Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Mar 2011 18:46 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Zawsze sprawdzana jest zgodność nazwiska z karty pokładowej z dokumentem tożsamości, oraz zdjęcie z dokumentu z Twoją aparycją ;) Dodatkowo skanowany jest kod paskowy znajdujący się na karcie pokładowej, ale tutaj bywa różnie. Czasem skanują go przy Tobie przed wejściem do samolotu, ale w większości przypadków (tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia) pracownicy tylko odrywają dolną część karty pokładowej i sprawdzają kod paskowy kiedy Ty już jesteś w chmurach. Nie ma możliwości, aby wtedy poprawić literówki.
Dzwoń na irlandzką infolinię. Literówkę odpuściłabym może w przypadku np. adresu, ale przy nazwisku mogą być problemy.
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 13 Mar 2011 19:04 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
karollo23 napisał(a):
A mam jeszcze pytanie do tych osób co dużo latają. Jak dokładnie wygląda odprawa czy te bilety sprawdzają tylko z dowodem czy się zgadza czy jakoś skanują i sprawdzają w systemie czy dana osoba istnieje bo są programy do otwierania plików pdf (w takim formacie są właśnie bilety) i można by zmienić wtedy tą pomyłkę tylko nie wiem właśnie jak to wygląda przy kontroli i odprawie? Przeszło by to??

Może by i przeszło, ale to jest fałszowanie dokumentu, zdajesz sobie z tego sprawę? :evil:

Zadzwoń na infolinię i poproś, żeby zmienili tą literówkę w ich systemie, a wtedy wydrukujesz sobie ponownie kartę pokładową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Mar 2011 19:22 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Oleńko nie pisz nie mając pewności, bo wprowadzasz w błąd. Temat zamykam, wszystko w tej sprawie jest napisane pod linkami podanymi przez Murdocka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Mar 2011 18:06 

Rejestracja: 27 Lut 2011
Posty: 36
Witam.Jutro lecę do Londynu.Dzis otrzymałem maila od Wizzair takiej treści:

WAŻNA INFORMACJA!

Pasażer nie może podróżować bez podania wymaganych informacji.



Jeden lub więcej portów docelowych w rezerwacji wymaga podania informacji o dokumentach podróży w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Aby wypełnić formularz, należy kliknąć tutaj.

Dane muszą zostać dostarczone nie później niż 4 godziny przed odlotem. W przeciwnym razie pasażer może nie uzyskać pozwolenia na podróż.

Jeśli dostarczyli już Państwo wymagane dane, prosimy o zignorowanie tego e-maila.


Informacje o locie
Numer potwierdzenia: -----
Daty i godziny lotu:
18/03/2011 Katowice (1040) Londyn Luton (1210)
21/03/2011 Londyn Luton (2040) Katowice (2355


Wszystko wpisalem przy odprawie online.Czy powinienem sie obawiać, że nie wpuszczą mnie do samolotu??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 17 Mar 2011 18:28 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
wembley napisał(a):
(...)

Jeśli dostarczyli już Państwo wymagane dane, prosimy o zignorowanie tego e-maila.

(...)
Wszystko wpisalem przy odprawie online.Czy powinienem sie obawiać, że nie wpuszczą mnie do samolotu??



Właściwie wystarczy przeczytać ze zrozumieniem. Bez komentarza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 21 Mar 2011 10:25 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 6
Witam, wszystkich ponownie!
Gdyby ktoś kiedyś znalazł się w podobnej sytuacji do naszej (dotyczy nieważnego dokumentu) niech próbuje do końca! Otóż w piątek, dzień przed wyjazdem odebraliśmy DO i wycieczka miała miejsce!! :):):) Faktycznie, wyrobienie dokumentu to kwestia 3-4 dni, dłużej trwa dostarczenie go do urzędu.. (Nie ma czegoś takiego jak tryb przyspieszony!! kwestia poproszenia pani urzędniczki by od razu wysłała zgłoszenie). Nam wszystko udał się załatwić w 1,5 tygodnia.
Co do próby wyjazdu na nieważnym dowodzie, teraz już wiem, że byłaby to wielka głupota z naszej strony... :P
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za rady :)

