Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2849 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#2481 PostWysłany: 24 Paź 2019 20:24 

Rejestracja: 24 Paź 2019
Posty: 2
Witam czy moze mi ktoś pomóc co mam zrobić kupiam bilet lotniczy a nie otrzymałam potwierdzenia ani biletu środkow na kącie również nie ma?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
#2482 PostWysłany: 24 Paź 2019 20:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
A jaki błąd popełniłaś, oprócz szukania pieniędzy na kącie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#2483 PostWysłany: 24 Paź 2019 21:04 

Rejestracja: 24 Paź 2019
Posty: 2
Żadnego wlasnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2484 PostWysłany: 24 Paź 2019 21:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
To dlaczego piszesz w tym wątku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2485 PostWysłany: 24 Paź 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Zobacz spam i inne foldery w poczcie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Joanna91 lubi ten post.
 
      
#2486 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:30 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 24
Hose napisał(a):
andrzejn1 napisał(a):
Zastanawiamy się więc, czy nie zmienić nazwiska na lot do BKK na obecne i lecieć bez stresu na ważnym paszporcie, a paszport na panieńskie nazwisko schować głęboko w torbie i użyć do lotów z BKK do Krabi i z powrotem :D

Tu się nie ma co zastanawiać, paszport z panieńskim nazwiskiem Twojej żony został/zostanie unieważniony 60 dni po zmianie nazwiska i nie liczyłbym na to, że pracownik straży granicznej na Okęciu przymknie na to oko podczas kontroli dokumentów.
Pamiętaj też, że przedkładając stary paszport przy odbiorze nowego zostanie on potraktowany dziurkaczem i może nie być łatwo przekonać Tajów, że to standardowa dekoracja :)


W jaki sposób sprawdzą, że jest nieważny? Jak dzwoniłem do SG na Chopina to powiedzieli, że z ich strony nie będzie problemu. Druga sprawa, że jak wyrabiasz nowy paszport to nie musisz pokazywać starego (mogłeś np. zgubić).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2487 PostWysłany: 31 Paź 2019 12:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7778
złoty
Z tym sprawdzaniem czy ważny po ślubie na panieńskie nazwisko to do końca nie wiadomo.Sama po zmianie nazwiska kilka lat używałam paszportu wydanego na panieńskie,ale to dawno było :) Natomiast myk z dwoma paszportami(bo niby poprzedni zgubiony ;) ) nie przejdzie.Jeśli powiesz ,że zaginął automatycznie unieważnią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2488 PostWysłany: 31 Paź 2019 18:14 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Znajoma nie została wpuszczona na pokład, ponieważ na bilecie była wpisana Kasia, a nie Katarzyna. Sytuacja miała miejsce w Londynie. Dla obcokrajowca to są dwa imiona, ale żeby nie wpuścić na pokład...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2489 PostWysłany: 31 Paź 2019 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
ansbach1 napisał(a):
Dla obcokrajowca to są dwa imiona...


Od kilku lat dla nas też...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2490 PostWysłany: 31 Paź 2019 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2204
złoty
andrzejn1 napisał(a):
W jaki sposób sprawdzą, że jest nieważny? Jak dzwoniłem do SG na Chopina to powiedzieli, że z ich strony nie będzie problemu. Druga sprawa, że jak wyrabiasz nowy paszport to nie musisz pokazywać starego (mogłeś np. zgubić).


Centralna Ewidencja Wydanych i Unieważnionych Dokumentów Paszportowych (CEWiUDP)
Oczywiście stary paszport mogłeś zgubić, ale urzędnik może dołożyć +200% opłaty za wydanie nowego paszportu.

Cytuj:
Art. 10a. 1. Opłatę za wydanie nowego paszportu przed upływem terminu
ważności dotychczas posiadanego paszportu podwyższa się o 200% w stosunku do
opłaty za wydanie paszportu obowiązującej wnioskodawcę w dniu złożenia wniosku o nowy paszport, jeżeli paszport został utracony lub zniszczony z przyczyn
zawinionych przez jego posiadacza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2491 PostWysłany: 06 Lis 2019 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Nie błąd i nie pomyłka, ale takie pytanie, mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu.

