Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Lut 2011 16:06 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Ważne są dane osobowe pasażera, czyli nazwisko, imię oraz typ i nr dowodu tożsamości (paszport/DO) Adres a tym bardziej kod pocztowy nie ma znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 23 Lut 2011 19:57 

Rejestracja: 20 Lut 2011
Posty: 353
Loty: 44
Kilometry: 49 173
niebieski
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, w takim razie nie będę się tym błędem przejmował i na czas lotu moja kobieta będzie po prostu facetem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Lut 2011 17:08 

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 77
osiek napisał(a):
to może napisz dla potomności jak rozwiązałeś? Olałeś, zmieniłeś dziewczynę, infolinia? Skoro pytasz o coś to podziel się też swoją wiedzą.


Mało merytorycznie ale rozwaliles mnie! "zmieniles dziewczyne" :) zwalilo mnie to z fotela normalnie. Pomylka na bilecie spowodowala ze rzucil dziewczyne :P na taka co ma w dowodzie magda napisane :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Mar 2011 21:22 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 6
Mam pewien problem, dowód mojego chłopaka stracił ważność w styczniu tego roku, a dowiedziałam się o tym dziś, na 1,5 tyg przed wylotem do Mediolanu. Nowego raczej wyrobić nie zdążymy..
Powiedzcie mi proszę, jak wyglądają odprawy w powyższych liniach? No i jak uzupełnić datę ważności w odprawie on-line? Bo w WIZZ jest wymagana, a w Ryanair podobno nie..

Ryzykować czy odpuścić..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Mar 2011 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ryzykowac !
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Mar 2011 21:30 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
W Ryanie też trzeba wpisać datę ważności dowodu osobistego przed odprawą online.

A nie masz paszportu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Mar 2011 21:33 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 6
nie mamy paszportów..
Ja bym zaryzykowała ale jaką wpisać datę ważności? Ze styczniową pewnie mnie nie przepuści..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 08 Mar 2011 22:57 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
TUSIAGGG napisał(a):
nie mamy paszportów..
Ja bym zaryzykowała ale jaką wpisać datę ważności? Ze styczniową pewnie mnie nie przepuści..
Wpisz styczniową 2015 ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 08 Mar 2011 23:12 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Gorzej, jeśli już leciałaś na tym dowodzie i mają jego numer oraz datę ważności w swojej bazie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Mar 2011 11:44 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 4
Miałam ten sam problem, mój dowód stracił ważność na tydzień przed odlotem. Ja nie ryzykowałam, odpuściłam zarezerwowany lot, wyrobiłam nowy dowód i dopiero wtedy kupiłam nowe bilety. Może być tak, że nikt nie zwróci na to uwagi, ale z drugiej strony po co robić sobie niepotrzebne problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 09 Mar 2011 15:51 

Rejestracja: 06 Gru 2010
Posty: 7
Jestesmy w UE ale jednak podczas pobytu za granica dowod osobisty jest niezbedny. Nie chcialbym nikogo zniechecac ale mozecie miec problem zarowno przy odprawie jak i na samej granicy. Dochodzi tu jeszcz meldowanie sie w hotelu, ewnetualna rutynowa kontrola przez Wloska Policje. Mozecie ryzykowac jednak czy warto okaze sie dopiero po powrocie ;))

Wiem ze mozna wyrobic paszport w trybie ekspresowym. Moze to byloby rozwiazaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Mar 2011 16:09 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 6
Myślałam o tym, ale do tego potrzebny jest ważny dowód osobisty.. Tak więc lepiej kombinować z dowodem :)

Przekopałam forum i z tego, co widzę, na odprawie nie zawsze, a przynajmniej mało dokładnie przeglądane są dokumenty. Pisze się nawet, że ugodowy celnik przymyka oko na datę i przepuszcza.
Czy to prawda???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Mar 2011 16:23 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
Moim zdaniem jest małe prawdopodobieństwo, że będą sprawdzać datę ważności. Jest to lot do Bergamo/Mediolanu to będzie sporo ludzi i jest znikoma szansa na to, że będą cokolwiek sprawdzać oprócz imienia i nazwiska. Ale zawsze coś takiego może się trafić. Z moich obserwacji i z tego co czytałem na forum to takie porządne kontrole zdarzają się jak jest mało ludzi na dany lot i im się nudzi to ewentualnie wtedy zrobią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 09 Mar 2011 17:05 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Przemyśl konsekwencje jakie może ponieść Twój facet w przypadku gdy np służba graniczna włoska zatrzyma Twojego chłopaka za posługiwanie się nieważnym dowodem i będzie chciała ustalić jego personalia. Dziwię się że tracicie czas na pytanie po forach zamiast załatwić w trybie ekspresowym DO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 09 Mar 2011 17:12 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 6
Konsekwencje mnie trochę przerażają, mimo, że mój chłopak chce ryzykować.
Co do DO dziś został złożony wniosek. Jeśli uda się w 1,5 tyg to będzie cud, mimo pecha na chwilę obecną!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 09 Mar 2011 19:00 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1320 ... caid=1beaa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Mar 2011 19:38 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 4
TUSIAGGG napisał(a):
Konsekwencje mnie trochę przerażają, mimo, że mój chłopak chce ryzykować.
Co do DO dziś został złożony wniosek. Jeśli uda się w 1,5 tyg to będzie cud, mimo pecha na chwilę obecną!!


Ja na swój dowód czekałam właśnie ok 1.5 tygodnia. Wniosek złożyłam 21 lutego, a data wyrobienia to 24, tylko najdłużej trwa samo dostarczenie dowodu do Urzędu Miasta. Poza tym jak już złożył wniosek o nowy DO to nie może ryzykować, że nikt nie spojrzy na datę dowodu ponieważ przy składaniu wniosku stary dowód zostaje przecięty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 13 Mar 2011 13:01 

Rejestracja: 13 Mar 2011
Posty: 2
Witam mam problem bo zrobiłem błąd w nazwisku zamiast kniga napisałem knyga. Przy odprawie online nie dało się już tego zmienić i tak zostało. Mam pytanie czy udawać durnia i iść na pewniaka do odprawy (czy przepuszczą) czy może zgłosić się do przewoźnika (ryanair) na lotnisku i tam coś zmienią bezpłatnie, bo bez sensu płacić 100euro za zmianę nazwiska? Wyczytałem w innych postach że jest dopuszczalna pomyłka w 1-3 znaków ale mógłby ktoś wskazać gdzie to jest w regulaminie czym mógłbym się ewentualnie później podeprzeć przy odprawie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 13 Mar 2011 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Opcja "szukaj" znalazła mi to:

viewtopic.php?f=15&t=1992&p=12045&hilit=b%C5%82%C4%85d+w+nazwisku#p12045

i to:

viewtopic.php?f=15&t=453&hilit=nazwisk*&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Mar 2011 18:17 

Rejestracja: 13 Mar 2011
Posty: 2
A mam jeszcze pytanie do tych osób co dużo latają. Jak dokładnie wygląda odprawa czy te bilety sprawdzają tylko z dowodem czy się zgadza czy jakoś skanują i sprawdzają w systemie czy dana osoba istnieje bo są programy do otwierania plików pdf (w takim formacie są właśnie bilety) i można by zmienić wtedy tą pomyłkę tylko nie wiem właśnie jak to wygląda przy kontroli i odprawie? Przeszło by to??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group