PS. Bergamo czy Mediolan?? - Zdecydowanie bardziej Bergamo, polecam!! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 21 Mar 2011 10:34 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
brakuje tu fejbukowego przycisku "Lubię to" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 21 Mar 2011 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
TUSIAGGG napisał(a):
PS. Bergamo czy Mediolan?? - Zdecydowanie bardziej Bergamo, polecam!! :)

bergamo bergamo, z orio center i lambrusco ;-)

super ze sie udalo i wszystko przebiegło pozniej juz pewnie bezstresowo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 26 Mar 2011 00:27 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 6
Witam,

zjadlem litere w dlugim nazwisku dwu czlonowym przy rezerwacji...czy to problem ? czy mam dzwonic i zmieniac juz teraz czy czekac az wyłapią na lotnisku? pomocy

dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Mar 2011 00:51 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 6
aa i dodam ze nie moge niezwlocznie zadzwonic bo ich linia nie dziala w weekendy...a jest piatek 23...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Mar 2011 01:16 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
search.php?keywords=pomylka+w+nazwisk*&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

ale jak chcesz to zadzwon (skypem) na linie w IRLandii
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Mar 2011 02:14 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Normalnie to zmiana rezerwacji jest na stronie Ryanaira - zakladka zarzadzanie rezerwacja i opcja zmiana nazwiska, ale to bedzie cie kosztowac ok 400zl z tego co bylo i dzwonienie wiele tutaj moze nie zmienic jedynie za polaczenie telefoniczne zagraniczne jeszcze sie zaplaci.

Mozna probowac leciec z tym co masz czyli ze zlym nazwiskiem, ale to ryzykowne bo moga gdzies zauwazyc i nie przepuscic rozne kontrole sa jedne bardziej inne mniej dokladne, sprawdzaja karte pokladowa w sumie 3 razy (raz przy bramce kontroli bagazu, dwa przy gate, trzy przy wchodzeniu do samolotu). Ja raz zrobilem blad z data urodzenia dla znajomych, ale jakos nie zauwazyli i to bylo jeszcze kiedys dawno co ta data urodzin byla widoczna na wydrukowanej karcie pokladowej, teraz juz nie widac daty urodzin na tej karcie, ale dane maja w komputerze. Nazwisko jest jednak widoczne na karcie pokladowej pogrubiona czcionka. Zorirntowalem sie dopiero po wycieczce ze data urodzin byla zla. Ale jakbym to zauwazyl wczesniej to wolalbym kupic nowy bilet - jesli bylby tani i nie ryzykowac, lub nie leciec, bo pozniej po zawroceniu gdzies za granica - bilet moglby kosztowac kikaset zlotych lub ta zmiana nazwiska, danych ok 400zl.

Gdybym mial taka pomylke z nazwiskiem na bilet w jedna strone, nie powrotny z Polski to moze poszedlbym na lotnisko i sprobowal czy przepuszcza czy nie, jak nie to wrocilbym do domu z lotniska. Z tym ze to dla krajów z ukladu Schengen, gdzie po przylocie na lotnisku juz nie sprawdzaja dokumentów. Poza ukladem z Schengen np Wielka Brytania ale z UE sprawdzaja jeszcze dokumenty po przylocie ale to głównie dowód osobisty ewntualnie pszport, kart pokladowych raczej nie, ale tez moga.

To tyle co moge poradzic z tego co wiem i praktycznie tez zauwazylem. To nie sa bilety kupowane w wersji elastycznej tzn ze mozna zmieniac daty wylotów i dane pasazerów bez oplat.


Ostatnio edytowany przez hol2, 26 Mar 2011 02:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 26 Mar 2011 02:23 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 6
dzieki, zadzwonie ale chyba dopiero w poniedzialek ... naczytalem sie na roznych forach ze kwestia 1 do 3 literek jesli nie zmienia to zasadniczo nazwy np Julia na Julita...to nie jest problem. Okaze sie, lecialem raz z literka bez polskich znakow, ale to chyba nie da sie przyrownac.

Tak czy tak jesli cos to bardziej oplaca mi sie kupic jeszcze jeden bilet niz zmieniac nazwisko

pozdrawiam i dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 26 Mar 2011 10:20 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Zamykam. Jest temat na forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: dwa imiona (Ryanair)
#75 PostWysłany: 06 Kwi 2011 21:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 7
witam,
nie podałam podczas rezerwacji lotu (Ryanair) drugiego imienia...
czy ktoś ma jakieś doświadczenia, czy będzie to problem na lotnisku, jako ze podczas odprawy online nie można juz zmieniać imion i nazwisk pasażerów? czy lepiej zaryzykować, czy dzwonić na infolinie i próbować odkręcić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 06 Kwi 2011 21:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
nie jest to żaden problem - ja drugiego imienia nie podaje nigdy;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Kwi 2011 21:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 7
dzięki za info - uspokoiłeś mnie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 06 Kwi 2011 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Po co drugie imię na rezerwacji, jak wiele osób na świecie niema drugiego imienia wcale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 07 Kwi 2011 08:36 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 7
tak, ale mam na dowodzie dwa imiona a w rezerwacji wpisałam jedno i bałam się że będzie z tego powodu problem
cieszę się ze nie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 08 Kwi 2011 13:55 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 5
Po wydrukowaniu karty pokładowej zorientowałam się że błędnie napisałam imię mojej koleżanki, tzn zamianst Magdalena było Magalena.Ale nie było żadnych problemów z lotem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group