doświadczenie pokazuje, że żeby było gdzieś czysto to trzeba zacząć od edukacji.
Czysto jest wtedy jak nie śmiecimy. Nawet najlepsze sprzątanie nie pomoże.
Rzucanie petów na ulicę to po prostu brak kultury i wychowania. Karanie pomaga w małym stopniu.
Tylko edukacja, najlepiej od przedszkola.
Spójrzcie na Japonię, ulice czyste a nawet koszów na śmieci nie mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Wrz 2020 15:51 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
@Wintermute, różnica polega na tym, że u nas takie wysypiska są w większości przypadków usuwane w miarę szybko - a we Włoszech zalegają miesiącami.
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Paź 2020 07:47 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
@DMW wygląda na to że nie masz pojęcia o czym piszesz. O ile nikt u nas z reguły nie zostawia worków na ulicy bo mamy inny system gromadzenia odpadów (kontenery w osłonach śmietnikowych) to tworzące się przy nich składowiska gabarytów istnieją non stop. Jak założysz odrębny temat to będę podrzucał zdjęcia na bieżąco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Paź 2020 12:40 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
A więc skoro nie wiesz o czym piszę to uściślę.
Nie twierdzę, że w Polsce nie ma dzikich wysypisk. Oczywiście są, tak jak w każdym mieście w Europie. Tylko pytanie o skalę tego zjawiska - w porównanie z Włochami a w tym wątku z Sycylią. Czy uważasz, że problem jest mniejszy/taki sam/czy większy ?
Zdjęcia pokazujące istniejące i zalegające dzikie wysypiska można zrobić w każdym mieście w Europie. Powtarzam - chodzi o skalę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group