Chcę kupować bilety na lot do USA, ale mój paszport ma termin ważności do czerwca 2020, czyli na 4 miesiące przed powrotem.
Oczywiście zamierzam niebawem wyrabiać nowy, ale czy ktoś się orientuje, jak wygląda podanie jednego paszportu podczas rezerwacji, a potem lot z innym? Poza imieniem i nazwiskiem, dane będą już inne: numer paszportu, data wydania i data ważności dokumentu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2492 PostWysłany: 11 Gru 2019 17:15 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 102
Loty: 103
Kilometry: 244 869
Mam pytanie -kupiłam bilety na lot wewnętrzny w Tajlandii Thai Lion i pomyliłam się 1 cyferką w roku urodzenia (wpisałam męża nie swój ) - czy będzie z tym jakiś problem. Na maile nie odpisują , na messngera tez nie. Miał ktoś może taki przypadek? :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2493 PostWysłany: 11 Gru 2019 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
nie, nie będzie to problem. ( z doświadczenia piszę :) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#2494 PostWysłany: 12 Gru 2019 23:30 

Rejestracja: 08 Gru 2019
Posty: 4
Witam
Zakupiłem/zarezerwowałem 4 bilety na rodzinny lot tam i z powrotem ( SXF-AGP styczeń ) w Easyjet.
2 biety na dorosłych (rodzice) + 2 bilety synowie (13 lat i 15 lat). Niestety młodszy syn nie może lecieć w tym terminie. Zamiast niego chcę zabrać swoją mamę. I tu mam dylematy. Doczytałem że jest możliwość zmiany nazwiska za opłatą 243zł.
Po edytowaniu można zmienić imię (nazwisko jest takie same, nie ma potrzeby zmieniać) ale po wpisaniu imienia mamy nie ma opcji zmiany z "dziecko" na "Pani"?
Czy można (oczywiście po uiszczeniu opłaty) zmienić z "dziecko" na "Pani na czacie na facebooku lub w inny sposób?
Rozumiem też ,że może być wymagana wpłata różnicy w cenie biletyu dziecko-dorosły.
Czy jest taka możliwość zmiany z dziecka na dorosły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2495 PostWysłany: 13 Gru 2019 02:13 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
z tego co pisza to zmiana tytulu jest bezplatna, podobnie jak 3 litery w imieniu. moze tez wyjsc taniej kupic nowy bilet niz placic za zmiane.

http://www.easyjet.com/en/help/booking- ... ur-booking
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2496 PostWysłany: 16 Gru 2019 09:58 

Rejestracja: 08 Gru 2019
Posty: 4
@ibartek też sprawdzałem opcję zakupu nowego biletu ale wychodzi drożej 243 v 398 pln.
Mam odp. z U2 po kontakcie przez massenger.
Może przyda się innym.
Można zmienić osobę na bilecie z dziecko na pan/pani. Lecz u mnie tej zmiany nie można dokonać bo jest jakiś błąd systemu.
Poinstruowano mnie , że mam zmienić imię w opcjach danych osób, opłacić 243 PLN następnie wysłać info do U2 i oni (bezpłatnie) ręcznie zmienią z dziecko na Pani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2497 PostWysłany: 19 Gru 2019 18:04 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 4
Witam, czy ktoś miał sytuację że odwołali rezerwację omyłkowo, zwrócili pieniądze i później przywrócili rezerwację?mam taką sytuację w liniach Scoot. Na moje pytanie przez formularz kontaktowy w dziale refund -> planned schedule change o możliwość zmiany jednego lotu nastąpił zwrot pieniędzy i rezerwacja została odwołana. Czy ktoś miał podobny problem? chyba nikt nie czyta wiadomości tylko od razu robią z automatu refund. Ja nie chciałem anulować rezerwacji tylko zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2498 PostWysłany: 19 Gru 2019 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1734
platynowy
No ich bilety sa nierefundowalne, wiec pytanie co sie stalo? Pewnie przelozyli / anulowali ci lot i z tego powodu oddali pieniadze? No to w takim wypadku cos mi sie wydaje ze chyba jedynie infolinia zostala.. badz jak sam widzisz jak ci nie odpisali na pierwszego maila to raczej lepiej zadzwonic. Mozesz zawsze napisac na Facebooku/Twiterze itp. zobaczysz co ci tam odpisza dlaczego tak sie zachowali i co mozna dlaej z tym zrobic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2499 PostWysłany: 23 Gru 2019 13:24 

Rejestracja: 23 Gru 2019
Posty: 5
Witam.

Kupiłem bilet dla swojej siostry na święta w lini Ryanair.

Zrobiłem małą pomyłkę bo zamiast Wioleta Malec kupiłem bilet na Wiola Malec.
W dowodzie jest Wioleta, na karcie pokładowej Wiola.

Za zmianę chcą 160 funtów. A za bilet zapłaciłem 19zł...
Nie wiem co robić.

Zna ktoś podobne sytuacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2500 PostWysłany: 23 Gru 2019 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Rozwiązanie pierwsze - olej to. To niewielki błąd, na który i tak nikt nie zwróci uwagi, a jak zwróci - to podchodzi to pod zwykłą literówkę.
Rozwiązanie drugie - jeśli chcesz pełnego spokoju ducha, kup kolejny bilet (zapewne to i tak tańsze rozwiązanie od zmiany danych podróżnego w rezerwacji).
Ja wybrałbym rozwiązanie pierwsze ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2849 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group